mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 06:18:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 227842 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #150 : sobota, 27.12.2003 : 00:46:15 »

stakne:Ja bom sporočila.Drugače sem plaščke že gledala v city parku in btcju,vendar bom še malo pogledala po domačih in tujih razstavah v tujini imajo namreč dokaj kvalitetno in poceni  Wink

lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #151 : četrtek, 01.01.2004 : 04:26:20 »

No,da malo obudim tole temo,vsem lastnikov maltezanov zelim Srecno 2004,ter še veliko užitkov s svojimi pasjimi prijatelji Wink Kiss

lp,Pia&Kaj
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #152 : nedelja, 18.01.2004 : 22:07:27 »

Ojla!
Kako naj svoji maltežanki okoli oči očistim nečistočo,ki se ji kljub redni se pravi vsakodnevni negi naredi okoli oči.Poskusila sem z tekočino ,ki sem jo kupila pri veterinarju a se mi zdi,da nič ne pomaga celo imam občutek,da je še slabše.Kamilice pa so ji dlako obarvale rumeno za kaj drugega pa ne vem.Če je kdo imel podobne težave naj mi svetuje kako odpraviti te obloge okoli oči.Čao Cheesy
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #153 : ponedeljek, 19.01.2004 : 20:03:35 »

sisi: mislim, da se kupi neke kapljice. Tudi jaz jih nameravam kupiti za svojega maltežana, saj mu pod očmi postaja skoraj črno. Lips Sealed

Moj maltežan se tudi trese, ko greva ven. Takoj ko prideva ven. Ampak tako se trese tudi, ko pridem domov. Ali se trese, ker ga je strah, ali ker ga zebe?
Kaj naj naredim? Ne bi ga ravno oblekla v plašček. Undecided

Sedaj ima malo rjavkasta ušesa. Ali bo to kdaj postalo belo?  Huh

LP, jessy
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #154 : torek, 20.01.2004 : 00:01:51 »

Ojla Jessy!
Jaz sem poskusila z tekočino ,ki sem jo kupila pri veterinarju reče se ji erasmo barva je šla kar stran in jo še odstranjujem a je to dolgotrajen proces.Pomagajo tudi kapljice visin ki jih kupiš v lekarni .Te kapljice naneseš na dlako jih utreš in nato z kosom vate nežno pobrišeš.Jaz sem vse to probala in vem da delno pomaga.Če si obarvanost opazila na uhljih si mogoče to barvo prenesla z glavnikom,če si najprej česala okoli oči nato pa uhlje,bodi pazljiva pri tem in bo počasi rjavina izginila iz uhljev,seveda če boš odstranjevala obarvanost.Jaz imam težave z tem,da ji vsak dan vsaj enkrat včasih dvakrat čistim okoli oči a se ji delajo nekakšne plasti na kožo(rjave)po mojem od solz.Ne vem kako bi lahko rešila ta problem.Bojim se namreč,da bi prišlo do razjed.Glede oblačenja pa takole vsi ,ki rabite oblačila za psičke jih lahko naročite v trgovini tukano res se rabi čakat a imajo dobre pajacke,tako,da so oblečene tudi tačke ne samo hrbet.Če se tvoj maltežanček trese tudi v stanovanju ga je mogoče res strah.Poskusi ga seznaniti s stvarmi ki se jih boji mogoče bo potem bolje.Jaz svojo oblačim ker je v stanovanju večino časa in je prevelika temperaturna razlika in sem zaradi prehlada že imela težave z tem.Maltežani nimajo podlake in tako tudi ne zaščite  zato so bolj občutljivi.Koliko starega kužka imaš in katero hrano mu ali ji daješ.Ali veš da določena hrana tudi obarva dlako.Čao!
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #155 : sreda, 21.01.2004 : 20:12:37 »

Tudi pri mojemu se spodaj nabere neka črna plast. Na uhljih ima, že odkar sem ga kupila. Undecided
Moj kuža je star 3 mesece,  hranim pa ga z italijansko hrano treiner. Vzrediteljica mi je sicer svetovala eukanubo, vendar sem veliko brala o tem, da obarva dlako. Včasih mu pa kupim tudi eukanubo.

Včeraj je pojedel košček lesa. Začel se je ''napenjati''. Sedaj vsakič, ko pije vodo se ''duši'' in ''napenja''.
Ali bi lahko bilo to nevarno? Lips Sealed Cry Huh


LP, jessy
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #156 : sreda, 21.01.2004 : 21:42:44 »

Jessy!
Pelji svojega kužka k veterinarju ali pa ga vsaj pokliči in vprašaj za mnenje!Tu imaš telefonsko od mojega veterinarja je na razpolago 24 ur na dan041/736-058 to je dr.vet.med Milan Matko!!!Je ful vredu.Jaz svojo lepotano hranim z canin royalem za mladiče in ker je že stara 10 mesecev ji malo dodajam canin royal za yorkije ker je ena najboljših hran in ne obarva dlake in tudi dlaka je lepa.Napiši mi kako bo z tvojim lepotanom!A hodiš kaj na klepetalnico.  
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #157 : četrtek, 22.01.2004 : 00:02:16 »

Hojla,

Mene pa zanima, če je v bližini kako leglo maltežančkov... Žena od mojega dedka je namreč nekoč že imela enega in sedaj bi si želela novega... Želi si psičko. Velika verjetnost je tudi, da bo pes (ko prerase pleničke) precej sam...

Strokovnjaki maltežančkov...upam, da imate tudi za ta situacijo pravo rešitev Wink .

lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #158 : četrtek, 22.01.2004 : 16:42:10 »

Oj!

Horr:Rešitev definitivno ni ta,da bi kupili psa!Posebej ne,če bo pes veliko sam,še posebej maltežani so namreč občutljivi na to in ne smejo biti veliko sami ::)Rešitev bo sigurno treba poiskati drugje....

jessy:Predlagam ti plašček.V bistvu tukaj ni druge rešitve sja maltežani nimajo  podlanke,torej dlake ki bi jih varovala pred mrazem...Če pogledaš njihove korenine to so Malta ali otok Mljet(izvor še danes ni točno znan),lahko vidiš,da je podnebje stalno vroče.Maltežani so imeli dlako belo in dolgo predvsem,da jih je le-ta varovala pred soncem...Torej so pozimi veliki zmrzljivci in druge rešitve nekako ni.V trgovinah je veliko lepih plaščkov in plaščki dan danes niso nobena redkost zato je strah,da bi te kdo postrani gledal  popolnoma odveč Wink Cheesy


Drugače pa glede dlake okoli oči...Paziti morate predvsem to,da dlako redno pucate.Torej zjutraj kop pes vstane,da mu spucate zaspančke ter zvečer mu lahko še enkrat umijete oči...Drugače pa se v trgovinah za male živali in na razstavh kupi posebno neke vrste belilo,da mu lahko dlako pobarvaš in ne izgleda tako grdo....

lp,pia
Logiran
Pooh
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #159 : ponedeljek, 02.02.2004 : 22:46:36 »

Imam leto in pol starega maltežana, ki mu je ime Pooh.
Ko je bil še mladiček je tudi Pooh imel rjavkasto obarvano dlako in sicer na ušesih in malo po hrbtu. Nekje pri šestih mesecih je obarvana dlaka postala bela, hranim pa ga s Hillsom.
Za dlako okoli oči uporabljam kaplice za oči visine in nima niti ene obarvane dlakice. Ne pusti si delati čopka, sem pa imela ogromno težav z njegovimi učki, zato po predlogu veterinarja mu strižem franžice.
Je zelo prijazen kužek, zelo rad se crta. Seveda kot sem že prebrala tudi moj Pooh spi z mano v postelji in ni ga lepšega, ko grem spat, ko se stisne k meni.
Imam pa problem!
Zelo rad naskakuje tako pse kot ljudi. Rada bi ga odvadila vsaj skakanja po ljudeh vendar ko jim rečem naj mu tega ne dovolijo me ne poslušajo in mu to dopuščajo.
Kaj naj naredim?, Naj mu najdem samičko? In če ja kam se lahko obrnem? Lep pozdrav Angie & Pooh
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #160 : četrtek, 05.02.2004 : 22:32:04 »

Pooh:Tudi pri mojemu se je to dogajalo,vendar sme ga z malo srece kasneje odvadila;)
Svetujem ti,da ce bo pes to delal mu ostro reces NE ga das stran in mu reces recimo sedi,ko bo pes to naredil ga pohvali(lahko tudi s hrano).Vsakic ko bo pes zacel naskakovati ljudi vajo ponovi in,ce bo prenehal ga pohvali.Pametno bi bilo tudi,da ljudem ki psu to dopuscajo razlozis ali pa jih prosis naj tega ne delajo....
Ce te bo pes zacel naskakovati ga rahlo brcni in glasno reci NE...

Tezave definitivno ne bos resila,ce bos dala psa parit,saj bo po paritvi le se slabse...

lp,pia
Logiran
Pooh
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #161 : petek, 06.02.2004 : 20:01:34 »

Pia: Najlepša ti hvala za odgovor bom poskusila vendar ti povem že takoj, da pri ljudeh to ne bo delovalo, saj jim to neprestano govorim in mi odvrnejo, da se mora tudi on zabavati malo. Poskusila bom mu ne tega pustiti in ga nagradila. Kar se tiče mene pa me ni še nikoli poskusil naskočiti, saj se zaveda, da ta glavna sem jaz. V knjigi o vzgoji psa sem prebrala, da to počnejo, ker hočejo tistemu, ki ga naskakujejo pokazati kdo je glavni.
Še enkrat hvala.

lp Pooh
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #162 : nedelja, 08.02.2004 : 18:16:38 »

Pooh:Verjemi mi,da je bilo tudi pri nas tako,vsem se je zdelo zabavno kar je pes delal,dokler niso videli malltezana od nasih prijateljve.
Le-ta je namrec naskakoval vsakega,ki je prisel na obisk in rencal nanj in v glavnem bilo je grozno.
Najbolje bo,ce jim sprintas delcek tele teme in jim das za prebrat Wink

Deluje,preverjeno Grin Wink Cheesy

lp,p.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #163 : ponedeljek, 09.02.2004 : 14:44:21 »

Jaz imam pa skoraj 4 mesečnega maltežana.

Moj tudi naskakuje, vendar blazine ali večje plišaste igračke. V knjigi sem prebrala, da se to pogosto dogaja v puberteti. Je moj pes že v puberteti? Shocked

Pod očmi ima rjavo. Slišala sem, da se kupi neka tekočina oz. kapljice. Kaj je najbolj primerno in znamka!

LP, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #164 : ponedeljek, 09.02.2004 : 17:43:03 »

jessy:Ja psi to ponavadi delajo ko spolno dozorijo,pri psih je to tudi neke vrste puberteta ... Tvoj kuza se mi zdi se malce premlad,da bi bil ze v puberteti ;)Tudi ko so psi v leglu se med seboj igrajo,tudi tako da se naskakujejo in majhni kuzki pogosto to prakticirajo tudi doma Grin

O negi oči je bilo zgoraj že ogromno napisanega,pobrskaj malo nazaj in sigurno bos kaj nasla;) Cheesy

lp,pia
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines