mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 06:28:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 100427 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #120 : ponedeljek, 23.01.2006 : 14:32:53 »

z jogurtom ni problem, da bi bil strupen, ampak nekateri psi pac driskajo po njem. Iz cisto enostavnega razloga, ker nimajo encimov, ki bi razgrajevali laktozo. Pri (nekaterih) zivalih namrec ti encimi kasneje v zivljenju izginejeo, ce jim nekaj cas "ni bilo treba nicesar poceti".
Drugace pa kar se kosti tice - ne gre zato, da bi bile strupene, gre za to, da lahko povzrocijo (mehansko) perforacijo crevesja. In ne vem, zakaj bi bili "kmecki" psi za te zadeve manj obcutljivi ... Npr. moja Spela Marela, ki je bila v "prejsnjem" zivljenju zagotovo prej kmecki pes kot pa kavc gospodicna kakrsno se gre zdaj, ne zna s kostmi. Namesto, da bi jih grizla, jih pozre ... Od velike telecje kosti (take, ki naj se je ne bi dalo zgristi), ni po pol ure obdelave ostalo nic. Niti koscka. Naslednji dan so ji pa iz gobca leteli ogromni kosi. Kar je bilo se dobro, saj bi, ce bi potovali naprej, bila 103% potrebna "rezalna" obdelava njenega trebuha ...
Se pa strinjam (napisano se milijonkrat), da industrijsko pripravljena hrana ni zakon ... Zato (pol) kuhamo.
m.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #121 : ponedeljek, 23.01.2006 : 14:46:55 »

Dej PetraS, pomir se. Brez tvojega zmerjanja smo se tudi čisto pametno in normalno pogovarjali. Noben ti noče nič hudega, nam pa tvojega zmerjanja ni treba prenašat.
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #122 : ponedeljek, 23.01.2006 : 19:19:10 »

Seveda je najlažje prvi zavpit kako užaljen je ...vse kar želim povedat dajte uporabljat svojo glavo in svojo pamet ne kar vse kupit kar vam prodajajo raznorazne revije, ki si polnijo strani s takimi in drugačnimi prepisi nekih raziskav (največkrt je reklama in v ozadju stoji denar)....poleg tega se v vsaki temi vsake tri strani pojavi isto vprašanje kot je bilo na prvi...torej nihče nič ne prebere samo ven vrže kar ga tistmoment mori...in potem se vse skupaj ponavlja v krogu....in čas je da se spet vprašamo kaj je s česnom...ali ga lahko poje ali ne...že naprej vam lahko povem...da ga bodo eni vseeno dodajali, drugi pa strogo prepovedali...zaključek?...ga ni...
Torej en jasen odgovor tistemu, ki dvomi v jogurt: Če tvoj pes prebavlja mleko mu ga lahko daš....če ne veš ne boš nikoli izvedela če ne boš probala...ne probaj tako, da mu daš cel jogurt...daj mu ga (odvisno od velikosti psa) eno žličko...če ne bo težav mu lahko daš malo več...jogurt sam pa je zdrav dodatek.
Mandarine...če je pes že kdaj razvil reakcijo na kašno sadje bodi previdna...če veš da je alergičen na kak agrum ne poiskušaj...če nimaš težav z alergijami na sadje...mu komot daš košček ali dva...če ne bo nič narobe...mu privošči celo...manadrina je v osnovi zdrav dodatek.
Upam, da mi ni potrebno razlagat kaj je to dodatek in kaj je hranjenje z mandarinami?

In moj pesjanar dobi vsako juto en lca jogurt z vlakninami ali pa kislo mleko ali pa actimel al pa skuto, sadni jogurt...malo ponozrnath kosmičev in par suhih sliv ali banano, poleti breskev, kivi,jabolko....po hruškah prdi in mu jih ne dajem...no včasih kakšen olupljen košček...je pa pravi kampeljc Wink
Če ima vaš pes zdravstvene težave...pa mu prilagodite hrano (če ima pogosta vnetja mehurja vtipkajte v iskalnik ,,dieta vnetega mehurja, nato še posebaj z,, za pse,,, pa boste videli kaj je priporočljivo in kaj prepovedano...in to (priporočljivo) mu kahko dodajate...pazite le ko gre za kakšne zadeve močnega okusa/vonja in se uporablja za začimbe oz. za kakšne prav specifične rastline (o teh lahko spet podrobno raziščete kaj vsebuje in jo detaljno spoznate), ki jih vsakodnevno ne uporabljamo....
Dandanes je ni stvari o kateri ne bi blo na internetnu možno najti skoraj vseega...vse kar potrebujete je angleščina....če ste v dilemi (so mnenja /raziskave izklučujoče....pustite to zadevo pri miru...in uporabite le tisto o kateri je mnenje pozitivno.


Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #123 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:59:02 »

Mislim, da smo tudi brez tebe prišli do teh zaključkov. Glej par postov nazaj. Smiley

Pa brez zamere...
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #124 : ponedeljek, 23.01.2006 : 23:57:34 »

no...viš...celo to sposobnost si razvila...da misliš...svaka čast...pa brez zamere
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #125 : torek, 24.01.2006 : 00:16:05 »

ne se kregat...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #126 : torek, 24.01.2006 : 00:18:10 »

Samo prosila sem te, da ne zmerjaj, ti pa še kar goniš svojo...

No, zdaj kar zmerjaj, kolikor želiš. Drugi so se že nehali s tabo pogovarjat, zdaj se bom pa tudi jaz. Imaš prav, sem končno začela mislit. Svaka mi čast....

Čao!

Pa brez zamere!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #127 : četrtek, 26.01.2006 : 16:03:51 »

Citat
Če ima vaš pes zdravstvene težave...pa mu prilagodite hrano (če ima pogosta vnetja mehurja vtipkajte v iskalnik ,,dieta vnetega mehurja, nato še posebaj z,, za pse,,, pa boste videli kaj je priporočljivo in kaj prepovedano...in to (priporočljivo) mu kahko dodajate...pazite le ko gre za kakšne zadeve močnega okusa/vonja in se uporablja za začimbe oz. za kakšne prav specifične rastline (o teh lahko spet podrobno raziščete kaj vsebuje in jo detaljno spoznate), ki jih vsakodnevno ne uporabljamo....
Dandanes je ni stvari o kateri ne bi blo na internetnu možno najti skoraj vseega...vse kar potrebujete je angleščina....če ste v dilemi (so mnenja /raziskave izklučujoče....pustite to zadevo pri miru...in uporabite le tisto o kateri je mnenje pozitivno.

Al pa ce mu direkt grob izkopljes... Ja, saj je lepo, da tako cislas internet in informacije, ki se najdejo gor, ampak malo zdrave pameti je pa tudi potrebno uporabiti, ko iscemo kaj. Ker potem naletis na zadeve, ki so bil recene bogsigavedi kdaj, zdaj pa se prepisujejo z ene strani na drugo, pocasi postajajo dejstvo,... In potem mene skoraj frslog, ko kje preberem "priporocljivo dozo za XY". Pa saj nisem nora, da toliko sfutram svojemu psu. Roll Eyes

Se pa ne strinjam s tem, kar se zadnje case blazno propagira, se mi zdi da vsak dan bolj. In to je-"sfutraj psu vse od A do Z, da le dobro prenasa, kar futraj vse vse vse". Pa potem berem recepte "zlicka te zacimbe, zlicka one zacimbe, pest teh semen, pest unih semen, popecene jetrcka z unim oljckom, zraven ta zelenjavca, una zelenjavca, da bo revcek imam nekaj raznolikosti se ene 10 vrst sadja, pa vsaj ene 5 vrst mesa (misljeno od razlicnih zivali....)". Ja hudic, kaj bo pa pes zrl, ce/ko bo postal na kako zadevo alergicen,...  Roll Eyes
In ne, zgornje kracarije ne letijo na prebrano na nasih forumih, ker po pravic povedano, tega pri nas niti tolko ne berem niti nimam obcutka, da bi bile zadeve kaj posebej popularne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #128 : petek, 27.01.2006 : 15:27:18 »

Ker ne vem več kaj naredit z svojim psom in nobeden mi ne ve povedat kej mu je, sem začela ji uvajat dieto z izločanjem (ne vem kako se že strokovno reče). Iskala sem po netu in našla tabele s hrano, ki ni primerna za pse ali celo toksična. Med temi je tudi paradižnik, krompir (moj pes je to jedel) in še nekaj stvari, ki povzroči reakcijo, da se pes trese (take napade tresenja ima moja) in me zanima, če ima kdo podobno izkušnjo?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #129 : petek, 27.01.2006 : 20:17:07 »

Paradižnik?? Shocked Ma Sammy ga obožuje in mu še ni škodil ... pa ga poleti dobi skoraj vsak dan ene par rezin ...  Roll Eyes
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #130 : petek, 27.01.2006 : 21:34:14 »

Tara04 lahko das link na to tabelo??
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #131 : sobota, 28.01.2006 : 11:56:12 »

Sammy: lahko da to ne velja za vse pse, možno da je moja občutljiva.

Uma tu so linki:
http://www.hartzadvancedcare.com/Dogs/ArticlePreview.asp?Animal=1&Article=131&Topic=2

http://www.lacetoleather.com/fataltodogs.html

http://www.triplecrownkennel.com/seasonal.html

http://www.entirelypets.com/toxicfoods.html
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #132 : sobota, 28.01.2006 : 12:48:04 »

Al pa ce mu direkt grob izkopljes... Ja, saj je lepo, da tako cislas internet in informacije, ki se najdejo gor, ampak malo zdrave pameti je pa tudi potrebno uporabiti, ko iscemo kaj.


Povsod sem omenila zdravo pamet....ja danes jo resnično potrebuješ ... Ko ima pes določeno zdravstveno težavo pač preberem miljon enih zadev na netu..od prekleto trapastih, da ne rečem skoraj čarovniških do tistih strašno strokovnih...tako za ljudi kot tudi za pse, revij o zdravju (arhiv je spet na internetu), kjer se dotaknejo te moje težave, spletno stran kakšnega društva s to boleznijo, sestavine kakšne specialne (hills) konzerve in ko si ustvarim določeno sliko lahko vprašam (vem kaj sploh vprašat) veterinarja kako je s temi stvarmi. Zelo priporočljivo (za svojo lastno presojo) je pa tudi vedenje kako bolezen poteka, na kaj deluje, kaj jo povzroča itd....po  tej kopici podatkov, ki jih danes lahko dobiš na čist simpl način preko neta lahko dobim jasno sliko kaj serviram psu v njegovo korist.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #133 : sobota, 28.01.2006 : 13:10:12 »

Ker ne vem več kaj naredit z svojim psom in nobeden mi ne ve povedat kej mu je, sem začela ji uvajat dieto z izločanjem (ne vem kako se že strokovno reče). Iskala sem po netu in našla tabele s hrano, ki ni primerna za pse ali celo toksična. Med temi je tudi paradižnik, krompir (moj pes je to jedel) in še nekaj stvari, ki povzroči reakcijo, da se pes trese (take napade tresenja ima moja) in me zanima, če ima kdo podobno izkušnjo?

Ne vem kak izraz je pri nas, sicer ji navadno rečejo elimination diet. Izločevalna dieta. Paradiznik odsvetujejo psom/ljudem z artritisom, saj naj bi ga poslabsal. O tem bi se dalo se razpravljati,...
Krompir ni strupen sam po sebi, treba pa ga je skuhati in odstraniti zelene dele. Moj pes ga ne dobiva. Je slabo prebavljiv oz. psi od njega nimajo prav dosti. V hranah namenjenih psom z alergijami, prebavnimi tezavami, se je znasel zato, ker jim pocasi zmanjkuje snovi, na katere psi ne bi bili alergicni. Verjetno pa bos prebrala, da je krompir v briketih zato, ker je tako blazno super prebavljiv.

Seveda pa lahko vsaka stvar povzroci reakcijo, cisto odvisno od psa.
Kaj pa je s tvojim psom narobe, da je zdaj na tej dieti?

Povsod sem omenila zdravo pamet....ja danes jo resnièno potrebuješ ... Ko ima pes doloèeno zdravstveno težavo paè preberem miljon enih zadev na netu..od prekleto trapastih, da ne reèem skoraj èarovniških do tistih strašno strokovnih...tako za ljudi kot tudi za pse, revij o zdravju (arhiv je spet na internetu), kjer se dotaknejo te moje težave, spletno stran kakšnega društva s to boleznijo, sestavine kakšne specialne (hills) konzerve in ko si ustvarim doloèeno sliko lahko vprašam (vem kaj sploh vprašat) veterinarja kako je s temi stvarmi. Zelo priporoèljivo (za svojo lastno presojo) je pa tudi vedenje kako bolezen poteka, na kaj deluje, kaj jo povzroèa itd....po tej kopici podatkov, ki jih danes lahko dobiš na èist simpl naèin preko neta lahko dobim jasno sliko kaj serviram psu v njegovo korist.

Em, v citiranem delu nisem zasledila, da bi omenila zdravo pamet. Pac imam obcutek, da internet nekateri postavljate na prestol, ki si ga ne zasluzi. Vedeti je treba tudi kje iskati in znati lociti zrna od plev. Sicer pa vsakemu svoje, vsak ima pac svoj nacin. Se pa bojim, da je new-agerstvo tudi pri psih posteno v razmahu. Eh ja, tako pac je.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #134 : sobota, 28.01.2006 : 14:31:40 »

Ona dobiva občasne napade tresenja in sopenja, ki izgleda grozno.Nima epilepsije. Bila sem znjo tudi pri zaninoviču in to večkrat in niti on ni niti v literaturi našel kaj bi lahko bilo. Milimo da bi lahko bilo zaradi želodca ker se ji ful napnejo trebušne mišice in se ji tisti predel nekako pač skrči. Ne kaže drugih znakov, da bi imela kake nevrološke napake.Dobivala je buskopan, ki ji je pomagal.Pol mi je zaninovič dal spasmex, ki je isto kot buskopam samo, da ji ga lahko sama vbrizgam v ritko. Zadnjič ji ni pa niti to pomagalo in še ranital sem ji dala. Nikoli pa nismo gledali na hrano, pač smo jo normalno hranili, seveda nismo pretiravali s kakimi prčkarijami, ki škodijo. In ker pač sem obupala bom poskusila še to. Zdaj ji dajem samo govedino iz juhe ali mleto kuhano in brikete od royal canin mature, ker ima že 10 let. Naredila bom še pregled krvi, da ji slučajno ne pada sladkor.To možnost sem našla na netu.Nasplošno pa kar se tiče tremorjev nisem našla nič uporabnega. Samo white shaker dog syndrome se približuje ampak je en dejavnik ki ni enak kot pri moji. Če ima kdo kako stokovno literaturo doma ali kaj ve o tem ga prosim, če mi to sporoči, ki res ne vem kam več udarit z glavo.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines