mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 01:27:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210110 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #360 : ponedeljek, 21.06.2004 : 21:38:55 »

Retriverka ja mladiček Tongue, ki je bil namenjen Jonovim prijateljem. Menda ga je tudi očka Jon veselo sprejel Cheesy.

Mary mislim, da so doma tam nekje v šorlijevem naselju. Nisem pa čistooo sigurna Huh.
Mary kateri konec pa sta vidve z Zaro?
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #361 : ponedeljek, 21.06.2004 : 22:03:21 »


In vidve, ki nameravata parit svoji psicki- namerava katera parit z rjavim samcem? Take barve flatov pri nas sploh se nisem videla, razen na sliki, ceprav vem, da jih bi naj nekaj bilo.
LP

V mojem koncu sta dva taka rjava, bratec in sestrica. Sestrica za moje pojme lepotica, čeprav so mi ljubši črni, bratec ... porazen, kar se izgleda tiče. Moje mnenje, da me ne bo kdo za ušesa Wink .
Tudi karakter in vzgoje samca je bolj tako tako... pomanjkanje izkušenj lastnika. Psička pa je super, tudi lastnica se ogromno z njo ukvarja, kljub temu, da je to že starejša gospa tako da nanjo nimam pripomb.

LP nina
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #362 : ponedeljek, 21.06.2004 : 22:50:19 »

tole 'sestrico' sem imela priloznost kar lepo spoznat...hmm..dalec od lepotice sicer  Lips Sealed, znacaj ima pa lustkan...pa lastnike super-take 'pasje' Wink mam njene slikice celo, ampak film se ni razvit...me prav zanima kaksen je ta bratec ce se ti zdi proti njemu lepotica... Undecided
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #363 : torek, 22.06.2004 : 07:01:52 »


Mary mislim, da so doma tam nekje v šorlijevem naselju. Nisem pa čistooo sigurna Huh.
Mary kateri konec pa sta vidve z Zaro?

Joj, to bi  bilo pa super, če bi bil res iz Šorlijevega naselja, saj imam tam ata in mamo Grin Drugače sem pa doma na Primskovem (približno 10-15 minut (ali pa še manj? Roll Eyes) hoje do šorlijevega naselja Roll Eyes)

Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #364 : torek, 22.06.2004 : 07:54:55 »

Mary potem pa kar malo korakaj po šorlijevem, pa jih boš najbrž kmalu srečala.  Grin Grin Grin
Saj sama jih ne poznam le po govoricah od Jonovih...

Mene pa full zanimajo teli slabi flati, rjavkoti, mamo sem videla na slikah, pa tudi ne morem reči, da je izgleda carsko, čeprav je imela ravno mladičke in je tudi to treba vzeti v obzir.

Retriverka, ko bodo slikce razvite se priporočam Wink
Ker me že nasplošno zanima dober in slab flat primerjava, nimam ravno občutka o tem.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #365 : torek, 22.06.2004 : 09:38:19 »

tole 'sestrico' sem imela priloznost kar lepo spoznat...hmm..dalec od lepotice sicer  Lips Sealed,

No lej stvar je taka, res da nisem ravno najbolj v sceni vaših flatkotov Wink priznam pojma nimam Roll Eyes ampak če primerjam Benko in Bena je ona super. Lepo skrbijo zanjo, dlako ima res tako gladko, samček ima vso scufano, "štrenasto", tudi telo se mi ne zdi najbolj flatkasto, o tem da je res zelo zelo zelo dominanten, in da gospod, med tem ko "natepava" mojega samca, misli, da pač je še mlad in ne loči samca od samice sploh ne govorim Undecided Ko mu povem, da se gre tu za podrejanje, ker sta pač oba samca, reče ne ne naš je še mlad, še ne ve! Tako, da me je z njim itak že minilo potrpljenje.  Wink
Benka pa je super punca, gospa je super gospa, se da z njo vse pogovorit, prej je imela črnega mešančka, tako da se poznava že od prej, in res lepo srkbi za Benko tako ona kot njen soprog. Ko pa razviješ film pa le pripopaj Benko, da bom mela njeno sliko in je ne bom samo srečevala na sprehodih Wink

LP nina
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #366 : torek, 22.06.2004 : 11:29:35 »

Hmm..ma meni se mama ne zdi tako zelo slaba...videla pa je v zivo se nisem je res....mislim da je tole precej potegnilo po ocetu-vsi nosijo rep navpicno gor cesar se nisem nikjer videla, samo pri tem leglu. Imajo pa tudi vsi tako strenasto scufano dlako-tega tudi se nisem videla...teli rjavi so si precej podobni (crna psicka iz tega legla je cisto druga, ceprav tudi ne prav briljantna) prav ne vem kaksen samec je to bil-ravno zato tudi ne vem zakaj je ponovil kombinacijo Lips Sealed Undecided
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #367 : sreda, 23.06.2004 : 17:30:35 »

Jaz sem do sedaj rjavega videla samo na sliki, pa mi je bil zanimiv, ceprav so mi crni res lepsi. Sicer pa na te standarde, kaksen tocno mora flat biti, itak ne dam dosti oz. jih niti ne vem na pamet. Meni je en pes vsec, drugi pa ne in cisto mozno, da se kaksen sodnik z mojo oceno nekega psa sploh ne bi strinjal  Wink Do sedaj sem na splosno videla zelo malo flatov v zivo.
Rjavi me pac zanimajo, ker so drugacni, ceprav ne vem, ce bi ga imela...

Citat
vsi nosijo rep navpicno gor cesar se nisem nikjer videla,

Ha, ha, ha, potem pa pocakaj, da vidis Azorja v "polnem zamahu".  Grin On ima rep zavit nad hrbet, cisto nic flatovsko, kolikor vem. Wink Pa mi je vseeno najlepsi od vseh, kar sem jih do sedaj videla  Wink Grin Grin Grin

Kakorkoli- vabilo na sobotno agility tekmo v Domzalah se zmeraj velja, ceprav bo Azor samo "gledalec", ker njegov sef poskusa soditi... Wink

LP
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #368 : sreda, 23.06.2004 : 19:30:37 »

Citat
Ha, ha, ha, potem pa pocakaj, da vidis Azorja v "polnem zamahu".   On ima rep zavit nad hrbet, cisto nic flatovsko, kolikor vem.  Pa mi je vseeno najlepsi od vseh, kar sem jih do sedaj videla      
Ma nisem to mislila...ne v 'polnem zamahu'...ti psi ga tako nosijo...ma pustimo to...mislim da je itak vsakemu lasten pes najlepsi-in prav je tako!! Wink v glavnem, ko bodo slikice razvite pripopam sem gor eno slikco...na mejle pa se vedno razposljem ko bom imela malo cas uredit fotke-nisem pozabila Smiley

V soboto pa ne bo slo Cry pa sem bila 100% da pridem...žal...pa drugic no! Smiley

Kobra: mimogrede, imas kako fotko Azorja v stojecem polozaju?
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #369 : sreda, 23.06.2004 : 22:56:21 »

Se nekaj glede Azorjevega repa. Ti bos to bolje vedela- nekje sem prebrala, da flati ne smejo nositi repa visje od ravnine hrbta. Ker pravim, da flatov v zivo dosti nisem videla, ne vem, kaj to tocno pomeni (na slikah so skoraj vsi v tisti razstavljalski pozi). Azor namrec na sprehodih, pa ob srecanju z drugimi psmi, in na splosno ko je dobre volje ali kje zunaj nosi rep nad hrbtom, zrolan nazaj. To sigurno ne more biti pravilno, ker bolj spominja na huskyja  Wink Ce pa pri miru stoji in kaj nezainteresirano gleda ali vcasih tudi, kadar se midva z njim pogovarjama, pa ga ima v visini hrbta ali spuscenega. Tudi ko z repom samo maha, ker je vesel, ga nima tako visoko, razen ce se s kaksnim psom pozdravlja. Vem da to tudi njegov karakter predstavlja, samo vseeno. Njegov brat, kadar hoce dominanco pokazati, ga ima navpicno navzgor... No, toliko o repu   iz mojih izkusenj Grin

Digitalne fotografije stojecega Azorja nimam. Bom ga slikala, mogoce ze v soboto. Tezko ga je namrec na miru drzati, ko stoji  Wink, bi kar letel  Grin Ko ga utrudim, pa hoce lezat  Grin Grin Grin

Skoda, da vaju z Rono v soboto ne bo. Bi jo rada v zivo videla... Azor pa tudi ne bi imel nic proti  Wink

LP
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #370 : petek, 25.06.2004 : 14:26:43 »

Kobra:
o repu pri flatih iz standarda tole "REP
Kratek, raven in dobro vstavljen, veselo nošen vendar nikoli bistveno nad hrbtno linijo."

Zdaj nekako vsi vemo kako se trudijo samci postavit rep cimvisje ko se rangirajo...ah ja...ampak tale tvoj 'zrolan rep' pa je pomojem prehud izraz Wink Roll Eyes Jaz si to zdaj predstavljam kot kakega samojeda Roll Eyes Tongue ga bomo videli-upam da kmalu pa sigurno ne bo tako hudo Grin (tudi nimam ga v spominu kot takaga) ali pa prilepi kako sliko, da vidim kaj mislis s tem izrazom Grin

ja za soboto skoda...pa saj imamo se celo poletje casa Wink do takrat pa se ena fotka, ali pa dve Wink Grin


[attachment deleted by admin]
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #371 : petek, 25.06.2004 : 14:29:42 »

Kobra glej..tu pa Rona sploh nima repa ko tako veselo opleta z njim Grin Wink

[attachment deleted by admin]
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #372 : petek, 25.06.2004 : 20:39:33 »

Živjo!

Kobra: se idimo jutri, kajne Grin Grin Mi pridemo 99% Roll Eyes

Me pa zanima, kdaj flatu na repu zraste toliko dlake (glej 1. sliko od Rone). Zara ima sedaj tak rep, kot bi ji iz riti ven štrlela samo ena palica na koncu malo zožana. Torej zanime me, kdaj lahko pričakujem, da se ji bo rep lepo odlakal Roll Eyes (če me razumet kaj hočem povedati Roll Eyes Grin, serm malo zakomplicirala)
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #373 : petek, 25.06.2004 : 21:53:02 »

Super, da prides Mary!  Cheesy Cheesy Cheesy

Citat
Torej zanime me, kdaj lahko pričakujem, da se ji bo rep lepo odlakal  (če me razumet kaj hočem povedati  , serm malo zakomplicirala)

Ha, ha, ha! Tudi jaz sem zmeraj mislila, da Azorju nikoli ne bo dlaka zrastla- sedaj ima pa košat (zrolan Wink) rep in na splosno mu dlake ne manjka. Ampak mislim, da mu je čisto zrastla, ko je bil kakšno leto in pol star, sedaj se mi pa zdi, da je ima vsako leto malo več... Grin

Citat
ampak tale tvoj 'zrolan rep' pa je pomojem prehud izraz   Jaz si to zdaj predstavljam kot kakega samojeda   ga bomo videli-upam da kmalu pa sigurno ne bo tako hudo  
No, saj ni hudo... je pa smesno... Wink Grin Grin Grin

Rona je spet cudovita na teh slikicah. Bom jutri poskusila tudi Azorja malo poslikat- se v stoječem in "repatem" položaju.  Wink
Glede mahanja z repom pa so ti psi res neverjetni- vse, kar je v višini njegovega repa in je lomljivo, morava umakniti, drugače se slabo konča... Grin Grin Grin

Mary, se torej vidimo jutri!

LP
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #374 : petek, 25.06.2004 : 22:26:10 »

Kobra: sam še neki, kdaj se začne agility tekma?

Se pol vidmo!
By by

Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines