mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 28.10.2024 : 11:04:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 211180 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
šerpa
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1815 : torek, 20.09.2005 : 12:25:29 »

hei!

a ve kdo mogoče kje bi dobil nalepko flata za na avto?

jaja vem na specialki :)kdaj pa kje pa bo kakšna?
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1816 : torek, 20.09.2005 : 12:34:19 »

Na kakšni večji razstavi. Na specialki ne vem, če jo boš dobil. Mogoče Vrtojba  Huh .
Drugače sem pa že jaz razmišljala, da se oglasiš kar tam, kjer delajo kakšne nalepke,... (se bom pozanimala kje) in lepo prineseš kakšno sliko profila in je to to.  Grin
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1817 : torek, 20.09.2005 : 14:49:58 »

a ve kdo mogoče kje bi dobil nalepko flata za na avto?

Mi smo dali na avto ravno v nedeljo flatovsko nalepko (FLAT-COATED RETRIEVER in car) Smiley. Nalepke je naredil lastnik od Narine sestrice Atre (videvamo se v pasji šoli).

Še slikica od Šerpe Wink: http://anana.moj-album.com/slike/444115/292yMtmmY9ib133B.jpg

Accipiter, lep(i) flat(i) Cheesy. Pa kako mirno leži zraven ptiča Grin.

Lp, Ana
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1818 : torek, 20.09.2005 : 15:13:12 »

Citat
a ve kdo mogoče kje bi dobil nalepko flata za na avto?

Dobrodosla Serpa!  Wink Nalepke, kot jih imava midva, lahko menda tudi preko te spletne strani naročiš:

www.autocollant.fr

Pa najbrž na kakšni razstavi ali večjem (mednarodnem) pasjem tekmovanju... Slovenci s tovrstnimi nalepkami nismo najbolje založeni...

Accipiter: krasne slikice. Si pa ne morem pomagati in bom spet rahlo "blond" izpadala- pri vsem napisanem in tudi pri zadnji slikici mi gre po glavi samo: ubogi zajčki, račke, ptički... Jaz pač nisem za lov...in hvala bogu Azor tudi ne... Wink Tongue Grin Grin Grin V Dravi se nemoteno kopa skupaj z račkami in labodi, še celo žogico mu poskušajo krast  Grin
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1819 : torek, 20.09.2005 : 16:56:19 »

Anana: Je lastnik od Atre naredil vec teh nalepk? Se jih da kupit? Mi bi rabili FLAT COATED RETRIEVERS IN CAR, pa se kaksen "POZOR" na vrhu. Roll Eyes Grin Grin Grin

Lovski nagoni: Pri nas jih je kar obcutiti. To vemo in ju pazimo, pa sta kljub temu ze plenila in celo morila.  Cry Obakrat je bilo tako cudno, da bi tezko rekla, da nismo bili dovolj pazljivi.  Undecided Nama dvema je to totalno grozno. Nauk zgodbe je, da so se tile flati (kljub neverjetni prijaznosti in vodljivosti) sposobni na mah preleviti v lovca brez zadrzkov. Dogodka z Odijem ne bi opisala, ker je bilo v tujini (pa ne poznam dobro tamkajsnjega sistema, oziroma morebitne zascitenosti tiste zivali - da se ne bi inkriminirala). Bil je star 1 leto. Sicer ne vem, ce ne gre morebiti za nakljucje, ampak dan pred tem je z mize ukradel kos surovega mesa, zato mu ga nikoli vec nismo dali. Potem je dolga leta podil samo macke in golobe, po tejle zadnji hudi poskodbi (zanjo je bila "kriva" macka) pa k sreci samo se golobe. To sva ga prav naucila, da nam ne pristajajo na vrtu.
Lady ima pa vrano na vesti.  Sad Na poljih jih je ogromno in po dozdajsnjih izkusnjah se mi je zdelo, da je itak ne more ujeti. Mi je bilo pa seveda zoprno, da podi zivali, tako da sem jo vedno, ko je hotela poditi vrane, preusmerjala na zogico, palico... No, potem se je pa nekega dne zgodilo, da je nepricakovano startala na vrano, vrana je prepozno vzletela in tudi potem se ni dovolj vzdignila, ampak letela na visini Ladyinega gobca. Pa jo je ujela. Undecided

Torej z mojega zornega kota s flatom nikoli nisi dovolj previden oziroma se nanj v tem pogledu ne mores vedno zanesti. Par strani nazaj je bilo omenjeno "prepucanje" nagonov. Bi to Lady odvrnilo od nekontroliranega lova? Kaj lahko en tak povprecen lastnik stori, da se to malo obrzda?  Huh
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #1820 : torek, 20.09.2005 : 20:36:51 »

Šerpa,pri nas imajo v trgovini,kjer prodajajo hrano za živali tudi nalepke za na avto.Drugič si oglej mojo nalepko in če ti bo v redu ti jo prinesem.

LP.Majda Smiley
Logiran
Accipiter
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #1821 : torek, 20.09.2005 : 20:51:30 »

 Smiley Marjetka ! Ne imej slabe vest. Če je tvoja psička ujela vrano, ti garantiram, da je bilo z njo nekaj hudo narobe !!! Cool Rod vran spada v skupino najinteligentnejših živali (primer; krokar je razumsko na razvojni stopnji 3 leta starega otroka). V svetu živali ni individualne pravice in edina zanesljiva zadeva je smrt in tako "slabi" osebki ne prenesejo genov naprej (preostala populacija je na boljšem). To da negdo odklanja lov sprejemam in spoštujem. Vsi pa  se moramo zavedati osnovnih bioloških dejstev in si ne zatiskati oči pred smrtjo.
Moji psi niso nikoli imeli večjih težav zaradi nezgod. Dogodi se kaka porezana blazinica (steklo, trave). So pa težava vnetja ušes (mikrobiološka oporečenost vode). Čiščenje malo pomaga a ne vedno. Je pa mela boreliozo Cry. Po daljši obremenitvi je šepala na prvo desno nogo (v komolcu). Zdaj je zdeva Ok  Wink. Mesec dni antibiotika za konja Roll Eyes !
Glede lovskih nagonov ! Moji psi vedo, da so sosedove mačke "tabu" ! Natanko poznajo mejo parcele in je ne prestopajo. Prej smo imeli nemške prepeličarje in tam mačke niso imele šans! Sej maček pogrunta da mora na drevo in celo eden je (je bil kake 2 leti). Ful je lovil voluharice in ptiče! Potlej ga je, pa avto povozu .............Cry. Pa flat ful hitro pogrunta kaj ne sme. Smo lovil v Vojvodini. Tam kjer smo spali so imeli 3 mlade mucke. Prvi dan je dvakrat "poštartala" in kasneje jih je pustila absolutno primeru (sm jih je posrani hledala). Jih je pa domača flatica veselo nosila v gobcu ! Otroka sta ji nosila mucke v pesjak in ona se je igrala z njim. To je bila ena izmed težav saj mačke nisto vedele da moja črna flatica ni "prava"...... ! Grin Grin Grin Odlično, pa se moji psi razumejo z sokoli !!! Wink Se, pa je treba pri teh psih kar potrudit, da jih "zastrupiš" divjadjo.

Citat
To vemo in ju pazimo, pa sta kljub temu ze plenila in celo morila.
 
Izraz ("morila") ne ustreza. Mori samo človek !!!   Cry Žival se ravna po svojih nagonih in v srcu ne nosi "zlobe ".  Lovi iz strasti oz. potrebe po preživetju. Človek mora preprečiti vsako nepotrebno trpljenje (primer; lovsko igro z živo živaljo).

Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1822 : torek, 20.09.2005 : 22:37:51 »

Izraz ("morila") ne ustreza. Mori samo človek !!!   Cry Žival se ravna po svojih nagonih in v srcu ne nosi "zlobe ".  Lovi iz strasti oz. potrebe po preživetju. Človek mora preprečiti vsako nepotrebno trpljenje (primer; lovsko igro z živo živaljo).

Pred tem izzivom niti nisem bila, ker sta bili obe zivali na mestu mrtvi.  Undecided Lips Sealed Drugace sem pa uporabila besedo"morila" zato, ker sta bila oba psa v casu (ko se je to dogajalo) v enem takem fanaticnem deliriju. Ze iz oci jima je svigala taka divja blaznost - enostavno nista bila prisebna. Sem bila jezna in razocarana. In zdela sta se mi grozna. Sad

V svetu živali ni individualne pravice in edina zanesljiva zadeva je smrt in tako "slabi" osebki ne prenesejo genov naprej (preostala populacija je na boljšem).

Ceprav vem, da gre za biolosko dejstvo, mi je ob tem nelagodno. Mogoce zato, ker bi Odi, prepuscen sam sebi v divjini, ze prvi dan samega sebe "fental" in bil takoj izlocen.  Tongue Grin
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1823 : sreda, 21.09.2005 : 10:56:40 »

Citat
Šerpa,pri nas imajo v trgovini,kjer prodajajo hrano za živali tudi nalepke za na avto.

Res? S flati? Kje pa je ta trgovina, če ni skrivnost?  Wink

Marjetka: verjamem, da ti je ob takšnih stvareh neprijetno, ampak kot je rekel Accipiter, to so nagoni... jaz sem vesela, da Azor tega nagona nima močno (ali pa sploh ne) izraženega, je pa res, da ga pri tem tudi nikoli nisem spodbujala (čeprav, če je nagon močan, spodbujanje itak nima neke vloge). Edino, kar sem do sedaj pri njem opazila je, da se rad zapodi za golobi, če hodijo po tleh- ampak še to bolj veselo, tako iz igre... Je pa fajn, če ti uspe psa, kljub nagonu, obvladati... kar si pa znam predstavljati, da je izredno težko. .. Moraš gledat na to  enako, kot na njegovo veliko "ljubezen" do vode- tam ga tudi komaj ustaviš ali pa sploh ne...

Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1824 : sreda, 21.09.2005 : 11:51:16 »

Šerpa,pri nas imajo v trgovini,kjer prodajajo hrano za živali tudi nalepke za na avto.Drugič si oglej mojo nalepko in če ti bo v redu ti jo prinesem.
Ja saj imajo nalepke, samo še nisem opazila, da bi imeli flata. Vedno za firbec pogledam, če se na kupčku skriva tudi flat, pa še nisem imela te sreče. Majda imaš mogoče flata na nalepki?

No drugače ima pa tudi Šota dokaj močen lovski nagon. Kriv je verjetno tudi njen smrček. Kot sem že omenila je enkrat pokončala dve kuri, drugače se rada zapodi za kakšno muco, ptiči,... vendar sedaj ve, da tega ne sme početi in če ima priliko te živali le spodi in ne lovi. (mogoče se ji pri teh letih včasih tudi ne da več loviti  Grin ) Še vedno pa na polju išče miške (in jih je par tudi že ujela), in gleda za zajčki, srnami... Imam jo pa seveda skos na očeh, tako da teh živali, če bi že bile v okolici, ne plaši in ne podi.

Lp, Eva
Logiran
Ayša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #1825 : četrtek, 22.09.2005 : 12:10:15 »

Imam eno lepo novico, ki ne spada ravno v trnutno temo, ampak se moram pohvalit...  Wink
No končno se tudi midve lahko pohvaliva z opravljeno malo šolo. Čez poletje sva hodili v Škofjo Loko v malo šolo, ki se je včeraj zaključila z izpitom, ki sva ga opravili najbolje, in sicer z 99%.  Cool
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1826 : četrtek, 22.09.2005 : 12:47:21 »

Maja, čestitke Cheesy Cheesy Cheesy Smiley Smiley Smiley Smiley

Čez kakšna 2 meseca se boš pa lahko pohvalila še z eno opravljeno malo šolo Wink Smiley Smiley Smiley
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1827 : četrtek, 22.09.2005 : 13:03:17 »

Cestitke Ajsi in vodnici za tako dobro opravljeno malo solo.  Kiss Smiley

Čez kakšna 2 meseca se boš pa lahko pohvalila še z eno opravljeno malo šolo Wink Smiley Smiley Smiley

hm???  Huh Roll Eyes
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1828 : četrtek, 22.09.2005 : 13:14:43 »

Čestitke!!!  Wink

Lp
Logiran
Ayša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #1829 : četrtek, 22.09.2005 : 13:34:27 »

Ja upam, da bo čez dva meseca tudi tako dobro delala kot včeraj.
Marjetka!
Gre za to, da sva čez poletje hodili v malo šolo v Škofji Loki, kjer se je zdaj končala. Septembra pa sva začeli hodit v Lesce, kjer sva pred poletjem obiskovali igralne urice. Poleti namreč v Lescah ni bilo organizirane male šole. V Loki pa bojo nekateri zdaj že začeli s pripravami na BBH izpit (mislim, da se tako reče. Če ne se opravičujem.), ki ga lahko pes dela, ko je star 15 mesecev. Zato se mi zdi, da je bolje, da hodiva še enkrat v malo šolo in utrdiva osnovne stvari. Upam, da ni preveč zakomplicirano.  Wink
Hvala za čestitke!
Logiran
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines