mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 08:46:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 99706 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #90 : sreda, 30.11.2005 : 16:08:51 »

Pri nas včasih zmešamo med brikete kakšen kuhan korenček, kolerabo, riž, meso, makarone, In kaj najprej poje? Dodatke.  Grin Briketi ponavadi potem ležijo vse naokoli, ker jih zrine iz sklede, da pride do dodatkov.  Tongue

Ko je že damayanti omenjala lov,... pa naj še povem, da se psu, ki je´hrano s pretežno močno aromo in ˝nenavadnim˝ okusom, vidno poslabša vonj.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #91 : sreda, 30.11.2005 : 16:14:15 »

Citat
naslednje vprašanje - sladkor, sladka hrana - zakaj ne?
Sammy, preberi si kakšne podobne teme, kot so čokolada Tukaj,
sol,...
Saj je vse na podoben način.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #92 : sreda, 30.11.2005 : 16:34:49 »


Ko je že damayanti omenjala lov,... pa naj še povem, da se psu, ki je´hrano s pretežno močno aromo in ˝nenavadnim˝ okusom, vidno poslabša vonj.

Tudi v tem je  nekaj resnice Wink...   In  sem tudi že  dobila dokaz.  Moja  psica  drži  stojo na divjad ( skrito) tudi  na  50  ali več  metrov.  Ko pa  sta  z  Damčem  našla  poper(  generalni krivec je bil  Damster seveda-  izvlekel iz  smetnaka  vrečko), je psica  fazana  dobesedno  prestopila.  In  tudi  naslednjih  par dni po tem dogodku,  je  dobila  divjad  v nos  šele  par metrov  prej Undecided.

Sammy:  razno razna  peciva, in  sladke zadeve, predvsem  povzročajo prekomerno nabiranje zobnih oblog... posledice  so  zobni kamen,  neprijeten zadah,  in  resnično slabi  zobje... med drugimi  , nekaj    od  tega  drugega  pa je  že  povedala  Lanabela  v prejšnjem postu Wink.
p.s.
Čeprav  zadeva zopet  relativna Grin...  Runo  (  tastov pes) je  bil  vsak dan deležen sladkarij,  najbolj z veseljem so  ga  futrali otroci na poti iz šole(  ker za sladko je res naredil vse).  Preminul je  lansko leto v  častitljivi starosti(  14 let)  zaradi  borelije.  Zobe  pa bi mu zlahka  zavidal  vsak  veliko  mlajši pes,  imel je namreč  snežno bele.  Je pa res , da je Runo z največjim veseljem vsak dan  glodal suh kruh.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #93 : sreda, 30.11.2005 : 20:02:30 »

Sladkarije so ena od redkih zadev, ki psom tudi zares lahko škodijo - ne recimo tako kot krompir in kislo zelje. poleg težav, ki jih občutimo pretirano sladkosnedni ljudje, imajo lahko sladkosnedni psi tudi resne težave z jetri (verjetno so rozine na seznamu prepovedane hrane ravno zaradi sladkorja). Seveda večini psov sem ter tja kašen piškotek ali bombonček ne škodi, ker pa jih itak dovolj nafehtajo ali nakradejo, tako da jim jih zanalašč res ni treba dajati.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #94 : sreda, 30.11.2005 : 21:11:35 »

O čokoladi sem si že prebrala, flatka. Hvala za odgovore.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #95 : četrtek, 01.12.2005 : 09:50:50 »

sladka hrana lahko povzroci tudi nastanek diabetesa (tip 2)
m.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #96 : petek, 02.12.2005 : 13:07:34 »

http://www.vetinfo4dogs.com/dtoxin.html tu je se en link, o kvaliteti informacij presodite sami. Pa se tole http://www.aspca.org/site/PageServer?pagename=pets_poisonsafe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #97 : četrtek, 08.12.2005 : 13:31:59 »

V knjigi Canine and feline nutrition se avtor naslanja na članke, ki trdijo, da imajo psi dobro regulirano vzdrževanje homeostaze elektrolitov in naj bi bili fiziološko neobčutljivi na preveliko zauživanje soli.

? to me je zdaj malo presenetlo

t*
Logiran
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #98 : četrtek, 08.12.2005 : 13:35:38 »

Hja no....viri so pa stari že  tudi pol stoletja (1951 ,1981,1983,1986)...bi blo fajn vedet kake količine soli so jim dodajali
Logiran
dijana
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #99 : ponedeljek, 16.01.2006 : 21:41:06 »

pozdravljeni vsi....sem nova na forumu in kmalu lastnica 8mesecnega kuzkota...pa me zanima glede sadja( konkretno MANDARINE). gospod od katerega bom kuzata dobla pravi da je nor na njih. sem pregledla forum sam nisem zasledila odgovora na moje vprasanje. lepo bi prosla ce bi mi kdo ki resnicno ima zanesljivo info odgovoril
hvala in lp

di
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #100 : ponedeljek, 16.01.2006 : 21:49:27 »

Sadje v omejenih kolicinah ni problem, ce bo rad jedel mandarine mu lahko das, ampak daj mu kaksen krhelj ali pa dva, ne pa ga ravno nahranit z njimi. Tudi moja jih obcasno dobi in do zdaj s tem ni bilo tezav.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #101 : ponedeljek, 16.01.2006 : 21:54:47 »

Naš jih ima tudi rad,škodijo mu ne, se pa občutno poveča prdenje Tongue
Logiran
dijana
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #102 : sreda, 18.01.2006 : 21:06:21 »

hvala za odgovore.....me pa zanima se nekaj....mleko baje za pse in macke ni dobro( menda dobijo drisko) kaj pa skuta.....gospod me je rekel naj mu vcasih primesam malo skute med brikete.....ampak meni to ni logicno....mislim vsaj pri ljudeh je ta hrana v isti kategoriji.....skuta ja ali skuta ne.....
hvala
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #103 : sreda, 18.01.2006 : 21:11:51 »

Skuta  iz kravjega mleka in kravje mleko res lahko povzročita drisko. Jaz svoji psički dajem raje kozje mleko, skuto in sir, ki so vedno na zalogi, ker meni tudi bolje denejo kot izdelki iz kravjega mleka. Po kozjem mleku ni problemov, tudi drugače je po sestavi baje zelo podobno pasjemu in se z njim lahko hrani tudi mladičke.

V Ljubljani smo s kozjim mlekom in drugimi izdelki iz kozjega mleka zdaj dobro založeni. Lahko jih kupiš  na glavni tržnici.

Glede mešanja skute med brikete se mi zdi pa to bolj odvisno od posameznega psa.  Moja psička je dolgodlaka in kratkogobčna, zato ponavadi ne mara iz sklede pobirati pocastih stvari. Zato ji skute ne mešam med brikete. Ponavadi ji jo serviram na krožničku, da jo lažje dol pobere. Roll Eyes

Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #104 : četrtek, 19.01.2006 : 21:33:22 »

kaj pa navaden jogurt?eni pravijo ja,drugi ne.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines