mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 00:28:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 297152 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2700 : sobota, 27.10.2007 : 14:06:08 »

ja res nam hočjo neki povedat...mi smo šli lih zdej na tržnico in ko smo iskali parking(15 min)...je Lona cvilila čist skos....mi je šla že kr mal naživce k je bla tok navdušena in jo sploh nisem mogla utišat....
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2701 : nedelja, 28.10.2007 : 16:24:52 »

Pri nas smo pa začeli ful lajat.. Že od vsega začetka je blo videt, da je Emmy zjutraj ful naspidirana za igro in kakšne norčije. zdej en teden pa kr pride in laja in laja in laja, pa laja in laja in gre tudi meni že čisto na živce včasih, pa ima tudi vse, vodo, hrano, balkon je odprt če glih hoče jit še na "svoj wc" ugračke so ji vsepovsod.. ona pa kr laja in ne vboga več na tiho, kar je prej zelo dobro znala in razumela..Jst že razmišljam, da bi kar vsi začeli to njeno vedenje ignorirat, da bi se ga odvadila ampak je zoprno ker je en kup sosedov okrog in ni da bi šla tudi njim ravno razlagat, da jo bomo ignorirali dokler se sama ne ustavi  Tongue

Pri Bani pa mislim da sigurno čuti, da se selite in moreš pričakovat, da bo to tudi zanjo en šok ali stres.. ne v smislu da bi ona šla na slabše, da ne bi kdo tako razumel, ampak vsaka sprememba je stresna situacija, tako kot za nas. Verja a zdej že urejate stanovanje, v smislu da je že vaše? Ker jst na tvojem mestu bi vsaketolko šla tja tudi z Bano, če nisi že no.. niti ne vem, hočem samo rečt, da selitev bo itak "čez noč", ker bo treba kar naenkrat ostat v novem stanovanju, ampak jo privadit na stanovnje je vseeno boljše že prej - ovohavanje, pa crtanje in igranje, hranjenje v stanovanju, tudi če sta samo "na obisku", če seveda imaš to možnost..
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2702 : nedelja, 28.10.2007 : 19:27:22 »

Jaz pa mislim, da ne čuti tega da se bodo selili. Kako pa naj to ve. In recimo zakaj bi jo to tako znerviralo. No moje mnenje.
Ko sva se s fantom preselila eno nadstropje niže Loti to sploh ni nič prizadelo, res je da je bilo to v isti hiši, samo je bil ta prostor prej zanjo "prepovedan" ker so bile študentke notri, samo ko smo prvo noč dol spali ni bilo nobene panike. Na začetku se ji je spodaj zdelo morda brez veze ker smo bili samo mi trije in je hotela večkrat gor v smislu, pejmo gor, tam je družba, samo zdaj je pa čisto navajena in kot pravim, včasih se ji sploh ne da gor in raje leži na kavčku.

Jaz mislim, da Bano tarejo druge težavice, ki jih je pa težko rzumet, zato se je potrebno potrudit in morda kakšno knjigo na to temo prebrat - predlog. Psička odrašča in njen karakter se vedno bolj oblikuje, prehaja skozi različna obdobja ki jih mi kot ljudje različno zaznamo. Vsaj jaz sem tako videla pri Loti, kako se na čase spremija.
In Nati, tudi pri nas včasih bolj lajamo včasih manj in ko že mislim, da sej zdaj se je pa skulirala in bo pridna (tiha) psička, spet pride obdoje lajanja. Kdaj, zakaj... nimam pojma (ko bom imela kaj časa si tudi sama morda sposodim kakšno knjigo na temo pasjega vedenja, da bo bolje razumela mojo razvajenko malo).
Tudi jaz sem jo hotela ignorirat pa ni šlo, sploh zato ker je že domače grozno motila. Včasih sem celo razmišljala o tisti ovratnici ki ima tak zvok ki ga psi zaznajo in naj bi jih motilo in zato ne lajajo, samo ne vem ... No, zdaj je vseeno malo bolj tiha, ali pa smo se mi že navadili nanjo Smiley Je pa to definitivno zelo čuječ pes, in vlomilec sigurno ne bo prišel neopaženo v hišo  Grin, samo hec ko moja Loti dostikrat vidi, sliši tudi kakšne namišljene duhove  Cheesy ki jih je obvezno potreno nalajat.
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2703 : nedelja, 28.10.2007 : 21:44:39 »

Ključe od stanovanja smo dobili v soboto zjutraj. Na predajo ključev sva vzela s seboj tudi Bano. Potem smo šli domov in zvečer spet tja seveda z njo vret. Stanovanje je sedaj popolnoma prazno, ker bomo jutri začeli s prenovo. Danes smo bili tudi kar nekaj časa dopoldan tam, se je že kar lepo igrala in tekala okoli po praznem stanovanju. ˝Pomagala˝ je tudi meni letvice dol jemat in skratka sodelovala je povsod... Mislim, da je za njeno obnašanje krivo vse skupaj, naš stres, selitev in pa njeno odraščanje. Je pa tako, da smo vse živo probali in mislili, da hoče jest, pit, se igrat... ampak ne, to ni bilo to. Jutri gremo vsak slučajo k veterinarju (itak ji mora krempeljce postrič) in bom povedala tudi to kaj se dogaja.

Drugače bom prebrala knjigo, ki si mi jo predlagala Ppetra. Ker je res, da je dobro vedeti čim več. Čeprav še enkrat povdarjam to, da se nam kaj takega pri drugih kužkih ni dogajalo.

To o namišljenih ¨duhovih¨je pa tudi meni znano....  Cheesy

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2704 : nedelja, 28.10.2007 : 22:41:32 »

Verjetno bo res vse skup krivo za Banino obnašanje (vaš stres zaradi selitve, odraščanje ...). Sicer si čisto ne predstavljam kako to zgleda, samo dvomim, da bi bilo kaj z zdravjem povezan, no sporoči kaj vam bo veterinar svetoval.
A pa to vsak dan zdaj počne?

To o namišljenih ¨duhovih¨je pa tudi meni znano.... Cheesy
Je ne  Grin Cheesy

Nati, kako je bilo z izpitom v pasji šoli?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2705 : nedelja, 28.10.2007 : 23:10:30 »

O dolga zgodba tale najin izpit v šoli Smiley
Na zadnji dan vaj, nas je inštruktorica popolnoma presenetila z "generalko"  Roll Eyes no in to dava lepo skozi, potem pa pride četrtek in tako lepo pada dež, da ko sva prišle v Ljubljano sta naju inštruktorici vprašali, če sva zadovoljni z oceno iz generalke, ker več ne moremo naredit zaradi dežja.. no in sm se kr jst odločila za obe, da sva zadovoljni z 96 % čeprav sva se potem po generalki pripravljale za stotko  Grin  Cool tako da sva tisti dan prišle v Ljubljano samo po diplomo  Roll Eyes no in ker je bilo to stvar petih minutk sem potem šla na kratek obisk k sestri in je dejansko (po mojem) Emmy mislila, da sem jo pripeljala k njej in je bla fuuuullllll vesela Janje in jst sm si morda en plusek dodala pri njej Grin

Držimo tačke za Bano, da je vse v redu  Kiss
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2706 : nedelja, 28.10.2007 : 23:30:23 »

O super, potem je bil izpit uspešno opravljen Wink Čestitke Smiley
Bosta šle z Emmy še kaj v šolo, mislim, če bosta nadaljevali šolanje spomladi/poleti?

No naju z Loti pa konec novembra čaka izpit  Cheesy No in moram reč da načeloma nama vse kar gre, samo odlaganje Roll Eyes ... to je pa nekaj najbolj nesprejemljivega da sva z Loti nekaj metrov narazen in da on čaka na prostoru, mislim, kakšna vaja je to, si pomoje Loti misli Smiley pa čisto dolgočasna je, no in potem jo ona popestri s svojim jokcanjem in kreganjem, da zdaj je pa dovolj in da naj že pridem k njej.
No to bomo še poštimali po nasvetih inštruktorice in bo (menda) šlo.
Smo bili pa prejšni teden zelo pohvaljeni, da nam super gre in da kužki zelo lepo delajo, pa še skoraj mesec je do izpita. No samo vreme je pa bolj tako, upam, da ne bomo izpita po snegu delali Smiley
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2707 : ponedeljek, 29.10.2007 : 10:00:30 »

Sem ravno učeri gledala da je izpit 24.11 in preračunala da bo Loni lih 14 dni zmankalo (ker mora biti stara vsaj 1 leto za ta ispit...) Tako da bomo spomladi delali (Lona bo pa do takrat starejša in pametnejša...Smiley....)
Moja Lona se pa kar istrga iz ovratnice ko jo damo na odlaganje...ampak sem ji že novo ovratnico priskrbela tako da upam nebo več teh problemov....

Verja jaz mislim da Bana čuti vašo energijo povezano s selitvijo in pomoje je s tem pogojeno njeno obnašanje....sporoči nam kaj je rekel veterinar...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2708 : ponedeljek, 29.10.2007 : 10:52:53 »

Ja, Loni glih malo zmanjkna, da bi šla lahko na izpit A.
Sej vidve z Lono bosta tudi delale izpit, samo tak Švrkov izpit Smiley, potem pa še A al pa BB-H spomladi. Sej mogoče bomo pa spomladi potem spet sošolke (če bova šle z Loti slučajno na izpit A), aja ne, saj res, Loti ne bo imela časa za šolo takrat, če se bo vse po sreči izšlo, bo pestro doma takrat  Smiley Cheesy (upam).
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2709 : ponedeljek, 29.10.2007 : 11:10:33 »

Mi bomo držali pesti za vse cotončke  Wink
Mogoče spomladi greva naprej v šolo, bom vidla kako bo situacija, ker me je ta dva mesca kar fajn zmatrala tale Ljubljana  Grin no tudi finančno pač tako je, mi pa ni žal ker je Emmy ful pridobila in jst itak da tudi, mogoče še bolj Wink
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2710 : ponedeljek, 29.10.2007 : 12:00:56 »

No nevem smo lih zanč ugotovil da je Lona naredila že oba švrkova ispita tako da nevemo kaj bo delala...ampak ni panike meni se gre da ona znanje nadgrajuje skos pomalem tudi če ni pol nakoncu ispit....če pa je pa še toliko bolje....
Meni se tudi zdi da je Lona veliko potegnila znanja iz sole tako da smo res ful zadovoljni da smo se odločili za šolanje...

Mam pa vprašanje....Baje je treba kužke vsake 6 mesecev razglistit...Se pravi da ji moram dati tabletko za pojest ali je dovolj če je imela stronghold glede na to da je tudi proti notranjim zajedalcem...ali to ni isto...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2711 : ponedeljek, 29.10.2007 : 12:19:58 »

Mam pa vprašanje....Baje je treba kužke vsake 6 mesecev razglistit...Se pravi da ji moram dati tabletko za pojest ali je dovolj če je imela stronghold glede na to da je tudi proti notranjim zajedalcem...ali to ni isto...

Men je rekla veterinarka, da jih je treba vsake 3 mesece razglistit  Huh. In če ma Stronghold je vredu, samo ne za naprej, to je mišljeno samo za takrat ko ima Stronghold, ker tut tiste tabletke ko jih psički dobijo ob cepljenju pobijejo trenutne notranje zajedalce in če ji pes dobi čez par dni lahko praktično še enkrat damo tablete. A prav razumem, naj me kdo popravi.
Imate drugi kakšne druge informacije?
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2712 : ponedeljek, 29.10.2007 : 22:10:53 »

Hmmmm....Men so rekli vsake 6 mesecev...No ampak lona je mela stronghold septembra...a naj ji pol dam tabletko ali ne...??
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #2713 : torek, 30.10.2007 : 08:41:43 »

Jaz Jenny preventivno razglistujem na približno 3 mesece. In sicer s Pratel tabletami. Je pa en kup tabletk, ki se različno imenujejo, imajo pa isti učinek. Oralno apliciraš glede na kilažo psa.
Glede na to, da Jenny spi na postelji, me lubčka in je v stiku z mladimi človečki (dojenčki), se mi zdi preventivno razglistenje zelo smotrno.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2714 : torek, 30.10.2007 : 10:44:20 »

Hmmmm....Men so rekli vsake 6 mesecev...No ampak lona je mela stronghold septembra...a naj ji pol dam tabletko ali ne...??
Pomoje ji lahko daš tableto in potem vsake tri mesece recimo. Ko bo imela poleti spet Stronghold ji tablete ne boš dala.
S tableto boš pobila vse notranje zajedalce, ki jih recimo (če jih) ima Lona trenutno, ker ne vemo če ima pes notranje zajedalce (razen če vidimo recimo glistice v kakucu in podobno) se te tablete daje kot "preventiva" na tri mesece, načeloma pa so te tablete bolj kurativa. Ja?

JennyK, a ji ti daš celo tableto? Koliko je pa težka psička? Jaz imam doma tabletko in pol, pa ne vem koliko naj dam Lotki.
Logiran
Strani: 1 ... 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines