mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 21:00:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 302242 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1125 : ponedeljek, 11.09.2006 : 18:25:00 »

Odločla sem se za nakup cotona.  Cheesy

Zanima me ali morda katera ve če ima ***** mogoče kakšno leglo. V Sloveniji trenutno ne morem dobiti cotončka.
  sramsram sram
Preko interneta sem izvedela za gospo iz Madžarske - tam bi ga dobila za cca 300 € ceneje kot pri nas, saj sem ji dejala da pse ne mislim rediti ali z njim hodit na razstave. Poslala mi je tudi par slik malega cotončka. Ima svetlo rjavkasto liso po hrbtu in rjavkasta ušeska. Ostala dva v leglu pa st bela in imata samo na ušeskih rjavkasto. Zato mislim, da je cena tega glede na obarvanost takšna.

Vendar sem malce skeptična. Dosti sem slišala, da so Madžarski psi bolani, zato me je strah. Ne morem se odločit če bi ga tam kupila. Shocked
Skrbi me tudi kako je potem z vsemi papirji ( potnim listom in rodovnikom )in kako ga pripeljati v Slovenijo.

Lep pozdrav
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1126 : ponedeljek, 11.09.2006 : 20:48:06 »

Dobrodošla med pasjimi ljubljenčki lana40

Razlika med coton in maltežanom je predvsem v negi. Maltežan ima dlako in poddlako zato je potreben vsakodnevnega česanja in precej več nege kot coton. Pri cotonu je dovolj tedensko. Mi našega cotona Brada česemo praktično vsak dan zaradi sprehodov saj se mu vse smeti naberejo na dlaki. Tudi kopanja ne potrebuje tako pogostega saj pri česanju se mu dlaka sama očisti.
Glede nakupa cotona na madžarskem vam ne priporočam, ker tudi sam sem slišal slabe stvari o madžarskih vzrediteljih in tudi cena je previsoka. Naš Brad je prišel iz Češke.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1127 : ponedeljek, 11.09.2006 : 21:12:54 »

Maltežan nima poddlake. Vsi dolgodlaki mali psi zahtevajo veliko vsakodnevne nege. Če češete umazano, prašno dlako, je s tem ne očistite, temveč kvečjemu polomite.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1128 : ponedeljek, 11.09.2006 : 22:21:42 »

lana40,
kolikor je meni znano naj bi bilo predvideno leglo v Sloveniji in to v kratkem, pa še očka je prav lep kuža, a ne bombažka Wink Morda bombažka kaj več ve o tem leglu. Drugače pa te podatke dobite na Klubu za pritlikave pasme in mislim da tudi kontaktno št. teh vzrediteljev.

Kar se pa nege tiče pa po moje tu ni take razlike, če želiš imeti urejenega kuža, pa pustimo razstave, ga moraš česat zelo pogosto. Midve z Lotko se češeva skoraj vsak dan, kdaj to opraviva bolj na hitro in površno, ko pa se pojavijo vozličiki si pa vzamem spet malo več časa. Ravno prej sem preganjala eno bolhico po njenem kožuščku. Sva jo zgleda iz šole domou prinesle  Smiley Upam, da v sredo spet ne dobiva kakšne  Cheesy
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1129 : ponedeljek, 11.09.2006 : 22:32:29 »

Pozdravljeni!
Dovolite, da se vam tudi aktivno pridruzim v debati, do zdaj sem jo spremljala le pasivno. Sama sicer (se) nisem lastnica cottona, niti katerega koli drugega manjsega kuzka, sem pa z vsakim dnem bolj navdusena nad pasmo. prepricana sem, da si bom nekoc, upam da ne tako dalec v prihodnosti, uresnicila tudi to zeljo in postala ena izmed vas, ponosnih prijateljev malih belih kep. ce bo slo vse po nacrtih bo to v roku 2 ali 3 let. odlocila sem se, da bom ze zdaj sla na lov za informacijami, ker zelim imeti izkljucno pozitivno izkusnjo, najboljsega vzreditelja ter predvsem zdravega psa.
vprasala pa bi vas, ce ima kdo izmed vas ze izkusnje z nakupom psa iz druge celine in kako vsa stvar okrog tega poteka? najbrz je tveganje ogromno, saj tezko navezes oseben stik z vzrediteljem, najverjetneje ga tudi nikoli ne spoznas. kako je potem s papirji, kaj vse je potrebno uredit?
doma imam landseerja, cudovitega samcka, menite, da bi lahko nastopile kaksne tezave, ko bi v nas dom prisel malcek. zdaj bo star sele eno leto, trudim se ga lepo vzgojiti, zato bom tudi se pocakala najmanj 2 leti s prihodom novega druzinskega clana. torej, v teoriji se cottoni z drugimi zivalmi baje dobro ujamejo, zanima me, kako je s tem v praksi. verjetno tako kot pri vseh ostalih ni vecjih tezav, ce razlicne zivali spozna ze kot mladicek.
kako pa je kaj z zivahnostjo teh psov, se jih da povsod vzet s sabo, imajo radi da dogaja okrog ali imajo rajsi mir.
se zelo navezejo na enega 'gospodarja' ali imajo lahko 'enako radi' vec druzinskih clanov?
kako pa prenasajo cas, ko ste v sluzbi/soli, pac ko jih pustite same doma nekaj uric?

hvala
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1130 : ponedeljek, 11.09.2006 : 22:41:11 »

Pripeljati psa od drugod iz EU ni nevem kak problem... je pa definitivno večji strošek kot če psa kupiš kje v bližnjih državah (spet odvisno kaj iščeš in kaj si želiš)
Glede vzrediteljev je tako da se moraš zelo dobro pozanimat od koga jemlješ kužka, kakšen renome ima vzreditelj in predvsem najti takšnega ki mu lahko zaupaš.
Seveda pa moraš v prvi vrsti biti zelo previden saj so nekateri tuji vzreditelji tipa - zdaj te vidim pa čao... - nekateri ne pa vsi.
Glede papirjev in vsega potrebnega - to ponavadi uredi vzreditelj!

Sama se ta teden z letalom odpravljam po kepico v tujino  Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1131 : ponedeljek, 11.09.2006 : 22:46:50 »

Stella zakaj bi hodila po cotona tako daleč?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1132 : ponedeljek, 11.09.2006 : 22:55:18 »

Pri nakupu psa iz druge celine moraš upoštevati tudi dejstvo, da so na primer v ZDA večino pasem spremenili po svojem okusu in se zato njihovi psi precej razlikujejo od evropskih, pa tudi od FCI standardov, ki so veljavni pri nas. Zato je treba dobro premisliti in se pozanimati o stanju pasme v tujini ter kompatibilnosti s tipom, ki prevladuje v Evropi. Najboljši vzreditelji niso vedno daleč stran.
Logiran
lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1133 : torek, 12.09.2006 : 06:28:58 »

Kalsang pravtega me je strad - da se dogovorim za nakup cotončka dobim pa nekaj podobnega, ali pa sploh rdugega psa . ZAto sem gledala psičke v evropi.  sram

Brala sem , da so na češkem cenejši, vendar nisem mogla prit do kakšnega njihovega odgovora o tem kdaj bodo legla in kakšna je njihova cena.

Nato pa sem našla tole internetno stran *****  - ne vem zaka mi povezava ne dela. sram Sad Tam so trije mladički za oddat. Dobila bi prvega.

Vendar me je strah, saj je gospa iz Budimpešte. Ne vem kako ga it iskat dobiti v Slovenijo in ne vem kako je s papirji   Sad (potni list, rodovnik ) Plus tega me je strah ker sem dosti slišala o tem, da so Madžarski psi bolani. Ne bi namreč rada , da bi glede na ceno dobila bolnega, bolhastega psa. Plus tega pa je ovira tudi jezik. Gospa zna angleško vendar rabim jaz prevajalca ker ga ne obvladam kot bi želela.

Zato vas lepo prosim - če se da čim prej - da mi svetujete kaj narediti. Namreč mogla bi odgovoriti gspe.

V stik sem že  poskusila prit z *****, da bi jo vprešala kdaj bo imela legla pa mi zmeraj mail, ki ji ga pošljem vrne nazaj , da ga ni bilo mogoče dostaviti .
mail.

Pa še eno vprašanje imam : Kje v  Mariboru bo razstava? V dvorani Tabor ali kje drugje ? Wink


Vsem lep pozdrav in že vapreja havala za odgovore  Smiley
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1134 : torek, 12.09.2006 : 09:27:52 »

Lana40, nihče od nas, ki trenutno aktivno sodelujemo v tej temi, na MojPes. net-u nima paketa, ki bi omogočal oglaševanje legel in vzrediteljev. Zato moderatorji tudi striktno izbrišejo vsak poskus povezave na strani na katerih se oglašujejo oziroma prodajajo mladiči.
Vesela sem, da si se odločila za cotona, pa vendar bi ti rada še pred dokončno odločitvijo vsaj delno odgovorila na tvoja vprašanja oziroma pomisleke. Jasno je, da je nakup psa, še posebej cotona, kar precejšnja finančna investicija. Iz tega stališča je seveda potrebno biti prepričan, da se bo povrnila vsaj v obliki zdravega, veselega in tipičnega predstavnika pasme, ki ti bo v veselje vrsto let. Glede na to, jaz osebno, nikoli ne bi kupila psa zgolj na osnovi slik na internetu in nekaj izmenjanih mailov. Sama sem, ko sem kupovala prvega,  šla tri krat gledat mladička v leglo (tudi ni v Sloveniji), šele četrtič sem ga potem odpeljala. Pri teh obiskih sem vprašala in v živo doživela bistvo vzgoje, prehranjevanja, nege in življenja mojega psa. Na drugega sem čakala več kot eno leto, preden sem ga dobila sem pogledala, prečohala in precartala najmanj dve celi legli, če ne celo tri. S tem želim povedati, da ti pri nakupu relativno dragega psa, ne bi smelo biti predaleč in predrago odpeljati se tudi v Budimpešto, vzeti s seboj prevajalca in še nekega poznavalca psov, če misliš, da sama ne bi znala oceniti kvalitete psa. Ni nujno, da je ta spremljevalec strokovnjak za cotone, važno je, da zna pogledati ali ima mladič recimo ravne noge, lepo konveksno hrbtno linijo, pravilen ugriz, zadotno pigmentacijo in mogoče še kaj.
Tudi menim, da ni pošteno, da se na tem forumu posplošuje, da so cotoni iz Madžarske in Češke slabše kvalitete, da so bolni in bolhasti (tudi moj je že imel bolhico). Tudi ni rečeno, da bodo vsi slovenski psi naj, naj, sami šampioni in prvaki. Pri teh stvareh je potrebno biti malce bolj takten, saj ne gre vseh vzrediteljev metati v en koš. Pred nakupom psa je potrebno pridobiti in preštudirati rodovnike staršev (vsak pravi vzreditelj ga z veseljem pokaže ali pošlje), se pozanimati o delu konkretnega vzreditelja (kam je prodal prejšnje pse, kako vzdržuje stike z novimi lastniki, ...), če se le da je dobro videti vsaj mamo psa in ostale mladičke v leglu, ...
Kot sem že napisala zgoraj, konkretno o vzrediteljih ne moremo govoriti tukaj vendar, glede na tvoj opis, mislim da vem s katero gospo si navezala stike in pri njej prav gotovo ne boš dobila bolnega ali netipičnega psa, pa tudi glede papirjev ti, na slošno,  pri dobrih vzrediteljih ni treba skrbeti. Toda kljub temu ti svetujem, da razmisliš o kakšnem lepem jesenskem izletu okrog Blatnega jezera. Če se boš odločila počakati na psa v Sloveniji, pa se obrni na Kinološko zvezo, ki vodi evidenco prijavljenih paritev in prijavljenih legel.

Če boš prišla v Maribor ti lahko na vsa konkretna vprašanja v živo odgovorim. Lokacija in pot do mesta razstave sta razvidni na spletni strani Kinološkega društva Maribor, lahko pa malo prebrskaš še po temi CACIB Maribor na tem forumu.
Logiran

lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1135 : torek, 12.09.2006 : 09:42:09 »

Seveda bom prišla pogledat cotončke, saj sem iz Maribora

Lep pozdrav
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1136 : torek, 12.09.2006 : 10:33:49 »

Sedaj pa še pozdrav in nekaj besed Stelli.
Čestitke za začetek aktivnega sodelovanja z nami in seveda za odločitev prav za to pasmo.
O uvozu iz druge celine jaz ne vem povedati nič pametnega, svetujem le veliko raziskovanja in previdnosti.
Kar pa se tiče karakterja, so cotončki (praviloma) male bele neustrašne kepice. Ne bojijo se ničesar ali skoraj ničesar  Wink. Brez težav živijo v skupnosti drugih živali, v tropu sorodnikov ali z drugimi pasmami. Sestrica od mojega Gija je prišla v hišo, kjer je že gospodoval veliki švicar, pa ga je kar hitro pokomandirala in prevzela alfa pozicijo v družini. Ko so nabavili še samičko švicarko je pa še njo hitro naučila reda.
Drugače to nikakor niso salonski psi, kljub izgledu so lahko izjemno aktivni, saj so močne konstitucije, vzdržljivi in prilagodljivi. Edini problem pri zelo aktivnem cotončku je vzdrževanje dlake, če pa kuža ni ravno naj razstavni potencial, pa še ta problem odpade. Z gospodarjem oziroma z družino lahko gredo kamorkoli, ob primerni vzgoji in socializaciji so lahko naši sopotniki pri vsakodnevnih opravkih, na izletih in tudi v restavracijah (kjer imajo prost vstop). Skratka, ljubijo da dogaja, sami pa niso radi. Izjemno se razveselijo prihoda svojih ljudi, po mojih izkušnjah pa se vendarle najbolj navežejo na enega, ki predstavlja sonce njihovega življenja. V času, ko so sami praviloma spančkajo. Vsaj moji  Cheesy.

Sicer pa Stella, če te še kaj zanima, kar ustreli.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1137 : torek, 12.09.2006 : 12:19:10 »

Sicer ne debatiramo o tem, pa me vseeno zanima, kako velike briketke dajete svojim odrasliom cotonom? Vedno gledate da so mini, za mini pasme itd. Sprašujem zato, ker se mi zdi da so te mini briketki kar malo majhni za Lotty in da jih bolj malo grize (poleg tega da ji itak ne teknejo).
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1138 : torek, 12.09.2006 : 12:40:15 »

Ppetra, jaz ne dajem minijev, ravno zato, da jih morata zgrist, ne pa kar pogoltnit. Sicer pa so res zelo različnih velikosti, na primer tisti normalno veliki Hill's-ovi so kar veliki, Royal Canin za male pasme pa so dosti, dosti manjši. 
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1139 : torek, 12.09.2006 : 12:56:33 »

Bombažka, kaj veste koliko bo kaj cotončkov v MB (no kaj mislite,nas bo kaj)?
Kaj pa pravite na sodnico, ste že kaj slišali o njej?

Lady, pridete v MB? Gomiscek, kaj pa vi, se še kaj vidimo?
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines