mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 19:21:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210033 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2040 : sreda, 30.11.2005 : 13:27:34 »

Citat
Ni uspelo. Razlog isti kot pri anani. Mogoce pa se temelji obdrzijo in bo nalsednjic manj dela.
Sem ravno hotela vprašati.  Grin Potem ni bil razlog flatovsko norenje.
Citat
Ja, to. Tega Lady sploh nima.
Potem ne gresta v Lj. na razstavo?  Huh
Citat
Ja, dajmo se osredotocit na Gorenjsko.
Mogoče Tamar ali Planica? Za tole srečanje se mi ne zdite nič kaj preveč navdušeni, ali pa sedaj ne spremljate vsi teme.  Roll Eyes Tako, da si ne upam določiti datuma, ker ne vem kdaj in kako bi vam ustrezalo. Seveda, če ste sploh za.
Citat
Potem pa tukaj na forumu slovesno razglasimo rezultate (do stotinke sekunde natancno).
  Cheesy  Grin
Bo flatovski športni dan (naslov srečanja)!  Smiley

Citat
No pa je bil tam en mozakar, ki je Odija udaril z grabljami, da ima zdaj na taci vec manjsih ran.
  Angry  sram
Marjetka si se kaj postavila zase? Jaz bi ga kar nazaj, potem pa še nadrla. Nima razloga za mahanje z grabljami, razen po njivi. Vse se da zmeniti, če se mu pa že gre za tisto glavo zelja mu pa lahko kupiš novo, poplačaš škodo,.... ali karkoli drugega.  Lips Sealed
Kako je sedaj z njegovo rano?

Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #2041 : sreda, 30.11.2005 : 15:21:58 »

Marjetka si se kaj postavila zase? Jaz bi ga kar nazaj, potem pa še nadrla. Nima razloga za mahanje z grabljami, razen po njivi. Vse se da zmeniti, če se mu pa že gre za tisto glavo zelja mu pa lahko kupiš novo, poplačaš škodo,.... ali karkoli drugega. Lips Sealed
Kako je sedaj z njegovo rano?

S kmeti (ali ocitno tudi vrtickarji) se jaz ne bi sla merit moci...od izkusnje ko mi je kmet NALASC povozil Rajo imam prav "respekt" pred njimi...vcasih pomislim da bi najraje se mene povozili. Pa ko se potem "pizdijo" zaradi pasjih kakcev recimo - po drugi strani pa sami dvakrat letno stresajo mase gnoja...eh najbolje pazit svoje pse, cistit za njimi in nosit odgovornost za neumnosti ki jih uspicijo ter se cimmanj spuscat v "debate" z njimi, kot sem se naucila je brezupno Smiley Naj ima pac vsak svoj prav Wink marjetka ti mu pa ze kupi nazaj uno glavco zelja no! hehe

Srecanje oz. piknik - ne vem kako bom s casom priznam...obenem pa mi nic ne disi ta moker cuden sneg. Kako imate vi kaj probleme s trdim zmrznjenim snegom sicer? Mislim blazinice, tacke itd. ?
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2042 : sreda, 30.11.2005 : 15:44:12 »

Jp, imaš prav retrieverka, včasih se je brez veze spuščati v kakšne ekstreme. Lahko narediš še slabše. Samo meni bi prekipelo. Sem imela že izkušnje z grožnjami, pa sem poiskala take besede, da so ostali brez besed.
Z zateženimi kmeti, vrtičkarji,... pa verjamem, da nikoli ne bomo našli skupne besede, če se tudi sami ne ukvarjajo s psom in ne vedo kako je to.

Citat
Srecanje oz. piknik - ne vem kako bom s casom priznam...
Ja tudi jaz ne vem, zato sem pa spraševala druge, kdaj želijo, da se potem poskušam prilagoditi.  Wink
Bi mi bilo pa super, da bi videla flatke na snegu.  Cheesy

Citat
Kako imate vi kaj probleme s trdim zmrznjenim snegom sicer? Mislim blazinice, tacke itd. ?
S Šotko na srečo še nikoli nisva imeli problema z blazinicami. Bil je problem le na morju zaradi soli, ker je res veliko stala v morju in strmela vanj (zaradi ribic). Problem sva rešili tako, da sem ji vsak večer namazala blazinice s kamagelom. In potem je bilo v redu.
Je pa problem, če je kje res ledeno in se naredijo skorje, takrat se lahko kar dobro vrežejo.  Sad
retrieverka imate pri vas probleme z blazinicami?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #2043 : sreda, 30.11.2005 : 15:59:40 »

retrieverka imate pri vas probleme z blazinicami?
Ja, predvsem na tistem trdem starem snegu. Ko je tako kot pravis cez skorja ali pa je samo trd. Rona valda nima meje in na vsakem sprehodu puscamo za samo krvave madeze. Nic precej hudega ponavadi ampak sprehodi mi niso prijetni takrat...Sploh letos ko imamo same sitnosti z blazinicami pa kremplji...

Tisti mehek sneg prvi dan pa je najboljsi!!  Takrat brez skrbi skacemo in norimo Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2044 : sreda, 30.11.2005 : 16:21:00 »

Rona valda nima meje in na vsakem sprehodu puscamo za samo krvave madeze. Nic precej hudega ponavadi ampak sprehodi mi niso prijetni takrat...Sploh letos ko imamo same sitnosti z blazinicami pa kremplji...
Joj, res smola!
Je pa res, da je pri nas tako, da Šota ponavadi na takem snegu hodi malo bolj previdno in na lahko, da se ji čim manj udira. -˝Fina dama˝  Grin  Tongue

Mogoče ne bi bilo neumno, da bi ji kupila kakšne čeveljčke za take sprehode.  Huh
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2045 : sreda, 30.11.2005 : 17:17:34 »

Marjetka si se kaj postavila zase?

Nisem se, ker sem bila sama kriva.  sram Odi ni imel kaj iskati na tujem vrtu. Je ze tako, da je treba racunati na vse sorte idiotov. Angry

Kako je sedaj z njegovo rano?

Takih ranic smo itak dali skozi ze na stotine... Malo me mogoce skrbi samo najvecja - 3 cm zareza, ki je ravno na kolenu, kjer je bil zasit.  Undecided

marjetka ti mu pa ze kupi nazaj uno glavco zelja no!

Ja, kje pa naj novembra zelje staknem? To je bila po vsej verjetnosti poslednja glava, s koreninami in vsem kar sodi zraven.  Grin

Potem ne gresta v Lj. na razstavo?

Najbrz ne. Ceprav razstave jemljem bolj lahkotno (za lastni uzitek in zabavo), se mi zdi zelo pomembno, da se potrudis drugim obiskovalcem (potencialnim navdusencem) lepo predstaviti pasmo. Ce bi pripeljala Lady tako oskubljeno, bi se lahko se kdo, ki je nameraval kupiti flata premislil, hehe.   Cheesy Grin

Kako imate vi kaj probleme s trdim zmrznjenim snegom sicer? Mislim blazinice, tacke itd. ?

Lady ima precej razpokane blazinice. Sumim da je za to bolj kriva sol kot sneg. Ali pa se je porezala na snegu, pa se zaradi soli te ranice ne zacelijo. Pa ji perem tace po vsakem sprehodu.  Undecided

Mogoče ne bi bilo neumno, da bi ji kupila kakšne čeveljčke za take sprehode. Huh

Uh, ne vem, sem skepticna... Flati so ze brez cevljev skoraj prevec smesni.  Huh Grin

Za tole srečanje se mi ne zdite nič kaj preveč navdušeni, ali pa sedaj ne spremljate vsi teme. Roll Eyes

Mi smo IZREDNO NAVDUSENI!  Cheesy Cheesy Cheesy Datumu se bomo prilagodili, tudi ce bodo sekire z neba padale!  Wink
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2046 : sreda, 30.11.2005 : 18:36:55 »

Citat
Takih ranic smo itak dali skozi ze na stotine... Malo me mogoce skrbi samo najvecja - 3 cm zareza, ki je ravno na kolenu, kjer je bil zasit. Undecided
  Shocked To je že kar velika rana. Ali je tudi globoka? Kaj pa, če bi šla malo pogledati k veterinarju.
Citat
Ja, kje pa naj novembra zelje staknem?
Grin
V trgovini, ali pa na vrtu pri vrtičkarjih, samo pazi na glavo.  Tongue  Grin
Citat
Najbrz ne. Ceprav razstave jemljem bolj lahkotno (za lastni uzitek in zabavo), se mi zdi zelo pomembno, da se potrudis drugim obiskovalcem (potencialnim navdusencem) lepo predstaviti pasmo. Ce bi pripeljala Lady tako oskubljeno, bi se lahko se kdo, ki je nameraval kupiti flata premislil, hehe.
Wink
Pogledati in navijati pa vseeno prideš?  Smiley
Citat
Flati so ze brez cevljev skoraj prevec smesni.
Eh, smešni gor ali dol. Meni je vseeno, le da gre za njihovo varnost.

Ravno zaradi varnosti ponoči sva si omislili rutko. In moram povedati, da so ljudje bolj pozorni na cesti in ko vidijo svetlečo stvarco na cesti, kar upočasnijo hitrost. Na teh stranskih ulicah mi je bilo že res grozno, ko kateri tako prinori mimo.

Čeprav zgleda kot cestarka  Grin , mi je vseeno bolje, da so na cesti bolj pozorni tudi na njo.  Wink
Citat
Datumu se bomo prilagodili, tudi ce bodo sekire z neba padale!
  Grin
Jaz sem mogoče našla datum: 21. ali 22. januar? To bomo imeli še dovolj časa, da vse skličemo.

Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #2047 : sreda, 30.11.2005 : 20:42:52 »

flatka..kje si pa tole zadevico našla??? bi tudi nam prišla zelo prav, ker živimo ob glavni cesti in je zelo nevarno zvečer.....saj imam tiste trakove, ki si jih navijem okoli rok...ampak vseeno je še bolje, da se še pes vidi!

lp
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #2048 : četrtek, 01.12.2005 : 12:18:08 »

Pozdravček vsem!

Se javljam po dolgem času, ker imamo trenutno toliko dela, da ne uspem slediti niti vašim pogovorom, kaj šele, da bi kaj napisala... Wink
Moram povedati, da je Azor boljši in da ne šepa več. Kot kaže sta inekciji prijeli... Je pa ful naspidiran in ga še komaj nazaj držim na sprehodih, ker se mora res že predolgo penzionistično obnašat... Tongue Nekaj časa ga morava namreč kljub temu, da ne šepa, še nazaj držat.

Marjetka: nima veze, če je šel Odi na tuj vrt- jaz bi tipa izčupala, če bi Azorja tako udaril!!! Saj pa ni treba vsega ubit, kar se po tvoji zemlji sprehaja, pa v tem primeru to niti njegova zemlja ni bila... Upam, da Odi ne bo hujših posledic na že prej poškodovani taci utrpel...

Nisem vsega nazaj prebrala, samo slikice tu in tam pogledam- in vaši črnuhi so še zmeraj krasni!  Roll Eyes

LP

Mateja
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2049 : četrtek, 01.12.2005 : 13:56:25 »

Kobra: super, da je z Azorjem boljse!  Smiley Si pa zivo predstavljam vase (in njjegove) muke, ko ga morate drzati nazaj. Flatovski pekel.  Grin

To je že kar velika rana. Ali je tudi globoka? Kaj pa, če bi šla malo pogledati k veterinarju.

Ga je ze pogledal veterinar in je rekel, da ni treba sivati. Smo dobili samo jod za razkuzevanje, pa spet tisti storasti tulec za na glavo, koleno pa naj bi bilo v redu.  Wink

Saj pa ni treba vsega ubit, kar se po tvoji zemlji sprehaja, pa v tem primeru to niti njegova zemlja ni bila...

To pa res! Kolikor vem je zemlja od vrtickov obcinska. Pa vceraj sem si sla natancneje ogledati lokacijo in sem ugotovila, da Odi sploh ni bil na njegovem vrtu (ima ograjenega), ampak na sosednjem. Kakorkoli ze, tako neuravnovesenega cloveka itak ni pametno provocirati. Kdove ce ne bi udaril se mene.  Undecided
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2050 : petek, 02.12.2005 : 14:38:46 »

Po vseh teh boleznih in poskodbah je cas za razvedrilo. Wink Tale pesmica me je prav nasmejala. So pa na tej spletni strani se druge (med njimi tudi Oda o flatkotih), ampak mi je ta najboljsa.  Grin

Sem se pa danes, ko je Odi na sprehodu nasel dudo od dojencka, spomnila na bogega Zigca. Kdove koliko dud in drugih pripomockov mu je ze Azor sunil.  Roll Eyes Grin
Logiran
Matka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #2051 : petek, 02.12.2005 : 17:31:54 »

Nore pesmice Marjetka in vse je čist res Cheesy Cheesy Cheesy

To morate prebrat!!!
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2052 : petek, 02.12.2005 : 21:18:03 »

irenchy tole stvarco sva ˝zvohali˝ pod city parkom, Baumaks, ali kaj je že.  Huh Je zelo poceni, okoli 300 sit. Imajo pa tudi ene večje, samo jaz nisem hotela vzeti, ker nisem vedela, če bo Šota sploh hotela nositi. (kakšni puloverčki so jo zelo motili  Grin) Te večje so pa okoli 1000 sit. Je pa zelo fino, vendar kakšna lučka tudi ni odveč, ker se te od zadaj drugače nič ne vidi v temi.  Wink

Kobra lepo, da je Azor bolje. Kako se pa kaj razumeta z Žigcem?  Cheesy

In Marjetka kako se celi rana? Jaz sem še zmeraj tako jezna na tistega vrtičkarja, da te sploh ne razumem, kako si lahko samo odšla brez besed, ko ti je udaril psa.   Roll Eyes  Tongue
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #2053 : petek, 02.12.2005 : 21:45:38 »

Živjo, se nekaj časa nisem oglasila zaradi angine Tongue.

retrieverka, a na tisti zimski slikci je Rona z rdečo ovratnico ali je tisto Pia? Komaj čakam, da enkrat prečoham Pio Smiley - a na novoletno srečanje KD Krima pridete?

Kobra, dobro da je bolje z Azorjem Smiley in  Kiss za Žigca.

Marjetka, jaz sem zelo jezna že takrat ko nekdo mlati svojega psa, da bi pa Naro Angry Angry, upam, da bo z Odijem vse v redu. Pesmice so pa res super, tako lepo, da nekdo napiše pesem za flata Smiley.

flatka, za piknik je najbolje, da je enkrat v soboto ali pa med počitnicami (novoletne - od 24.12. sobota do 2.1. ponedeljek; zimske počitnice pa so od 18. - 26. 2. za Mariborčane in Ljubljančane. In tudi za flatovski športni dan imate vsi dobre ideje Cool.
Je pa zelo dobra ideja tale svetleča stvar Smiley, je treba nekaj svetlečega dat črtnuhom, ker se jih v temi bolj slabo vidi Wink.

Še nekaj novic o Nari - včeraj sta s Tino opravili izpit juniorjev z oceno zelo uspešno, prav tako sta ga s tako oceno opravila Spy in Atra Cheesy.

Lp, Ana
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2054 : nedelja, 04.12.2005 : 12:26:35 »

Citat
flatka, za piknik je najbolje, da je enkrat v soboto ali pa med počitnicami (novoletne - od 24.12. sobota do 2.1. ponedeljek; zimske počitnice pa so od 18. - 26. 2. za Mariborčane in Ljubljančane.
Najbolje, da glasujemo.  Smiley

Kdo je za sobota 24.12.?  Verjetno jaz, samo ne vem še kateri dan bomo praznovali Božič, verjetno pa v nedeljo.

Kdo je za teden med 27. do 31. 12.? Lahko bi tudi 27.12., ker je praznik, za ostale dni pa ne vem, kako imate ostali službo,...

Kdo je za vikend 21. ali 22. 1.?
Za enkrat naj bodo te datumi in prosim javite se, kdaj vam ustreza, ker drugače bo vse skupaj padlo v vodo, sneg.  Tongue

retrieverka si že bila na kavici pri čokoladkah v Kranju?
Poročaj kako je bilo, če si bila!!!  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines