mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 07:19:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215569 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1500 : nedelja, 29.03.2009 : 19:27:01 »

Ja, jaz nočem grajat lastnikov samcev, vem da so problemi, mislim pa da velina tistih, ki imajo take z enim uhljem dol, kot
smo že napisali, ga ne znajo in nočejo obvladat, niti imet
pod kontrolo in jim je ........mar, kaj bo s sosedovo psico.
jaz mislim, da je problem v tem, da če imaš psa, ga moraš
negovat, sprehajat in tudi znat obvladat. pes mora bit vzgojen
in pika. Sem enkrat na eni bencinski slišala enega, ki je pravil,
da kaj, ti mone, ki pse peljejo ven na sprehod, še to mu manjka, on svojega spusti, pa naj gre sam, itak je samec,
pa ni problemov.
No, jaz ne vem, če smo potem ravno lastniki psic največji
krivci!!!!! jaz mislim, da če pes šolan in vzojen, ni večjih problemov, sosedi so imeli nemško ovčarko, ki je na žalost
pokojna, in so kljub gontvi lahko pustili odprta vrtna vrata. Ona
ni ušla in se dala naskočit, nikoli v devetih letih svojega kratkega življenja.

No, ti samson si imela pa kar srečo da je bil "samo" labradorec, pri nas na vasi se podijo krdela mešancev z raznimi
ovčarji (ne preveč šolani) in tile krvosledci, brandel bracki ali ne
vem, kako se temu reče. In ko sledijo psici niso nič kaj prijazni
niti do ljudi. Tako je prišlo že večkrat do spopada med njihovimi
lastniki in starši malih otrok. No, sedaj je posegla krajevna skupnost in je dejansko malo bolj znosno.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1501 : ponedeljek, 30.03.2009 : 09:11:30 »

Kaj Ruso, greš z Novo v MB? Ne, mene bolj na morje vleče, Portorož recimo. Wink

Neca 91, sem pisal zastopniku za to hrano ,ki jo ti daješ Lučki in mi je poslal dva paketa po 100 g.
Sem ji včeraj trikrat namesto prejšnje dal, sprva ni hotela jesti ,oziroma se ji je zdela čudna, je malo temnejše potem je pa vse pojedla in polizala skledo. Jagnjetina in riž mislim. Drugače zgleda uredu, malo manj mastna, se mizdi.
O pasji hrani se pa tukaj na forumu ne sme niti besedice omenit ,ker je takoj moderator v akciji. Kako si hočeš povedati kaj več o pasji hrani brez omenjanja proizvajalca hrane in cene , ne vem.

Je pa včeraj Nova par krat spustila pline, in je bilo za utečt vem z hiše. U kako smrdi ... Grin Grin Grin



Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1502 : ponedeljek, 30.03.2009 : 11:56:42 »

ja, meni je kar v redu, manj močna, pa zobki, zobni kamen se ji
je popravil ob tej hrani. No, pa saj sem jo jaz našla na Mojem
psu! Pred nekaj tedni, ko sem bila pri veterinarju, je rekel, da ji
sploh ni treba čistit, pri enem letu je bil pa obup.

Gled razstav en nasvet. će misliš razstavljat je najbolje da psa čimprej tja pelješ, tudi samo zato da se navadi na hrup,
lju, ploskanje, ring, obilico psov, otipavanje in to. če misliš
resno razstavljat, moraš resno vadit in pes mora bit tam čimbolj doma. Tudi meni je všeč Primorska, ampak Portorož
je za začetek najmanj primerna razstava. Zelo vroče je že
v tem letnem času, psi trpijo, predvsem če imaš smolo, kot
moja prijateljica, ki je rastavljala škote in se pes ob enih
sploh ni hotel več premikat, tako je žgalo sonce. Zato gre tja
zelo malo Slovencev, sami Italijani, jaz sem šla dvakrat, to pa
zato, ker je bila edina blizu(poleg Gradische), sicer pa jaz nikoli
nisem mislila resno razstavljat. Lučka fizično ni ravni eden izmed najlepših psov, jaz pa imam za nedelje in sobote drugačne načrte.

Ti svetujem raje Hrušico za začetek, ali Gradisco (tam itak
zagotovo zmagaš še šovrhu), sta na odprtem, bolj prijetni.




Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1503 : ponedeljek, 30.03.2009 : 13:51:35 »

Vse bolj in bolj me zanima Agility. Zdi se mi boljši (za psa in lastnika) od lepotnih tekmovanj, čeprav se nisem ne enega ne drugega še udeležil se pa bom v bližnji prihodnosti  in vam povem ko bom vedel.

Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1504 : ponedeljek, 30.03.2009 : 14:39:13 »

Agility je šport, pri katerem mora biti pes zelo vodljiv. V našem društvu se jih večina najprej odloči za malo šolo in pa za izpit B-BH. Pes mora biti poslušen, poslušnosti pa se nauči na teh tečajih. Pri agility-ju se oba rekreirata. Meni osebno agility ne leži preveč, vendar kdaj pa kdaj postavim kako oviro. Želim si da bi Blondie znala čim več stvari. Seveda delava tiste stvari, ki veselijo mene in njo. Mislim da na razstavah ni tako "srečna",  zato sem se odločila da več kot dve razstavi na leto ne bom obiskala.
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1505 : torek, 31.03.2009 : 00:55:57 »

Ruso od kod si?
 Jaz treniram agility v KD Krim v Ljubljani. Treninge imamo ob sredah in petkih od šestih zvečer na vadbišču v Sneberju.Pridi kdaj pogledat.
Ta teden sicer odpade.
Prej sem trenirala z bernijem in tudi tekmovala za Krim. Sedaj treniram s softyjem in za začetek so dobri izgledi- samo pes je prehiter. Namesto hitro, hitro se derem počasi, počasi.
Zabava je zagotovljena.
 Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.364


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1506 : torek, 31.03.2009 : 03:39:49 »

O pasji hrani se pa tukaj na forumu ne sme niti besedice omenit ,ker je takoj moderator v akciji. Kako si hočeš povedati kaj več o pasji hrani brez omenjanja proizvajalca hrane in cene , ne vem.

Tako, da odpres ustrezno rubriko in pises tja, kjer je za posamezne hrane pravo mesto:
- prehrana - Tovarniško izdelana hrana

V pomoc je zemljevid, kjer se da najti se kaj drugega na tem forumu, kot samo to temo.

Sicer so pa tudi za podrobnosti o solanju v posameznih pasjih solah ter o udejstvovanju v drustvih namenjene tocno dolocene rubrike. Lahko pa seveda pisete karkoli brez cenzure v rubriko Irski mehkodlaki pšenični terier - kotiček za člane.
Logiran

ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1507 : torek, 31.03.2009 : 07:27:41 »

Hvala lepa Jana.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1508 : torek, 31.03.2009 : 07:38:31 »

Ruso od kod si?
 Jaz treniram agility v KD Krim v Ljubljani. Treninge imamo ob sredah in petkih od šestih zvečer na vadbišču v Sneberju.Pridi kdaj pogledat.
Ta teden sicer odpade.
Prej sem trenirala z bernijem in tudi tekmovala za Krim. Sedaj treniram s softyjem in za začetek so dobri izgledi- samo pes je prehiter. Namesto hitro, hitro se derem počasi, počasi.
Zabava je zagotovljena.
 Grin

Sem z Okolice Nove Gorice, natančno iz Renč. Hvala za povabilo, no sicer je malo daleč, vendar bom poskušal enkrat priti, da iz prve in prave roke dobim kakšen koristen napotek glede Agilitiya.
Najbližji je meni Ajdovščina cc 27 km v eno smer. Baje ,da so tam zelo dobri na tem področju. Imam pa možnost tudi doma okoli hiše si svoj poligonček zrihtat, tako ,da bi večkrat lahko povadil. Kje bi pa skico oziroma načrt poligona in kakšne ovire so predpisane dubu nevem. Sem gledal malo po internetu ma tega nisem zasledil.
Za vso pomoč v sina ti bom zelo hvaležen.
Nova je zelo pameten pes saj že sedaj razume okoli 30 ukazov, polovico jih naredi takoj ostale pa kar hitro, seveda ko sva sama in ni zunanjih motečih dejavnikov, dražljajev okolice, drugih psov ...
Kdaj se točno lahko začne z agilitiyem?
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1509 : torek, 31.03.2009 : 08:24:51 »

Jana oprosti.
Ruso odgovorila ti bom v kotičku za člane.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1510 : torek, 31.03.2009 : 08:38:24 »

Ruso odgovorila ti bom v kotičku za člane.

Kako se do tega kotička pride?
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1511 : torek, 31.03.2009 : 09:11:31 »

Tudi jaz imam težavo. Isto vprašanje kot ti. Imam pa še eno težavo. Slik ne znam priložiti.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1512 : torek, 31.03.2009 : 09:26:48 »

Sliko pomanjšaš, jo naložiš in shraniš ,kopiraš drugo vrstico ,kjer piše koda za forum in jo prilepiš v sporočilo. Je enostavno kljub zapleteni razlagi.
Imaš g-mail ?
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1513 : torek, 31.03.2009 : 09:38:50 »

Oprosti sem ti pozabil tole povezavo zdraven prflikat;http://www.shrani.si/nalozi.php.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1514 : torek, 31.03.2009 : 14:02:37 »

Sicer so pa tudi za podrobnosti o solanju v posameznih pasjih solah ter o udejstvovanju v drustvih namenjene tocno dolocene rubrike. Lahko pa seveda pisete karkoli brez cenzure v rubriko Irski mehkodlaki pšenični terier - kotiček za člane.
 
Jana kako postaneš član. Tako, da plačaš članarino najbrž
 
Logiran
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines