mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 18:38:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 249404 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #120 : torek, 18.05.2004 : 21:33:55 »

Bo tvoj Berni imel rodovnik? No tam ima že izbrano. Če ti ni všeč ga lahko preimenuješ. Moji bernki je ime Basha. To je njeno rodovniško ime in smo pri tem tudi ostali. Sicer pa na izbiro imena vpliva tudi izgled in značaj. Mogoče bi pa bil Arthur, Ben, Boomer, Buddy, Roxi ali pa kaj podobnega.

Želim ti veliko lepih trenutkov s tvojim bernijem.


Mateja
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #121 : torek, 18.05.2004 : 21:40:07 »

Teyka poglej tole.

http://www.puppynames.com/top100names.asp

 Shocked Roll Eyes
Logiran
teyka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #122 : sreda, 19.05.2004 : 15:15:45 »

Mateja, hvala! Danes sva se z bratom pogovarjala o imenu, toda še vedno nisva našla pravega  Smiley Bom pa še pogledala na internetu, mogoče se najde kaj za našega psička Smiley

No..še se bom kaj oglasila  Grin
Logiran
bobaje
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #123 : četrtek, 20.05.2004 : 13:48:17 »

Ja mimogrede,
krasni psi, a me boli duša in srce, ko sem pred parimi dnevi videla psičko, ki ima že pol leta uničena kolka- stara je eno leto in ne hodi, ampak se plazi po sprednjih tačkah.
Kdor bi videl to ubogo psičko, ki je seveda brez rodovnika, kar pomeni, da je nekdo, ki ni dobil vzrejnega dovoljenja, kljub temu paral in dobili so ven mladičke.....njen bratec ima tudi okvaro kolkov- so ga slikali a še nima težav.
Ob  pogledu na te kužke bi vsi sigurno zelo premislili pred nakupom kužka brez rodovnika.

Zanima me še nekaj, pravite da za bernije uporabljate flexi. jaz sem ga že želela kupit za svisija, pa me moti, da na vseh flexijih piše do 50 kg, naš jih ima sedaj skoraj 60, pa še pri polni moči je.
Kaj kupujete, da vam vzdrži??
LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #124 : četrtek, 20.05.2004 : 14:07:55 »

Zanima me še nekaj, pravite da za bernije uporabljate flexi. jaz sem ga že želela kupit za svisija, pa me moti, da na vseh flexijih piše do 50 kg, naš jih ima sedaj skoraj 60, pa še pri polni moči je.
Kaj kupujete, da vam vzdrži??
Jaz sem imela za našega samca (od 45 do 49 kg) kar flexi (do 50 kg). Sedaj je pa na navadnem povodcu (je bil predolgo na flexiju, pa je pozabil, kako se hodi na navadnem-1m dolgem-povodcu Undecided).

Za psico (skoraj 60 kg) pa imam isti flexi. Zaenkrat sem jo lahko zadržala. Edino malo me skrbi, da ga zlomi (še posebaj, kadar zagleda srno ali mačka). zato jo takrat dam raje na navaden povodec (ziher je ziher  Grin Wink)

Sicer pa obstaja še "tavelik" fleksi, vendar meni ni simpatičen, ker je prevelik in pretežak za nosit Cool

Lp jana
 
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #125 : četrtek, 20.05.2004 : 22:41:03 »

Ja......jaz sem tudi pred nekaj leti videla psa,ki je imel tako hudo displazijo kolkov da je vlekel zadnji konec za sabo. Sad :(Sicer ni bil Berni ampak Zlati prinašalec.
Bobaje:Za flexi pa ne skrbi,če ni gor napisana taka kilaža kot jo ima naprimer tvoj kuža. 8)Jaz sem imela za Dogo-80kg,kar flexi za 35 kg! Grin ;DIn nikoli ga ni strgal. Tongue Wink


                     Lep pozdrav vsem,Sian. Kiss
 
Logiran
andrea
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #126 : četrtek, 20.05.2004 : 23:15:43 »

Najprej en lep dober večer vsem skupaj!

Se opravičujem, ker ne bom delila materinskih nasvetov o prehrani, negi in vzgoji mladega  bernčka... in ker sem se malce pozno priključila tej debati...

citat:
BlueOctober
[/quote

"Seveda SKBPP ni krožek, saj sem bila v njem aktivna članica 4 leta, zadnje leto pa neaktivna, torej sem tudi podpisnica kodeksa etike. "  konec citata

Zastavila bi samo vprašanje vsem krožkarjem  (beri:  ljubiteljem piknikov, izletov k morju ali kakšni rečici, modeliranju gradov pod goro Kralja Matjaža....itd Smiley) oz. kot se sami radi imenujejo članom SKBPP.

Zakaj neki le imajo v svojem pravilniku kodeks etike? Huh  

Noben resen in uspešen klub (ne po številu piknikov in po številu članov!), nima v svojih pravilnikih kodeksa ETIKE, ker ga NE potrebujejo, saj so v njihovih vrstah in predvsem vodstvu ETIČNI Wink

Očitno ga res potrebujejo... Tongue


Pa - pa in rada vas ima Andrea Kiss




Logiran
bobaje
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #127 : petek, 21.05.2004 : 14:35:34 »

Hvala za odgovore, jaz do sedaj nisem potrebovala dolgega povodca, ker je ubogal brez težav, a se mi je v zadnjem tednu v pasji šoli zgodilo, da je pobegnil ob vaji polek brezpovodca in od takrat ima poiskuse pobega- ne daleč stran a okoli mene skače kot kozica in se ne pusti prijeti. zato sem šla po flexi, a kar malo s strahom ga uporabljam, ker je prejšnega, ki je bil na vrvico in v lasti kraševke že kar nekaj let ob prvem močnejšem potegu raztrgal.
Sedaj sem kupila močnejšega- gurta.
Saj ga moramo imeti za sprehode na morju, ker nas gledajo bratje hrvatje kot da semo jih prišli pojest.
Se tudi vaših kužkov tako bojijo, če jih ne poznajo??
Lep pozdrav  
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #128 : petek, 21.05.2004 : 17:09:06 »

Bobaje:ja,dostikart kar naokoli nas grejo!! Shocked Roll Eyes


                         Pa,pa......Sian.
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #129 : nedelja, 30.05.2004 : 10:24:03 »

pozdravljeni!

sem lastnica sibirskega huskyja, vendar imamo v nasi druzini tudi 1 leto starega bernca Smiley

tukaj sem pripela eno slikico -->



********************************************
LEP POZDRAV VSEM!  Wink
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #130 : sreda, 02.06.2004 : 09:05:30 »

Maychy krasen tale tvoj bernc Roll Eyes  Tongue

Mene pa zanima sledeče. Ali mogoče na tem forumu sodeluje gospodična s

katero smo se zaklepetali na razstavi na Hrušici, v njeni lasti je

dveletni berni po imenu Astor.

lp
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #131 : sreda, 02.06.2004 : 09:10:14 »

hJA, ena lastnica bernca Astrorja, ki je bila na razstavi v Hrušici na temle forumu gotovo sodeluje. Samo, da je njen pes star okoli enega leta. Vsaj mislim, da je! Wink
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #132 : sreda, 02.06.2004 : 12:43:59 »

Oks hvala Smiley

Si bila tudi ti na razstavi? Tekmovala?

Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #133 : sreda, 02.06.2004 : 13:05:24 »

Ne, na razstavi tokrat nisem bila in mi je žal, ker je bilo baje super, tekmovala pa ne bom več...
Logiran
ORSINA
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #134 : četrtek, 03.06.2004 : 08:47:44 »

Pozdravljena Manetka in ostali!

Na razstavi v Hrušici ni bilo prijavljenega nobenega berskega planšarja z imenom Astor. Undecided Bil pa je v razredu mladih Artur,lastnice Helene iz Dekanov (Primorska),star včeraj točno eno leto.V razredu mladih je osvojil drugo mesto.  Smiley
Tudi meni kot tekmovalcu je bila razstava v Hrušici zelo všeč,predvsem zaradi tako lepih uspehov mojih mladičev  Cheesy Smiley Cheesy  in ostalih bernskih planšarjev.Čestitke vsem !

Lep pozdrav!
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines