mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 02:28:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 100396 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #45 : nedelja, 27.11.2005 : 18:04:02 »

Aja, nevarnost okuzbe s trihinelo obstaja tudi pri uzivanju surovega konjskega mesa.
Antifriza ne smejo, grozdja (odpoved jeter, ledvic), sicer pa tudi odvisno od zdravstvenega stanja psa (mas potem za dolocene bolezni dolocene hrane, ki jih pes ne sme jesti).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #46 : nedelja, 27.11.2005 : 18:54:04 »

Ocitno moram se enkrat poudarit: Ko bom našla na netu informacije ali pa clanek (ne govoric) o tej hrani(brez skrbi znam locit internetne vsebine) bom te informacije posredovala nemudoma in to klevetanje podprla z argumenti.


Ja. To je klevetanje, ker se nanasa na govorice, ki so bile nekje slisane/prebrane... in se sedaj sirijo dalje, brez da bi v resnici sploh kdo se vedel, od kod izvirajo. Dokler ne najdes kaksnega strokovnega argumenta, bodo to ostale klevete. Vendar pazi na to, na kar te je opozorila Nanook. Ni vse, kar najdes na internetu, tudi strokovno in nima vse podlag v dokazih in resnicah. Tezko verjamem, da si sama strokovnjak s podrocja prehrane psov in da si osebno delala raziskave o ustreznosti izdelkov, o katerih pises.

Ok, vsak posameznik ali vsako podjetje, ki je na tak ali drugacen nacin uspesen/uspesno, ima "sovraznike", konkurente ali preprosto ljudi, ki bi raje videli, da ga ne bi bilo. Kaj je lazjega, kot med ljudmi in na internetu sproziti val informacij, da se to in to tam in tam dogaja. Ce je z informacijo vse v redu (beri: ce je dokazljiva tudi na sodiscu), je z njo vse v redu. Ce z informacijo ni vse v redu, temvec je na nek nacin "podtaknjena", lahko pricakujes vojno s tistim, katerega klevetas. Res je, da se najbrz Pedigree ne bo spravil na posameznico, ki na nekem forumu napise, da njihov proizvod povzroca raka, ko bo to pisalo na nekaj forumih in ko se bo podjetje Pedigree cutilo ogrozeno, bo udarilo z vso pravico in z vso mocjo nazaj. Dokazi potem, da tvoje trditve drzijo.

Cena reklam nima nobene zveze s tem, da se podjetij in posameznikov ne sme klevetati kar tako, kot se nam zdi, oz. nepreverjenih informacij o njih siriti naprej. Tako, kot se tebe ne sme klevetati, se ne sme klevetati drugih. Tako, kot jaz za sirjenje informacij o tebi potrebujem trdne podatke o tem, kar pisem in dokumente, s katerim svoje trditve na sodiscu lahko podprem, potrebujes ti za svoje trditve dokaze o tem, kar pises o Pedigreeju ali kom drugem. Internet ni nic drugega, kot malo drugacen cajtng. V Delo najbrz ne bos sla napisat (no, urednik ti recimo ne bi objavil, pa vseeno), da Pedigree prodaja izdelke, ki povzrocajo raka?

Naj se enkrat spet napisem, v primeru ce ne bom nasla te vsebine se ze sedaj javno opravicujem vsem, ki so brali tole moje "klevetanje". Upam, da je to z moje strani zadosten razlog!!!!??
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #47 : nedelja, 27.11.2005 : 20:53:14 »

Glede na to, da se nikomur ni mudilo odgovoriti na tole vprašanje:

Saj pa imamo tudi mi ledvice, pa nam sol toliko ne škodi. (v zmernih količinah jo baje celo priporočajo). Zakaj torej pes ne sme nič soli (ker nekaj se je itak vedno najde, ampak boljše da pazimo na to, da hrani, ki jo damo psu, ne dodajamo soli)?

imam novo: Zakaj ne ocvrtih jedi? (če pa se komu da odgovoriti še na prejšnje, pa bom vesela Wink).
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #48 : nedelja, 27.11.2005 : 21:02:23 »

Sammy, pes potrebuje tretjino manj soli kot človek. Se pravi, če kuhaš psu makarone, mu jih soli, ampak tretjino manj, kot bi jih solila sebi... Zakaj manj soli? Hja, imajo že drugače organizem kot mi. Človek potrebuje sladkor za preživetje, pes ga pa ne. In človek lahko je čokolado, pes pa ne, ker je za njega strupena.

Zakaj ne šunk in salame? V prvi vrsti zato, ker so predrage. In ker so preslane. OK, enkrat na teden kakšen košček, to ja. Ampak da bi pa vsak dan dobival... Ne vem, no...

Ocvrte jedi? Zato ker so premastne. Mastno pa psu ravno tako škoduje kot človeku (se mi zdi...).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #49 : nedelja, 27.11.2005 : 21:10:51 »

mi uporabljamo na splošno zelo zelo malo soli ... ampak če jaz kuham testenine samo za psa, mu jih sploh ne solim. še vedno pa nimam konkretnega odgovora - čemu/zakaj sol škoduje?

Zakaj ne šunk in salame? V prvi vrsti zato, ker so predrage. In ker so preslane. OK, enkrat na teden kakšen košček, to ja. Ampak da bi pa vsak dan dobival... Ne vem, no...

pa saj veš, da so posebne priložnosti (recimo zdaj bo ob božiču in novem letu), ko ostane veliko tega in je "škoda stran vreči" ... Roll Eyes

zakaj pa škodi mastna hrana?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #50 : nedelja, 27.11.2005 : 21:12:47 »

Mogoce je kaj povezano s tem, da se pes ne more prepotiti (ugibam).

Mastna hrana (ce je tako kot pravi bina) - zakaj skoduje ljudem?
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #51 : nedelja, 27.11.2005 : 21:17:13 »

Zdaj pa se mene zanima zakaj ne crtja...Klark je obilice cvrtih sardeli pa zgleda da mu nic ne skodijo. Je pa res,da sem enkrat kupla neko olje,ki je blo kao tudi iz soje in je pol imel alergicno reakcijo.Zdaj samo se olivno in soncnicno.
Mene so sicer na faksu ucili,da pes ne bi smel jest krompirja ker je zanj strupen....zdaj pa ga skoraj vsi proizvajalci imajo v linijah antialergenskih linij hrane.
Glede sunk in salame...se jaz jih ne jem ker me shrh spreleti ob vseh E-jih,tako da pes tega definitivno ne dobi.Samo kaksno doma narejeno,drugace pa raje sir.
Zakaj ne soli? Ker je sol v zadostnih kolicinah za normalno funkcionalnost organizma ze prisotna v hrani. Ljudje jo potrebujemo vecinoma samo za okus ali kot dodatek napitkom ce zivimo zivljenje(recimo vsi prof.sportniki) pri katerem izgubljamo skozi potenje prevelike kolicine teh mineralov.
Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #52 : nedelja, 27.11.2005 : 21:29:41 »

Zakaj ne soli? Ker je sol v zadostnih kolicinah za normalno funkcionalnost organizma ze prisotna v hrani. Ljudje jo potrebujemo vecinoma samo za okus ali kot dodatek napitkom ce zivimo zivljenje(recimo vsi prof.sportniki) pri katerem izgubljamo skozi potenje prevelike kolicine teh mineralov.

Za normalno funkcionalnost organizma ... Kaj pa se zgodi, če je soli v organizmu preveč?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #53 : nedelja, 27.11.2005 : 21:36:38 »

Sammy, pri Lizi udari ven alergija, če je pojedla preveč soli-se je začela praskat in grist in potem so odpadle okrogle zaplate dlak in nastale hraste.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #54 : nedelja, 27.11.2005 : 22:39:30 »

Za normalno funkcionalnost organizma ... Kaj pa se zgodi, če je soli v organizmu preveč?

Posledično lahko pride do odpovedi ledvic...(kot je že bilo rečeno!)

LP,
Diana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #55 : nedelja, 27.11.2005 : 22:49:26 »

Mastna hrana-zamašitev žil, nevarnost holesterola (če je pri psih, pa ne vem...)... Ampak vem pa, da je naš samec imel po premastni hrani drisko....

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #56 : ponedeljek, 28.11.2005 : 10:49:29 »

Citat
Mene so sicer na faksu ucili,da pes ne bi smel jest krompirja ker je zanj strupen....zdaj pa ga skoraj vsi proizvajalci imajo v linijah antialergenskih linij hrane.

Krompir kot tak ni strupen, strupeni so tisti zeleni deli (tudi za cloveka) in jih je treba odstranit. V hipoalergijskih hranah se pa pojavlja zato, ker so "lamb and rice" ze ponucali in so potrebovali nek nov protein. Krompir pac ni bil ravno pogost.
Je pa slabo prebavljiv oz. psi od njega nimajo prav dosti, glede tega je primerljiv s koruzo recimo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #57 : ponedeljek, 28.11.2005 : 16:14:18 »

Hvala za malo bolj konkretne odgovore.
Logiran
jona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #58 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:32:14 »

jaz pa imam problem, ker moja psička hoče na vsak način jesti surovo koruzo,ki jo najde pod cimprom.zanima me ,če je to lahko zelo škodljivo ,in zakaj je nanjo tako nora. Točno ve ,da ji tega ne dovolim ,zato jo hodi iskat naskrivaj. sram
Logiran
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #59 : torek, 29.11.2005 : 12:49:15 »

Pozdravljeni!
Kot vsi na tem forumu veste je prehranjevanje vrstno specifično in se razlikuje tudi med individumi posamezne vrste. Držijo pa neke splošne zakonitosti glede na anatomijo in fiziologijo prebavnega trakta in glede na metabolne procese. Zaradi evolucijskih razlik, življenja v različnih pogojih itd imajo različne vrste različne potrebe.

1. sol: o njej ste v bistvu glavno že povedali. Dodam lahko še da povečuje krvni tlak in ob drugih faktojih prispeva tudi k srčnim boleznim. Ljudje pojemo veliko preveč soli kot bi bilo potrebno (zakaj ste že povedali). Da ohranjamu pri psu normalno ravnovesje elektrolitov v telesnih tekočinah dodajanje soli ob uravnoteženi prehrani ni priporočljivo. Preveč soli povzroči povečanje ozmolarnosti plazme,neravnovesje med Na+ in K+ ioni in telo teži k izločanju natrija in vspostavitvi ravnovesja (izločajo se hormoni, ki skupaj s povečano ozmolarnostjo povzročijo žejo in izločanje Na+ in Cl-)

2. koruza:  Čeprav je pes vsejed je njegov prebavni trakt vendar-le prilagojen za večinoma "mesno" prehrano. Za psa je koruza le 54% prebavljiva. Kar je meni zadosten podatek, da najbrž ni mišljena za njegovo prehrano. V zelo majhnih količinah pa mu ne bo škodila.

Citat
Točno ve ,da ji tega ne dovolim ,zato jo hodi iskat naskrivaj.
mogoče je catch ravno v tem in ne v koruzi. Psu je lahko koruza nekaj finega za glodat, pa še okus ima, poleg tega pa je še prepovedana Wink (noben od mojih psov je nikoli ni maral) Moja Terra na tak način včasih hoče jest drobne kamenčke...ko rečem ne, ne smeš!...jih pol naskrivaj pobira in zraven gleda če jo vidim

3:Krompir: O solaninu ste že govorili...strupen je za ljudi in druge živlske vrste. Ob kuhanju se izloči v vodo, ki se naj zavrže. Vraže o krompirju v prehrani psa pa lahko da izvirajo iz tega, ker je pač slabo prebavljiv in pes nima kaj dosti od njega. Drugo bi bile izolirane krompirjeve beljakovine, ki pa so izredno dobro prebavljive.



Za zanimivost mnenje enega izmed veterinarjev :

Here are a few notes relative to "table scraps" or "people food":

Dogs do not get worms from drinking milk! Loose stool is fairly common, though, due to the dog's inability to break down lactose which is milk sugar.

Dogs do not get worms from eating candy. Chocolate, because it contains a caffeine-like chemical called theobromine, in large amounts can cause heart problems and other potentially dangerous effects.

Garlic is not an effective de-worming substance; there are much more effective wormers available. Scientific studies have recently proven that neither yeast nor garlic will repel fleas.

Spaying (ovariohysterectomy) female and neutering (castrating) male dogs does not cause them to "get fat". In healthy dogs that are overweight the only reason they are overweight is that they are consuming more calories than they are burning up. Simply put...somebody's feeding the dog too much!  See this about pet weight loss.

"Hard bones are okay to feed, but never soft ones like chicken or turkey bones..."  FORGET IT! NO bones of any kind, ever, if you want to avoid the chance of obstructive digestive tract disorders.

Dogs manufacture their own Vitamin C internally so it is not required in the diet. You can safely give dogs Vitamin C, but please don't believe all the stories about it curing hip dysplasia, arthritis, cancer, fleas, mange, cataracts, diabetes, allergies, etc.  Dogs under stress of intense exercise, disease or aging may benefit from some supplementation.

Vitamin/mineral supplements for 99.9% of dogs are not required if the dog is on a high quality diet. Extra calcium given to large breeds of dogs on a good diet will do harm. It is incorrect to give extra calcium just because "it's growing up so fast."

Dogs frequently develop allergies to corn, wheat, soy and other foods. Allergies are manifested usually by dry, itchy skin; reddened, swollen ears; itchy face and chin; compulsive licking of the paws. (Caution!  These signs also are present when a dog has Sarcoptic Mites so these parasites must be considered in any dog that seems to have a food allergy.)  Vomiting and or diarrhea may result if the dog develops food intolerances. Food allergies and intolerances can be a challenge for the veterinarian to properly diagnose.

Dietary deficiencies may take months to develop. I've seen dogs eating poor diets where it took 6 months before deficiencies became evident.  Start feeding a high quality diet and you will see improvement in three weeks.

vir:
http://www.thepetcenter.com/imtop/nbasics.html
lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines