mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 16:52:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 254335 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dalija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #165 : četrtek, 17.06.2004 : 09:47:10 »

velja  Wink saj imam toliko problemov pri tem psičku da je kr groza! Mam pa mogoče eno vprašanje (spet) za vse, ki imajo dobre izkušnje z psički (nerodovniškimi).... kje naj kupim katerega?  Smiley Ima kdo naslov kaksnih prijaznih ljudi.....ki lepo skrbijo za pse in bi zdaj poleti imeli mladicke za prodajo?

dalija
Logiran
Maxi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 19


« Odgovor #166 : četrtek, 17.06.2004 : 10:02:58 »

Pozdravček Daliji!!

Ne vem, mogoče sem te narobe razumela v prejšnjih sporočilih.......toda kaj nisi rekla, da greš drug teden gledat mladička?? Sem mislila, da že veste kje ga boste kupili?

Mi smo našega kar dolgo iskali ( no, kak mesec )........nakar smo kar naenkrat videli oglas v nekem časopisu........drugače pa trenutno ne vem za nobenega, ki bi imel doma mladičke......če kaj izvem, te obvestim....

Pa še nekaj me zanima...mogoče zopet vprašanje za Manetko.....
Nekoč sem se pogovarjala z neko vzrejiteljico bernskih planšarjev.......in ko sem ji povedala, da imamo ,mi doma čistokrvnega bernca brez rodovnika je dejala, da čistokrvnih berncev brez rodovnika ni!! Kaj naj bi to pomenilo??

Lp
Logiran
dalija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #167 : četrtek, 17.06.2004 : 10:09:03 »

Pozdrav nazaj Maxi,

tudi jaz sem tako razumela vendar sem jih kot kaže prestrašila z tem ogledom pred nakupom.rekla sem jim da se nimajo kej bat če vredu skrbijo za njega vendar da ga hočem prej videt preden ga kupim...... zdaj se mi ne javljajo več, dogovorjeni smo bili da zvečer pokličejo, in niso poklicali... tako da enostavno ne vem kaj naj naredim? dali so mi izredno slab občutek....zato zdaj iščem novo leglo....tem nekak ne zaupam več če ne pokličejo do večera!

Logiran
Maxi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 19


« Odgovor #168 : četrtek, 17.06.2004 : 10:19:21 »

Aja, taka je situacija?? Dosti neugodno ja........... Sad

Počakaj do večera, če bojo poklical..........sej mogoče pa imajo tehten razlog, da se ti niso javili, kaj pa veš..........

Drugače pa kar malo raziskuj po časopisih, po raznih oglasih in to...........sej jih ni tako težko za dobit!!

Držim pesti!! Smiley Smiley

Lp Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #169 : četrtek, 17.06.2004 : 10:27:40 »

Dalija,
če imaš slab občutek o teh ljudeh, potem psa pač ne vzameš pri njih. Naj te ne zavedejo lepe učke mladičkov, ampak glej tudi na vse ostalo in poslušaj svoj notranji glas, kaj ti pravi o vzreditelju. Ko sem jaz kupovala psico (sicer preko interneta), sem našla 2 vzreditelja. Ampak mi eden ni bil preveč všeč (kolikor je to mogoče preko neta)-npr. ni me nič spraševal o pogojih, kjer bo mladiče bival, o meni, o naši družini, takoj mi je poslal pogodbo in zahteval aro.

Drugega vzreditelja pa je zanimala slika naše hiše, naše družine, za kaj bom psičko imela....Seveda sem se odločila za 2. vzreditelja in ni mi žal Cheesy Wink Sem ugotovila, da me občutek ni varal.

Citat
Nekoč sem se pogovarjala z neko vzrejiteljico bernskih planšarjev.......in ko sem ji povedala, da imamo ,mi doma čistokrvnega bernca brez rodovnika je dejala, da čistokrvnih berncev brez rodovnika ni!! Kaj naj bi to pomenilo??
Maxi, vzrediteljica ima prav. Čistokrvni bernc je samo z rodovnikom. Bernc brez rodovnika je pa samo pes, ki je PODOBEN bernskemu Wink

LP Jana
Logiran
Maxi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 19


« Odgovor #170 : četrtek, 17.06.2004 : 10:32:40 »

Hvala za odgovor........

Je bilo potem zmotno moje menje, da so čistokrvni psi, tisti psi, ki so pač "plod" dveh psov iste pasme? Rodovnik je pa pač vzrejno dovoljenje???

Lp
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #171 : četrtek, 17.06.2004 : 10:32:43 »

Maxi glede čistokrvnosti brez rodovnika, to je pač izraz, ki ga uporabljajo za nerodovniške pse, ki naj bi bili pasemsko enaki in ne mešanci.
Ta gospa pa je imela čisto prav, saj če ni rodovnika res ni zagotovila, da je pes res čistokrven Wink. Ker je lahko ne vem koliko rodov nazaj kakšen pes druge pasme, kar se toliko generacij naprej niti ne vidi več...
To je drugače bolj pogovoren izraz za pasemskega psa brez rodovnika.
Najbolje pa, da sama malo pomisliš kaj ti samo besede (ČISTOKRVEN BREZ RODOVNIKA) pomenijo, kaj pomeni beseda RODOVNIK, kakšen je dokument ki predstavlja rodovnik in kaj v resnici pomeni.
Dalija te tvoji vzreditelji pa se meni ne zdijo preveč zanesljivi, četudi boš vzela nerodovniškega psička se prosim ne zaleti in ne ukrepaj preveč na hitro... Mogoče bi bilo res bolje poiskati boljše vzreditelje. Mladičkov je v tem času ponavadi zelo veliko tako, da kar počasi...
lp

Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #172 : četrtek, 17.06.2004 : 10:35:20 »

hehe bina saj si že odgovorila pa sem še jaz... Wink

Toliko časa vedno tipkam, da imam še sto stvari vedno vmes pa sem zato bolj počasnelasta Undecided

Bina kako kaj velika Binka Grin
Logiran
dalija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #173 : četrtek, 17.06.2004 : 10:44:48 »

Bina in ostali.....hvala
 Cheesy
Res ste mi potrdili moj sum.... tudi meni se zdi sumljivo, da je njih bolj zanimalo ali bom js ziher vzela psa..... nic jh ni zanimalo kam psicki gredo.... trenutno je ze 2 tedna zatisje....nekako jih ni...saj se bodo! Bojim se ker cez en teden odpotujem za dobre 14 dni ... pa saj bo babica vmes urejala....mislim da se nisem povedla... berni je darilo za mojo mami Smiley
 Grin
Zdaj se grem pa ucit za mojo preljubo maturo.... hvala se enkrat za vse nasvete
 Tongue
dalija

p.s. ceprav bo psicek nerodovniski..... se bom potrudila in nasla pravega za naju z mamo!
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #174 : četrtek, 17.06.2004 : 10:47:35 »

Ko smo že toliko pri tem pa bom napisala še ker sem se ravno zdaj spomnila kaj sem zasledila zadnjič v nekem časopisu.

Nekdo je prodajal mladičke pasme Veliki bernski planšarski pes.
kar vsak poznavalec takoj vidi, da je to res nevednost, da ne vejo niti kakšen je uraden naziv za bernskega planšarskega psa.

Lahko pa, da so križali bernija z velikim švicarjem in mladičkom podelili kar od njih poenostavljen naziv Grin

Res trapasto Undecided, ampak za nevedneža pa je tak oglas čisto sprejemljiv, saj sigurno ne ugotovi, da je že s samim oglasom nekaj narobe Sad. Zato najbrž tudi vzreditelj ni preveč zanesljiv, saj niti poimenovanja psa ne ve natančno Huh.

Res živa groza kaj vse ljudje napišejo v razne oglase. Angry Angry Angry
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #175 : četrtek, 17.06.2004 : 10:54:25 »

Nekdo je prodajal mladičke pasme Veliki bernski planšarski pes.

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry

Sem nekaj časa nazaj brala na mojpes.com, da nekdo pričakuje mladiče: samica dalmatinec, oče nemški ovčar. In da so upali, da bodo mladički podobni dalmatincem Shocked Shocked! Zakaj le?? Da bodo mladičke lahko prodajali kot dalmatince brez rodovnika? Ker je nemcev že preveč? Kdo ve...

LP jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #176 : četrtek, 17.06.2004 : 15:00:55 »

Citat
Sem nekaj časa nazaj brala na mojpes.com, da nekdo pričakuje mladiče: samica dalmatinec, oče nemški ovčar. In da so upali, da bodo mladički podobni dalmatincem  

Ne, bina, niso upali, da bodo mladicki podobni dalmatincem, ampak da bodo dalmatinci! Angry Ko so potem dobili odgovor, da taksni maldicki pac ne morejo biti dalmatinci kvecjemu mesanci z dalmatincem, so bili pa uzaljeni. Mi bebci ja nimamo pojma. Pa ne pozabi, da je bilo mladickov devet, pa so se jih 8 znebili, ker je bil ocitno le eden podoben dalmatincu.  Angry Samo skoda, ker so mislili, da jih nihce ne pozna......
Se opravicujem...kar pojdite nazaj na bernce! Cheesy lp
Logiran

manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #177 : četrtek, 17.06.2004 : 15:46:56 »

Še slike Ajše in Leyle:


Logiran
dalija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #178 : četrtek, 17.06.2004 : 16:37:18 »

ne razsnežim se ob dojenčkih ampak tole je pa ...........weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kak so lušni!
Logiran
dalija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #179 : petek, 18.06.2004 : 08:54:28 »

Manca, lastniki so mi poslali slike,komaj se držim nazaj...zdaj pa ful ne vem kaj naj naredim?
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines