mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 11:58:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 302059 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #570 : četrtek, 23.02.2006 : 12:17:04 »

Citat
Mojčica, s plišastim je še manj dela!   


No ja plišastih imam pa res že polno.. Wink z njimi ni res nič dela, razen to,da jih moraš na vsake toliko časa okopati Grin

Sama imam doma več živali in imam zato tudi veliko več dela kot ga ima ppetra. Ne vem od kod vam ideja, da se mi ne bi dalo skrbet za psa, če ste želeli to povedati?

Je pa veliko enostavneje, da kupiš odraslega psa, pri katerem lahko že oceniš, če je primeren za vzrejo, prav tako ga že lahko vodiš na sprehode, po stopnicah....Z odraslim psom je posledično res manj dela to pa seveda ne pomeni,da ga ni.
Vašo pripombo sem sprejela kot žalitev, saj za svoje živali zelo lepo skrbim vi pa ste me označili kot, da se mi nič ne da. Najprej se prepričajte, če so vaše pripombe primerne.  Angry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #571 : četrtek, 23.02.2006 : 12:27:27 »

Si prepričana, da je z odraslim psom manj dela? Ker to pomeni, da ga mora nekdo drug naučiti čistoče, hoje na vrvici, ga socializirati, vzgojiti, če je razstavni, ga navaditi razstavljanja in po možnosti še česa izšolati... Cena takšnih psov pa je par tisoč evrov. Veliko bolj pogosto pa se zgodi, da vzreditelj psa, ki ga bo itak prej ali slej prodal, ne bo tako dobro vzgojil, da z njim ne bi imel kupec nič dela, saj ima že drugih psov veliko.

Zato je še vedno bolje kupiti mladička: sam ga vzgojiš in socializiraš, kot je treba, pa tudi cena je nižja. Ko pa zraste, imaš pa res manj dela z njim.

Še ena stvar je to, da si pes v rani mladosti izoblikuje predstavo o tem, kdo je najpomembnejši v njegovem življenju. Če to zamudiš, imaš potem spet več dela, ker se zelo verjetno zgodi, da te bo veliko manj upošteval.

Kupovanje odraslega psa je lažje, kar se tiče zunanjega izgleda, v vseh drugih ozirih pa je bolj tvegano kot kupovanje mladiča.

Predvsem pa, ne skači u luft, če ni vzroka... Nihče te ni hotel žaliti... Že sama veš, koliko imaš časa za ukvarjanje s š eno živaljo.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #572 : četrtek, 23.02.2006 : 12:49:39 »

Sama imam doma več živali in imam zato tudi veliko več dela kot ga ima ppetra.

In po čem klepaš koliko imam jaz dela  Huh ? A po tem da imam samo psa in zajca?
Drugače pa, ja trenutno mi je v interesu, da psičko čimprej vzgojim v "samostojno" psičko, da bom imela zato čim praj "manj" dela in seji zato posveča skoraj 100 %. Samo zato še ne pomeni da imam malo dela v primerjavi z nekom ki ima veliko žival, kar koli to pomeni.

Je pa veliko enostavneje, da kupiš odraslega psa, pri katerem lahko že oceniš, če je primeren za vzrejo, prav tako ga že lahko vodiš na sprehode, po stopnicah....Z odraslim psom je posledično res manj dela to pa seveda ne pomeni,da ga ni.

In kje ga dobiš, če se recimo za dobre pse zagrebejo že pri njihovem 8 tednu?

Še ena stvar je to, da si pes v rani mladosti izoblikuje predstavo o tem, kdo je najpomembnejši v njegovem življenju. Če to zamudiš, imaš potem spet več dela, ker se zelo verjetno zgodi, da te bo veliko manj upošteval.

Točno tako. Ne predstavljam si da bi svojo Lotty po recimo enem letu oddala. Trenutno se je tako navezala name, da kar ne morem verjet. Ko jo recimo pustim v kuhinji, pa ne same, takoj malo zajoka, potem je pa dobro. In tako te pes eno leto obožuje, sprejme za svojega in ga prodaš naprej  Huh Undecided
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #573 : četrtek, 23.02.2006 : 12:51:36 »

Vašo pripombo sem sprejela kot žalitev, saj za svoje živali zelo lepo skrbim vi pa ste me označili kot, da se mi nič ne da. Najprej se prepričajte, če so vaše pripombe primerne. Angry

Oprosti, če je izzvenelo kot žaljitev. Tudi slučajno ni bilo tako mišljeno.  Zgolj hudomušna pripomba.
Vsak ima pa svoj prav oz. svoj pogled na določeno stvar.
Jaz osebno nikdar ne bi vzela starejšega psa. Ja, se strinjam da je z mladičem mnogo več dela kot z že odraslim kužkom. Vendar pa je mladič kot "testo" - lahko ga (ne lahko, pač pa moraš ga) gneteš in oblikuješ po svojem "okusu" oz. prepričanju.
Pri odraslem pa nikdar ne veš, kaj dobiš v paketu...  Vendar pa je to zgolj moje skromno mnenje.
Pa brez zamere!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #574 : četrtek, 23.02.2006 : 12:58:47 »

Res se da kupit že starejšega, za vzrejo in razstave primernega psa. Vendar gre tu za posebne dogovore med ponavadi uglednimi vzreditelji. Razlog pa je, da kupec želi mladiča čimdlje spremljati v njegovem razvoju preden se dokončno odloči za nakup. Toda, tu gre za več stvari.

1. To so dogovori med res znanimi vzreditelji, ki jim je skupno sodelovanje v interesu.
2. Vzreditelj takšnega kužka se obveže psa vzgojiti in ima zato z njim veliko dela.
3. Posledično so cene takšnih psov zelo vrtoglave.

Ti dogovori so možni samo v vrhunski vzreji.

Navadni smrtniki pa sploh nimamo možnosti tako kupovati psa. Nihče ti ne bo najlepšega mladiča v leglu vzgajal, pedenal in socializiral vsaj pol leta ali dlje, samo zato, da bi potem ta pes pri nekem XY ljubitelju psov na kavču ležal in da ta ljubitelj psov ne bi imel toliko dela z njim.

Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #575 : četrtek, 23.02.2006 : 13:41:42 »

No, če je pa z odraslim več dela, je pa tale pripomba;
Citat
Mojčica, s plišastim je še manj dela! 
povsem neumestna.

Pa brez zamere!
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #576 : četrtek, 23.02.2006 : 17:22:56 »

Očitno se človek na tem forumu, ne more pohecat,da ga kdo ne bi narobe razumel.
Naj pa povem, da si sama podala komentar, ki kar upije po opazki JennyK, ki pa se je očitno hotela malo pohecat.
In če res razmišljaš tako, da boš raje kupila odraslega psa, me zanima zakaj, iz kakšnih razlogov bi si ga sploh kupila? Ker vsak ko kupuje psa si verjetno želi da je mladiček in da bi vedno tak ostal, ker so tako luštni, dela je pa itak zmeraj dost. Ni lepšega kot imeti mladička, ali pa leglo z mladički, ta užitek pa pač poplačaš z delom, ki ga imaš z njimi. Sicer je pa to čisto subjektivno mnenje, nekaterim, pa morda mladički niso všeč in se s takimi stvarmi ne ukvarjajo, ker v tem ne vidijo užitka.

No pa se vrnimo malo na cotončke. Bobažke ni, da bi mi povedala kaj iz svojih izkušenj, Nami nas je tudi malo zapustila, bom pa na splošno vprašala. Moja Lotty ima izcedke iz učkov, pa me zanima, ali je to zaradi dlake ki ji še raste
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #577 : četrtek, 23.02.2006 : 17:24:06 »

ups...

Ja hotela sem še napisat, če je možno ker jo vozim ven, zaradi mraza, ali je lahko še kakšen vzrok
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #578 : četrtek, 23.02.2006 : 18:23:35 »

Citat
In če res razmišljaš tako, da boš raje kupila odraslega psa, me zanima zakaj, iz kakšnih razlogov bi si ga sploh kupila? Ker vsak ko kupuje psa si verjetno želi da je mladiček in da bi vedno tak ostal, ker so tako luštni, dela je pa itak zmeraj dost. Ni lepšega kot imeti mladička, ali pa leglo z mladički, ta užitek pa pač poplačaš z delom, ki ga imaš z njimi. Sicer je pa to čisto subjektivno mnenje, nekaterim, pa morda mladički niso všeč in se s takimi stvarmi ne ukvarjajo, ker v tem ne vidijo užitka.

Ja res vsem so grozno všeč mladički, zato si jih podarjajo med prazinki, za darila, ko pa ti mladički odrastejo pa seveda za premnoge niso več zanimivi. Jaz gledam predvsem kakšen bo pes ko bo odrastel, ker mladički so itak vsi strašno luštkani.

Vsaka plat ima svojo dobro in slabo stran tako kot pri nakupu odraslega psa ali pa mladička. Jaz osebno bi raje kupila odraslega, ker se lahko ugotovi če ustreza standardu, če je primeren za vzrejo, lahko ga že vodiš na sprehode, navajen je kakati,lulati zunaj (seveda ni nujno), poleg tega pa je odrasli pes cenejši od mladička.

Bi pa kasneje vzrejala tako, da mi delo, predvsem pa užitek ob mladičkih seveda ne bi ušla.

Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #579 : četrtek, 23.02.2006 : 18:49:56 »

Samo medklic, Mojčica: jaz se pa popolnoma strinjam z mnenjem Kalsang, kar se tiče nakupa (oz. konkretno cene)! Se mi zdi popolnoma logično, da je odrasel pes (torej izoblikovana kostitucija, obarvanost, ugriz in nenazadnje tudi karakter) mnooogo dražji. Ampak saj je vseeno. Res je nefer te zadeve razpravljati v temi kotončkov, kajne?  Wink
Ppetra, glede izcedka iz očk pa zna biti več razlogov. Hja, tudi Jenny ima precej zabarvano dlako pod očmi, zato mi je ta "problem" še kako znan.
Lahko da si je oči le prehladila. Lahko da se ji kaka dlakica viha v zrklo in posledično draži oko, kar seveda pomeni prekomerno izločanje solz/izcedek. Lahko da ima zamašene solzne kanale (tu me naj popravi kdo, ki je bolj doma na tem področju; namreč ali se ta problematika izkazuje že pri toliko starem mladiču).
Ali si te težave pri Lotty opazila že pri samem ogledu mčladičev? Če je bila takrat dlaka pod očmi suha, je res najbrž prekomerno izločanje zgolj posledica kakega prehlada.
Jaz ti svetujem, da ji obrišeš z navadno mehko vatko, namočeno v fiziološko raztopino (ali pa destilirano vodo). Jaz sem pri Jenny poskusila mnogo stain-removerjev, pa ni bilo posebnega haska, tako da se sedaj poslužujem le zgoraj napisanega tretmaja. Se mi zdi najbolj naravno.
Se pa še predobro spomnim, ko je Bombažka pisala, da njena kužka nimata problemov z obarvanostjo (sem ji bila kar malce fouš, hihi Cheesy Wink ). Ja, Bombažko sem srečala lani v Trbovljah in (mislim da je bila z Gi-jem) me je kužonček ljubek popolnoma očaral!
Poročaj, Ppetra, kako se zadeve razvijajo, prav?
Lp!
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #580 : četrtek, 23.02.2006 : 19:15:59 »

Ja na zadnjem obisku niso imli izcedkov, vsaj moja ne in tudi ko sem jo odnesla mi je lastnica rekl da jih nima več, da pa jih je imela zaradi rastoče dlake. No in to se je opazilo pri oddaljenost obarvane dlake okoli učkov (bolj pri očeh ni bila obarvana). Po nekaj dneh pa so se na učkih začele nabirati posušene solzice oz rjav izcedek. Pa zdaj ne vem, če je spet kriva dlaka ali to da jo non stop nosim ven. Mamica njena načeloma nima teh izcedkov, razen malo med brejostjo.
Če sem ji prehladila učke, a se da to še kako drugače pozdravit, ali je dovolj izpiranje. Bom še s kamilcami probala.

No pa da se še pohvalim, moja Loti zna že "sedi" in "daj glas" Smiley,seveda vse za kak priboljšek Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #581 : četrtek, 23.02.2006 : 19:52:28 »

Ppetra, ne vem sicer, kako močan je ta izcedek. Stvar redne nege je, da vsako jutro kužku oči očistiš z vlažno vato, kot ti je že rekla JennyK. Zelo možno je, da ima malo močnejši izcedek zdaj, ko hodita ven, pa tudi zdaj so temperature kar čez noč spet padle, kar tudi lahko vpliva na očke. Ni nujno, da je prehlad, ampak samo  trenutna občutljivost na hladni zimski zrak. Preveri, če ima očke rdeče, ker to potem kaže na vnetje. V nasprotnem primeru pa bo mogoče že čez kakšen dan bolje. Na sploh je to idealen čas za izcedke iz oči in noska, konec zime, začetek pomladi. Sploh pa pri mladičkih...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #582 : četrtek, 23.02.2006 : 19:54:44 »

Mojčica, če zatrdno veš, da so odrasli, kvalitetni psi za razstavljanje in vzrejo cenejši od mladičkov, potem ti nimam kaj pameti soliti.

Toda v naših vzrediteljskih krogih so ti psi veliko dražji. Cenejši so tisti, ki so si jih vzreditelji pustili za vzrejo kot mladičke, ko so  pa zrasli, se je pa izkazalo, da niso primerni. Toda ti se prodajajo kot pets, nikakor pa ne za vzrejanje ali razstavljanje, ker je pri njih razvoj krenil v napačno smer.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #583 : petek, 24.02.2006 : 11:01:56 »

Tudi jaz še nikoli nisem slišala da bi odrasel pes (razstavni pes) naj bil cenejši od mladička!
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #584 : petek, 24.02.2006 : 12:32:42 »

Ppetra, kakšna je bila pa cena tvoje psičke, če ni skrivnost?
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines