mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 10:18:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 229274 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #765 : sobota, 05.03.2005 : 22:13:33 »

Jaz Kaja kopam s samponom 1x tedensko in ni bilo se nobenih tezav. Je pa res, da so nekateri Maltezani zelo obcutljivi.

ella:Saj recis sampon, ne Huh

Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #766 : nedelja, 06.03.2005 : 11:05:51 »

Ojla, da še jaz pristavim svoj piskerček. No, se opravičujem, ker sem se "prislinila" k vaši temi, ker sama nimam maltija, pa vseeno upam, da je vsaka izkušnja dobrodošla!?
Jaz sem svojo bišonko v njenih 10.mesecih starosti do sedaj skopala (s šamponom) samo dvakrat. Grem po načelu: "manj je več". In prepričana sem, da ima dlaka samoočiščevalno funkcijo. Seveda ko pride vsa umazana in blatna domov ji (sploh sedaj, ko so ceste soljene) operem tačke in podvozje. Ko se posuši, jo pa temeljito razčešem. In dlaka ne smrdi... Tako da vseeno mislim, da pretiravati s kopanjem ni dobro. Aja, pa naj povem, da sva z Jenny zunaj ne glede na vreme in vremenske razmere; torej da včasih prideva domov taki, da bi se najraje zjokala, ko pomislim koliko dela me čaka z njenim kožuščkom. Še vedno se ji pa dlaka noro vozlja in glih komaj jo obvladujem z vsakodnevnim česanjem. Aja, šampon pa uporabljam od bio grooma, super white.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #767 : nedelja, 06.03.2005 : 11:12:35 »

Aja, Ella, pa še to: da te potolažim... kakšno srečo imate glede gonitve pri Loti. Jenny danes že 14.dan krvavi!!! Tako da imam preventivno sedežno pokrito z rjuhami (vseeno smo že pridelali kar nekaj krvavih madežev na sedežni in tepihu), pa tudi hlačke sem ji kupila. Se ne upira pri nošnji le-teh, ampak na živce mi pa gre, ker je dlaka okoli ritke in po vrhu noro noro zvozljana. Včasih imam občutek, da imam dreadov-ca doma...  Undecided  Sad
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #768 : ponedeljek, 07.03.2005 : 14:29:50 »

En lep sončen pozdravček vsem! Cool

Ja Ozzy, upam, da bo takih zgodb vedno manj! Glede na vse obveščanje, ki je danes v primerjavi z 10 let nazaj bistveno večje, bi se lahko stvari že začele malce obračat na bolje, a ne? Undecided

Javljam se vam z obljubljenim - imeni Orijevih staršev:

"OČKA"  Wink -  TROJA'S REVE BLANC - MON PETIT PRINCE
"MAMA"  Wink -  LENI OB MOSTNA

No tako, če morda veste, kje bi lahko pregledala koliko uspešna sta bila starša (kakšna internetna stran) mi prosim sporočite. Kot je bilo meni rečeno je MON PETIT PRINCE pobral kar nekaj naslovov?

Glede tega koliko kužkov je bilo v leglu, sem pa jaz malo pozabila, ker sem bila takrat še majhna Tongue, mi je pa mami rekla, da naj bi bili 4, od teh je le Ori ostal v Sloveniji, ostali so šli baje v Avstrijo, Nemčijo in Švico...
Drugače, pa bi rada pohvalila ga. Ferlež, ki je resnično vzrediteljica v pravem pomenu besede!

Ella, Orij kopam bolj "po potrebi", tam nekje na 1 mesec...oz. čisto odvisno! Drugače pa mu vsakič ko prideva iz sprehoda umijem tačke in trebušček...Poleti je pa večino časa na morju tako da je kopan vsak teden. Zaenkrat je vse ok!

LP
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #769 : ponedeljek, 07.03.2005 : 15:06:24 »

Mel
No očka od tvoje kepice je ta, ki ga jaz poznam. Srečevala sem ga na razstavah pred leti in leti...in je res bil vreden vseh pohval in nagrad. Zdaj so bolj na sceni tuji maltežani, vem pa, da je Ferleževa sodnica. Tudi sama jo moram pohvalit, ker mi je vedno z veseljem dala nasvete, pa tudi zelo skrbno je vedno zbirala lastnike svojih mladičkov.

Kje vi kupujete krtače in lepotne pripomočke? Že nekaj časa nisem bila na razstavi in nisem nič kaj prida seznanjena s tem koliko izbire se najde na naših razstavah

LP
Barbara
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #770 : ponedeljek, 07.03.2005 : 15:36:12 »

Ozzy,

jaz imam krtače že kar nekaj časa in so še vedno zelo uporabne. Imam poseben glavniček, ravno za tako dlako kot jo ima maltežan...Kje sem ga kupila se žal ne spomnim več...
Drugače je pa imel moj Ori cca 8 let doolgo dlako, zdaj ga pa poleti strižemo, ker je veliko na morju...

Veš kako je smešno, ko se poleti ljudje ustavijo ob Oriju, pa vprašajo koliko mesecev je star, jaz pa odgovorim da bo npr.12 let Grin Ko je postrižen je namreč kot en mladiček Wink

Jaz sem bila na razstavi na Gospodarcu konec lanskega leta, in sem opzila da so res v ospredju tuji maltežani (predvsem italijanski). Res škoda... Jaz svojega nisem razstavljala, ker sem predvsem hotela imet svojga crkljivčka Smiley Sem tudi sama videla njegovega očeta Princa, in ti je dobesedno sapo vzelo, tako lep je bil..
Včasih mi je bilo kar žal da se nisem odločila za razstavljanje, ker ko ima dolgo dlako je res enkraten...

LP
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #771 : ponedeljek, 07.03.2005 : 16:24:39 »

Ojla!
Mel: Troja's Reve Blanc mon Petit Prince Blanc je bil zelo uspesen tam nekje 94-95. Bil je tudi 4.najlepsi pes vseh pasem na SLO TOP20. O mami zal ne vem kaj dosti Undecided

Ozzy: Hja pri nas imajo na razstavah bolj malo, pa se tisto kar imajo je drago Roll Eyes Se vedno se najbolj splaca po razne pripomocke v Avstrijo-najvec izbire pa se dokaj zmerne cene so(ne,ne bom rekla da je poceni Grin Roll Eyes ).

Lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #772 : ponedeljek, 07.03.2005 : 16:52:50 »

Ojla!

Pia: Hvala za info. Sicer sem vedela da je bil Princ zelo uspešen, natančnih podatkov kje in kdaj pa nisem imela...Imam pa nekje v spominu tudi to informacijo ki si jo sama napisla...

Hvala in LP
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #773 : ponedeljek, 07.03.2005 : 16:53:59 »

pia ja tudi sama hodim shopping shopping in Graz, ampak veš kako je to pri nas ženskah...predvsem obleke. Tako, da pasjih trgovinic res ne poznam. Kje je kakšna vredu? Tiste v Italiji so me dobesedno razočarale...napram 6 let nazaj, ko sem še imela mojega maltežančka in si dobil kar si hotel, so dobesedno skoro propadle.
Upam, da si mislila trgovine...razstave pa bojo letos na žalost samo Slovenske, ker je moja kepa za tujino še premala

Lp
Barbara
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #774 : ponedeljek, 07.03.2005 : 17:45:35 »

Troja's Reve Blanc mon Petit Prince Blanc je tudi eden od Bingotovih pradedkov. Wink Sem pa dosti iskala o njem na internetu, a kaj več podatkov nisem našla. Ti pa nekaj razstavnih uspehov piše tudi na rodovniku. Smiley Tongue Smiley

Jaz krtače ipd. večinoma kupim na razstavah, najdem pa tudi kaj v Mr. Pet-u kjer kupujem predvsem 'kozmetiko'(šampon, balzam...). Smiley

Katere šampone&balzame pa uporabljate za vaše bele kepice?
 
 
Lp, jessy Smiley
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #775 : ponedeljek, 07.03.2005 : 20:39:52 »

Jessy ceprav nimam vec maltežana, še vedno malo šnofarim okoli kaj imajo kaj novega po trgovinah za te male bele kepice in moram rečt, da imajo v Mr. Petu vse izdelke, ki sem jih včasih uporabljala sama in sem jih kupovala v Italiji.
Res imajo dobro izbiro, samo jaz vedno naletim na enega smotanega prodajalca, ki mi je očitno zameril, ko sem svetovala eni lastnici maltežančka, ker sam ni imel pojma.  Tongue
Kako so kaj uspešni vaši maltežančki na razstavah?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #776 : ponedeljek, 07.03.2005 : 21:06:43 »

ozzy: Jaz sem imela v mislih razstavo v Grazu in nasplosno Avstrijske razstave so kar dobro zalozene Wink Katero pasmo psa imas Huh

Jessy: Jaz uporabljam RING5 za bele pse, balzam pa Pantene oz. zdaj ga ne uporabljam vec...

Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #777 : ponedeljek, 07.03.2005 : 22:08:40 »

@Ozzy: Ja, v Mr.Pet-u imajo kar dosti izdelkov in izbire. Mi tam kupujemo brikete, kake igrače, palčke za gristi pa kakšno 'kozmetiko'(šampone...). Se pa na prodajalce sploh ne obračam več, saj vem da nimajo kaj dosti pojma(sploh o negi maltežana) in ne zaupam preveč njihovi presoji.

Moj Bingec je bil na ene par razstavah, kjer je dobival kar lepe ocene. Smiley Ampak trenutno je ostrižen, tako da razstavljanje za kar lep čas (žal) odpade.  Moti me edino solzenje pri maltežanih, in ne vem kaj naj naredim proti temu. Čeprav čistim z Jean Peau Eye Care, se mi zdi, kot da skoraj nič ne pomaga. Huh Undecided

Kdaj bomo imeli spet kakšno sečanje? Sedaj je sicer  še kar mraz, a ko se bo sneg nekoliko stalil in bo bolj toplo pa bi se lahko spet dobili. Smiley Cheesy Smiley


Lp, jessy
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #778 : ponedeljek, 07.03.2005 : 22:19:19 »

Hm...
Ja mojemu maltežanu se niso oči preveč solzile. Sem pa imela eno tekočinico, ki je pomagal kar dosti. V mr. petu jo imajo, sem jo vidla...prozorna flaška mislim da Eye clear al nekaj takega. Ko grem naslednjič tja bom pogledla ime. Je pa solzenje zelo odvisno od psa do psa...eni imajo vse do gobca, moj je pa imel oranžkastih le par kocinic...
Misliš Jessy da kakšen veterinar ne bi vedel?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #779 : ponedeljek, 07.03.2005 : 22:28:23 »

Citat: Ozzy .
Misliš Jessy da kakšen veterinar ne bi vedel?
[quote
Veterinarji vedno predlagajo ciscenje kanalov. Glede na to, da ni vedno nujno da pomaga in mora pes zaradi tega jasno pod anastazijo, jaz tega ne podpiram prevec. Ce jasno ni ne vem kako hudo Undecided

Drugace pa...
Srecanje bi lahko imeli, kljub malce bnolj mrzlem vremenu. No, lahko pocakamo se nekaj tednov pa da vidimo kaksno bo vreme Wink Ceprav imam jaz vec ali manj vse vikende v marcu zasedene  Undecided

Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines