mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 16:58:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 294453 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2310 : ponedeljek, 13.08.2007 : 15:56:09 »

Jaz sem pa ful jezna ker danes Loti ni smela na golf igrišče  Angry OK, ne rečem v restavracije, samo v naravi, sredi gozda, se mi pa ful za malo zdi. Tako, se mi je danes Arboretum ful zameril. Na vseh igrišči so vsi praktično navdušeni nad njo tukaj pa to.

Še malo o razstavah in pripravah. (Najprej, Nati boš kaj pred razstavo hodila v Lj, da ne pisarimo tukaj po dolgem in po čez, pa da bi se dobile?)
Drugače pa, Emmy en večer pred razstavo skopaj, s šampončki ki jih imaš (da mora bit pred kopanjem sčesana sigurno že veš, pa vseno omenjam), lahko ji malo urediš nohteke in to je pomoje to. Na razstavo pa potem vzameš vse kar ti lahko pripomore k udobju na razstavi, sem pašejo zložljivi stoli, mizica (ni potrebno da je razstavna, ker so drage), ograjca in še kaj (malo pokukaj v Lonnyne fotke kjer se lepo vidi kaj vse imamo na razstavi sabo da nam je fajn Smiley, tudi te šotorčke (gadafije) da imamo senčko ali pa streho nad glavo če bi bil dež, potem logično krtače, kak sprejček, če se ti zdi potreben in podobno. Pa pribolške za v ring za Emmynio pozornost Smiley Ne rabiš pa zdaj na vrat na nos hitet kupovat vse mogoče stvari, kot recimo ograjco in podobno. Boš videla na razstavi kaj boš pogrešala in si potem vse kupiš.

Z Emmy pa trenirajta poleg in stoj s pribolški in to je to. Da je vsa razposajena je pa čisto normalno in se bo tudi toleriralo na razstavi, samo bodi tako pozorna da bo toliko odhodila, da jo bo sodnik lahko lepo videl in pa da se bo dala na mizi pretipat, zobke pokazat itd (to vse lahko že doma potrenirata). Bo šlo?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2311 : ponedeljek, 13.08.2007 : 19:38:35 »

Glede obiska na Gorenjsko ne vem kako bo, ker za vikend sem malček zasedena, potem je pa že razstava. Amapk če sem prav razumela ppetra prideš v Trbovlje ne? Pa Lonny bo tudi tam če se ne motim, no še Bana manjka Wink
Glede opreme za razstave pa sem že prej gledala vse te vaše slikice, zato pa me zanima, če je za prvič res potrebno vse to, ker nimam še fiksne ideje da bova nadaljevali po tej poti in ne bi nabavljala reči kr tako. Emmy bom fajn sfrizirala v soboto pa se bomo na kolenih še malček počesali v Trbovljah in upam da bova vseeno lepo oceno dobile, še bolj pa upam, da bo vreme zdržalo ker kar imam take opreme je samo za kampiranje  Cool
Glede poleg in stoj pa trenirava, ne morem rečt da ob besedi stoj gre iz sedečega položaja v stoj ampak ko ji nakažem potem stoji  Roll Eyes sej bo že, smo še majhne  Grin
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2312 : ponedeljek, 13.08.2007 : 20:01:51 »

Lepo bi bilo, če bi se me šteri in naše male psičke kdaj srečale skupaj. Ppetra in Lonny, a sta se vidve že dogovorili kdaj bi se dobile ta teden?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2313 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:47:27 »

Jst opažam, da Emmy niti ne dela problemov glede ovohavanja in spoznavanja drugih kužkov, če ti pridejo lepo počasi do nje, če pa se kr zaletijo in jo "začnejo lovit" potem pa nič ne pomaga ker samo beži, ko pa grejo stran je pogumna in laja kot ta velika  Grin no ampak danes je bla pa prava gospodična, nobenga oblajala, z enim kavalirjem se je kr hotla igrat pa je jst nism pustila  Lips Sealed pridna pridna pridna  Cool
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2314 : ponedeljek, 13.08.2007 : 22:36:19 »

... če ti pridejo lepo počasi do nje, če pa se kr zaletijo in jo "začnejo lovit" potem pa nič ne pomaga ker samo beži, ko pa grejo stran je pogumna in laja kot ta velika Grin
...
To je moja Loti  Cheesy Kdor se zapodi k njej, jo ful prestraši . Enkrat mi je skoraj domov ušla ko je bila odvezana, en kuža jo je pa samo hotel povohat.

Nati, saj podobno kot imaš za kampiranje vzameš tudi na razstavo Smiley (stoli, mizica...), ali pa tko nekako kot bi šla na piknik Smiley, lahko vzameš tut samo dekco in si na njej.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2315 : ponedeljek, 13.08.2007 : 22:45:03 »

Aja, stoj potrenirajta tudi tako ko gre poleg, ji reči stoj in se ustavi, ona pa tut, ter pribolšek (tudi to bosta rabile na razstavi). Seveda se pa ne pričakuje, da bo to vse obvladala sto na uro Wink, je pa res da bolje kot bo znala, lepše se bo predstavila.

Glede razstave pa brez skrbi, tam boš videla kako drugi razstavljajo in ti bo šlo Wink
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2316 : torek, 14.08.2007 : 07:45:05 »

Evo ravno to se dogaja tudi meni pri Bani (sem glih mail pisala na to temo Ppetri). Zadnič se nam je zgodilo, da se je ena psička stara 4 mesece majhne rasti hotla ful igrat z Bano, ampak ker je bila preživahna in je po njej skakala je Bana ušla, seveda je nastala panika, ker je bila blizu prometna cesta.... tko, da mi to nič kaj ni bilo všeč.


A ja pa še to, sem že dostikrat hotla napisat..., izmed vseh naših psov, ki smo jih imeli ni noben tako rigal, kot to počne Bana  Cheesy Grin Cheesy Grin Cheesy Mi umiramo od smeha... a drugi Cotončki tudi tako rigajo?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2317 : torek, 14.08.2007 : 10:14:14 »

Ja zato ker še ne obvlada odpoklica nisem sigurna, da bi jo kr sredi centra spustila na trgu, da bi se igrala s kužkom, ko bova obvladali določena povelja potem ji vsekakor ne bom prepovedala norčij in igre, vse v mejah normale pač no..

Sem pa prišla kr do zaključka, da bom poskusla kaj uporabnega od kampiranja pripeljat s sabo Wink zadnja leta je sestra hodila s šotorom in mojo premo okoli pa bogve kje je vse to končalo, letos smo pa bli s prikolico tako da baldahin od prikolice ravno ne pride v poštev Tongue bo pa akcija jutri, ko gremo spet v hribe na day off Wink

A vaši cotončki kaj sanjajo ponoči? Jst sem že res velikokrat opazla, da sredi noči Emmy začne cvilit in ko jo pogledam vidim, da leži in spi ampak jo pa prav trese..kot neki "živčni impulzi" v tačke in hkrati cvili.. mislim, da to ni tisto cviljenje, ki ga pričakujem od mladička prvi teden ko je pri novem lastniku, po mojem sanja..  Huh
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2318 : torek, 14.08.2007 : 10:19:10 »

Jst sm o tem pisala v drugi temi, ker sem misnla da je to povezano z načinom hranjenja, zadnje čase pa opažam, da.. ja prav riga Grin tudi po tem ko vodo popije in ja mi se tudi nasmejemo Grin

Najbolj smo se ravno v soboto, ko je deževalo in je bila Emmy prvič zunaj tako na dežju in je delala take zmešane kroge okoli avtov po travniku za hišo da smo se držali za trebuhe od smeha ker tega res ne vidiš ravno pri vsakem psu  Smiley

No še to sem opazla pri Emmy, da ko jo vsi mečkamo in čohamo in ko lovi kakšno igračo ali kaj podobnega tudi velikokrat čihne, to mi pa ne diši kaj preveč..Sej ko teka in to ni opazit, da bi imela težave z dihanjem recimo ampak pri igri pa se res dostikrat kr ustavi in čiha..  Undecided
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2319 : torek, 14.08.2007 : 12:10:27 »

Ste pa dobre opazovalke punce   Grin Cheesy Wink

Jaz pri Lotki še nisem opazila riganja, oz mogoče jaz tega nisem vzela tako.

Kar se tiče kihanja. Nati glede na to da je to med igro, si sigurna da kihne (z istim razlogom kot človek), ali je to bolj puhanju podobno tako bolj povabilo k igri oz draženje, nekaj v tem smislu. Moja Loti recimo tako kiha ko jo sprašujem če jo lulat in če jo, hoče dat glas pa ga ne da ampak pokimajoče kihne oz puhne, ali kakorkoli bi se izrazila. Ter tudi ko želi komu kaj povedat se postavi pred njega in kihne, oz hoče dat glas samo ga ne da, tako stresajoče z glavo kihne potem pa da glas in to nekako pomeni da bi ona nekaj rada, mogoče igro, čohanje odviso, potem pokaže kaj bi.
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2320 : torek, 14.08.2007 : 12:15:34 »

Ppetra  Grin Grin Grin, kakor rigne Bana bi sigurno vedela, da je riganje, ker je prav ena mala opera - Rigoleto  Cheesy Cheesy
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2321 : torek, 14.08.2007 : 12:18:31 »

Ja ko pridejo tako lepo pred tabo in ti želijo povedat no pa smo pojedli svojo porcijo in potem tisti lep glas.. ja ja rigoleto  Grin  Grin

Glede kihanja bom pa še malček bolj pozorna ker dejsnko mislim da res strese z glavo in se ustavi, bom pa "preverila" če je to varianta vabilo ali tako kot ppetra praviš..
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2322 : torek, 14.08.2007 : 12:20:15 »

No bo Bana demonstrirala to dons Smiley (če bo hotla)

Ej kakšne cotončke mata vidve to  Grin Grin Grin, kaj pa kultura pa to  Grin
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2323 : torek, 14.08.2007 : 12:22:39 »

Čist sta nevzgojeni  Wink Wink

Glede kihanja, to se Bani dogaja le takrat ko kam zarije smrček v blazino in potem malce kihne... sam to ni to najbrž, kot praviš ti Nati80.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2324 : torek, 14.08.2007 : 12:25:09 »

Glede kihanja bom pa še malček bolj pozorna ker dejsnko mislim da res strese z glavo in se ustavi, bom pa "preverila" če je to varianta vabilo ali tako kot ppetra praviš..

Bodi pozorna, mogoče ti hoče kaj povedat. No saj ne vem, samo dvomim da bi bila to zdravstvena težava.
Logiran
Strani: 1 ... 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines