mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 14:16:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 302090 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #795 : sreda, 26.04.2006 : 19:13:17 »

Ppetra prav si razumela - lahko se prijaviš na obe razstavi, sta pa za vsako razstavo posebej prijavnice in pošlješ vsako na svoj naslov...
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #796 : sobota, 29.04.2006 : 12:01:31 »

Prva razstava - to so lepi spomini. Ne sekiraj se, ce se ne bo Lotty obnasala kot star profi, mladickom se marsikaj odpusti.

Joni je imel svoj razstavni debi lani v Mariboru in ravno takrat ko smo morali v ring se je ulilo. Joni sovrazi ce kaj pada po njem in tudi zdaj ko imamo dez imava probleme s sprehodi. No, v ringu na mizi se je kar obnesel, malo je protestiral pri zobeh ampak je slo, ko sva pa hodila pa (zaradi dezja) po pol kroga na rit in ni slo vec dalje. Vseeno je odnesel oceno zelo perspektivno in v opisu je pisalo "prisrcen, dober temperament".

Pelji cimprej Lotty na razstavo, mogoce tudi prvic samo kot gledalko, da se malo navadi zivzava, prisotnost toliko psov, vonjev, glasov. Jonija sem mela s sabo v Portoroz lani in je res uzival. Je bil v ograjici s civavami, nato so se pridruzili se drugi papilloni in se je znorel, nazaj je spal kot klada.

Upam, da se bomo videli v Portorozu, da malo pocoham ta malo kosmatinko.


Lp, Tinkara
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #797 : sobota, 29.04.2006 : 12:28:58 »

Ma ja, sem se odločla da grem in v Hrušico in v Portorož, pa kar bo bo. Smiley
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #798 : sobota, 29.04.2006 : 15:21:43 »

Tako se govori  Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #799 : sreda, 03.05.2006 : 15:23:45 »

No pa spet malo o vedenju cotončkov.

Moja Lotka ful laja (na ploskanje po TVju, na zvoke živali s TVja, če sliši druge pse zunaj, če gre kdo mimo vrat moje sobe, ko sva zaprte...). OK vse ji je še novo, in nedolgo tega je ugotovila kako fino je to. Zanima pa me, če je to značilno za pasmo, da se "derejo" za vsako malenkost, ali bo to sčasoma opusila, ker se bo na vse možne zvoke navadila in bo lajala samo še na res kar ji bo novo. Ali se bo vedno jezila na vsak šum, ker pač taka je?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #800 : četrtek, 04.05.2006 : 11:44:14 »

Po prijetnih, sicer ne preveč sončnih, počitnicah smo zopet doma. Tukaj, kot vidim, nič drastičnega.

Ppetra, opisano vedenje tvoje Lotke ni tipično za pasmo!
Cotoni praviloma zelo, zelo malo lajajo in se ne "derejo" po nepotrebnem. Večinoma do lajanja drugih psov reagirajo v skladu s svojim poreklom (the Royal Dog of Madagascar) in se obnašajo vzvišeno, kar pomeni da sploh ne odreagirajo. Se pa seveda najdejo izjeme, ki se razvijejo v alarmne pse in mogoče bo prav takšna tudi tvoja psička. Res je, da je še mlada (čeprav 6 mesecev ni več baby) in bi jo bilo verjetno možno in priporočljivo tega nezaželenega vedenja odvaditi. Pri tebi je že kar nekaj časa, tako da izgovor da ji je vse novo ne vzdrži več. Kar se tiče razstav - se vidimo v Portorožu.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #801 : četrtek, 04.05.2006 : 12:47:17 »

Se mi je zdelo, da to ni značilno za pasmo.
Čudno mi je le to, da je tako pogosto začela lajat šele pred kratkim (zadnje dva tedna, morda tri), prej pa le redko kdaj.
No skratka, jo poskušamo odvadit tega.

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #802 : torek, 09.05.2006 : 09:17:09 »

Bombažka, ste imeli pri vaših dveh kužkih kaj problemov z izpadanjem mlečnih zobkov.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #803 : petek, 12.05.2006 : 08:49:57 »

Oprosti Ppetra, sem spregledala tvoje vprašanje.
Ja, težave smo imeli pri Čupiju. Rasli so mu že stalni, mlečni pa še niso izpadli. Ko so bili stalni približno polovico višine mlečnih smo šli na puljenje vendar se mu je v tistem času "razvijal" še predgriz, tako da ima zdaj v gobčku smešno zmešnjavo  Tongue. Eden spodnji podočnik je usmerjen naprej, drugi nazaj, ostale zobke ima pa tudi nametane po ustih.
Kaj hočemo, nihče ni popoln. Meni je pomembno, da lahko normalno je oziroma grize, pri lubčkanju ga pa tudi nič ne moti Wink
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #804 : petek, 12.05.2006 : 10:08:14 »

Tole glede zobkov, pa verjetno ne moreš nič vedeti kaj bo, ko kupuješ mladička, ali dobri poznavalci že pri mladiču vidijo, če bo vse vredu?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #805 : petek, 12.05.2006 : 10:34:58 »

Ko kupuješ mladiča, lahko preveriš samo mlečne zobe. Če so ti pravilni, potem je možnost (toda samo možnost), da bodo tudi stalni pravilni. Seveda lahko pogledaš tudi v gobček mami in po možnosti očetu. Vendar tudi to ni noben pokazatelj, ker lahko kakšen gen od drugih prednikov ven udari. 100% nikakor ne moreš vedeti.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #806 : petek, 12.05.2006 : 10:37:24 »

Ali bodo mlečni pravočasno izpadli ne more vedeti nihče, kar pa se predgriza oziroma kakorkoli za pasmo napačnega ugriza tiče, je pa tudi vprašljivo. Pri nekaterih se prav gotovo nepravilnosti vidijo vnaprej, pri drugih spet ne. Naš Čupi je imel z mlečniki čisto normalen ugriz, težave so se začele kasneje, ko je bil že pri meni. Ampak ga zaradi tega seveda nisem hotela vrniti (kot so mi nekateri "svetovali"), smo ga imeli preveč radi in bil je že NAŠ.
Priznam pa, da sem, preden sem vzela Gija, počakala da sprednji mlečniki in podočniki izpadejo tako da je prišel k nam šele, ko je bil star teden dni manj kot pet mesecev z že oblikovanim zobovjem.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #807 : petek, 12.05.2006 : 10:40:49 »

Ja, večinoma vzreditelji mladičke kupujejo pozneje oz. če želijo določenega mladiča obdržati iz lastnega legla, počakajo s končno odločitvijo, dokler se ne zamenjajo zobje, kot je napisala Bombazka. Dostikrat se zgodi, da potem svojega favorita prodajo, pa čeprav se že navežejo nanj, saj bi se jim drugače doma hitro nabralo preveč psov...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #808 : ponedeljek, 15.05.2006 : 12:09:15 »

A slučajno kdo ve, kaj pomeni tetovirna št., no če sploh kaj pomeni.
Ja to morda število cotonov v Sloveniji, glede na to da se ta glasi COT-000XX?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #809 : ponedeljek, 15.05.2006 : 12:13:01 »

Mislim, kateri coton po vrsti je bil vpisan v rodovno knjigo.
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines