mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 18:24:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 218357 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #630 : ponedeljek, 22.10.2007 : 17:52:40 »

neca pa si govorila z veterinarjem o tej navadi Lučke?
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #631 : ponedeljek, 22.10.2007 : 20:01:31 »

Nisem, je pa dobra zamisel, bom imela vsaj priložnost, da gre Lučka
k veterinarju. Tega se namreč boji tako kot sodnikov na razstavi in
je kar zoprno jo zadržat na mizi. Komaj bom imela trenutek časa,
probam, pa hvala za idejo
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #632 : ponedeljek, 22.10.2007 : 22:27:29 »

Neca pa naj se veterinar malo potrudi in skloni, da bo lahko pregledal Lučko. Res da nimam peresno lahkega psa, se pa bp zmenim z veterinarjem da ga ne dvigujem na mizo če ni nujno (doslej je bil na njej samo ko mu je vet povezoval taco ker si je blazinco porezal). Mogoče nebi bilo slabo vsaj za toliko časa da se malo privadi.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #633 : torek, 23.10.2007 : 06:35:48 »

Sicer izven konteksta, sam Neyka si te prav predstavljam kako dviguješ tako težko mrcino kot je tvoj Neon!  Grin Grin Grin

Elmer ima pa veterinarje zaenkrat prav rad - mize sicer ne mara preveč, sam on je itak tak tip psa, ki se pač "vda v usodo" in malce potrpi ... Zaenkrat res nobenih problemov; tudi pri cepljenjih gleda naokoli in sploh ne trza.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #634 : torek, 23.10.2007 : 07:05:03 »

Strela, si zgodnja  Grin
Elmer je očitno po mamici, ta ima prav rada veterinarje, kljub temu, da je nekaj let nazaj dobivala prav boleče injekcije, še vedno gre sama not in je odvezana v ambulanti. Tessa pa je bila pred kratkim cepljena in je tudi stala čisto pri miru.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #635 : sreda, 24.10.2007 : 09:06:14 »

Ste srečni, taka je bila moja prinašalka, je kar tekla sama v ambulanto. Lučka pa je, kot kaže preobčutljiva na bolečino in je
ostala šokirana že pri tetoviranju. Pri veterinarju sicer ni napadalna,
česar pa na žalost nekateri nočejo verjet, je pa nevarna pri cepljenju, ker se stalno premika in leze nazaj, tako da je veterinar
rekel, da je to zelo nevarno, kajti igla lahko zaradi stalnega premikanja prebode kak organ. Pa se prejšnja, Neca, sploh ni zavadala, ko je dobila injekcijo. Ne vem, ali je prišlo do kake napake.
Recimo pri čipiranju, je Lučka hudo jokala, kar se mi zdi čudno, ker
se drugi psi sploh ne zavedajo, da jih čipiraš. Sicer je ona taka, da
zacvili že ko ji odtrgaš klopa. Je pač ........občutljiva pasma!!!???
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #636 : sreda, 24.10.2007 : 09:58:25 »

madona, samson, kolačkovi so mi poslali slike enega poljaka, ker bi
hoteli lučko parit z njim. jaz pa sploh verjetno ne mislim parit (tudi
zaradi hujših težav z mojo mamo) in če bi absolutno ne na poljskem,
saj naša stara škoda še do Ljubljane komaj prikravsa. jaz upam, da mi ne bodo zamerili, so mi ful simpatični, tako dobri so, prisrčni in
imajo te pse radi, tako da ti vedno pisarijo. No, če jih kaj vidiš, daj
no malo prepričat, da lučka morda sploh ni primerna za parjenje itd.
itd, tako da ne bodo tako hudo trpeli. če bi jaz sploh parila ( in o
tem imam tisoč dvomov tudi zaradi lučkinega značaja), bi samo s
patrikom, ker se mi zdi v redu, primeren za lučko in blizu (relativno).
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #637 : sreda, 24.10.2007 : 10:23:49 »

Lepo, da se zanimajo za psičko, ki so jo prodali - veliko vzrediteljev se žal po prodaji za svoje pse ne zanima več.

Odločitev o vzreji je popolnoma v tvojih rokah, uradno si ti lastnica in pika. Mogoče zdajle misliš tako, čez dve leti pa boš mogoče drugače, ali pa ne. Ta pasma sicer ni tako občutljiva, se pa dolgo razvija in če ima psička prvo leglo pri 4 letih, je to čisto O.K. Glede Lučkinega značaja pa jaz ne morem razlagati Kolačkovim, ker Lučko premalo poznam. Daleč največ pa je itak odvisno od lastnika, ki dveh psov ne vzgoji enako, vedno so neke spremembe, kar "pali" pri enem psu, niti približno ni tako pri drugem psu. Tako da ima lahko človek veliko veliko psov, pa se stalno pojavljajo "novitete", ki so nam všeč ali pa ne. Lučka je še precej mlada, nekaka pubertetnica, in njena razpoloženjska nihanja ... če se samo spomnim nase v tem obdobju - groza Grin
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #638 : sreda, 24.10.2007 : 14:34:39 »

Neca, lepo te prosim, da ne kompliciras tolko!
bodi vesela, da so ti to ponudili.... tu ima marsikdo res lepega psa, pa jim vzreditelji ne dovolijo.
konec koncev bi Lučki morda koristilo, da bi imela mladičke, mogoče bi se ji tudi dlaka popravila,...
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #639 : četrtek, 25.10.2007 : 13:50:23 »

Ja, morda imate prav. Zdaj sicer ne, ker je problemov čez glavo, časa
imam pa še, kajti Lučka je kmalu stara dve leti, gonila pa se je doslej
samo enkrat pri 13 mesecih. Značajno, samson, sicer jaz nimam kaj reč o njej, zame je superlučka, ful inteligentna, učljiva, prilagodljiva in odličen prijatelj. So pa čisto vsi sodniki (kar na treh razstavah) doslej rekli, da ima atipičen, neterierski značaj in predvsem zadnja
v Italiji, ki je sicer rekla, da ji je fizično Lučka zelo všeč, super, zaradi
zelo atipičnega značaja ni za reprodukcijo. No, sicer mi je celo rekla,
da jo moram peljati med ljudi. Ampak lučka je vedno med ljudmi in razen dohtarjev in sodnikov nanje skače, jih poljublja in je, kot praviš ti, preveč vsiljiva.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #640 : četrtek, 25.10.2007 : 14:10:58 »

No, poznam tudi še eno takšno, iz Hrvaške, ki je npr. enkrat v ZG dobila odlično, ne pa tudi Prvak mladih, ker je sodnik dejal, da nima tipičnega značaja - stala je z repom med nogami, se tresla itn. Torej sedaj poznam 2 softijski izjemi - kar res ni veliko glede na to, da sem jih videla že res ogromno - lani v Pragi npr. 67 na kupu, v Avstriji na srečanjih tudi. Sicer pa verjemi, da ko smo pripeljali Envy domov, je še dolgo vedno od nje tekla lužica, ko je videla tuje ljudi, pa veš, kakšna je sedaj - zelo družabna in neverjetno pogumna. Tessa pa je tudi  bolj "zajčja", sicer ima občasne "čuvajske" popadke, ampak dejansko jo je bolj strah. Nekako so softiji kot mladi precej plašljivi in večinoma to preide, ko popolnoma odrastejo. Večinoma, so pa izjeme, kot vedno in povsod. Jaz npr. nisem ravno plašljive sorte, pa tudi ne skačem in poljubljam sodnikov, zdravnikov ... Grin Grin Grin
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #641 : četrtek, 25.10.2007 : 18:41:45 »

Hm, pšenični terier, ki skače in ljubčka ljudi? Kako neznačilno!  Grin Grin Grin

Glede Lučke v ringu. Mogoče si ti preveč živčna na razstavi pa tudi ona to občuti in je potem tako.  Wink
Predlagam, da greš še na kako razstavo in se pred razstavljanjem z njo malce igraš in jo sprostiš. Bo mogoče malo več značaja potem pokazala.  Smiley Al pa če si obe privošćita eno fino masažo  Grin

Guendy se na prvi razstavi tudi ni počutila preveč fino v ringu. Sedaj v Maribotu pa je bilo že veliko boljše; res pa je, da sem pred tem se malce poigrala z njo, v ringu pa sem ji prigovarjala, kako je pridna itd. ... V nedeljo sva dobile na koncu ocenske liste še napisano "sweet character"  Cool

Kar se pa tiče parjenja; nikoli ne reci nikoli. Imaš še čas počakati in mogoče si boš res premislila. To je pasma, ki pozno "odraste" (če sploh kdaj  Grin ), pa zdi se mi super, da Kolačkovi pomagajo pri izbiri. Veliko bolje, če kot pa če bi moral sam iskat.  Smiley

Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #642 : četrtek, 25.10.2007 : 20:08:25 »

ja, to o živčnosti drži, samo nisem živčna samo jaz, ona občuti splošno napetost. Pomisli, da smo bili enkrat v goah, pa se nam je pridružila ena
taka simpatična najstnica, ki se je skregala s fantom, ki jo je pustil zadaj
in je laufal naprej, ona pa je bila prvič v gorah in je bila živčna, pa še ful
jezna nanj. Skoraj tresla se je in lučka, ki ni nikoli renčala na nikogar, je
začela nanjo renčat, nekako ni znala zakaj je jezna in se je bala, da hoče
nam kaj slabega. Ona zelo občuti, potegne gor. Je imel pa prav tale simpatični lastnik od Jessy, ki je rekel, naj probam razstavo na odprtem.
In res je bila v Grdišču (kjer je dobila BOBA), veliko boljša, smo šli celo na
Best in show (samo za trening) in je bila čisto v redu, je pustila, da jo
držim v pozi. Ker je bilo na odprtem. Wink sem tudi jaz tak bolj divji, gozdni tip Grin. Bomo pač videli, kaj se bo dogajalo, je pa res, da je super. Če se
v gozdu, na gobarjenju izgubimo, ji samo rečeš. Lučka, kje je avto in si
v dveh minutah rešen Smiley
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #643 : sobota, 27.10.2007 : 20:18:47 »

Danes smo spoznali Mijo. Res simpatična psička, nežna, z dvemi mucami,
ki se ji motata okoli nog gre na sprehod, pa fejst s psi. Prisrčna in neterjerska, kot Lučka, pa lepe postave, močne, lepo oblikovane, o dlaki
je težko kaj reč, ker so jo obrili, po leglu je bila vsa zavozlana. Pa tudi
lastnica je prijazna, res mi je žal, da jim je ena psička ostala, je je škoda,
se bomo potrudili, če bo kdo poizvedoval. So pa Kolačkovi zadnjega oddali
sedaj pri skoraj šestih mesecih. Wink
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #644 : ponedeljek, 29.10.2007 : 13:47:16 »

danes sta pa Tjaša in Blondie na slikici v slov.novicah. Lepo. Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines