mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 07:18:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215568 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #690 : sreda, 14.11.2007 : 14:46:13 »

Mhhh, je tak tip, jaz sem ga spoznala v eni majhni gostilnici na Cresu,
zvečer, s pogledom na morje, je malo umetnik, malo divji, si je želel stikov, ampak je tip za piknike, ampak ne za razstave, predvsem ne
za take mega, kot v Ljubljani. Ampak pomlad bo kmalu. Imam še en
predlog. Če bo piknik nekje od marca do maja, lahko nekaj zastonj
dodam k meniju. Če vi imate jajca, pardo, če vi kupite jajca, lahko jaz
naperem kolikor hočete (tu jih je res veliko) divjih špargeljnov in
naredimo eno tako frtajo (omleta) s špargeljni, kot je na Dolenjskem
ne pomnite.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #691 : sreda, 14.11.2007 : 14:59:11 »

Fino, na Dolenjskem frtaje ni, jajc pa je dost. Čeprav imamo špargeljne na vrtu. V bistvu super ideja: vsaka pokrajina poskrbi za kakšno specialiteto, take za grist in tekoče zadeve.

Sanja, pa povabi tegale umetnika z lepim psom na razstavo v LJ samo gledat, kako umetniški smo mi in naši softyji. Iz tega lahko napiše igro ...
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #692 : sreda, 14.11.2007 : 20:08:44 »

tekočih zadev imamo tud veliko, takih bolj kislih, kot so vaše, ampak bolj
goste so in bolj črne. Jaz lahko Sanji kar mail osredujem od tega Čeha ali
pa mu za uvod še jaz pišem in mu pošljem nekaj slik (od Lučke, ne mojih),
kot sem mu obljubila. Naši špargeljni so vsekakor divji, niso ta debeli, so
tanki in imajo močnejši okus, rasejo pa po gmajni, da jih v eni uri celo
vrečo nabereš, pa še na psu ostane precej trnja in druge šare.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #693 : sreda, 14.11.2007 : 20:49:38 »

Jaz bi lahko kako Belokranjsko zadevo prinesla (jih mam zlo rada), tudi specialitete vinskih trt.  Grin

neca, kar povabi ga na razstavo - se tud men mal zmeša na razstavah in postanem bolj divja  Grin Če ga spoznam pa še z Elmerjem mu bo pa sploh vse skup všeč  Grin  Cheesy


Sem ravno danes razmišljala - nekateri lastniki pšeničnih terierjev (skoraj vsi) nismo ravno najbolj resna bitja pod soncem. Sam a je to vpliv pasme na nas, ali smo taki po naravi?  Cheesy  Grin Grin
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #694 : sreda, 14.11.2007 : 22:21:11 »

Hm! Šparglji, jajca pa še MIP-ov pršut! Je res potrebno čakat pomlad in Čehe? Jaz sem za piknik s temi dobrotami tudi sredi zime. Res da imamo v Kočevju zimo, vendar smo se pripravljeni pripeljati tudi v tople kraje. Tudi jajca imamo, taka debela, domača. Verjetno so tudi dolenjski šparglji taki konkretni, debeli.
Neca in Sanja vidve pa kar sanjajta o umetnikih in morju. Bo več nam ostalo.
 Cool
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #695 : četrtek, 15.11.2007 : 00:18:57 »

Irena, če izbiram med dobro pojedino in dobrim moškim ...  Grin Čudno res, da mi ne grejo pol kile dol!  Grin

Aha, še mal da se vrnemo nazak k čveku o pšeničnikih; ali svojim kaj dodajate v hrano? S čim jih hranite?
Elmer je na briketih sedaj mu pa dodajam zraven še "lososovo olje", baje da je dobro za dlako. Sam mu pa potem še dodatno bolj smrdi iz ust.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #696 : četrtek, 15.11.2007 : 08:43:50 »

sina, pozimi NNNIIIII špargeljnov, je treba vsekakor počakat na pomlad.
Lani smo jih sicer nabirali že februarja, ampak je še vedno pomlad. Toplo
pa pri nas sedaj ni, morda na Obali, tam pri Mali, ki se več ne oglaša. Pri
nas na Krasu pa brije ena taka burja, da je kar lepo pri peči.
Jaz dajem moji brikete, za dlako ji na žalost nič ne dodajam, v dlako pa
že mati narava na izletih veliko doda.
Jaz mu bom že zvečer poslala mail za razstavo v Ljubljani, če bo pa več
zahteval, na primer, da ga nekdo tja pelje, boš morala bit to ti Sanci, ker
mene na razstavo ne bo.
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #697 : četrtek, 15.11.2007 : 10:12:30 »

Hojla vsem:) Res se že dolgo nisem nič oglasila. Saj berem še kar redno tele strani, ampak za kaj napisat sem pa včasih malo lena... Je pa tudi res, da me danes po doooolgem času ne lovijo razni roki za oddajo takih in drugačnih prevodov. Skratka, malo novic o Mali: zadnje čase imamo probleme z žlezo in jo vsake tri tedne vozimo k sestrični veterinarki, da ji jo sčisti. Zaradi tega se je nekaj časa tudi praskala kot poblaznela in je dobila ob bokih čisto ofucano in oranžno dlako (no, zdaj je malo bolje, ker se malo manj praska, pa ji začenja spet rasti normalno svetla). Tako se tudi nekako nismo odločali za nobene razstave ipd., ker je bila precej neugledna:) Zaradi tega je že ene 4 mesece na ekskluzivno dragi dieti za alergike (7 kg vreča briketov za 56 EUR!!!), ker je bilo treba izključiti, da nima tudi kakšne alergije na hrano. Zdaj ji bom počasi začela mešati zraven tudi malo cenejše, da ne obubožamo, če se seveda ne bo spet začela mogoče praskat.
Aja, za tisti spomladanski piknik smo pa tudi mi zainteresirani, če bo le čas (žal prevečkrat delamo ob vikendih). A če se ve dovolj časa vnaprej, se da nekako skombinirat, da smo kdaj pa kdaj tudi frej kakšno soboto ali nedeljo.
Nič, zdaj pa se grem posvetit Mali, ker jo danes po dolgem času čaka ne preveč prijetno opravilo: imamo namreč na sporedu česanje, striženje in kopanje, da spet postane malo bolj damsko terierska!
lp, Monika
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #698 : četrtek, 15.11.2007 : 11:26:17 »

Pozdravljena Monika!

Sem že razmišljala, kje ste ve z Malo!
Elmer na srečo ni imel do zdaj nekih problemov z analnimi žlezami. Upam, da boste to kmalu popolnoma odpravili.

En vikend frej se bo pa že našel  Wink
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #699 : četrtek, 15.11.2007 : 11:57:59 »


neca, kar povabi ga na razstavo - se tud men mal zmeša na razstavah in postanem bolj divja  Grin Če ga spoznam pa še z Elmerjem mu bo pa sploh vse skup všeč  Grin  Cheesy


Ostalega ne bom komentirala Wink Grin ampak z Elmerjem na razstavi - se mi obeta handlanje Wink

Za piknik pa lahko spacam skupaj (bolje rečeno nafehtam mami) potico. Tako tapravo, našo Wink pa domače borovničke Wink
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #700 : četrtek, 15.11.2007 : 12:01:00 »

Zdravo, Mon. Tele analne vrečke znajo biti zoprne. Moj drugi nemški ovčar je to imel in potem mu je bilo treba vrečke prazniti "ročno" do konca življenja. Pri vsej tej mehki hrani, ko je blato vedno enako, ni čudno, da prihaja do zamašenih analnih vrečk. Jaz vsake kvatre psicama dajem kosti, ker ju malo "zaprejo", potem se bolj napenjata in ob tem se vrečke izpraznijo. Oziroma ker sta pametni, si najdeta sami kakšne take "zrelo zrele", kje za mojim hrbtom.

Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #701 : četrtek, 15.11.2007 : 12:54:34 »

Huh, evo, Mala je postrižena in počesana. Oranžni fleki so skoraj izginili, juhej. Samo še v banjo bo treba. Mene je pa skoraj v križu usekalo pri tem projektu... Definitivno preveč sedim pred računalnikom!
Kar se pa teh vrečk tiče... Na srečo je sestrična v Kopru zastonj na voljo za strokovno praznenje teh vrečk, ker ji jih mora vsakič tudi izprati z eno tako tečno napravo, ker se ji prav zagnojijo. Še dobro, da ima Mala tako prijazen karakter, da kljub temu tečnemu vsakomesečnemu opravilu še vedno z veseljem laufa v ambulanto. Edino na mizi jo je malo težje obdržati, ker je močna ko bik (čeprav ima samo dobrih 14 kil). Na srečo je Borut bolj pri sebi, pa jo zgrabi, tako da malo težje mrda:)
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #702 : četrtek, 15.11.2007 : 14:20:51 »

Monika kaj pa če bi res probala ta nasvet od Janje; mogoče ti pa ne bi bilo treba potem vsak mesec hodit na uraden obisk k sestrični.  Smiley

Po Malinem današnjem projektu, ko bo že lepo suha, pa kako sliko pripopaj.

Neyka - sam če bo Elmo z mano, pričakuj ne le hendlanje ampak tudi varstvo za čez cel dan; popoldne bom namreč delala na specialki  Cheesy  Prenočišče že mam, pa mislim, da bo placa tud še zate, če si za  Wink
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #703 : četrtek, 15.11.2007 : 14:30:33 »

Kosti (ampak brez pretiravanja s količino) so dobre bolj kot preventiva oziroma v primeru mojega nemca, tam je bilo treba 1 x ali 2 x letno do veterinarja (ampak samo iztisniti, brez izpiranja). Pri enih pa takile domači načini niso primerni.

Res rabimo kakšno novejšo Malino sliko. A 14 kg ima? Envy pa, čeprav ni visoka, 18, Tessa pa pri 14 mesecih tudi 14, pa se mi zdi ena kumrna glista. Čeprav v bistvu ni suha, je pa zelo ozka in nima toliko dlake, zato izgleda pač šlank (čudno, jaz sem tudi brez dlake, pa ne izgledam šlank Angry)
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #704 : četrtek, 15.11.2007 : 17:20:01 »

No, saj sem vedla, da je moja predebela, je precej nizke rasti in ima šestnajst kil, to je kar veliko, kot lastnica se bori za prvo mesto v tej
panogi. Bo dieta. Poslušaj Mon, sicer moja sedaj nima problemov z žlezami, bi jo pa enkrat vsakih toliko let bilo treba pregledati. Ali
ima tvoja sestrična ordinacijo??? Meni do Kopra ni daleč, bi pa rada
imela veterinarko, ki se softijev ne boji in jim ne daje za vsak nič
anestetikov.No, če bi hotela vsaj probat ali se da brez anestezije. 
Ko veterinar pasme ne pozna, vidi pač da je terier, ga
 nekoliko spomni na pit bulla in že ga uspava za splošen pregled.
Jaz pa mislim da preveč teh injekcij ne koristi niti ledvicam, niti srcu.
Ja moja je čisto ista, nikogar bi ne ugriznila, skače pa sem ter tja po
mizi, da je kar veselje.
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines