mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 20:19:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210047 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #165 : sobota, 03.04.2004 : 11:04:44 »

mary:to boš morala pa ti povedat ;)Jaz mislim,da ti bo šlo.Na začetku sicer izgleda zelo težko in sem tudi jaz mislila,da tega ne bom nikoli znala,ampak ko pa enkrat razumeš je pa super.Samo učiš in izpopolnjuješ se pa vesčas.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #166 : sobota, 03.04.2004 : 11:56:44 »

Citat
retriverka:anyway do profija mi pa še vseeno ogromno manjka  
To je bil kompliment draga moja Wink Grin Pa sem te le zvlekla v naso temo Grin Da ne bom nekaj obljubljala, sem si rekla da se moras sama oglasit in da verjetno ne spremljas teme Wink

ninci: glede psicke pa zdaj po tvoji pohvali res upam da jo vidim in da je lepa kot pravis (a je velika ali bolj majhna?)...to bi bilo zelo lepo, se lepse pa potem da bi jo razstavljali-da se jo pokaze. Premalo je teh psov na razstavi. Sporoci mi potem rezultat ko bo mimo Beograd bos? Glede kolkov pa so (poleg teme o kolkih ki jo je omenila bina) moje izkusnje precej dobre. Slikala sem v mestnem logu pri dr. Ivanusi. Meni je bila cisto vredu, placala pa sem okrog 15 tisoc. Se ne spomnim vec natancno. Ima kolke A1, slikala pa sem pri 21 mesecih.

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #167 : sobota, 03.04.2004 : 12:01:01 »

retriverka:hvala za kompliment Grin Cheesy

Sploh nisem do zdaj nič spremljala tele teme,jo bom pa odzdaj naprej bolj Wink
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #168 : sobota, 03.04.2004 : 12:08:27 »

ninci: glede psicke pa zdaj po tvoji pohvali res upam da jo vidim in da je lepa kot pravis (a je velika ali bolj majhna?)...to bi bilo zelo lepo, se lepse pa potem da bi jo razstavljali-da se jo pokaze. Premalo je teh psov na razstavi. Sporoci mi potem rezultat ko bo mimo Beograd bos?

Ej se mi zdi kar bolj velika, joj z Flatkoti imam res nekako premalo izkušenj za tako oceno, ampak za psičko se mi zdi kar velika, res je da ima bolj suhcane tačke in to ampak se mi zdi full lepa.
Ja v Beogradu jo bojo razstavljali ker je pasma tam baje še manj popularna kot pri nas, ona pa tudi prihaja iz tistega konca, tako da bo najprej probala na tamkajšnji razstavi,ker bi rada tistim ljudem bolj približala pasmo.
No če še koga zanima okvirna cena takega flatkota, ona je dala za svojo Benko 500 Eurov.

Rezultate iz razstave in kako se ji je vse skupaj zdelo, pa sporočim Grin

LP nina
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #169 : sobota, 03.04.2004 : 12:59:31 »

mary:to boš morala pa ti povedat ;)Jaz mislim,da ti bo šlo.Na začetku sicer izgleda zelo težko in sem tudi jaz mislila,da tega ne bom nikoli znala,ampak ko pa enkrat razumeš je pa super.Samo učiš in izpopolnjuješ se pa vesčas.

No, glede na to, da sem trmasta za 5 (včasih malo preveč Roll Eyes Grin) bo pomoje kar šlo Grin
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #170 : sobota, 03.04.2004 : 14:08:07 »

No,potem pa kar veselo na delo Wink

Bova pa raje presedlali na zasebna,velja?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #171 : petek, 09.04.2004 : 14:47:14 »

Ocitno je letos neko posebno leto kajti v prihajajocem mesecu se nam obetata se dve legli flatov. Eno od iste psice ki je lani imela rjave mladice. Ni mi jasno edino zakaj je paril lastnik z istim psov-po tem kar sem videla (upam pa da bom videla se ostale!) namrec nisem prepricana da daje ta kombinacija dobre pse.Mogoce pa? Me prav zanima kako se bodo prodajal..glede na pretekle izkusnje s prodajo te pasme me to res zanima Wink Ali pa je trend preskocil na crne prinasalcke Grin Bi si z veseljem ogledala leglo teh ce bodo rjavi ampak na pretekle izkusnje s tem vzrediteljem si skoraj ne upam vprasat Wink Grin Tongue
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #172 : petek, 09.04.2004 : 15:37:17 »

Ja, lepo je to slišati Grin Grin Po mojem mnemju zanimanje, ali vaj poznavanje te pasme pri nas narašča. In to me veseli Grin
Logiran
Janči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #173 : ponedeljek, 12.04.2004 : 16:12:31 »

Smiley
A je gladkodlaki prinasalec primeren za stanovanje? Koliko gibanja potrebuje? Je priblizno cca 60cm, no ma mal daljso dlako? Kaksen je njegov znacaj? Ce kdo karkoli ve, prosim, da mi sporoci!

Jana
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #174 : ponedeljek, 12.04.2004 : 16:58:34 »

Živjo Janči!
Seveda je pasma primerna za v stanovanje, saj so vse, samo dovolj gibanja jim moraš nudit Grin
Celoten opis FCRja pa imaš tule:
http:www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=34
Je pa to krasen pes Grin Grin vsaj meni Roll Eyes
Logiran
Janči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #175 : ponedeljek, 12.04.2004 : 21:05:15 »

Hvala ti!
Kok priblizno potrebujejo gibanja, kajti npr. dalmatinci potrebujejo zelo velik!!! Mam izkusnje Smiley A ti ga mas v stanovanju. Kako pa poteka njegov dan? Je dopoldne sam doma? Kaj pocne cel dopoldne? To me mal skrbi, kr smo pri nas vsi v soli ali v sluzbi in dopoldne ni nikogar doma. Zato me zanima, ce potrebuje ZELO VELIKO gibanja, al SREDNJE!?

Lp
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #176 : ponedeljek, 12.04.2004 : 22:13:33 »

Citat
Hvala ti!
Kok priblizno potrebujejo gibanja, kajti npr. dalmatinci potrebujejo zelo velik!!! Mam izkusnje  A ti ga mas v stanovanju. Kako pa poteka njegov dan? Je dopoldne sam doma? Kaj pocne cel dopoldne? To me mal skrbi, kr smo pri nas vsi v soli ali v sluzbi in dopoldne ni nikogar doma. Zato me zanima, ce potrebuje ZELO VELIKO gibanja, al SREDNJE!?
Janči: lepo pozdravljena! Lahko si pogledas tudi mojo stran o moji psici http://www2.arnes.si/~jjeraj1/
To je pasma ki je zelo aktivna in potrebuje ZELO veliko gibanja (je pa odvisno tudi od osebka). Pa naj odogovori se na kako tvoje vprasanje. Moja psica je v stanovanju. Ima svojo sobo (seveda obvezno s svojim kavcem Grin), kjer kar potrpezljivo pocaka da gremo ven. Ven hodimo veckrat na dan. 1-2x na sprehod in poleg tega se aktivno ukvarjanje doma (igra, vaje poslusnosti...). Za to pasmo bi osebno priporocala, da se dela z njo (aktiven, psihicen napor) kajti so taki mali vragci in drugace vlozijo energijo v traparije Wink Grin Drugace ni tezek pes za imet, ce usmerjas njihovo OGROMNO energijo v prave stvari. Dlaka zahteva manj nege (kot npr. goldni) in je dovolj ce ga npr. 1x teden skrtacis (razen ko menja dlako) in morda zbrises z vlazno krpo. Pred kakim letom ali dvema je bila tudi moja psica sama celo dopoldne in ce jo zjutraj spustis ven in ko prides domov, te bo lepo pocakal doma. Kot pravim...energijo pravilno izkoristit in je krasen kuza!! Ce imas se kako vprasanje kar vprasaj ali mi pa pisi na email.
Lp, Jasna
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #177 : ponedeljek, 12.04.2004 : 22:23:20 »

Joj, točno koliko potrebujejo gibanja pa res ne vem. Undecided
Jaz FCRja še nimam- dobim čez 14 dni malo kepico Grin. Bo pa čez noč v pesjaku (če bi bilo po moje bi bila v hiši, a starši ne dovolijo, mogoče bo pozimi v hiši Tongue) drugače pa bo spuščena na vrtu, kjer smo poleti večino časa tudi mi. Tem psom je tudi rado vroče, tako da jim ne bo tako hudo v pesjaku, samo se moraš pa potem veliko z njim ukvarjati, ker je to družaben pes.  Wink
Če bo čez dopolde sam doma (pri nas bo tako) je najbolje, da ga že od malega navajaš postopoma na to. Pes bo večinoma ta čas, ko bo sam, prespal. Seveda, če bo šel zjutraj na sprehod in bo utrujen.
No, vsaj meni se tako zdi, pa naj me kdo popravi, če se motim. Roll Eyes
LP
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #178 : ponedeljek, 12.04.2004 : 22:37:26 »

retrieverka: očitno sva spet pisali ob istem času Shocked Grin Grin
Logiran
Janči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #179 : torek, 13.04.2004 : 10:10:17 »

retrieverka:
Lep pozdrav!

Zanimam me, ce obstaja kaksen pes s podobnimi lastnostmi kot je Enlebucher, ki ga nazalost se ni v Slo. oz. ni prijavljenega vzrejitelja pri nas.
Zanima me, katera pasma bi najboljse odgovarjala temu opisu. Hotela bi srednje veliko pasmo tam cca 40-60cm, saj se mi zdi, da ga lazje vzames s seboj, kot pa kaksno dogo npr  Zelo simpaticni pa so mi psi s kratko oz. krajso dlako in da niso prevec energicni (npr. terijerji), saj bi bil v stanovanju in to je lahko velik problem za nekatere pse. Po moznosti, bi ga hotela vpisat že v malo šolo in nato naprej, da bi čimveč odnesel. Neprimerni pa se mi zdijo: terijerji, jazbečarji, ptičarji, goniči.
Ze kar nekaj casa iscem primernega psa in ko ga koncno najdem, je cena zelo zelo visoka. Za Entlebucherja je cena 1000Eur, a ve mogoče kdo za nižjo ceno?!? Zanimala sem se ze povsod, Svici, Avstiji, Nemciji tudi na Poljskem in povsod je cena enaka, seveda pa ima pedigre in vse ostalo.
Upam, da bom cimprej nasla taksnega psa.
Pa pa

Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines