mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 09:31:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210156 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #510 : nedelja, 19.12.2004 : 16:23:49 »

Z veseljem vam sporocam, da imam novo internetno stran. Ostaja na starem naslovu, je pa popolnoma prenovljena. Vabljeni vsi!

P.S. Ocitno sva se z mary nekako telepatsko uskladile glede tega Wink
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #511 : nedelja, 19.12.2004 : 21:09:21 »

Obe spletni strani sta zelo lepi! Grin Grin Grin

Kot kaze pa forum spet normalno deluje...

Lepe praznike vsem!
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #512 : petek, 24.12.2004 : 22:24:51 »

Želim vam vesele praznike, srečno novo leto in še veliko veselja s svojimi kosmatinci!!!

http://mary.moj-album.com/album/18658/?os=73097
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #513 : ponedeljek, 27.12.2004 : 13:12:32 »

Hvala enako!  Cheesy Cheesy Cheesy

Zalo lepa cestitka.  Smiley Roll Eyes
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #514 : sreda, 29.12.2004 : 22:32:22 »

Sporočam vam veselo novičko za malo presenečenje ob novem letu! Kiss
 
Danes smo bili na ultrazvoku pri veterinarju da potrdi že moje 100% prepričanje da smo vendarle "noseči" Wink Rona se namreč že pomalem redi, malo se je polenila, je pa zato že veliiiko bolj požrešna...Prve veterinarjeve besede so bile "uuuu jih boste imeli pa veliko!" in me je skoraj na tla vrglo. Shocked Shocked Moj strah je namreč da jih bo preveč, k čemur so flatke nagnjene. No ampak potem smo ugotovili da njegov "veliko" in moj "veliko" ni isto. Ultrazvok glede števila mladičev ni zanesljiv, ker se mladički gibajo, pa psica se premika pa vendarle služi za neko orientacijo. Torej mladičkov bo VSAJ 8! Toliko smo jih našteli, morda pa so se eden ali dva še kam skrila...moja pričakovanja so okrog 10.
 
Torej mladički BODO čisto zares in ni več tako daleč dan, ko vas razveselim s prvimi fotografijami! Zdaj samo še držimo pesti da bo kotitev potekala brez zapletov.
 
Pa lepo praznovanje novega leta želim vsem - pa čimmanj petard! Kiss
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #515 : sreda, 29.12.2004 : 22:53:38 »

Čestitke za bodoče, male, (številne Wink) kepice!!! Kiss Kiss Kiss Le glej, da boš sedaj razvajala nosečnico Grin Grin (saj vrjamem da jo že Roll Eyes)

Mi imamo pa sedaj v prazničnem času grozne težave, saj se je Zara kar naenkrat začela bati pokanja. In samo da poči kje v bližini jo zajame panika in v vse strani vleče kot nora. Danes ko sva bili na večernem sprehodu je nekje blizu počilo in Zara se mi je snela z ovratnice a sem jo na srečo takoj zagrabila in jo še pravočasno ujela. Poti sploh ni hotela nadaljevati in z veliko težavo sem jo odvlekla domov, saj se je na tla kar prilepila in se ni hotela premakniti niti za 1 meter. Res ne vem kaj naj v takih primerih naredim. poskusim jo sicer ignorirati, ne pa tolažiti ko jo je strah, a je grozno težko. Ko gledaš kako je nebogljena in bega sem in tja ter išče zatočišče (še briketov, za katere bi ponavadi naredila vse, noče pojesti). In v tistem se vprašam delam prav? Kaj naj naredim v takem primeru? Zara se mi grozno smili, a res ne vem kako naj ji pomagam. Za novo leto pa razmišljam, da bi ji dala pomirjevala sram
Kakšen predlog kako naj odpravim to, ali vsaj kako naj ji oblažim ta strah (zvečer sploh noče na sprehod, še na lulanje in kakanje ne)?

Pa vesele praznike s čimmanj pokanja Wink
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #516 : četrtek, 30.12.2004 : 09:50:37 »

Najprej CESTITKE RONI !!!!!  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Upam, da bo vse potekalo tako kot mora in bo kmalu ponosna mamica crnih kepic!  Smiley

Mary: Tudi Azor se grozno boji petard, nekje od takrat, ko je bil star eno leto, dalje. Najprej nisva vedela, da ga ne smeva miriti in se morava obnasati, kot da nic ni in je bilo samo se slabse. Sedaj pa ga pustiva, da laja (kadar je v stanovanju namrec laja, ce zunaj poka) in ga pri tem povsem ignorirava- je ze dosti bolje. Sploh ne zalaja vec vsakic, ampak obcasno samo boli. Ven pa ga v tem casu peljem samo zjutraj, ko je se manj pokanja in ne spuscam ga z vrvice, razen ce grem z njim z zogico v park, kjer mu zogico mecem. Zogica je namrec dovolj velika droga, da ce tu in tam kaj poci, tega niti ne opazi prav.
Tebi svetujem, da jo poskusas zamotiti, kadar sta v stanovanju s kaksno igracko ali hrano, ter da jo res cim bolj ignoriras- ne smes ji dati vedeti, da se ti smili, ker so potem njeni strahovi toliko bolj utemeljeni (za njo seveda). Jaz se Azorju npr. vcasih smejim in se zacnem z njim pogovarjat in takoj zacne z repom mahati...
Vsekakor pa ti odsvetujem, da jo te dni dosti vozis na sprehod, ampak samo toliko, da opravi potrebo, nikako pa je na neograjenem podrocju ne spuscaj z vrvice!
Scasoma se bo, ce bos tako ravnala, bala manj, ravnodusna pa zal najbrz nikoli ne bo... Sad

Vsem zelim veselo praznovanje in srecno,zdravo in zadovljno novo leto!
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #517 : četrtek, 30.12.2004 : 11:18:46 »

Retrieverka, čestitke Roni in tebi  Cheesy. Pa nova spletna stran je tudi super  Wink
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #518 : sreda, 05.01.2005 : 16:34:37 »

Mary: Tudi Azor se grozno boji petard, nekje od takrat, ko je bil star eno leto, dalje. Najprej nisva vedela, da ga ne smeva miriti in se morava obnasati, kot da nic ni in je bilo samo se slabse. Sedaj pa ga pustiva, da laja (kadar je v stanovanju namrec laja, ce zunaj poka) in ga pri tem povsem ignorirava- je ze dosti bolje. Sploh ne zalaja vec vsakic, ampak obcasno samo boli. Ven pa ga v tem casu peljem samo zjutraj, ko je se manj pokanja in ne spuscam ga z vrvice, razen ce grem z njim z zogico v park, kjer mu zogico mecem. Zogica je namrec dovolj velika droga, da ce tu in tam kaj poci, tega niti ne opazi prav.
Tebi svetujem, da jo poskusas zamotiti, kadar sta v stanovanju s kaksno igracko ali hrano, ter da jo res cim bolj ignoriras- ne smes ji dati vedeti, da se ti smili, ker so potem njeni strahovi toliko bolj utemeljeni (za njo seveda). Jaz se Azorju npr. vcasih smejim in se zacnem z njim pogovarjat in takoj zacne z repom mahati...
Vsekakor pa ti odsvetujem, da jo te dni dosti vozis na sprehod, ampak samo toliko, da opravi potrebo, nikako pa je na neograjenem podrocju ne spuscaj z vrvice!
Scasoma se bo, ce bos tako ravnala, bala manj, ravnodusna pa zal najbrz nikoli ne bo... Sad

V bistvu ja...tako das psu vedeti da se tebi to pokanje ne zdi nic posebnega, se najmanj pa strasnega. Obenem poskusaj v takih primerih biti cimbolj vesela-sploh pa ce se lepo obnasa jo hvali. Na primer vedno ko poka se ograjta, bodi vesela itd. ker bo psica scasoma ugotovila da pokanje prinasa igro in bo na strah pozabla. No zdaj je sicer ze mimo in upam da bo petard iz leta v leto manj pa vendar...

Vsem hvala za cestitke, se Rona tudi zahvaljuje. Tukajle vam prilepim link do nasih novih slikic (ker se jih sem baje ne sme vec dajat Wink) iz nasega izletka na en bolj položen hribcek-Rona s trebusckom pocasi ze sopiha in se ji prilagajamo Cheesy
http://www2.arnes.si/~jjeraj1/winter.html
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #519 : sobota, 15.01.2005 : 21:25:13 »

Zivjo!

Eno morda malce trapasto vprasanje. Brala sem, da so flati slabi cuvaji in da so veseli vsakega obiskovalca. Je to res? Pozdravijo tudi nepovabljene "goste"?

Danes na razstavi srecala flatko, vsaj mislim, da je bila psicka. Super kuza! Jaz sem itak takoj "prodana", ce se najde kaksen kuza, ki se pusti "pestvat".
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #520 : nedelja, 16.01.2005 : 23:27:35 »

Flati so zelo prijazni druzinski psi. Njihova znacilnost (med drugim) je konstantno veselo mahajoci rep. Prijazni so do vseh ljudi in tudi zivali, podobno kot ostali retrieverji (z izjemo Chesapeake bay retrieverjev). Tako vsaj pise v opisu te pasme (najdes jih na stevilnih tujih spletnih straneh), najin Azor pa te opise naceloma zelo dobro potrjuje.
Vendar je  Azor neprijazen oz. previden do tujcev, ki pridejo na nase dvorisce in pred tem ne pozvonijo, pa tudi do taksnih, ki pozvonijo, pa ne upajo vstopiti. Nikomur se ni nic naredil, a razjezi se na njih vseeno.  Grin
Je pa zanimivo, da je zelo zascitniski do otrok, ceprav jih doma nimamo. Enkrat se je zelo razjezil na neko zensko, ki je v igri lovila svojega otroka in mu v sali grozila. Prav ob zivce ga je spravila...
Kakorkoli, v osnovi to vsekakor ni pes za cuvanje hise, se najmanj pa pes, ki vecino dneva prezivi na dvoriscu za ograjo ali se huje, na verigi. Zelo namrec potrebujejo druzbo svojih gospodarjev, pa tudi raznorazne aktivnosti (najin zivi z nama v hisi, ceprav imamo zunaj ogromen vrt, a ga prav nic ne pogresa- ce mu odpres vrata, gre malo ven pogledat, a je po petih minutah spet notri in mi sledi, kamorkoli se premaknem...). So namrec nagnjeni k hiperaktivnosti. Z vsakim psom se je seveda treba ukvarjati in zanj imeti cas, a se mi zdi, da flat spada med tiste, ki zahtevajo tvojo pozornost in cas na kvadrat.  Wink
Najin je, kot ze receno, dober alarm, kaj vec kot to pa mocno dvomim. Ce bi se mu morebitni vlomilec lepo nasmehnil in neustrasno stopil na dvorisce, po moznosti s kaksno klobasico v roki, bi ga Azor navduseno sprejel s svojim znacilno veselo mahajocim repom... Grin Grin Grin
Vsekakor pa bi na tem mestu poudarila, da za klasicnega  "cuvaja", kot se ljudje radi izrazajo, pri tem pa marsikdaj mislijo na verigo privezanega rencecega psa (sploh ne trdim, da si ti, Laisha, pri svojem vprasanju to imela v mislih!), ni primeren prav noben pes.
Flati pa so res nagnjeni k temu,da so "dusice", torej prijazni in veseli, mehki psi, zaradi cesar se je ze zgodilo, da so veselo sprejeli tudi kaksnega nepovabljenega gosta. Nas Azor sicer ni čisto tak, a mislim, da je pri tej pasmi to prej izjema, kot pravilo...

LP
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #521 : ponedeljek, 17.01.2005 : 00:26:13 »

Oj!

Najprej, Kobra, hvala za odgovor.

Zakaj to sploh sprasujem... Moja najboljsa prijateljica pravi, da sem strahopetna, v bistvu pa se v hisi pocutim varno, ce vem, da bo vse zvoke, ki jih slisim, pred mano slisal kuzon in nekako reagiral. To sicer pri nasemu seniorju ne deluje vec, ker slabo slisi in vcasih prespi se nas prihod domov Sad (drugic pa lahko slisi prihod avta na dvorisce). Kar nekaj let nazaj sem, vsakic, ko sem slisala kaj cudnega, preverila, ce Runo spi in glede na to sklepala, da je vse ok.  Smiley

Ko se je zgodil kaksen neprijeten "obisk", recimo kaksnega nadleznega prodajalca, in, ce je zacutil, da je mami pri vratih nemirna je sel zraven in zarencal. Se ni zgodilo pogosto, ampak se je. Vem tudi, da bi se vsekakor postavil proti cloveku, ce bi ugotovil, da je z njim nekaj "narobe". To je v bistvu to, kar si zelim od psa. Definitivno ne to, da bi bil zunaj in gledal kaj se dogaja. Pravzaprav se ne bi pocutila dobro, ce bi bil na vrtu sam, kljub ograji. Pa tudi ni tako, da bi hotela imeti psa samo zaradi cuvanja.

Drugace so mi pa vsi mahajoci pasji repki zelo pri srcu.  Grin

Kaj pa druge domace zivali, macki naprimer, se z njimi dobro razumejo? Doma imamo namrec dva muckona, ki se bojita tujih psov.

Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #522 : ponedeljek, 17.01.2005 : 12:35:51 »

Nas Azor je zelo cutece bitje- zelo lepo se zna igrati z mladimi psmi in je do njih tudi zelo previden in obziren in ko smo ga prinesli k hisi, je z nami zivel tudi ze vec let star muc, s katerim sta se takoj spoprijateljila. V bistvu bi ti morala bolj paziti, da mu na zacetku macke ne bi kaj naredile ter nekaj casa nadzorovat njihovo druzenje, da bi se navadili en na drugega, potem pa sploh ne bi bilo vec problema. Naceloma niso nezaupljivi - najin je bil kot mladicek edino rahlo bojazljiv.

Tudi sedaj, ko je odrasel in ponosen samec, se z vsemi zivalmi dobor razume, kot pravim, pa malo tezje prenasa nekatere samce (konkurenca pac), ampak ker sva se ze od malega trudila in ga pravilno socializirala, se zna z vsemi zmenit in se jim po vecini pac samo izogne, nikoli pa ne napade, razen ce je prvi napaden...

Toliko o drugih zivalih. Najbrz ti bo se kaksen lastnik flata kaj vec napisal o svojih izkusnjah, najine so pac taksne.

Vsaka zival pa je pozorna na zvoke, ki prihajajo od zunaj. Kot sem ze napisala- ti psi znajo biti dober alarm (lajajo, ce slisijo kaj nenavadnega ali opazijo prihod tujca), niso pa dobra obramba. Ceprav je Azor ze veckrat pokazal, da bi se postavil meni v bran, ce bi bilo potrebno. Vsekakor pa mislim, da bi te vsak pes, ne glede na pasmo, opozoril, da se dogaja nekaj nenavadnega... Wink  
Jaz se z Azorjem v hisi zelo varno pocutim, ceprav pa moram povedati, da glede tega  tudi pretirano bojazljiva nisem,...
 Grin Grin Grin

Poleg tega veliko vlomilcev odvrne ze dejstvo, da je pri hisi pes, ne glede na velikost ali pasmo. Ker pa so tile nasi flatkoti  povrhu vsega se crni, ima vecina ljudi (ki te pasme ne pozna) respekt pred njimi- celo to se mi je dogajalo, da so sli preko ceste, ce sva jim po plocniku prisla naproti (predvidevam, da se niso bali mene Roll Eyes  Cheesy Cheesy Cheesy )

Sicer pa si vec o flatih lahko preberes tudi na naslednjih spletnih straneh:

http://www.flatcoat.com/
http://chflatcoats.com/  
http://www.fcrsainc.org/
http://www.akc.org/breeds/flat_coated_retriever/index.cfm

LP
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #523 : ponedeljek, 17.01.2005 : 13:04:11 »

 Smiley To, da bi morala paziti na psa, bolj kot na macke, vem. Ker sta rahlo smotana. Kesi se je bala psov in ima se vedno velik respekt pred Runotom, Stuni pa spi pri njemu. Sta se pa oba macka bala psicke, ki se je zatekla k nam, ceprav ni nobenemu nic hotela. Je pa tudi res, da je bila pri nas manj kot 24ur, tako da nisem mogla ugotvit, ce bi jo sprejela.

Vse kar pises o Azorju "zveni" super. Ne bi imela nic proti takemu psu. Pa crni kuzki so moja sibka stran, Runo je 14,5 letni crni mesancek. Do zdaj me sicer nobena pasma ni tako fascinirala, da bi se odlocila zanjo, do predkratkim sem bila prepricana, da bom imela mesance. Kruta realnost je, da me Runo tukaj pa tam spomni, da lahko zivi leto, dve ali tri, lahko pa tudi samo se kaksen mesec.  Cry

Vedno sem mislila, da so psi dober alarm, samo to, kar sem prebrala o flatih na parih straneh, me je rahlo zmedlo. To je vbistvu vse kar si zelim. In moja prijateljica rahlo pretirava... tako strahopetna pa spet nisem.  Wink Je pa res, da se bolje pocutim s psom v blizini.

Hvala za linke, sem ze nekaj iskala, samo vcasih je se boljse, ce dobis informacije iz prve roke. Wink   Cheesy
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #524 : ponedeljek, 17.01.2005 : 14:37:14 »

Vse kar je Kobra napisala v bistvu drzi. Sama imam psicko ki bo pravkar kotila in sta si kar podobna po znacaju Wink To da pa ljudje drugace reagirajo na crne pse je pa cisto res. Jaz lahko primerjam ker imam zlato prinasalko in flatkico in ljudje popolnoma drugace reagirajo na obe pa ceprav sta obe pravi 'mazici' in na prvi pogled ljudem precej podobni Grin Je pa res da Rona ne bi nikomur nic naredila. Meni se to vsekakor ne zdi pes za cuvaja. Glasno ze naznani tujce a vecina predstavnikov pasme po prvem nezaupanju ki ga vecinoma psi kazejo ce 'ujamejo' tujca na svojem teriroriju se da tega psa kmalu prepricat da nisi skodljiv Wink Ce sem pa jaz zraven pa seveda tujca veselo pozdravi. Ce zeli mu pokloni se kak poljubcek Tongue Konec koncev pa je vse odvisno od vzgoje in cloveka samega. Pes cuti ce se bojis, ce si ti nezaupljiva in se bo najverjetnene odzval tudi on tako. Jaz nisem tak tip cloveka in zelim takega psa kot je Rona, ce pa se je ze zgodilo da sem se necesa bala ali bila na trnih (recimo ko srecas hudega psa pa ne ves kaj bo) pa se je psica enako odzvala. Flati so zelo obcutljivi in tudi prilagodljivi. Ce pa ze govorimo o cuvaju, za 'sumljive ljudi0 je crna velika pojava flata vecinoma dovolj Roll Eyes Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines