mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 17:13:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 172 173 174 175 176 [177] 178 179 180 181 182 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 298997 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2640 : sreda, 17.10.2007 : 19:24:11 »

Jaz nimam kabla in ne moram dat slikc na računalnik, sicer jih pa niti ni veliko.

Slikice so ful lepe! Ppetra ne bit žalostna, bo še toliko priložnosti boš vidla.
Ma ne sej ni tok grozno, bom preživela Grin (hecam se).
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2641 : sreda, 17.10.2007 : 20:01:14 »

uuuu a ni bla njegova naloga samo postavit in spravit baldahinček Wink hecam se  Cool sem jih že pogledala, lepe slikce, pa filmček tudi  Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2642 : sreda, 17.10.2007 : 20:29:55 »

uuuu a ni bla njegova naloga samo postavit in spravit baldahinček Wink hecam se Cool

 Grin Grin Grin Grin Grin
Saj res, imaš prav.
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2643 : sreda, 17.10.2007 : 20:34:20 »

heheh...SmileySmileySmiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2644 : sreda, 17.10.2007 : 20:41:51 »

Sem šla pogledat slikce in filmčke (ful so faj Wink). Joj kok je Loti premečkau ta sodnik  Undecided.
Logiran
sue_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #2645 : sreda, 17.10.2007 : 22:03:18 »

Ja na slikcah se spet vidi,da ste se mel fajn Smiley..drugače pa mene zanima,a je vašim kužikam tut kej iz učk teklo ko so ble male,oz pa tiste ki so še mlajše?Doniju ful teče iz učk  Undecided in ma že prav rdeče obarvano dlakico  Undecided.Pučem mu vsak dan okice("zaspančke"),pa celo neki sm kupla kao za pucat,sam se mi zdi da ni vredu,tut kamilice sem začela uporabljat,pa bom vidla če bo kej pomagalo.Delam mu sicer čopke,samo ful ne prenese da ima kej gor in si kr hitro spravi dol  Undecided.

Barby lepo kepico malo imaš  Cheesy
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2646 : četrtek, 18.10.2007 : 08:24:51 »

Tudi Bani malo teče iz učk, amapk sreča ima temno dlako in se ne vidi obarvanosti.  Tudi mene zanima kaj narediti?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2647 : četrtek, 18.10.2007 : 11:12:55 »

Kolkr je meni znano, cotoni ne bi smeli imeti težav s solzenjem. Emmy ima tudi že obarvano dlako, čeprav ji vsak dan čistim solzice, ki pa nastajajo zaradi tega, ker ji dlaka po gobčku še raste in gre v očke in potem nagaja, da se očke solzijo. Jst ji tudi delam repek na glavi (sprava ga ni marala, je potrebno vztrajat, kot za vsako stvar, da se navadi) in je obarvanost že občutno manjša, se pa ful počasi "spere" tudi s kopanjem in tko.. Jst pa s kamilicami ne bi preveč mazala, da sama kamilica ne bi pustila rumenega odtenka potem.. Obstajajo neke tekočine ki so za dat v očke zaradi solznih kanalov, ampak jst tega ne prakticiram, ker nima težav z očkami, pač pa kot pravim z dlako, ki še raste in ne še lepo pade čez gobček..
Logiran
sue_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #2648 : četrtek, 18.10.2007 : 13:23:55 »

Ja sej zato ker ga zbada dlaka v očke.Veterinar mi je rekel naj uporabim žele,da mu naželiram,samo jaz mu nebi z želejem,se mi zdi da toni ravn najbolše za dlako itd.Jaz sm misla sam tam po okicah bol s kamilico,ne po dlaki,ker kao je kamilica fajn za učke.  Huh
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2649 : četrtek, 18.10.2007 : 13:46:40 »

Ja sej je res fajn za očke, samo mislim da bi to blo bolj učinkovito če bi imeli kužki recimo vnete očke, mislim pa da jim ni nič hudega zaradi te dlakice, verjetno bolj nas moti ta obarvanost, kot pa njih dlaka Smiley pri Emmy včasih potegnem skoraj centimeter dlake iz očka ven pa ne da bi ona pred tem ali kaj jokala ali se s tačko dregnila po očkah, nič sploh ne reagira od te dlake na očeh Smiley Jst sem se navadla, da dostikrat tudi če jo samo pobožam ali karkoli kar delam z njo, ji popravljam to dlakico z očkov dol al pa vn in poberem zaspančke oziroma solzice, kakšni želeji pa  Lips Sealed jst ne bi...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2650 : četrtek, 18.10.2007 : 13:49:54 »

Pa saj bo kmalu minilo. Ko bo dlaka zrastla tudi učkov ne bo več dražila. Če vam je pa obarvanost tako moteča jo pa z otroškim pudrčkom napudrajte, pomoje še najmanj škodljivo.
Drugače pa lahko komot spirate s kamilicami, ali pa s solno raztopino (da ne bo kakšnega obarvanja zaradi barve kamilic), samo veliko pomoje ne boste naredile. Dajte času čas in slej ko prej ne bo več slozic, obarvano dlako bo prerastla nova bela dlaka in vse bo tako kot mora bit Wink.
Jaz osebno kakšnih drugih preparatov niti ne bi preveč uporabljala ker se mi ne zdijo potrebni, saj se učki nehajo solzit ko dlaka dovolj zraste, razen, če kuža nima prehlajenih učkov.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #2651 : četrtek, 18.10.2007 : 13:53:07 »

Sue_; uf, tale z želejem je pa res malo bosa, no...  Roll Eyes Menim, da žele res ni najboljši za dlako. Ok, sej na razstavnih psih se res uporabi kar nekaj preparatov. Ampak za vsakodnevno rabo pa menim, da res ni priporočljivo.
Tudi sama sem imela pri Jenny (ko je bila mlajša) strašne probleme s solzenjem. Takrat sem imela en kup tekočinic in stain-removerjev. Pa ni bilo nekega haska. Sedaj, v odraslosti pa se je stanje praktično 100% popravilo! Osebno sem tudi opustila uporabo kemikalij. Jaz prakticiram navadno fiziološko raztopino in je to to. Ne vem če so kamilice ok. Pozanimaj se, ampak kolikor sem se jaz zanimala, so bile kamilice "top" rešitev za vrsto težav ( v davnini). Sedaj pa novodobni strokovnjaki odsvetujejo njeno vsesplošno uporabo.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2652 : četrtek, 18.10.2007 : 14:02:53 »

Ja fiziološka razstopina: na 1 liter vode 1 kavna žlička soli, fajn prevret in ohladit... Kamilice pa tako - po mojem naravna, varianta domača kamilica oziroma pravi čaj od kamilice je kr ok, danes pa v te filter vrečke vsega boga spakirajo... ampak če mi preživimo, kot ljudje, ni panike tudi za kužke, čeprav jst vidim pri sebi kako nezdravo živim, za Emmy pa pogledam vsako stvarco posebej kako in kaj in zakaj itd..  Grin
 
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #2653 : četrtek, 18.10.2007 : 14:13:16 »

 Grin Grin Uf, Nati80, kako poznano!
Logiran
sue_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #2654 : četrtek, 18.10.2007 : 17:29:03 »

Naty tut meni je to znano Smiley za psa vse,na sebe pa kr pozabim.Sma se ravno v ponedeljek pogovarjala z enim gospodom kako zelo smo počlovečili pse in tudi druge živali.
Ja Jenny tut men je blo čudno žele za psa,majo čudne kdaj veterinarji.

Petra ne gre se ravn zaradi obarvanja dlake,ampak bolj to da se mi zdi da ga moti,ker se tudi kr čoha z tačko po učkah.Sem pa jaz tut opazla že,da je mel kako dlako not v okico zaraščeno in sem mu jo potegnla ven.
Logiran
Strani: 1 ... 172 173 174 175 176 [177] 178 179 180 181 182 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines