mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 15:26:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136043 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #375 : sobota, 17.09.2005 : 14:58:14 »

jaz pa zmojim še nisem probala in tudi ne bom saj ima samo 8kg. vendar ko pa zagleda kakšnega psa in bi se rad z njim stepu potem pa ne bi si želela biti na kolesu. Cheesy a se spomnete še kakšnega trika?
ali kakšen od vas zna narediti preval? moj pes ga zna.
(s)mejte se
pia
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #376 : sobota, 17.09.2005 : 15:27:33 »

misliš preval kot "človeški preval" ali kot ukaz namesto "povaljaj se"?
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #377 : sobota, 17.09.2005 : 16:18:33 »

mislila sem kot ukaz povaljati se. a se da psa naučiti tudi človeški preval? ga sammy zna? če ga zna mi prosim opiši kako si ga to naučila.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #378 : sobota, 17.09.2005 : 17:45:15 »

ne, jaz "človeškega prevala" ne bi niti poskušala psa naučit ... bi si zlomil vretenca, ne, ne ... to ne gre ... upam, da tega nihče ne poskuša.
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #379 : nedelja, 18.09.2005 : 10:46:56 »

ja sej maš prav. kej si zlom pa je konec z njim. Cry ne jaz sem ga naučila da se prevali na boku ampak samo v eno stran ga zna, pa še to naredi samo enega. nimam tako velike postelje. Cheesy kdor to dela naj takoj odneha!
sammy koliko si ti sploh stara?
JAVTE SE VSI KI MATE KAKŠEN DOBER TRIK ZA POVEDAT!
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #380 : nedelja, 18.09.2005 : 11:49:53 »

Lenny zna pač ta "pasji" preval in se prevali iz ene na drugo stran.
Am en trik, ki ga Lenny zna....
Sicer pa sem že omenjala (že ene 2x), da se Lenny zna priklonit.....če še nisi prebrala piia, malo pobrskaj nazaj....slikico maš pa tukaj....

http://olly.moj-album.com/slike/48339/5mdU6Zg8KTIWcMGg.v.jpg
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #381 : nedelja, 18.09.2005 : 11:53:32 »

Ja na strani 22 maš tole malo bolj podrobno opisano.....
Naj še kdo napiše kakšen zanimiv trik, ki ga zna njegov pes, da se mal pozabavamo še mi!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #382 : nedelja, 18.09.2005 : 12:43:11 »

sammy koliko si ti sploh stara?

poglej pod profil Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #383 : nedelja, 18.09.2005 : 13:48:51 »

JAVTE SE VSI KI MATE KAKŠEN DOBER TRIK ZA POVEDAT!

zdaj sem se spomnila, kaj sem včeraj začela poskušat  Cheesy če je ravno dober trik, ne vem, je pa zanimivo gledat ...

najprej psa navadiš, da lovi priboljške, ki mu jih vržeš (seveda jih lahko poje) z roko. ni nujno iz velike razdalje, kakšen meter je dovolj. najprej poskušaš ciljat v gobec, da ga lažje ujame, kasneje to več ni potrebno. pri vsem tem ni potrebno uporabljat nobenega povelja, lahko pa kakšen "zgrabi", ali pa "pazi" - da se skoncentrira. seveda pa ni nujno.

potem pa sledi tisti zanimivi del. brikete ali kar pač uporabljaš kot priboljšek zamenjaš za kakšno hrano, ki jo lahko tudi ti daš v usta, recimo sir narežeš na majhne kocke. psa daš recimo na sedi (je lažje kot če stoji, vsaj tako se meni zdi; seveda pa odvisno od psa do psa), eno kocko si daš v usta, počepneš, da si približno v isti višini kot pes in z usti "izstreliš" sir in seveda poskušaš ciljat gobček psa. če ti ne uspe, se bo pes vstal in skočil po sir. nič hudega! še enkrat na sedi in poskušaš biti bolj natančen. z malo vaje ti uspe sir "izstreliti" tako, da ga pes lahko ujame.

ta trikec se mi zdi zelo zanimiv, vsekakor prinaša veliko smeha!  Cheesy poleg tega pa za vsak neuspeli poskus ni kriv pes, pač pa ti (enkrat za spremembo) Wink
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #384 : nedelja, 18.09.2005 : 14:05:05 »

sammy tale je pa res dober trik. sem enkrat probala z briketom (tako da sem mu ga vrgla ne izstrelila iz ust) pa ga je ujel.  Cheesy
lenny sem že prebrala ta trik. prosim če mi poveš kako ti je psa usploo spraviti v ta položaj- seveda ko še ni znal tega ukaza. jaz sem z warchom že probavala pa ga nikakor nisem spravila v ta položaj.
no mejte se
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #385 : nedelja, 18.09.2005 : 14:08:03 »

no malo čudno sem to napisala upam da boste razumeli kaj mislim.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #386 : nedelja, 18.09.2005 : 14:13:55 »

piia, glede priklona:
jaz sem ga učila tako, da sem ga s priboljškom (z desno roko) spravila dol, tako kot pri "prostor-u", z levo roko sem ga pa zaustavila, tako da se ni vlegel. kliknila in priboljšek. kasneje sem vztrajala, da je ostal nekaj časa v takem položaju (roko sem še vedno uporabljala, da se ni vlegel, s tem da sem se potem zravnala, on pa je moral še vedno ostati v "priklonu"), potem pa sem tudi roko opustila.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #387 : nedelja, 18.09.2005 : 14:36:24 »

Moj naredi priklon vedno, vedno, ko se hoče igrati. In seveda sem to ponucala!  Grin Samo malo sem poskočila pred njim, kot da se želim igrati, pa je že naredil priklon. Igrača!  Cheesy

Zanimiv trik je tudi ta, da ti stojiš pred psom in dvigaš noge, on pa se s tacami dotika tvojih kolen. Ta trik lahko izvajaš tudi med hojo. Ali pa ta, da daš psu na smrček briket, on pa ga ulovi v zraku in poje.

Lahko pa v učenje vključite tudi rekvizite. Recimo, da mora pes v košaro pospraviti svoje igračke. Ali pa mu pod lonček skrijete žogico, on pa jo mora poiskati in prinesti.

Lp

P.s. Sammy, zanimiv tale trik!  Grin Bomo probali.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #388 : nedelja, 18.09.2005 : 14:55:38 »

Zanimiv trik je tudi ta, da ti stojiš pred psom in dvigaš noge, on pa se s tacami dotika tvojih kolen. Ta trik lahko izvajaš tudi med hojo. Ali pa ta, da daš psu na smrček briket, on pa ga ulovi v zraku in poje.

joooj, ta trik pa je sammyju takooo dolgočasen! Grin med njim skoraj cel čas laja: "daj nehaj že enkrat Roll Eyes". ni mi pa jasno, kako izgleda med hojo ...
tisto drugo bomo pa probali  Cheesy.
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #389 : nedelja, 18.09.2005 : 17:21:52 »

piia, glede priklona:
jaz sem ga učila tako, da sem ga s priboljškom (z desno roko) spravila dol, tako kot pri "prostor-u", z levo roko sem ga pa zaustavila, tako da se ni vlegel. kliknila in priboljšek. kasneje sem vztrajala, da je ostal nekaj časa v takem položaju (roko sem še vedno uporabljala, da se ni vlegel, s tem da sem se potem zravnala, on pa je moral še vedno ostati v "priklonu"), potem pa sem tudi roko opustila.
Evo saj ti je že Sammy opisala....približno tako.....Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines