mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 04:25:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepravilno delovanje scitnice  (Prebrano 23712 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #30 : četrtek, 15.11.2007 : 10:52:07 »

Oj, pasji ščitničarji! Pri nas smo neksončno dobro Cheesy! Oživeli 100 na uro!Da komaj dohajamo našo "staro" kužo!

Sem pa zvedela za stranske učinke tega zdravila (Euthyrox). Posredovali so mij jih ljudje, ki jemljejo to zdravilo. Morda za našo starejšo Lunčo Kiss še ne pride tako prav, vendar za kakšne mlajše pa že.... Torej, to zdravilo lahko vpliva na kostno maso-povzroča osteoporozo in vpliva na srce (ne vem, kako). Tako, da morda je dobro bit pozoren in malo sledit morebitnim znakom..... Sama včasih dodam malo kalcija v tableti (za ljudi) pa precej boilj zdravo hrano zdaj dobiva (no, več kuhane in več zelenjave). Pa smo vsi zadovoljni Smiley.

Je pa res smešno, kako se je navedila na to jemanje na 12 ur! Pride kar sama in me spomni, da pa je že čas za........seveda, posladke Grin! Zdaj sem se navadila tudi jaz.... Tongue

Vsem skupaj en super pozdravček!

Polonak

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : petek, 16.11.2007 : 16:09:34 »

Me veseli, da ste bolje. Tudi nas se dobro drzi. Smiley Sem pa zdaj dala testirat se starejso psico, ker sumim, da bi lahko bilo to vzrok njenih tezav. Se cakamo izvide... lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #32 : sreda, 13.02.2008 : 18:00:32 »

No, danes sem koncno prisal do forthyrona. Ga je kdo od vas zacel uporabljat potem ko je psa ze imel na euthiroxu? Me zanima, ce so bile kaksne tezave. lp
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #33 : nedelja, 04.05.2008 : 16:28:34 »

KAkšni so znaki pri nepravilnem delovanju ščitnice?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #34 : četrtek, 15.05.2008 : 18:04:47 »

Koliko stanejo tableti?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #35 : petek, 16.05.2008 : 17:35:44 »

Malo pozen odgovor glede simptomov. Pri nas smo najprej opazili slabo dlako (mastno, redkejso), potem je na trebuhu in stegnil zacel dobivati crne fleke (tam je tudi dlaka odpadla), pes je postajal mirnejsi, nezainteresiran, bilo je pozimi zato ga je zelo zeblo. Dobil je tudi t.i. sad face, zalosten obraz - povesena koza.

Ena skatla forthyrona 200 stane okrog 50 evrov. Mi jih imamo za dva meseca (dobi 4 na dan, ima pa 50 kg). Enako je bilo z euthiroxom.

Ste testirali psico? lp
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #36 : sobota, 17.05.2008 : 10:04:20 »

Pri nas so bili znaki podobni, s tem, da ji je po glavi dlaka odpadla in dobila je vnetje ušes. Bili smo na pregeldu pri Kotnikovi, sedaj pa čakamo izvide. Je kar hitro to postavila na prvo mesto in na drugo alerijo. Dobila je dieto, dermanorm kapsule in otifree za čiščenje ušes.

Drug teden izvem za izvide iz Dunaja.
Me prav zanima ali bo to ali ne...

Ima pa psica slabih 40kg. Torej bi imela eno škatlo za 3 mesece?

Po kolikem času se opazi izboljšanje - splošnega počutja in dlake?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #37 : sobota, 17.05.2008 : 19:40:12 »

Od zacetka bo lahko doza malo visja, potem pa se jo pocasi prilagodi. Bi pa verjetno res imela skatlo za 3 mesece.

Pri nas se je zelo hitro popravilo pocutje, pa tudi dlaka je bila po recimo enem mesecu ze vidno boljsa. Ne morem pa reci, da je bilo to le zaradi tablet. Pes je namrec okreval po zasuku zelodca in verjetno je pocasi prihajal k sebi tudi po operaciji.

Jaz bi bila precej bolj vesela, ce bi se izkazalo, ad je tezava s scitnico kot alergija. Smiley Bi znala alergija biti bolj tezavna za zdravljenje. Srecno! lp
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #38 : petek, 23.05.2008 : 16:16:11 »

Evo, rezultati so tu!
Potrjena je diagnoza in predpisan imamo Forthyron.

Ma po eni strani mi je kar odleglo, da vsaj vem kaj je in da ni nič drastičnega, pa upam, da zraven ni še alergije.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #39 : petek, 23.05.2008 : 18:50:55 »

Imamo pa predpisani 2 tableti 400mikrog/dan in čez 1 mesec kontrolo.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #40 : sobota, 24.05.2008 : 08:26:02 »

Zdaj bo slo pa samo se na bolje, bos videla. Smiley Pa porocaj kako vama bo slo. Smiley lp
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #41 : sobota, 24.05.2008 : 10:32:05 »

Ma ja... sej zdej je ful v redu...bogve koliko let ima že to. Če ji ne bi odpadala dlaka in ne bi dobila vnetja ušes, najbrž sploh nikoli ne bi pomislili na to.

Po kolikem času jemanja tablet so se pri vaših psih pojavili prvi + znaki?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #42 : sobota, 24.05.2008 : 10:56:33 »

A za nepravilno delovanje ščitnice je najpogostejši znak vnetje ušes in izpadanje dlake?
A to pomeni da mora je mati tablete doživljenjsko ali se to da zdravit. Nisem nikjer zasledila  Roll Eyes
Upam da se vaši kosmatinci počutijo čimprej bolje. Potem so lastniki tudi boljše volje, a ne  Smiley
Lp, I
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #43 : sobota, 24.05.2008 : 11:09:02 »

Ne, ni to najpogostejši znak, ampak je lahko eden izmed njih. Da se postavi to diagnozo, mora biti prisotnih več znakov.
Ja, tablete se je doživljenjsko.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #44 : sobota, 24.05.2008 : 11:25:58 »

Znakov za nepravilno delovanje ščitnice je ogromno. Tablete mora kuža jesti do konca, saj mu pomagajo uravnavati nivo ščitničnega hormona. Vsake toliko časa po veterinarjevi presoji odvzamejo kri in pošljejo na Dunaj, da preverijo nivo hormona in regulirajo zdravila. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines