mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 14:36:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136032 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #405 : ponedeljek, 07.11.2005 : 17:00:02 »

Meni prav lepo delajo. Ampak si jih nisem ogledala na strani, temveč sem si jih downloadala. Klikneš z desnim miškinim gumbom na link of filmčka, potem pa v okencu, ki se ti odpre, klikneš "shrani cilj kot" in naložiš. In to je vsa umetnost.  Cool  Cheesy

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #406 : ponedeljek, 07.11.2005 : 17:06:42 »

Meni prav lepo delajo. Ampak si jih nisem ogledala na strani, temveč sem si jih downloadala. Klikneš z desnim miškinim gumbom na link of filmčka, potem pa v okencu, ki se ti odpre, klikneš "shrani cilj kot" in naložiš. In to je vsa umetnost. Cool Cheesy


Ups!!!  sram sram sram  Lips Sealed  Roll Eyes

Sem spregledala tvoj prejšnji post in sem mislila, da sprašuješ za filmčke, na linku od Nanook. Oprosti.  sram Si bom pa ogledala tudi tvoje zdaj.  Smiley

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #407 : ponedeljek, 07.11.2005 : 17:19:37 »

Evo, sem pogledala. Mi delajo vsi, razen "skok skozi obroč". Je pa zelo zanimivo!  Cheesy A dog dance si tudi že kaj poskušala, glede na to, da Sammy tako dobro obvlada trikovsko sceno?  Wink

Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #408 : ponedeljek, 07.11.2005 : 20:44:42 »

n3wfka, hvala ker si se oglasila! res ne vem, kaj bom naredila s temi video posnetki ... na šolskem strežniku več ni prostora, kolikor sklepam, ker ne morem več nobenega uploadat.

Direkten link: SKOK SKOZI OBROČ.

glede dog dancinga ... ne, nisem še poskusila Smiley. mislim, da bi težko ostal skoncentriran in motiviran recimo 3 minute, kolikor traja povprečna pesem. razen, če bi bil dovolj lačen in če bi mu za vsako vajo, ali pa vsaj za vsake 3, dala priboljšek. mislim pa, da so priboljški na dog dance tekmovanjih dovoljeni, kolikor sem videla po videih, tako da očitno glede tega ne bi bilo problemov. je pa res, da se meni trenutno ne bi dalo izmišljevati koreografije (niti nimam časa, morda med počitnicami), niti živcev nimam zdaj za to. imam pa tudi še nekaj trikcev na zalogi, ki jih Sammyja še nameravam naučiti. in morda potem, ko mi bo pa res zmanjkalo idej. samo nič ni sigurno.
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #409 : četrtek, 10.11.2005 : 20:25:02 »

Sammy, sem pogeldala filmčke. Super so. Wink

Se spomnite, ko smo nekaj strani nazaj omenjali en trik? Tak da daš psu priboljšek na gobec in pes ga potem vrže v zrak in ujeme. Tongue No, Witty se je to naučila. Si nikoli nisem mislila da bo moja požrešna pošast zakapirala da je prav da je priboljšek NA gobcu, ne v njem. Grin Sicer ga še ne zna ujet, ji pa čedalje večkrat ratuje.
Se je pa mlajša sestra domislila kako to naučit. Vzela je dva briketa, tako je Witty gledala enega, drugega ji je pa počasi dala na gofljo. In pes je zakapiral. Smiley Kaj vse tamali delajo z našimi psi... Grin

lp, rina
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #410 : ponedeljek, 05.12.2005 : 15:24:11 »

Je kdo, ki je naucil svojega psa preval in mrtev? Moj je najprej znal preval, kasneje sem ga naucila se mrtev - in zdaj prevala sploh ne naredi vec. Ali recem preval ali mrtev, vedno se vrze na hrbet in tam ostane.

Tako sva zacela s prevalom se enkrat od zacetka, ampak kot je prvic neznansko hitro ugotovil, kaj mora narediti, mu zdaj ne potegne.

Je imel se kdo podobne probleme, ima kdo kaksen nasvet, kako ga naucit, da loci med temi dvemi vajami?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #411 : ponedeljek, 05.12.2005 : 15:26:36 »

Idi pri obeh vajah kak korak nazaj, se pravi ponavljaj preval spet s priboljskom in utjuj ukaz. Enako pri povelju mrtev. Verjetno si prehitro ucila naslednjo vajo, stara pa se ni bila dovolj utrjena, zato je zacel mesati povelja.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #412 : ponedeljek, 05.12.2005 : 18:10:09 »

Lilit, ekola isti problem he he. Jaz sem si pomagala z rokami; za mrtva je bilo brez roke, za zarolaj se (preval) je bil ukaz še z roko (z enim prston narediš po zraku krog). Če imaš naučeno tudi za obrate 360 stopinj z roko, potem malo pazi, ker mora biti fajn drugačna kretnja.
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #413 : ponedeljek, 05.12.2005 : 18:19:03 »

Lilit, tudi sama sem imela to težavo - odpravila sem jo pa isto kot andy. Glavno je, da ve, da se je treba premaknit naprej. Pomoje to naredi avtomatično, ko vidi roko oz. prst, ki zakroži po zraku.
Sej bo šlo!
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #414 : torek, 06.12.2005 : 07:43:46 »

Ker moja pasja opica non stop brca z zadnjimi tacami (kot takrat ko "zakopava" kakice, med drugim pa tako brca tudi takrat ko mene vabi k igri) sem se jo spravila učiti "BRCNI". In nama gre. In to tako zelo da me v nedeljo ko sem na kavču zaspala nastavila rit na mojo glavo, nacentrirala in izvedla ukaz brcni - direkt v glavo  Shocked . Še dobro, da je bila to ona, ker drugače se ji ne bi dobro pisalo  Roll Eyes ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #415 : torek, 06.12.2005 : 09:46:48 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Pa skoraj ne rabis vec budilke.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #416 : torek, 06.12.2005 : 12:14:44 »

Hvala za pomoc, bom probala! Smiley
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #417 : torek, 06.12.2005 : 20:18:35 »

Grin Grin Grin Grin Grin Pa skoraj ne rabis vec budilke.

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Res je........Cheesy
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #418 : torek, 27.12.2005 : 12:26:30 »

ojla!
Imam 10 mesecev starega maltežana, zanima pa me kako psa naučiš naj da tačko?
Prosim svetujte mi iz svojih izkušenj, saj si zelo želim da bi se moj kuža naučil dati tačko.
čaw!!!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #419 : torek, 27.12.2005 : 12:43:28 »

glede "tačke". daš psa na sedi, počepneš nasproti njega, v eni roki držiš priboljšek (tega trika se z igračami ne da naučiti), z drugo roko pa dvigneš eno tačko, pred tem rečeš "Daj tačko!" ali "Tačko!" in ko imaš tačko v roki, rečeš "Priiiden tačko!" in mu daš priboljšek. To parkrat ponoviš, potem pa probaš tole:
Spet ga daš na sedi, počepneš nasproti njega, istočasno rečeš "Tačko!" in mu 'ponudiš roko', kot bi se želela z nim rokovati. Če se bo dotaknil roke, takoj pohvala in nagrada, če pa ne pa ostani pri prvem koraku še nekaj časa.
Pozneje lahko psa naučiš še "Levo tačko", "Desno tačko", "Give me five/daj pet/poči", hitrega izmeničnega dotikanja tvojih nog (ti dvigneš desno nogo, on se je dotakne z levo tačko, ti dvigneš levo nogo, on se dotakne z desno tačko).

Še en način (vendar je po mojem, prvi boljši-morda pa bo tvoj kuža prej "skapiral" tega, vendar začni s tem potem, ko boš tistega že nekaj časa delala):
vzami priboljšek v eno roko in jo zapri. naj pes vidi, da si vzela priboljšek v roko in jo zaprla. jo daj bliže k njemu. pes jo bo morda nekaj časa ovohaval, nato pa mogoče (?) dvignil tačko na roko, da bi dobil priboljšek. to je čas za veeeliko pohvalo (Priiiden tačko!) in seveda mu priboljšek takoj daj. ko boš do sem naredila, mi sporoči, pa ti napišem nadaljno delo.
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines