mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 07:15:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215563 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1545 : ponedeljek, 06.04.2009 : 22:57:31 »

ja, gled odpoklica po mojem ni dovolj, ker, če sta recimo kje sredi ceste ali ob robu ali že čez, je tudi vračanje lahko nevarno, zato
z Lučko z velikim uspehom vadimo " stoj". nanjo deluje nekako
kot insetikcid, pade na tla, ko mrtva muha. In tam počaka. Po mojem je v kritičnih situacijah še bolj uinkovito kot sam odpoklic,
ker pes ostane tam kjer je in obmiruje.

No, meni pa je uspelo, da gremo čisto mimo tuje mačke in Lučka
je ne vidi, ker je pač ne sme videt. Sicer ona na srečo ( na srečo
ker sem jaz velik ljubitelj vseh živali) nikoli ni imela lobskega nagona. Meni je prav zoprno gledat, kako se lagotto romagnolo
mojih prijateljev podi za gnezdi in to. oni seveda pravijo da proti
nagonu ne moreš nič, tipičen izgovor. Pa moreš, vse se da naredit,
z malo dobe volje. Še nekaj za Russa, socializacija z drugimi psi
in drugimi živali naj bi potekala do osmega meseca, potem je vse
nekako težje. Torej pohiti!!!!!
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1546 : torek, 07.04.2009 : 07:40:24 »

Preden sem nabavil psa sem prebral kar nekaj knjig in še jih berem in forum prebiram, včasih pa se vseeno zgodi presenečenje. Imam osebnega pasjega učitelja, ki se posvetujem z njim, tako ,da skušam narediti oziroma se trudim narediti prav. Zanimivo mi je slišati tudi vaše mnenje, ker seveda imate približno isto misleče pse. Vsem hvala za prav vsako informacijo. Zanimivo je ko prebiram, ker eni imajo pa res po vojaško vzgojene pse oziroma jih vse ubogajo. Veliko je situacij ,ki so nepredvidljive in zahtevajo pravo, hitro, učinkovito reakcijo pasjega učitelja, če se tako izrazim.
Oče teniškega igralca Agassija je v enem intervijuju rekel ,da mu je z vzgojo pri otrocih komaj pri Agassiju malček uspelo s tem ,da je Agassi tretji otrok. Wink
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1547 : torek, 07.04.2009 : 15:35:59 »

Vsak pes je nekaj posebnega in neponovljiv. Vsak ima svoje fore in svoj način obnašanja. Tako da nikoli nisi profesionalec. Dober vodnik si takrat ko najdeš skupen jezik s psom, pa naj bo pe tak ali drugačen.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1548 : sreda, 08.04.2009 : 07:18:14 »

Vsak pes je nekaj posebnega in neponovljiv. Vsak ima svoje fore in svoj način obnašanja. Tako da nikoli nisi profesionalec. Dober vodnik si takrat ko najdeš skupen jezik s psom, pa naj bo pe tak ali drugačen.

Se popolnoma strinjam z tabo tjaša123.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1549 : sreda, 08.04.2009 : 21:47:58 »

sonca in veselja ob praznikih vsem, tudi tistim, ki nikamor ne gredo. Lepo preživite in ne pozabite poklonit kakšen jajček
štirinožcem!!!
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1550 : ponedeljek, 20.04.2009 : 19:54:32 »

Kako je bilo v Mariboru?Rezultati.
Alenko sem videla na sliki. Spet na stopničkah. Čestitam.
Sanja kaj je s tabo?
Prideš kaj na naš konec?
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1551 : četrtek, 23.04.2009 : 10:21:37 »

Kaj je zdej novega nekam smo zaspali, ali se motim?
Z Novo hodiva v šolo in je kar pestro.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1552 : četrtek, 30.04.2009 : 17:51:05 »

Hey!
Irena žal mi ne bo ratalo še pridt - saj veš, prevoz me matra  Undecided

Z Elmotom sva bla danes pri veterinarju in lahko vsa vesela povem, da je končno vitek!!!  Grin Pa je le šla zimska obloga dol! Sedaj ima 20,5 kg, kar je glede na njegovo višino super. Zdej mora pa sam še lastnica dat dol mal kg  Wink  Grin

Ga pa moram še pohvalit - imam najbolj potrpežljivega psa na svetu! Z veseljem gre z mano na doooolgo kavo v kak lokal in ker je vedno priden, dobi tudi svojo kepico sladoleda  Smiley

ruso, kako v šoli?
tjaša, kako je kaj s piknikom?

Alenka tebi pa Zoyi čestitke v MB - sam se mi zdi, da je to prvič po dolgem času, da so bli pšeničniki tako maloštevilčni v Mariboru ...  Undecided Gremo navalit na Lendavo?  Wink Pa imamo lahko mini druženje?

Lp,

Sanja & Elmer
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1553 : sobota, 02.05.2009 : 20:22:38 »

Imam eno vprašanje...kako bi se vam zdelo če bi bil letos piknik nekje konec avgusta?? Tole bi bil plan B če se mi slučajno kaj zavleće v šoli, namreč moram do konca šolskega leta pridobiti še točno 27 ocen, tako da sem precej na trnih s časom. Sicer računam na to da šolo naredim do časa ampak, če bi se slučajno kaj zavleklo, da ne bi bil piknik potem v riti.

Mi smo ravno iz morja. Blondie je čisto zmatrana. Vsak dan je tekla najprej z očijom 7 km in potem isti krog še z mano, vsak dan je imela sprehod do Portoroža in nazaj in za nagrado je dobila plavanje v morju. Vse starejša je bolj je nora na vodo. Sprva se je izogibala, potem je namakala tačke, sedaj pa že veselo plava...

No pa da ne bo ostalo le na takem povabilu brez podatkov. Tekma B-BH in višji programi bo 23. maja na poligonu KD Ovčar-Škofja Loka... več o sodnikih, markerjih oz. programu si lahko preberete tukaj http://www.kd-ovcar.si/novica_posamezno.php?newsid=20   (jana oprosti če ni kaj ok, ampak upam da vabilo na tekmo ni preveč Wink Smiley ).

Vse bolj pa me mika da bi Blondie spet prijavila na eno razstavo. Saj vem da ni najlepši softy (zame je itak najlepša Tongue) in vem da bi morala biti malo bolj "široka" oz. nabita ampak mislim da se je v zadnjem času precej spremenila. Dlaka se zadnje čase malo manj vozlja in je lepo svetleča, mehka in valovita, Blondie je prišla na 14,5 kg. V kratkem pa bom v moj album priložila tudi nekaj novih fotk. Grin

lp Tjaša
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1554 : nedelja, 03.05.2009 : 19:42:56 »

Wow, se je nabralo sporočil, ko me ni bilo. Bili smo v Italiji pa na Siciliji, s 7 psi (užitek ali pa ne, odvisno, kdo gleda  Smiley Smiley Smiley Tessa in Til seveda zraven. Slike bodo, ko bodo ... Sta pa bila po softijevsko ta najbolj pridna od cele horde, sem vključujem tudi lastnika  Wink.

***

Piknik pa Tjaša, kadar bo, bo, upam pa, da čimprej.

Psi tam na Siciliji in v Kalabriji takšnile prosto živeči so vsi beli ali krem, okoli 60 cm plečne višine, s srednje dolgo dlako, kar enotni. Sem pa videla precej povoženih psov in enkrat šok - trije mrtvi psi na parkingu. Je pa bilo tudi veliko ljudi, ki so se sprehajali z raznimi mešančki, prav lepo za videt. Torej eno in drugo, velikokrat pa zanemarjeni potepuški psi, ki so se mi smilili, pa se jim nisem upala priblližat zaradi bolezni, sploh z *** v avtodomu.

LP

Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1555 : nedelja, 03.05.2009 : 22:40:44 »

Tudi mi smo nazaj. Berni-Erni na Cresu z druščino.
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1556 : nedelja, 03.05.2009 : 22:49:33 »

Prehitro sem kliknila. Evo slike.
Na Osorju imajo nov spomenik.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1557 : ponedeljek, 04.05.2009 : 09:58:41 »

ruso, kako v šoli?

Pestro. Še veliko se bom moral navadit  Grin , več kot Nova, če bom hotel da bo kaj znala. Grin
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1558 : ponedeljek, 04.05.2009 : 19:04:54 »

živjo, tudi jaz imam eno vprašanje. No, sicer smo mi res zelo aktivni in divji, sam Lučka ima s tačkami več problemov kot prinašalka. Mi smo bili na Krku, tam smo bili na plaži (ta najlepši po mojem, zraven kampa Škrila) sami z enimi Hrvati, ki so imeli zelo prijazno kužiko in sta skupaj
laufali ko nori po produ in v vodi. Popoldan pa smo planinarili. No, to je
trajalo sam tri dni, sedaj pa sploh ne more hodit, na začetku sem se
bala, da so to kolki, sedaj pa vidim, da blazno cvili če se dotaknem prstov na nogah in kožice med prsti. Al je to normalno??? Se je že komu
dogajalo??? No, sedaj ji sicer tačke mažemo z vazelinom proti razpokam, kot je rekla Tjaša, je bolje, kaže pa da jo sedaj martra med
prsti, kamor se ji kamenčki zatikajo. Nasveti?HuhHuh? A smo morda res
preveč "mobilni" za ubogega psa?Huh
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1559 : ponedeljek, 04.05.2009 : 22:53:00 »

Neca91 si me pa spomnila na eno stvar... med prvomajskimi počitnicami sem bila v Portorožu. Na večernem sprehodu pa sva z Blondie srečali neko punco, ki je imela nekega mešančka. Skrtka na nogah je imel copatke. Ker se mi je zdelo precej prevroče, da bi to potreboval kot varovalo pred mrazom, sem vprašala tisto punco če so te copatki z namenom ali za modni dodatek. No v prijetnem pogovoru sem izvedela, da je psička imela operacijo na eni blazinici in da mora nosit copatke. Je pa tudi ona rekla da je začela mazat vazelin ina da pomaga. Baje pa mora biti čim bolj masten. Tako da če ni druge bo Lučka dobila lepe copatke Tongue Tongue...
Logiran
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines