mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 11:18:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215738 krat)
0 članov in 68 gostov pregleduje to temo.
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1425 : ponedeljek, 02.03.2009 : 20:35:52 »

Neca91, saj jih ne šimfamo. Hvalimo jih, ker pospravljajo.
Sicer pa so pridni. V soboto sem bila z njimi na ženskem žuru, pa Envy, Tessa in Til - vzro vsem psom. Enkrat pokličeš, pridejo vsi, se ne ravsajo za hrano, ne težijo, edino malo skačejo po ljudeh, ampak to je način moje (ne)vzgoje. Lahko so spuščeni kjerkoli.

Malo prej sem strigla višavca, alergičen je na marsikaj - skoraj vse. Pa kar nekaj takih poznam. No, softyja zaenkrat še ne, so na splošno res zdrava pasma, nič posebnega se jih ne loteva.

Kdo gre kaj v MB na razstavo?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1426 : ponedeljek, 02.03.2009 : 21:20:30 »

Niso si vsi podbni, moja čisto nič ne
krade jo lahko samo v hiši pustim s sirom na mizi (100% najljubša hrana) pa
ga ne bo ukradla, prosila pa bo.

Ena zgodbica moža in žene, ki sem ju spoznala na razstavi; bila sta na obisku pri prijatelju, ki ima nemca. No in ta nemec, je bil res šolan in nasploh brihten. Njun prijatelj je tudi trdil, da ni šans, da vzame karkoli z mize, ker ve, da tega ne sme. No ... pa so ga pustili samega res v sobi (slučajno), hrano pa na mizi. In je žena slučajno pokukala v sobo in zadnji čas opazila nemca, kako lepo hrano liže  Grin Jah, pojedel je res ni, se je pa potem gospodar vprašal, kolikokrat so večerjali takole hrano s "pasjim dodatkom" oz. slino  Grin

Tko da neca, mene bi skrbelo  Grin

In ja, Elmer ima ta gen za pospravljanje v genih! Ko je bil majhen je pospravljal obuvala, sedaj ko je velik pa pospravlja hrano za nami. Aja, pa mentolovi robčki so mu tud fajn všeč, ker ima potem tak prijeten zadah ... da o zobni pasti ne govorim ...
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1427 : ponedeljek, 02.03.2009 : 21:39:13 »

zobne paste ne mara, ker njej umivam zobe Grin. No, se je pa res izboljšalo, ko je
bila stara eno leto so ji hoteli zobe đčistit pod anestezijo, pa sem rekla ne. Sem si
izposodila tole zobozdravniško strgalo in ji samo počistila, sedaj jih krtačim s pasjo zobno pasto, pa včasih dam govejo kost in je super. Čisto beli, veterinar je
rekel neoporečni.

Ja, vidiš, da jim ne zaupaš, sanci!!!!! Mojo je zanimivo gledat. če smo klapa pri mizi, recimo na osmici, be bo nikomur od klape kradla, tudi če nas je dvajset
(krdelo), komaj jo spustim pa je takoj pri sosednji mizi in kar s krožnika vzame,
pa brez prej polizat. Pol jaz kričim, en moj prijatelj jo pa brani, pravi da ravno ta
pravega kuj.... izbere, ta najbolj zoprnega na celem dvorišču.

Ja, vsekakor me ne moti, če bi lih na skrito lizala, si itak vedno poljubčke dajeva,
da je moj mož prav ljubosumen. Vsekakor tudi moja uboga, skače isto gor
in to zato, ker meni paše, ko rečem naj da mir in gre na svoje lezišče, pa
bo tam tiho, dokler bodo gosti v hiši. Super so, tile softiji, blazno učljivi, res,
pa veseli, jaz mislim, da bi se nihče ne smel pritoževat.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1428 : torek, 03.03.2009 : 08:54:10 »

edino malo skačejo po ljudeh, ampak to je način moje (ne)vzgoje.  Cheesy
Kar sem softijev videl v živo in v raznoraznih filmčkih, vsi skačejo radi po ljudeh in to je najbrž najtežje jih odvaditi.V njih je neizmerna enrgija in ogromno, ogromno življenja in radi pokažejo naklonjenost.Tak značaj imajo in pika, oziroma če ima kdo kakšen način kako tega odvaditi na lep način naj pove,  ko te vidi ko prideš z dela po celem dnevu popeni od veselja in skače in zdraven lula od veselja, to je to. Takrat bi jo moral  ignorirati , ampak ne moreš. Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1429 : torek, 03.03.2009 : 16:38:49 »

ruso, se navadiš ignorirat vsaj 2 minute ... vsaj jaz poskušam počakat vsaj tolk, da se malo umiri. Potem pa samo stojim in ga gledam, ko se pa vsede potem ga pa celga prečoham!  Smiley
Drugač pa ja, so skakalci in jih je težko težko odvadit ... svojga sem poskušala odvajat pa se je skakanje sicer dost zmanjšalo skozi leta, ampak vsake toliko časa se pa še vedno zgodi.

Čeprav je zdej huje to, da se rine med nogami in naslanja, kao ; čohaj me!  Grin
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1430 : torek, 03.03.2009 : 20:33:45 »

moja se ne odvadi, pa silja na obraz, pa direktno v usta. Eni ponorijo, pa
naj, niso ta pravi zame. Drugače se takoj umiri, ko vidi, da človeku ni mar,
takoj pogrunta. Čohat pa se skoraj ne pusti, predvsem po glavi, lulala pa
tudi ni nikoli od veselja, kje pa. Ena sodnica, ki jo je probala krotit v ringu
je rekla da je to blazno dominantna psica. Jaz se prej nisem nikoli zavedala tega,
ne vem, no
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1431 : sreda, 04.03.2009 : 08:40:50 »

Edino ignoriranje in preusmirjanje pozornosti na recimo igračo ali kost pride v poštev, toliko ,da se vsaj malo umiri prve dve minuti ko prideš domov, ampak še nekaj je vsi v družini bi morali sprejeti ista pravila in se jih strogo držati, le tako se kaj doseže z skupnimi močmi. Ko pridejo obiski pa na povodec vsaj pet minut ,da se umiri. Ne bi rad delal z muhe slona, vendar je neprijetno zlasti ko ima blatne tačke in si kje na sprehodu in mimo pride nasmejana tetka v prazničnih oblačilih, to je še uredu ko ti reče ne se sekirat .Pride pa tudi kakšna kot ta teden ko smo hodili iz Lucije v Piran ob morju, zjutraj, brez povodca, ko se ti zadere nazaj in ti reče prekleti psi in vi.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1432 : sreda, 04.03.2009 : 16:07:45 »

Uf, če bi jaz dala Elmota na povodec, ko pridejo obiski, bi se mu še bolj mešalo, ker to zanjga pomeni, da greva ven!  Grin Sedaj pomaga malo tud tako, da ga enostavno "naženem" v svojo sobo in tam kokr tolk potrpežljivo čaka, da ga pokličem, da pride pozdravit.  Grin

Drugače pa sem se zadnjič oglasila na hitro pri Gwendy in mi je bla tako smešna - namreč pride pozdravit malo poskoči, pa steče stran, pa spet pozdravi in steče stran ... prav simpatična je!

Mah, kaj čes - sicer pa kdor pride na obisk, se enostavno mora zavedati, da imamo psa ... če jih ne mara, naj pa doma ostane!
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1433 : sreda, 04.03.2009 : 22:07:42 »

Mi tudi psou ne umikamo če pridejo obiski. Drugo je če se kdo boji. Nils je priden in samo vse obvoha in da mir. Blondie je druga zgodba. Ona bi vse obskala in oblubčkala. Na nas navadno ne skače več, ker ve, da ne sme. Ji vedno nastavimo koleno in predvidevam da ni prijetno če se nabiješ  Grin Grin. Smo tudi vse ostale prosili naj ji nastavijo koleno, ker pač ne želimo da skače po ljudeh. Stanje se izbolšuje ampak kdaj pa kdaj pa še vedno rada skoči Smiley Smiley Smiley Smiley Enkrat bo že...
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1434 : četrtek, 05.03.2009 : 08:49:25 »

Nova je vajena kletke, prek dan ko nas ni je že od začetka kar je pri nas v njej. Vsake dve urci jo starši pridejo iskat in gre za pol urce ven na potrebe. Gre tudi na ukaz v kletko + pribolšek seveda. Imam občutek ,da se počuti nekako varna v njej. Ko pridemo s sprehoda in je vsa mokra ko pada dež jo dam za enih 15 min v kletko ,da se posuši in seveda ko pridejo obiski včasih ko ne zaleže nič drugega, tudi za 10 min, da se skulira. Ponoči spi ravno tako pred sobo v kletki. Spodaj sem pričvrstil kolesca in jo lahko premikaš po hiši. Ko smo doma se razume, ni v kletki. Kletka se je izkazala za zelo dobro varianto, tudi to novo leto ko smo bili v apartmajih v Snoviku je zelo prišla prav. V kamperju imam sedaj plastično kletko pod mizo in med vožnjo ravno tako je Nova v njej in je prav tako, ker par krat ko ni bila v kletki se je zapletla pod nogami tako, da če bi imel kaj za žlajfat nevem kako bi šlo. Obvezno pa na urco, urco in pol vožnje se za 15 min ustavimo. Kletka je uredu samo mora biti pri hiši že od prvega dne, da se nanjo že od malega pes navadi. Tudi ko nismo z kamperjem par tednov na potepih, zadošča enkrat samkrat, da je mimaš v kletki in takoj razume kot ,da ji ni potreba v kletko ter izkorišča in cvili za ven par minut. Pes se takoj razvadi, navadi kaj pametnega z velikim potrpljenjem in precej vajami in vztrajanjem, ampak razvadi že enkrat samkrat če mu dovoliš recimo skočit na kavč razume kot , da mu to dovoliš za zmeraj.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1435 : četrtek, 05.03.2009 : 09:00:59 »

ne vem, meni se zdi kletka za psičko čisto odveč, tile psi tako lepo ubogajo, da ni treba tele ropotije v hiši imet. Lučka ima ležišče in ko ji rečemo prostor ostane
tam in konec. Ko nas ni doma je na svojem ležišču, ponoči tudi, jim ima sicer
tri, vzreditelj nam je svetoval naj damo po enega v vsak prostor, kjer se zadržuje
In je super, premika se po hiši, ampak je vedno na svojem ležišču.
Glede lulanja pa zdaj ko je odrasla lula trikrat na dan največ, tako da
ko nas ni vzdrži tudi osem, deset ur, pa še noče ven, ker jo zebe. Ko so
mali pa je drugače.
Sicer imajo vsi ljudje probleme, ker jim psi grizejo pohištvo, NOBEN LASTNIK
SOFTIJA , pa mi ni še povedal, da bi pes naredil škodo v hiši. Je mal značilno
za terierje. Mi smo tudi imeli bivalnik (smo ga bili potem naveličani) in je
pes prosto krožil po bivalniku in imel prostor z blazino pod mizo.
No, ne vem, jaz mislim da je pametno da psa čimveč naučiš, to da človeku
tudi zadoščenje, tako da postanejo kletke, povodci in to počasi odveč.
Mi smo zelo ponosni, ko celo Avstrija bolšči, ker nas Lučka brez povodca
čaka pred trgovino v centru Celovca in to čisto mirno, v položaju prostor.
Jaz mislim, da je tale pasma blazno učljiva in se da z njimi prav komod shajat.
Al pa sem jaz tako srečna. Ne vem kar sem videla punc, Envy, Zoja, pa to
se mi zdijo vse blazno vodljive.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1436 : četrtek, 05.03.2009 : 09:16:48 »

Ne bi je pustil pred trgovino v Avstriji samo na ukaz sedi ali prostor niti če bi bil 110% ,da mi ne bo ušla kam.
Softiji so zelo pametna in ubogljiva vrsta psov imajo pa tudi to lastnost , da naredijo vsake toliko časa kaj prav po svoje, mimo vega in presenečajo , to mi je všeč pri tej pasmi ,da nas malček pojezijo vsake toliko časa , da nam ne bi bilo dolgčas.
neca 91 povej mi rešitev tega problema!!!
Planiran imaš, recimo obisk Pariza tam okoli prvega maja, in seveda greš z AD mislim in psička se ravno prične goniti, mislim, da ti kletka v tem primiru sakramensko prav pride, ali pa se motim?
Ne moreš pa psa pol leta starega spravit v kletko.
Seveda bom tudi sam opuščal kletko in jo vedno manj uporabljal, vendar zaenkrat nam tako ustreza in se je izkazala kletka za zelo uredu zadevo in.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1437 : četrtek, 05.03.2009 : 09:32:23 »

Sicer imajo vsi ljudje probleme, ker jim psi grizejo pohištvo, NOBEN LASTNIK
SOFTIJA , pa mi ni še povedal, da bi pes naredil škodo v hiši. Je mal značilno
za terierje.
Kdo ti bo to povedal neca 91, vsi to zamolčijo. Ko se naveliča igrač, kosti in podobnega, recimo časopisnega papirja napade leseno konstrukcijo kavča, ma ne spredaj od zadaj, tam kjer ni videti, ampak ga grize  Wink Smiley Grin
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1438 : četrtek, 05.03.2009 : 09:52:45 »

Jaz nič ne skrivam - Elmo je znal demolirat, sam na srečo je od pohištve demoliral samo ročke od omaric - so vse pogrižene  Grin Drugače pa je zdemoliral 2 para čevljev, par svinčnikov, 2 polnilca od telefona, par vrečk (to še danes), je prinesel iz kopalnice mehčalec, ga "odprl in zlil po dnevni sobi" ter prazno flašo nesel v mojo sobo ...  Grin
Potem mogoče še kaka brisača al pa krpa ... v glavnem malenkosti...  drugače pa nič večje katastrofe.  Smiley

Smo šli lani z AD v Zadar na razstavo pa je bil kar v plastičnem boksu, ker sta bila še 2 samca zraven s katerima ni bil ravno v dobrih odnosih, pa je bilo vse ok.

Ne vem, jaz mojga ne ujčkam čist preveč - enostavno nima neke izbire pri tem al gre v boks, al se gre kopat itd. ... on se pač sprijazni s tem.  Smiley
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1439 : četrtek, 05.03.2009 : 10:08:44 »

Tudi mi je ne ujčkamo, ko ji rečem naj gre v kletko gre, skoči z veseljem noter .Plastična kletka v AD je manjša in ne rada gre v njo. Študiram, da bom pod mizo montiral varnostni pas tako, da bo pripeta tam na povodcu med vožnjo. Ko gremo z AD za več dni pa s sabo vzeti  železno kletko, itak je spravljiva za vsak slučaj.
Logiran
Strani: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines