mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 10:13:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210431 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1065 : torek, 31.05.2005 : 17:21:06 »

Kobra: Meni je najbolj všeč una slikca od Azorja, ko leti skozi obroč Cheesy Cheesy Cheesy!

Mary: Sem vidla, na tvoji strani priznanja ki jih je dobila Zara Smiley, ampak ne znam najbolje razbrat, kaj piše na enemu listu Undecided Wink.

lp ana
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #1066 : torek, 31.05.2005 : 18:17:42 »

Anana: če prej nisi znala prebrati, pojdi sedaj na stran, sem v oklepaj natipkala, kar je napisano na listku (opis) Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1067 : torek, 31.05.2005 : 18:27:25 »

Mary, napisal ti je:
Citat
Gladkodlaka prinasalka crne barve

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin A je to sploh pomembno? Isto, kot je meni nekoč napisal (med drugim): ima kratko dlako Roll Eyes Ja, halooo, saj je kratkodlaka Roll Eyes Grin Grin

Drugače pa čestitke vsem za rezultate. In super slikice iz agilitija. Mi je vedno všeč gledati take slikice psov v gibanju Wink

Mary, kaj pa je naslednja razstava? Kaj je pa Rona dosegla?

Lp jana
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1068 : torek, 31.05.2005 : 19:05:35 »

bina:
Citat
Gladkodlaka prinasalka crne barve

        A je to sploh pomembno?

Ja verjetno je pomembno, če zraven nimaš slike  Wink. So namreč tudi rjavi ozr. čokoladni gladkodlaki prinašalci.
 Grin
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1069 : torek, 31.05.2005 : 19:08:12 »

Vem, da obstajajo tudi rjavi. A pa je potrebno to posebej pisat Roll Eyes Kot da nimajo drugega za napisat. Pa pišejo take osnovne stvari, ki jih vsak vidi Wink Naj raje napiše kaj o dlaki, gibanju, stoji, zobeh, očeh, nošenju repa, ne pa to, da je črne barve Grin

Lp jana
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1070 : torek, 31.05.2005 : 19:13:01 »

Ma ja se strinjam  Wink, kako obsežen bi bil potem šele rodovnik!  Grin

No pa vendar je tudi to vredno omembe (o barvi)  Grin.

Lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1071 : torek, 31.05.2005 : 19:56:10 »

Mary: Se pravi so bile vse psičke 2x v ringu, prvič posamezno, potlej pa še skupaj. In se pravi tudi, da sta z retrieverko pravzaprav tekmovali druga proti drugi. A je bil fair-play, ali ste šli na nož?  Roll Eyes Grin  Grin  Grin

Naj najprej povem, da sem kar se razstav tiče absolutni nevednež, ampak nad sojenjem sem pa šokirana.  Shocked Opis psa se mi zdi ene 3-krat krajši, kot sem si pred tem predstavljala in glede, na to, da se to dela s tako malo besedami se tudi strinjam z Bino, da je škoda, da jih je sodnik porabil za navajanje pasme. Tudi zadnji del ne pove kaj dosti. Če bi to prebral nekdo, ki ni videl psa, si sploh ne bi mogel predstavljati, kakšen je. Jaz Odija že ne bi pokazala na razstavi v zameno za tako skromno mnenje. So vsi sodniki na razstavah tako redkobesedni? Roll Eyes

MinE: Je pa Šota pozna! Odi je že zdavnaj zamenjal dlako.  Cool

Sicer pa kar ne morem verjeti, da vaši kužki normalno papcajo tudi v neizmerni vročini. Saj lahko, da sem sama kriva, ker sem predolgo spala. V minulih dneh sem 3 dni zapored zamudila jutranji hlad, Odi pa se potlej cel dan sploh ni hotel pritaknit obroka. Šele ponoči se je lotil, pa še to je pojedel le polovico.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1072 : torek, 31.05.2005 : 20:49:55 »

Mary: Se pravi so bile vse psičke 2x v ringu, prvič posamezno, potlej pa še skupaj. In se pravi tudi, da sta z retrieverko pravzaprav tekmovali druga proti drugi. A je bil fair-play, ali ste šli na nož? Roll Eyes Grin Grin Grin

Naj najprej povem, da sem kar se razstav tiče absolutni nevednež, ampak nad sojenjem sem pa šokirana. Shocked Opis psa se mi zdi ene 3-krat krajši, kot sem si pred tem predstavljala in glede, na to, da se to dela s tako malo besedami se tudi strinjam z Bino, da je škoda, da jih je sodnik porabil za navajanje pasme. Tudi zadnji del ne pove kaj dosti. Če bi to prebral nekdo, ki ni videl psa, si sploh ne bi mogel predstavljati, kakšen je. Jaz Odija že ne bi pokazala na razstavi v zameno za tako skromno mnenje. So vsi sodniki na razstavah tako redkobesedni? Roll Eyes

Naj odgovorim samo na tole, glede cesa drugega ne bom zgubljala besed in komentirala, zato se nisem ze prej oglasila. Ne, niso vsi tako redkobesedni, predvsem pa ne dajo takega opisa kot kak 'laik'. Rona je dobila opis, ki opisuje popolnoma drugega psa - tocno kontra kot drzi. Sama za svojo psico tocno vem kaksna je, kaj si kdaj zasluzi in kdaj ne, kaksne napake ima, zato me razjezi ko placas za razstavo in pricakujes neko strokovnost potem pa....Ma takole javno pac ne bom komentirala Angry Ce bi kdo rad kaj vec sem se vseeno na voljo na privat.

Ko pa ravno komentirate razlike med flati pri nas v Sloveniji. Poglejte si malo linke po svetu...Jaz sem ze zdavnaj ugotovila kako malo pomenijo se tako blesteci rezultati s flatom po slovenskih razstavah pri slovenskih sodnikih-kateri so videli le nekaj slovenskih flatov in se niti ne trudijo povohat ven. Kako vec pomeni 5x slabsi rezultat ki ga slisis iz ust poznavalca pasme, dolgoletnega vzreditelja in sodnika in ki ga dosezes v konkurenci 40, 50ih flatov.

Ma saj ne vem tocno zakaj sem zasla zdaj malo sem...morda ker so me nekatere stvari pojezile...kaj vem...

Bina: ce ti povem da je Rona po novem sibkejse konstitucije (medtem ko je skoraj ko samec), da ima temne oci (medtem ko je njena najvecja in najbolj vidna napaka prav presvetlo oko) pa da smo se ocenjevali samo stojece in nic gibanja (pa je pri flatu gibanju ulala pomembno!) - rabis se kak komentar? take stvari me zmotijo - ne pa ocena sama in uvrstitev - tisto je show, sreca ipd. ampak podana ocena pa naj bi bila strokovna...
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1073 : torek, 31.05.2005 : 21:36:52 »

No, tudi jaz se ne bi preveč podrobno spuščala v tole debato- sploh ker o razstavah dosti ne vem, o tem kar vem, pa nimam dobrega mnenja... Tongue Wink
Ampak pri takih stvareh je pač tako- vsake oči imajo svojega malarja- kot pri lepotnih tekmovanjih ala Miss Slovenije in kaj vem kaj še...  Zato pa mi med drugim razstave niso všeč...
Se pa tudi meni zdi, da posamezni sodniki ne pogledajo čez mejo oz. se ne pozanimajo dovolj o sami pasmi- pa kinologi tudi ne (Me je ful šokiralo, ko je Marjetka napisala, da ji je živinozdravnik rekel, da imajo flati in goldni enako konstitucijo... Shocked Halooo?!!!). Saj vendar ne bi smeli biti edini merilci pasme psi, ki hodijo po razstavah- kaj pa ostali, delovni recimo? Se mi sploh zdi absurdno, da se nekje pasme delijo na delovne in razstavne linije...

Mah dovolj o tem. Vsak pes je nekaj posebnega, z napakami ali brez. Pa vsakemu je njegov najlepši... Tongue Grin Grin Grin
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1074 : torek, 31.05.2005 : 21:56:39 »

Ampak pri takih stvareh je pač tako- vsake oči imajo svojega malarja- kot pri lepotnih tekmovanjih ala Miss Slovenije in kaj vem kaj še...

Se pa tudi meni zdi, da posamezni sodniki ne pogledajo čez mejo oz. se ne pozanimajo dovolj o sami pasmi- pa kinologi tudi ne (Me je ful šokiralo, ko je Marjetka napisala, da ji je živinozdravnik rekel, da imajo flati in goldni enako konstitucijo... Shocked Halooo?!!!). Saj vendar ne bi smeli biti edini merilci pasme psi, ki hodijo po razstavah- kaj pa ostali, delovni recimo? Se mi sploh zdi absurdno, da se nekje pasme delijo na delovne in razstavne linije...

Mah dovolj o tem. Vsak pes je nekaj posebnega, z napakami ali brez. Pa vsakemu je njegov najlepši... Tongue Grin Grin Grin


Ma ja normalno da ti je tvoj kuza vedno naj naj!! 100% podpiram to - in tudi nic manjvredni niso, ne neredovniski in ne mesancki...problem vsega tici drugje - v ljudeh...pa o tem so druge teme...

O tem da imajo vsake oci svojega malarja pa takole: ja, ampak v okvirih standarda! Ce sta dva psa vidno razlicne kvalitete pac ni debate, ko sta dva enako dobra (priblizno) pa se gre tudi subjektivno - nimas kaj....Zato obstaja standard in zato obstajajo pravila v agilityju - ce bi bilo vse subjektivno ne vem kako bi 'laufalo'.

Kar se pa tice kinologov, pa veterinarjev...ce pasma ni prevec pogosta se moras pac navaditi na to. Ogromno - ponavljam ogromno - ljudi, tudi sodnikov in kinologov-zal- se vedno misli da je edina razlika med goldnom in flatom le v barvi dlake! Sad Zato pa se mora lastnik pred nakupom pasme cimbolj pouciti o njej, s tem se pac ne bo zanasal na druga nepoznavalska mnenja.

Delovne in razstavne linije...saj jih ne delijo, oz. drugace receno standard jih ne deli. Delijo jih ljudje. Nekatere pasme so pripeljali v skrajnost - ker so razstavljalci pretiravali v svojo smer, za potrebe dela pa v svojo smer. Pozabili ap so da je bila pasma v osnovi narejena za to da dela za kar je bila ustvarjena in telo je bilo temu prilagojeno. In pravi vzreditelji v svoji vzreji spodbujajo obe stvari, in ne gledajo le za svoje potrebe.
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1075 : torek, 31.05.2005 : 22:04:36 »

No, saj se razumeva- tudi jaz sem imela v mislih predvsem problem ljudi... saj nihče drug ne bi bil sposoben tega tako zakomplicirati  Wink
Pa tudi to vem, da se bi vse naj ocenjevalo v okviru standarda- ampak kot si napisala- tega se je lahko držati pri višini, teži, barvi dlake...ko smo pa pri tem, da je recimo nekaj "v dobro nasajeno" ali da imajo oči inteligenten izraz (malo pretiravam, ampak tudi takšni opisi so v standardih), takrat pa je že problem...
Ljudje pa znajo biti povsod problem- tudi pri agilityju, brez skrbi... Tongue Grin Grin Grin
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1076 : sreda, 01.06.2005 : 13:56:17 »

Ma pri večini tekmah se opazi nekakšno ocenjevanje na blef, kakšna ˝kuhna˝ in podkupovanje, veze....
Po navadi vse skupaj le ni pravično. Se pa popolnoma strinjam z vama retrieverka in Kobra, da ne bom ponavljala.
Tudi sama še ne vem kaj dosti o razstavah (vendar delam na tem  Wink), ampak vse več slišim, kako sodniki niso fer ocenjevali!  Cry
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1077 : sreda, 01.06.2005 : 14:44:25 »

No, moram rečt, da sem zdaj kar malo razočarana.  Sad Po zdravi logiki sem si predstavljala, da se psa v prvi vrsti pelje na razstavo zato, da ti en strokovnjak pove kaj več o njemu. Se pravi, kaj kar sam še ne veš. Predvsem to, kakšen izgleda v primerjavi z idealom in drugimi predstavniki svoje pasme. Recimo mene bi zanimalo od enega takega kinologa izvedet tudi, kaj si misli glede Odijevega obnašanja (na primer če ni že nekoliko preveč prijazen), pa še razne take stvari... Če te strokovnosti na razstavah ni, potem se mi zdi vse skupaj bolj podobno nekemu nesmiselnemu trepljanju in talanju lovorik, brez vsebine.

Še nekaj me zanima... (resno namreč razmišljam, da bi se kot gledalec udeležila portoroške razstave) Kako je na takih prireditvah kaj poskrbljeno za gledalce. Imajo sodniki mikrofon,  ali gledalci opisa psa sploh ne izvejo? Roll Eyes
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1078 : sreda, 01.06.2005 : 15:56:18 »

Še nekaj mi ne da miru.  Cheesy Je pa to čisto tako moje osebno mnenje kot ljubitelja. Odkar imam Odija sem čisto nora na flatkote. Če ne bi bila omejena z denarjem, bi imela na svojem posestvu ziher cel trop flatkotov.  Cheesy Cheesy Cheesy Meni je ta raznolikost v pasmi ravno najbolj všeč, da so le zdravi. Ko pregledujem spletne strani vzrediteljev iz tujine, vidim da ima tudi znotraj ene psarne vsak flatko čisto samosvojo faco. Zazna se tudi neke splošnejše linije, ampak redkokateri je zares smotan. Ful ne bi hotla, da bi se kdaj izgubila taka množica različnih izrazov. Pa en bolj prikupen kot drug.  Cheesy

Retrieverka: Če bi jaz kdaj videla na kupu 40, 50 flatov, bi po mojem še danes sanjala ta prizor.  Grin
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1079 : sreda, 01.06.2005 : 16:58:05 »

Ja Marjetka, enako Cheesy Cheesy Cheesy. Če nebi imela naša učiteljica psičke te pasme, je mi sploh nebi spoznali (pasme) in nebi imeli Nare Undecided. Sreča Grin Grin Grin.

Še nekaj smešnih Narinih slikic v mojem albumu Wink.

lp ana
Logiran
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines