mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 20:32:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 229385 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #960 : nedelja, 22.05.2005 : 20:35:38 »

Ne bom komentirala tistega o brez rodovnika  Angry, saj je o tem veliko napisanega in se mi ne da spet nakladat. Undecided Lips Sealed

***

Lp
Logiran
JanaO
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #961 : nedelja, 22.05.2005 : 20:46:31 »

hvala ti Smiley in oprosti za tisto brez rodovnika  sram
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #962 : nedelja, 22.05.2005 : 22:14:28 »

Jana,

jaz osebno ti polagam na srce, da ne kupuj psa brez rodovnika. Kot Jessy pravi je napisano ogromno, ogromno...na to temo, saj se skoraj vsi kužki kupijo bolni, z raznimi boleznimi, katere vse niso vidne v zgodnjih letih psa, izbruhnejo lahko namreč tudi kasneje.
Poleg tega, ti kužki namreč niso predstavniki pasme, za katero se ljudje odločajo, saj ji ponavadi ne ustrezajo ne karakterno, še manj pa vizuelno. Vendar je to, v primerjavi z mnogimi hudimi boleznimi, na koncu nepomembno.

V Sloveniji, so Maltežani dokaj priljubljena pasma, in zato izkoriščena s strani preprodajalcev.  Angry Če je problem v denarju, potem, kot je dobro povedala ena izmed forumovk, šparaj 6 mesecev (dajaj na stran denar, kot da bi kužka že imela - za hrano, potrebščine...) in ta čas izkoristi za druženje z lastniki Maltežanov, oglej si razstave, pojdi do vzrediteljev...
V tem času, si boš definitivno nabrala denar za nakup kužka, izbrala si boš tudi vzreditelja in na koncu kupila in dejansko tudi dobila kužka katerega si želiš. Obenem pa boš vedela, da nikoli nisi pripomogla k verigi preprodaje psov, ki je preveč kruta in resnična. Angry Sad

V kolikor te karkoli zanima, vprašaj. Lahko tukaj, lahko mi pišeš tudi na privat Wink

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #963 : nedelja, 22.05.2005 : 22:15:40 »

Aja, pa obrni se na naslov oz. na Marijo Ferlež, za katero ti je podatke že posredovala Jessy Wink Smiley

LP,
Diana
Logiran
JanaO
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #964 : ponedeljek, 23.05.2005 : 08:04:37 »

 sram aja,pardon da nisem vse strani prebrala do konca (prevec jih je),ce imajo ti kuzki brez rodovnika taksne probleme,te res dam malo vec za njega pa nimam skrbi Smiley bom ze nekak denar nasparala,ce ne drugace ga bom pac cez 2 leti komaj kupla,hvala za vase odgovore!  Smiley

Se opravicujem se enkrat!
LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #965 : ponedeljek, 23.05.2005 : 09:22:55 »

Ne rabiš se opravičevati Wink

Glavno da si zdaj razumela, kaj ti želimo sporočiti Smiley

Če te še kaj zanima, vprašaj, ni problema Wink

LP,
Diana
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #966 : ponedeljek, 23.05.2005 : 22:19:48 »

Jana, Mel in Jessy imata čisto prav, pridružujema pa se jima tudi jaz. Če pa bi si rada ogledala slikice mladička (mojega) in odraslega maltežančka (Melinega), si pa vabljena na to stran: http://caty-orix.moj-album.com , so čisto sveže Cheesy.

Pa še enkrat, tudi jaz sem hotela kupiti nerodovniškega Undecided... Pa sem, k sreči, brala forume in mojega srčka sedaj greje rodovniška kepica. Sem se pa tudi jaz obrnila na go.Ferleževo, ki je krasna, zgovorna in prijazna gospa, ki ti bo z veseljem svetovala Wink Smiley.

LP, Tjaša.
Logiran
JanaO
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #967 : sobota, 28.05.2005 : 18:29:03 »

iiii  Smiley kaki lepi maltezani!upam da mi bo uspelo enega dobiti  Wink
Logiran
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #968 : ponedeljek, 30.05.2005 : 13:50:00 »

Živijo!
Kar se tiče maltežanov, bi ga tudi jaz sedaj kupila z rodovnikom, saj smo sedaj po treh mesecih mesecih pogruntali da je kužica in ne kuža, poleg vseh drugih težav, saj je uboga revica dobila menstruacijo oz. se je začela gonit. Tista , ki pa mi jo je prodala, pa se mi sedaj ne javlja ne na tel. ne na mail, pa tudi preselila se je med drugim. V glavnem po eni strani hvala bogu da sem jo takrat vzela, ker ne vem kako bi se ji godilo če bi ostala tam kjer je bila.
lp, u
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #969 : ponedeljek, 30.05.2005 : 13:53:47 »

HoJ!

ursula2... Undecided  Vidiš, to ti je pa nerodovniška vzreja...upam da vas je sedaj izučilo(pa nič slabega ne mislim)... Wink Tongue
A boste kužiko sterilizirali? Huh
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #970 : ponedeljek, 30.05.2005 : 14:22:29 »

Ursula2, kako pa ste to lahko spregledali, hehe Grin... Sa so kužike tudi zelo srčkane... Koliko pa je stara? Jaz imam tudi samičko, dva meseca in pol je stara Cheesy...

Aja, pa Jessy ima glede sterilizacije kar prav, veš... Da ne boš slučajno kdaj sosedovega kužka našla na njej, potem bo šele halo Huh...

Pozdravček, Tjaša.
Logiran
ime
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #971 : sreda, 01.06.2005 : 19:16:28 »

Se opravičujem , ker morda pišem v napačno temo, saj malih oglasov ni najti.
Majhnemu belemu čopku (nerodovniški maltežan) je umrl lastnik in sedaj že kar nekaj časa biva pri sosedih, ki zanj nimajo veliko časa. Dvakrat so ga otroci že izpustili iz stanovanja in ga je zbil avto (danes nazadnje). Obakrat je imel poškodovano tačko (danes mu je izpulilo krempeljček).
Z lastnico sva se dogovorili, da bi ga oddala, ko se bo pozdravil. Ko se bo znebil obveze in "zvonca" okrog vratu in se lepo okopal in počesal ga bom šla poslikat.
Malček je rojen 2.6. 2001  in je res eno zlato bitje. Je morda kje kakšen potencialen posvojitelj, ki bi za malega lepo skrbel?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #972 : sreda, 01.06.2005 : 19:18:56 »

Hojla!

ime, morda kakšna slikica? Upam da bo mali našel nov dom. Wink
Logiran
ime
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #973 : sreda, 01.06.2005 : 19:26:10 »

Ja, takoj, ko sname obvezico in ga lastnica okopa, ker je zdajle ena umazana, krvava "packa". Cry
Mi je zelo veliko do tega, da ga najde, ker sem ga danes že drugič pobrala s ceste.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #974 : sreda, 01.06.2005 : 21:16:30 »

Ime, tako mi je žal za to malo belo kepico Sad Sad Sad Res upam, da bo našel skrbne in ljubeče lastnike!!!

Obveščaj nas prosim sproti kako kaže malemu...je kaj zanimanja?? Sad

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines