mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 13:24:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Junior in senior handling  |  Tema: Junior handling-otrok in pes - čvek
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 256   Dol
Natisni
Avtor Tema: Junior handling-otrok in pes - čvek  (Prebrano 485626 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1380 : ponedeljek, 11.07.2005 : 09:58:15 »

Nekaj včerajšnjih rezultatov iz junior handlinga (kolikor se jih pač spomnim, če se kdo spomni še kaj več, naj me dopolni oz. popravi Smiley ).
Sodil je sodnik Branislav Rajič, razvrstitev pa je bila takale:
Mlajša starostna skupina:
1. Iva Magašič z dolgodlako čivavo
2. Nika Golob s kitajsko golo psičko
3. ?

Starejša starostna skupina:
1. Pia Adlešič s kitajskim golim psom
2. jaz z rdečo irsko seterko
3. Sandra Burger (Avstrija) z dalmatincem

Skupno:
1. Pia Adlešič
2. Iva Magašič
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #1381 : nedelja, 14.08.2005 : 16:11:55 »

No, ker tudi jaz sodim med mlade Roll Eyes in gremo v Trbovlje prvič na razstavo, bi rada pridobila malo več izkušenj... drugače bom razstavljala (v JH) mojo Tibetansko španjelko Tosco. Za bolj resno pa nam jo bo (samo za prvič) hendlala Nina. Tosca bo takrat stara 10 mesecev, tako, da bo v razredu mladih. Prosim pa za kakršnekoli izkušnje. Tongue Roll Eyes Grin
Že v naprej hvala za odgovore... Roll Eyes Smiley Grin

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1382 : nedelja, 14.08.2005 : 16:17:45 »

Tosy, kar vprašaj, kar te zanima, vsega za napisat je preveč Smiley Če želiš, lahko raje tudi na privat, da ne bova kar naenkrat na strani 200 Grin :p
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #1383 : nedelja, 14.08.2005 : 17:37:37 »

 Grin Lahko...kaj je osnovno, da moraš znati?
Neki liki osmice in trikotniki...a to moraš tako hodit...v taki obliki?
A JH je čisto na koncu ali na zečetku...ali v sredini? Cheesy
Na vsaki sliki (v Mojpesu) vidim, da ima ista razstavljavka v JH drugačnega psa. Kako je s tem?

Nisem si mogla vseh 93 ali 94 strani prebrat tako da ne zamerit. Zdaj sem na 14!! Grin

P.s. Verjetno bo Tosca vse neumnosti pokazala... Grin Roll Eyes Tongue To je pač ona!!

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1384 : nedelja, 14.08.2005 : 18:34:43 »

Osnovno pravilo je zlato pravilo, kar pomeni, da sodniku nikdar ne smeš zakriti psa, torej nikoli ne smeš prit med sodnika in psa, ki ga predstavljaš (jaz sem si zapomnila takole, vrstni red mora biti vedno: noge, tačke, noge Wink ). Res je, obvladati moraš like. Osnovni liki so linija gor-dol, krog, trikotnik, L, T, po novem še F, E in S, osmica ter kombinacije teh likov (naprimer L+trikotnik).
To res izgleda nekako tako, kot bi hodil po namišljenih črtah teh likov, pri tem pa se moraš prilagajat prej omenjenemu zlatemu pravilu in zato znat tudi različne obrate. To je najlažje, da ti nekdo pokaže (če želiš, si lahko vzamem nekaj časa na razstavi Wink ).
Na večini slovenskih razstav najprej poteka vaja. Tam sodnik še ne ocenjuje tvojega dela, zahteva pa od tebe nekaj likov in te popravi, če jih izvedeš narobe. Finalni del v defileju vedno poteka pred začetkmo BIS programa, torej po končanem ocenjevanju (običajno nekje med 14. in 15.30. uro).
Veliko tekmovalk si pse izposoja in tako skoraj vedno tekmujemo z drugim psom. Jaz redko tekmujem z mojim, največkrat je razlog to, da ga 'šparam' za BIS program ali pa naslednji dan, če ima še eno razstavo. Tako da ni obvezno tekmovat s svojim kužkom in vedno z isto pasmo. Pri nas mislim, da tudi ni nujno, da ima kuža rodovnik... V tujini ponekod je pa obvezno, da je pes prijavljen na razstavo.
Nič se bat, z vajo se vse da popravit in odpravit Smiley Če se spomnim, kaj sva midva z Aaronom prvič počela v ringu za jh, se samo za glavo držim Grin
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #1385 : nedelja, 14.08.2005 : 19:20:32 »

Kje si ga pa isposodiš?
A so ti liki zelo težavni...in a tekmovalci hodijo po teh likih drug za drugim?
Kdaj pa je tisti neresni del? Tongue
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1386 : nedelja, 14.08.2005 : 19:40:19 »

Jaz običajno od  koga, ki razstavlja, včasih od katerega izmed forumovcev, kdaj pa kdaj vzamem katerega, ki ga že tako ali tako razstavljam...Možnosti je veliko Smiley
Meni osebno so se zdeli liki na začetku zelo težki. Ko pa jih enkrat obvladaš, jih izvedeš mimogrede. Potem pridejo pa na vrsto tiste male pomembne podrobnosti...
Običajno dela vsak tekmovalec posebej lik, edino če sodnik določi, da ga izvedeta v paru. V tem primeru lahko izvedeta lik zrcalno, torej gresta vsak v svojo smer ali pa klasično, tako da hodita en za drugim.
Vaja je različno, običajno se začne okrog 11., 12. ure, včasih tudi kasneje (če sodnik tudi sodi na razstavi).
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #1387 : nedelja, 14.08.2005 : 19:46:18 »

Ja a je zelo narobe če razstavljam Tosco v razredu mladih in v JH. Ali je boljše, da si izposodim...(dvomim ker nikogar ne poznam  Grin ) Jaz spadam še v razred 9-12... Cheesy
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1388 : nedelja, 14.08.2005 : 20:14:44 »

Ne, sploh ni narobe, edino je malo zoprno, ker se nekateri kužki prej utrudijo. Saj je kar precej ljudi, ki radi posodijo svoje kužke Wink
Če misliš, da bo Tosca utrujena, me pa lahko poiščeš in ti bomo našli kakšnega kužka Wink
O, super! Ker zadnje čase opažam, da je mlajša starostna skupina bolj 'prazna' oziroma ni nikogar novega...
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #1389 : ponedeljek, 15.08.2005 : 11:16:31 »

Čeprav več dolgo ne bom... Smiley sem stara 11 in pol Grin A ti prideš v Trbovlje?? Mi gremo še verjetno v Lendavo, Ljebljano in Zagreb letos...ne vem  še za Zagreb ampak drugače pa vse. Tongue Sicer pa dvomim, da se bo Tosca utrudila, ker smo že dvakrat šli na Uršljo pa me je prehitela gor in nazaj... Grin Ampak vseeno se zarečenega kruha največ poje... Sigurno bova s Tosco VSE pokavrali amoak iz napak se pa učimo...kajne? Wink
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1390 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:06:30 »

Jaz pridem v Trbovlje, Lendavo, Ljubljano, Zagreb in vmes imam še en kup drugih razstav Smiley
Eni psi imajo res toliko energije, da se dva vodnika prej utrudita kot pa kuža :p
Res je, na svojih napakah se največ naučiš, še boljše pa je, če se znaš učit še iz tujih napak Smiley
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #1391 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:44:45 »

 Smiley Krasno, ampak tako ali tako te ne bom prepoznala...po čem te naj prepoznam? A po tem, da boš osvojila 1. ali pa 2. mesto?? Wink Cheesy
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #1392 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:46:22 »

Aja...sem še to pozabila... Roll Eyes
A v katalogu piše kdaj so vaje in to, ali ti tam povejo?? Huh
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1393 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:47:26 »

Hehehe, to ni najbolj zanesljia metoda. Bom pa razstavljala zlatega prinašalca v razredu mladih samcev in po vsej verjetnosti imela mojo 'barbie obleko' (roza kostim Wink ).
Drugače pa je nekaj mojih fotk na http://goldenlife1.tripod.com/
Če bom tekmovala v junior handlingu pa bom verjetno imela višavsko terierko Smiley

Včasih v katalog napišejo, kdaj je vaja, največkrat pa ne, vedno pa povejo obvestilo po zvočniku. Napišejo pa, kdaj je finale.
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #1394 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:50:41 »

Sama prva mesta... Grin Zdaj te vsaj lahko spoznam... Wink Čudovit kostim... Jaz si morem pa za na razstavo nekaj zrihtati... sem bolj rap in živahno drugače oblečana tako, da bi vsi zijali, ko bi prišla v ring...mogoče bi še popadali od začudenja!! Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 256   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Junior in senior handling  |  Tema: Junior handling-otrok in pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines