mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 08:26:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215603 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #810 : četrtek, 27.12.2007 : 15:09:47 »

Res, že itak je lep, zdaj pa je dobila prav tisto lepo svileno dlako. Škoda, da ga ne vodijo na razstave  Angry
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #811 : četrtek, 27.12.2007 : 23:25:01 »

Kdaj je CACIB Ljubljana??
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #812 : petek, 28.12.2007 : 00:05:48 »

res je luškan tale psičko. Pa tudi Mala. Sicer ni rečeno da najlepše pse vidiš ravno na razstavah. Je pač tako. Tudi o tisti psički, ki so jo Kolačkovi prodali
v Celje, ne vemo nič. Ali ste jo kaj videli? Je zelo luškana?
Meni se zdi  Patrick zelo v redu samček, pa kaže, da Kolačkovim ni pogodu.
Vsekakor sem, ko sem vsa srečna Lučko odnašala domov podisala tudi papir
v angleščini, kjer sem izjavljala, da bom psa parila samo v primeru, da bo
partner čiste irske linije. Jaz seveda tega nisem prebrala, saj me je zanimalo
samo čimprej odnesti domov to ljubo bitje. No, sedaj sem kopijo, ki jo imam
doma prebrala. No, pa nič, na Poljsko res ne bom hodila, mi ni toliko do tega.
Ali gre vsaj Mala, če ne Patrick na razstavo v Ljubljano?Huh
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #813 : petek, 28.12.2007 : 09:34:40 »

Mislim, da Mala ne gre, pol bi menda že kaj povedali. Škoda, pa kaj čmo.

Tisto s pogodbo glede Lučke pa mi je totalno mim, ker Lučka (takole strogo gledano) ni 100 % irska, in to po očetu, ker Baltazarjeva mama je mix. Zato je tudi Klara imela z Baltazarjevo mamo le dve legli, ker je videla, da daje mladiče mešane, ene z irsko dlako, druge volnene. Tako da je s strani Kolačkove brez zveze, da daje podpisovat pogodbe. Ne glede na to, da pes izgleda irski, je treba poznati kar precej njegovih prednikov in rodovnih vej, da veš, pri čem si. Baltazar pač ni čisto irski (na zunaj je, po prednikih pa ne). Itak pa se volneni pojavijo tudi v npr. nizozemskih leglih, ali pa popolnoma irskih. Tako pač, kot se v leglih nemških ovčarjev pojavijo dolgodlaki nemški ovčarji. Genetika dela svoje, pa če mi skušamo biti še tako pametni.

Glavno, da so fajn po značaju. Če hočeš razstavnega ali vzrejnega psa, se boš že pozanimal, kakšnega. Mislim pa, da je prvo še vedno to, da se s psom ujameš.

LP
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #814 : petek, 28.12.2007 : 09:53:34 »

Pa še malo Patricka, mi je lastnica ravno poslala nekaj slik.

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #815 : petek, 28.12.2007 : 13:09:23 »

a softy in višavc se dobro razumeta?
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #816 : petek, 28.12.2007 : 13:35:20 »

Zakaj ne, saj skupaj gredo, kakor so navajeni. Jaz sem imela npr. kraške ovčarke + pritlikavega šnavcerja pa potem nemške ovčarje + pritlikavega šnavcerja. Edini problem je bil, da je bil "ta mali tečko" pretirano pogumen in se je spravljal nad nemškega ovčarja  Grin Potem smo ga pa reševali. Dejansko majhno telo pa velik pogum.

Patricku najbrž kar ustreza takale živahna družba. On je zdaj itak že odrasel, za igro sicer še vedno, ampak glavno da nimajo dveh mladičev hkrati. Dva mlada terierja hkrati ...auč!
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #817 : petek, 28.12.2007 : 14:13:43 »

Kar se tiče pogodbe, pa se meni zdi kar ok. Če že Lučka ni 100% je vsekakor bolje, da se jo pari s takim 100%, ker je vseeno manj možnosti, da pridejo ven mladiči, ki imajo genetsko gledano več irskih genov. S parjenjem predstavnika, ki je mešanega tipa obstaja možnost, da se pojavijo lahko tudi mladiči, ki so bolj volneni oz. pride do mešanega legla.
Recimo kombinacija Barbare Bush Kni York x Villa Rosas Farid je dala ven tako irske kot volnene tipe. Pa sta oba predstavnika na ven irska.
Irski gen, naj bi bil dominantni.
Kar se tiče parjenja; mislim, da je vseeno bolje, da se gleda tudi na prihodnost pasme.

Lučka pa saj ne rabiš it recimo ravno na Poljsko; kaj pa kje bližje? Saj lahko pomagamo najdt kakega irca, ki je tudi navzven lep, pa po možnosti kje bližje.  Smiley

Višavc pa pšeničnik - smešna kombinacija; oba zgledata zelo simpatično.  Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #818 : petek, 28.12.2007 : 14:30:28 »

Saj ne gre za pogodbo kot tako, samo Kolačkova oglašuje svoje pse kot 100 % irske. Glede na to, da v razdalji 500 km ni samca t.i. čiste linije, pa bi bilo bolje, da ne bi dajala takih hudih pogojev v pogodbo. Pa naj parijo tako, kot ona, ki tudi pari svojo irsko z Baltazarjem, ki ni čisto irski. Ker sicer ga skoraj ni lastnika psice, ki bi se odpravil tako daleč.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #819 : petek, 28.12.2007 : 21:16:44 »

Ja, jaz če bi to znala bi vam poslala sliko tega Poljaka in 100% da s Patrickom
nima primere. Tudi ker je bolj dolg, Lučka je že itak dolga in to so na vzrejnem
dali kot glavni pogoj pri paritvi. Zdaj pa že pridobivam toliko estetskega čuta,
da razumem Samson, ki pravi, da so kratki psi pri tej pasmi zelo lepi. Je res,
začenjam to videt. No, ta list je sicer na ime vzrediteljce, ki ni Kolačkova, ampak
tale Beata, ki je lastnica mame. Sicer po mjihovem ne smem praktično z nikomer
parit, niti s tem fantom (pardom s psom) iz Brna, ki ima Tima Knee Yorka, sina
od Mariota, ker je Lučka z Mariom v strogem sorodu itd. itd. Jaz sem 100% prepričana, da večina ljudi ne kupuje razstavnega psa. Tudi jaz ga nisem, izbirala sem po značaju (podrejenost po Campbelovem testu). Bom šla zaradi
družbe še na kako podeželsko razstavo, sem pa popotnik, izletnik in pohodnik
in priznam, da se raje klatim po gozdovih kot razstavljam. Se pa svojim psom
fejst razumem in to je glavno. No, glede Kolačkovih, pa je meni Baltazar veliko
bolj všeč recimo, kot Paws in sploh ne vem, zakaj bi bilo nekaj te volnene krvi
taka huda stvar. Morda je še pri značajo to dobrodošlo. So pa v redu ljudje, svoje pse imajo radi in mi je, vsakič, ko jim pišem, da bi psa parila s kakim
samcem tu v bližini, in se potem jezijo, pač hudo. No, pa se Lučka itak ne goni
in problema ni!!!! lepo se imejte
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #820 : petek, 28.12.2007 : 23:49:06 »

Jaz imam psa, ki sem ga kupila direktno pri Kolačkovi. Oče in mama sta njena psa.Pregledala sem pogodbo. V njej ni nobene zahteve glede parjenja, edino želja, da bi vzdrževala irsko linijo in ohranila kontakte z njo. Pogoj pa mi je postavljala Klara Bayerova. Najprej sem hotela pri njej kupiti.Bila sem že zmenjena za psičko. Ko mi je povedala za pogoj, sem se ji zahvalila in iskala psa drugje. Normalno je sprejela mojo odločitev, pa sve končali.
Ne razumem zakaj je potrebno imeti take probleme glede paritve. Saj samca ali samico izbira lastnik glede dobrih in slabih lastnosti svojega psa.
Pa kaj potem, če nikoli ne pariš. Naš Dimon ni oče in tudi ne bo. Ima vzrejno dovoljenje, ki ga pa nismo podaljšali. Kako bo z Ernijem bomo pa še videli.
LP
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #821 : sobota, 29.12.2007 : 18:10:25 »

Lučka,
kar nekaj nas meni, da se je pasma že skoraj čisto izrodila. Slike psov izpred 70 let ti kažejo lepe irske pse, s pravo irsko dlako (nobenih volnenih!), malce manjših od današnjih.
Značaj pa nima nobene veze s tipom dlake!!!

V standardu poleg samega izgleda psa, je lepo opisan tudi karakter! In pšeničnik, ki izredno odstopa od tega, ni ravno najboljši za nadaljne parjenje - moje mnenje.
In če ne veš, zakaj bi bilo nekaj volnene krvi tako grozna stvar, ja pol pa al ne parit sploh, ali pa izberi kakega netipičnega, ki ima pa fajn karakter.

Lučka ni slaba psica, sam če še sama ne veš kaj bi rada in ne razmeš same vzreje čisto dovolj - potem pa si raje vzemi čas za to preštudirat in jo pari potem, ko boš imela sama dovolj informacij, da se spustiš v to, ali jo pa raje ne pari.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #822 : sobota, 29.12.2007 : 18:44:03 »

Ja, tako kot ima Kolačkova napisano, samo željo, je bolje, kot pa prav pogojevanje. Ker če vzreditelj postavi pogoj, da ne smeš pariti, če ona ne privoli, potem je (glede na stanje npr. pri nas) pes/psica neuporaben za vzrejo, ker ga itak ne smeš pariti z nobenim daleč naokoli. Če pa se že odločiš za vzrejo, pa je prav, da se po najboljših močeh potrudiš, da izbereš najboljše tako po izgledu kot po značaju. Itak pa značaj v ogromni meri oblikuje lastnik. Lažje je ugotavljati dednost glede zunanjosti, kot pa značaja. Tle imamo preveč mi prste zraven ...

Kdo od pšeničnikov pa pride vsaj gledat na razstavo? Ker razstavljalci bomo težko držali pse in kuhano vino hkrati  Wink Kakšna navijaška skupina bi bila dobrodošla, ni nujno, da je zraven tudi Na Golico. Kakšen s fotoaparatom,  npr. 10 softijev bo kar nekaj za poslikat, čeprav smo te pse že videli, pa so vendar vsakič drugačni. Pa gasilske sploh.

Erni, kdaj jutri prideš na frizuro?

LP
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #823 : sobota, 29.12.2007 : 23:18:35 »

No, jaz, glede tudi na težko določljive Lučkine gonitve, mislim, da se bom res težko odločila za paritev, če se bom, pa se bom ko bo res odrasla. Jaz vem, katera je razlika med irskim in ameriškim, itd. itd., res ne vem, pa, zakaj, če
sta se sparila psička  iz Divače in Alex in smo dobili nekaj presrečnih lastnikov
nežnih in prijetnih psov (sama sem srečala nekatere), bi jaz eventuelno ne mogla parit s kakim Janjinim, meni se ti psi ne zdijo napak, Envy je po mojem vsekakor eden najlepših psov, kar sem jih videla. Poleg tega ni vse v dlaki, recimo tile zadnji od Clavdije se mi zdijo (vsaj meni) nenanvadno dolgi, mene pa to res malo moti. Strinjam se z ohranitvijo tega irskega tipa, sama sem ga izbrala, ker mi je všeč, toda bodimo realni:pes je kot prvo prijatelj in sopotnik in veliko  je lastnikov, ki bo srečno živelo z njim ne da bi razstavljali. No, še en problem je po mojem: ta pasma, kot vse druge pasme se zelo veča. Nemci recimo o moji pravijo, da ni pravi pšeničnik, ker je majhna. To večanje pa je
pomnožilo  število psov, ki imajo težave s kolki. Ljudje p si želijo zdravih kužkov, ki jih bodo čimdlje spremljali na tudi na sprehodih ali na agilitiju.
 Tile od Janje so po mojem lepe rasti, ravno prav visoki in imajo nežno glavico (recimo Patrick).
Meni je tudi Mala izredno všeč, to je kandidatka za zmago.
No, glede lista, ki sem ga podpisala sem jaz med drugim pristala tudi na to,
da bo pes živel v hiši in ga ne bom imela zunaj, tudi to je bil pogoj za nakup.
No, pa res živi v hiši, saj tudi ne mara bit sama na vrtu.
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #824 : nedelja, 30.12.2007 : 08:25:15 »

hmm, no, pšeničniki res niso tako majhni psi, pa vendar, po mojem tudi ne sodijo v pesjak. se mi zdijo preveč nežni.
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines