mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 10:15:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 100454 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #150 : torek, 31.01.2006 : 15:44:07 »

no, moji je tudi kivi všeč... ne vem no, mogoče pa je njen očka s kakšne eksotične dežele  Grin. pa ga bova šli obiskati kdaj  Grin.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #151 : torek, 31.01.2006 : 17:03:37 »

Spela nima po citrusih nikakrsnih tezav. Pravzaprav po nobenem sadju... Izvzete so nezrele hruske in jabolka ... Roll Eyes (ki jih Spela, ce ima priliko, pobere tudi direktno z drevesa).
m.
Logiran
sicilija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #152 : torek, 31.01.2006 : 17:14:24 »

Pozdravček vsem!
Ne vem, koliko vse te teorije držijo in koliko ne. Doma nismo nikoli preveč komplicirali v zvezi s prehrano. Imamo psico Oko, ki bo kmalu stara 14 let in velikokrat je tudi zadeve, o katerih ste tu pisali, da so škodljive. Edina stvar, ki se je res izogibamo je surovo meso, ker so v njem bakterije, ki se s kuhanjem sicer odpravijo, če jih pes zaužije pa lahko tudi pogine. Pazimo tudi pri preveč slanih zadevah, kot so salame, klobase, itd. Ampak vse to seveda v mejah normale. Če je za večerjo klobasa, potem grižljaj klobase ostane tudi za pse. Wink

Res sem bila presenečena, ko sem prebrala, kak nevarno naj bi bilo grozdje. Predvsem zato, ker je na vseh trgatvah vedno pobrala vse, kar je padlo po tleh. Druga dva psa doma vsako jesen veselo obereta vsak grozd, ki ga dosežeta.
Mislim, da nobena hrana ni tako zelo nevarna, če je v normalnih količinah. Sicer to ne spada sem ampak vseeno, še en dober primer je naš japonski kunec, ki z neverjetnim užitkom je banane. To počne že leta, pa ji nikoli ni bilo nič. Ko ji kupimo pa priboljške za kunce v trgovini, pa visijo v kletki toliko časa, dokler jih še nedotaknjene vržemo stran.
Jaz mislim da malo zdrave pameti, pa nič ne bi smelo škoditi. Brez pretiravanja v katerokoli smer, pa je. Če pa je očitno a psu nekaj škodi, potem se tega seveda izogibaš.
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #153 : torek, 31.01.2006 : 17:22:21 »

Moj Oskar-mops ima prebavo dokaj občutljivo, ampak jogurt odlično prenaša (ena njegovih najljubših poslastic Shocked). Sem slišala, da LCA jogurti (v zmernih količinah seveda) dobro vplivajo na ravnovesje encimov v črevesju in ga marsikdo priporoča ravno ob diareji. Nasplošno pa sem zagovornica zmernosti v vseh pogledih. Če psa opazuješ, ti je hitro jasno kaj je dobro zanj in kaj ne. Dvomim, da bi katerakoli hrana v majnših količinah lahko usodno vplivala na zdravje psa, če ni nanjo že a priori občutljiv.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #154 : nedelja, 03.06.2007 : 11:59:06 »

Zakaj naj ne bi jedli kosti, a samo zaradi nevarnosti, da se "nabodejo" ali zaradi česa drugega??
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #155 : nedelja, 03.06.2007 : 20:53:45 »

Tinta, kosti lahko pri psu povzročijo zaprtje.
 Posebaj pa so nevarne piščančje kosti od nog, po domače kolbe, ker se, ko jih pes zgrize razlomijo v špice in le te lahko poškodujejo želodec ali črevesje. Enako velja za zajčje kosti ( kolbice). Od reber in prsnega koša pa lahko daješ. ( v mejah normale, ne pa pretiravat in to vsak dan dajat) Jaz moji dam vedno 1x na teden veliko prekuhano govejo kost, ki ima še veliko mesa in kit na sebi ,tako, da se kar dolgo z njo zamoti in še zobe si sčisti. Po kaki uri pa ji ostanek vzamem in vržem v kanto. Še isti dan ji dam zvečer jogurt ali konzervo riomare v oljčnem olju, za boljšo prebavo.

Še eno vprašanje: moja psička obožuje češnje in ringloje. Požre jih pa s kostmi vred. Je to lahko kaj škodljivo? Ko se spravim pometat plošče pod češnjo , ker dol padajo češnje jih z ene strani pometam jaz, z druge pa jih hiti pobirat psička.  Shocked Tongue


lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #156 : nedelja, 03.06.2007 : 21:18:56 »

Tinta, glede kosti, ti lahko napišem, kako je bilo z našo nemško dogo. Od tega je zdaj že petindvajset let. Takrat še ni bilo na izbiro toliko pasje hrane, pa tudi znanje je bilo manj dostopno. Našo psičko smo hranili z mesom, v bistvu odrezki, ki smo jih poceni dobili pri mesarju. Večinoma je bilo to piščančje meso, v katerem so bile še koščice (perutnice, hrbti itd.). Ko je bila stara približno pet let, se ji je zaradi teh koščic v črevesju naredila blokada. Veterinar je ni uspel rešiti in psička je na žalost umrla, in to v precejšnjih bolečinah. Ta izkušnja je bila za vse nas tako huda, da nihče od naših poznejših psov ni jedel kosti. Kvečjemu res tisto največjo govejo, ki jo lahko samo glodajo. V bistvu gre za to, da koščice, ki jih pes zdrobi z žvečenjem, lahko v črevesju ustvarijo kot beton trdo blokado, kepo. Psa lahko reši samo takojšnja operacija. Mi smo bili žal prepozni.

Nekateri pravijo, da so te koščice nevarne samo za velike pse, za majhne pa ne, ker jih bolj zdrobijo. Toda to ne drži. Vem za tibetansko španjelko, ki je umrla na isti način: zdrobila in pojedla je svinjsko kost.

Zato moji psi kosti ne dobijo.

lp
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #157 : ponedeljek, 04.06.2007 : 11:34:30 »

Kalsang joj res mi je žal za vašo nemško dogo - res žalostna zgodba. Tako me je pretreslo to branje, da moji kužki ne bodo nikoli več dobili kosti  - razen tiste goveje, ki je itak ne morejo zdrobiti in je bolj kot igračka kot pa hrana.....Res si nisem predstavljala, da so kosti lahko tako zelo nevarne za kužke (razen za piščanjčje) - verjetno zaradi splošno znanega mita, da pač psi jejo kosti....mojemu kužku sem vedno dajala samo tiste kosti od kotletov (a te so tudi zelo nevarne???) pa mu ne bom več niti teh dajala, saj se dejansko od tega ne naje, za igranje pa bo raje dobil tiste kupljene.....iskrena hvala za razlago in (še)pravočasno obvestilo o nevarnosti!!!!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #158 : ponedeljek, 04.06.2007 : 11:39:33 »

Ja, tiste od kotletov so tudi nevarne, ker so drobljive. Zaradi takšne kosti je umrla tibetanska španjelkica, ki sem jo omenila v prejšnjem postu.

Vsekakor nikomur ne privoščim takšnih izkušenj.

Tebi in tvojemu kužku želim lep dan.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #159 : ponedeljek, 04.06.2007 : 11:54:36 »

Hvala za info.!
Torej nič več kosti!!!!....kaj pa tiste kupljene, ki so v tisti koži zavite, kaj sploh je tam not??? A to je tudi nevarno za psičke če mu jih redno dajem ali raje le vsake tolko?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #160 : ponedeljek, 04.06.2007 : 11:57:47 »

Mislim, da so tiste OK, saj naj bi bile narejene za žvečenje. Sicer so pa ta velike goveje (od stegna npr.) tudi OK.

Kako pogosto dajat, pa ne vem, ker s tistimi nimam izkušenj. Pri mojih se glede žvečk ravnam po njihovi prebvai. Če je kakec mehkejši, jim jih ne dajem ravno pogosto.

lp
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #161 : ponedeljek, 04.06.2007 : 12:59:47 »

A te velike kosti od stegna se ne drobijo na delu sklepov???....moj bi verjetno to fajn pohrustal  Smiley
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #162 : četrtek, 07.06.2007 : 13:50:03 »

Pa še nekaj me zanima, kaj pa če so kosti zmlete in da pač posuješ malo po hrani?? A to je vseeno nevarno za psička, da se lahko naredi blokada, ali ta blokada nastane samo zaradi nezgriženih večjih delčkov kosti?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #163 : četrtek, 07.06.2007 : 14:01:46 »

Tudi to je nevarno za psička. Blokada ne nastane samo iz nezgriženih delčkov kosti, ampak se prežvečena masa strdi v trdo kepo.

Pa saj pes ne potrebuje kosti!
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #164 : četrtek, 07.06.2007 : 16:45:57 »

Vse jasno hvala Smiley...ja definitivno bo živel brez kosti Cool
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines