mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 09:19:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215648 krat)
0 članov in 31 gostov pregleduje to temo.
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1560 : torek, 05.05.2009 : 07:30:20 »

Slišal sem ,da tudi ribje mazilo to ,ki se dobi v lekarni za opekline, pomaga, za blazinice sm mislu.
Nova je imela tudi probleme z desno tačko. Ali si je kakšen " prst " pretegnila ali ne vem kaj.
Tačka je bila vroča in na dotik je zacvilila.
Po enem tednu antibiotika se je zadeva umirila. Sedaj je uredu.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1561 : torek, 05.05.2009 : 08:53:00 »

Tele tačke so res problem. Velik problem do tudi predolgi kremplji. Naš Blondie zelo hitro rastejo in enkrat res nisem opazila da so že tako dolgi, pa ravno uštimale sva jih. Ko smo hodili po travi ni bilo problema, na asfaltu pa je začela stokat in se je čisto počasi premikala. No saj potem sem vidla kremplje in smo uštimal. Sem se pa ustrašla da bi blo kaj druzga.
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1562 : sreda, 06.05.2009 : 20:48:47 »

Erniju moramo vsak mesec poščipati kremplje. Ker tega nisem bila navajena pri Dimonu, mu od začetka nisem redno ščipala, dokler nisem opazila šepanja in dva zatrgana krempeljčka.
Tudi dlako med blazinicami moram vsake toliko časa porezati, če ne, se mu naredijo vozli.
Blazinice mu pa ne mažem. Mogoče imam srečo, ker  pes nori po travniku.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1563 : sreda, 06.05.2009 : 21:21:42 »

Erniju moramo vsak mesec poščipati kremplje. Ker tega nisem bila navajena pri Dimonu, mu od začetka nisem redno ščipala, dokler nisem opazila šepanja in dva zatrgana krempeljčka.
Tudi dlako med blazinicami moram vsake toliko časa porezati, če ne, se mu naredijo vozli.
Blazinice mu pa ne mažem. Mogoče imam srečo, ker  pes nori po travniku.


Pa sem mislila, da samo moji Blondie tako hitro rastejo kremplji. Nilsu jih pa nismo še nikoli postrigli, ker ima čisto kratke.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1564 : sreda, 06.05.2009 : 22:36:30 »

ha, ha, saj sem pomislila!!! Ne vem zakaj se to dogaja, samo na morju.
Ne vem če zaradi soli, ali ker preveč divja po kamnih, vsekakor je danes sama prosila, da gre z mano ven in je spet normalna. Dva dni pa je hodila kot po jajcih in cvilila. Sicer, moja je čisto defektna, namesto terierske trdovratnosti imam čisto pomehkuženega psa.
No, se hecam, jo imam raje....... kot moža!!!!!!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1565 : sreda, 06.05.2009 : 22:43:17 »

No, Sina, res imaš srečo, ko gremo kam na gorenjsko moja čist ponori, tako mehka je trava, mi pa živimo tu sredi osata, na morju pa še slabše. Jaz sem vprašala veterinarja, je rekel, da sploh nima krempljev, no, pol jo pa verjetno res preveč gonimo naokoli. Ali pa
si jih lepo zbrusi na kraških kamnih, ko nimamo mehkih tratic. Hvala
in lep pozdrav vsem!!!!!!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1566 : sreda, 06.05.2009 : 22:47:29 »

ja, če pomilsim, da je imel podobne probleme samo Ruso, mislim, da je res nekaj kriv take kraški teren, Gorenjci in Dolenjci ste srečni. Moja se
kar veseli, ko se lotimo kake promenade po asfaltu dol v Istri. Nazaj
vleče ko grem z njo pobirat špargeljne ali ko se lotim naših Črnih hribov. Tedaj preklinja ko vrag, no vsaj tako je slišat, ko nekaj brunda.
Bomo probali še mazilo za opekline, morda bi bilo res v redu, če pomislim, da jo sol verjetno žge. No, lahko noč.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1567 : sreda, 06.05.2009 : 23:27:44 »

ja, če pomilsim, da je imel podobne probleme samo Ruso, mislim, da je res nekaj kriv take kraški teren, Gorenjci in Dolenjci ste srečni. Moja se
kar veseli, ko se lotimo kake promenade po asfaltu dol v Istri. Nazaj
vleče ko grem z njo pobirat špargeljne ali ko se lotim naših Črnih hribov. Tedaj preklinja ko vrag, no vsaj tako je slišat, ko nekaj brunda.
Bomo probali še mazilo za opekline, morda bi bilo res v redu, če pomislim, da jo sol verjetno žge. No, lahko noč.

Bo treba večkrat na gorenjsko. Dober razlog za obisk Škofje Loke bi bila lahko tekma kjer bo nastopil en softy...moj seveda!
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1568 : četrtek, 07.05.2009 : 08:09:00 »

neca 91 včasih te ne razumem ma to pustmo stat Grin

No, se hecam, jo imam raje....... kot moža!!!!!!

Šalo na stran. Tudi Novi se je zadeva z tečko umirila potem nazaj po par dneh je čotala ... to se je ponavljalo mesec dni nato je kar enega lepega dne čotala in držala dvignjeno tačko gor in na dotik je bla vroča. Ker imam veliko srečo, moja sestra je veterinarka sem ji pokazal in je rekla, da ima vneto tik nad krempljem in ,da je potreben antibiotik. Kar se je pokazalo zelo učinkovito. Po par dneh se je stanje vrnilo v normalo in sedaj nima več težav. Kremplji so bili strokovno že dvakrat porezani.
Ti psi ko se igrajo z drugimi dajo vse od sebe in se včasih "precenijo " norijo kot zmešani in si kaj pretegnejo.  Nova naredi vsak dan najmanj 5 km ali peške ali rahlega teka in ima kondicijo ne da ne.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1569 : četrtek, 07.05.2009 : 20:33:41 »

ja, mislim, da je to, ko se igrajo z drugimi, ali sploh, ko se igrajo, se ne zavedajo niti terena, niti utrujenosti, niti vročine. Moja si je enkrat do
krvi zbrusila blazinice. Tako je bila krvava potem, da me je bilo strah pogledat. Tokrat je na srečo že mimo.

No, ne vem, kaj je v tem narobe, tudi mož ve, da imam Lučko najrajši.
ha, ha saj mi nikoli ne teži!!!!
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1570 : petek, 08.05.2009 : 10:22:07 »

Pojma nimate kako izgleda, ko psa zebe. Na šolanju za BBH so vsi psi sedeli lepo ob svojih vodnikih, samo Erni se je tresel, cvilil in silil v naročje. Mislila sem, da imam najbolj scrkljanga psa, a reveža je zeblo. Res, da je bilo po dežju in v Kočevju zna biti zelo hladno.
Resno premišljujem o plaščku.
Neca kar se pa ljubezni tiče  po potrebi a ne?
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1571 : petek, 08.05.2009 : 15:05:06 »

Pojma nimate kako izgleda, ko psa zebe. Na šolanju za BBH so vsi psi sedeli lepo ob svojih vodnikih, samo Erni se je tresel, cvilil in silil v naročje. Mislila sem, da imam najbolj scrkljanga psa, a reveža je zeblo. Res, da je bilo po dežju in v Kočevju zna biti zelo hladno.
Resno premišljujem o plaščku.
Neca kar se pa ljubezni tiče  po potrebi a ne?

Kako vama gre b-bh?? Koliko imata še do izpita?? Ali bova z Blondie dobili softy konkurenco?? Huh Grin Blondie tudi zebe in tudi ona leze v naročje. Cvili pa nikoli Roll Eyes Pri nas plašček odpade, ker oči prav da je pes in psi nimajo plaščkov. Tko da hitro tečeva oz. hitro delava in se pošteno igrava s klobaso pa je obema vroče Grin
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1572 : sobota, 09.05.2009 : 23:21:38 »

mi z mrazom nimamo velikih problemov (primorska), opažam pa, da je sedaj ko bo kmalu štiri postala bolj občutljiva na poletno vročino. Ne
mara pa dežja in ker mi nimamo tečajev in tega, je niti ne silim v to, da
bi šla ven. Sva pa ob mokrem doma. Tačka je že v redu peturna tura na
Planik je bila super, brez problemov. Mislim da ima probleme z morsko
vodo ali z ostrim kamenjem na plaži.
No, seveda, imaš prav Sina, po potrebi!!!! Glede Kočevske je pa treba
reč, zime so včasih prav ostre, poti in trate pa tako mehke, da Lučka
Erniju marsikaj zavida. Jutri smo v vaših krajih, na Sveto Ano gremo,
potem pa na obisk k prijateljem v Pijavo gorico!!
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1573 : torek, 12.05.2009 : 12:21:26 »

Kako kaj z klopi letos, že kaj ruvate? Sem kupil take pincete ko stisneš in ga primeš nato ovrtiš v smeri kontra urnega kazalca in gre cel ven. Drugače ji enkrat na mesec za vrat stisnem ampulo proti klopom, ampak vseeno se kakšen vsako toliko časa prpopa. Kaj vi cepite proti klopom vaše ljubljenčke ?
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1574 : torek, 12.05.2009 : 17:12:15 »

Mi imamo isto tisto pinceto in je res fajn, ker gre klop ven v enem kosu. Ampule imamo pa od Advanitiksa. Prej smo imeli ene druge nekaj na P mislim da, ampak smo s tem bolj zadovoljni. Mogoče je le golo naklučje, da najdemo manj klopov, če ima na sebi Advantix. Blondie, pa je še ene take tabletke za pse, bolj kot vitaminski dodatek, ki naj bi nekoliko pomagale proti klopom, bolham itd.
Logiran
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines