mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 15:18:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215851 krat)
0 članov in 32 gostov pregleduje to temo.
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #600 : sreda, 03.10.2007 : 19:23:43 »

No ni ravno osrednja Slovenija, je pa 20 min stran od Ljubljane in vseeno bolj v sredini kot pa NM Wink

Iz kod pa ste večinoma ti ki imate softije? Oz. v katerih krajih se kakšen nahaja? Koliko je razen forumašev in mogoče razstavljalcev sploh interesentov za tak piknik (če se pogovarjamo samo o softi in ne terier pikniku)?

A bolj ustreza jesenski piknik (se pravi je treba pohiteti) ali spomladanski piknik? Če v enem normalnem času naredim izpit za avto organizacijo bp prevzamem, brez le-tega si ne upam, doma dobijo živčni zlom.

Kaj pa okolica Celja? Do tja tudi ni zakomplicirano prit, pa najverjetneje so cene za najem prostora nižje kot pa LJ konec.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #601 : sreda, 03.10.2007 : 20:12:41 »

Terrier piknik je že bil, menimo se samo o softy pikniku.

Čeprav si mi dala pa fino idejo; v Avstriji imajo poseben piknik za irske pasme terierjev - Janja lahko več pove, ker je že bila.
Mogoče bi drugo leto na spomlad kaj takega organizirali. Poznam tako fino lokacijo. Smiley

Nazadnje smo malce "piknikovali" pri Janji, ko je prišla še Irena z Ernijem (5 softyev).

Jaz sem za jesenski piknik; kostanj, mošt, kuhano vino ... mmmmm...

Ajde s predlogi na dan!
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #602 : četrtek, 04.10.2007 : 08:01:52 »

Glede števila softijev: 8 v NM, pa ene toliko tudi v MB oz. okolici, kakih 5 v CE in okolici, 4 v Novi Gorici, v LJ tudi kar nekaj, tako, da so kar razpršeni. Je pa velika razlika glede tega, koliko so lastniki aktivni, mislim glede sodelovanja. Velika večina jih ima samo za hišne ljubljenčke in nismo toliko v stikih. Ampak če ne hodijo na razstave, je pa piknik čisto nekaj drugega.

V Avstriji so imeli (zadnja 3 leta ne več) vsako pomlad srečanje lastnikov/ljubiteljev irskih terierskih pasem. Zbor, potem pohod cca uro ali dve na nek hrib, kot npr. če bi šli na Gorjance, tam je restavracija, kjer smo šli s psi seveda not (Avstrija pač). Program je bil v stilu: pozdrav, predstavitev, od kje vse smo udeleženci, potem kakšno zabavno darilo za organizatorja, on pa je imel pokale za: najmlajšega psa-udeleženca, najstarejšega, za lastnika, ki je prišel najbolj od daleč, za tistega, ki je s seboj pripeljal največ psov, enkrat za eno lastnico, ki ima mojo softyjko, pa je "v penzion" vzela še staro kerryjko in irsko terierko od neke vzrediteljice, ki je umrla, itd.
Zvečer pa k Donavi pečt ribe. Pa spustit pse ... Žal teh pohodov tam ni več, ker zdaj ima organizator dovolj dela, ker zadnja tri leta organizira razstavo v tem kraju.
Podobno je bilo tudi na letošnjem terierskem pikniku na Otočcu: sonce, dovolj sence, reka, velik prostor, roštilj, pijača, nagradice za pse in lastnike ...
Tako, samo še prostovoljec z voljo organiziranja.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #603 : petek, 05.10.2007 : 15:18:00 »

V mojem kraju so 4 softiji.prihajam iz Škofje Loke
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #604 : nedelja, 07.10.2007 : 14:06:57 »

Na CAC Maribor prijavljenih 7 softyev!

Ok, pridemo; Tessa, Envy, Guendi, Ernie pa Kiper. Zoya najbrž tud tko da kdo še ostane?  Grin
Bo veselo.  Smiley
Pred softyi je le 9 psov, tako da bomo morali biti kar točni. Vsaj tam ob pol desetih, če se prikažemo, še bolje pa malce prej, da se mal segreješ ob kavici.  Wink
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #605 : ponedeljek, 08.10.2007 : 10:22:45 »

Mogoče kava ne bo dovolj, pri takih temperaturah. (kuhano vino? - samo ne pred ocenjevanjem, torej fajn, da bomo med prvimi. Ampak - spet zamenjava sodnikov. Szpunarjeva naj bi ocenjevala male, Moa Persson pa srednje in velike terierje na CAC, na specialki pa obratno. Pa so spet obrnili.

Se vidimo o b nečem toplem, LP
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #606 : ponedeljek, 08.10.2007 : 12:15:23 »

Ja z Guendi bova čajčkale že v soboto na specialki. Smiley
Kuhano vino pred začetkom bo čist ok - jaz imam vedno tremo pa me bo malo pomirilo Smiley
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #607 : torek, 09.10.2007 : 13:05:13 »

Napoved za vikend - sončno vreme!  Cheesy  Grin

Sam držim pesti, da bo res, moker softy še nikdar ni zgledal preveč elegantno  Grin
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #608 : torek, 09.10.2007 : 19:49:08 »

predvsem ne izgledajo pšenične barve ko so mokri Grin
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #609 : četrtek, 11.10.2007 : 20:22:05 »

eto potem pa se vidimo v nedeljo.jaz pripeljem Blondie na trimanje
Logiran
CDvita
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #610 : četrtek, 11.10.2007 : 21:24:45 »

ojla, Wink
Zoya pride v Maribor.... torej Sanja nam manjka samo še sedmi prijavljeni...

ker sem bolj poredko tukaj lahko vprašam, kdo pa je Ernie

upam samo da bo faaaajn sonček sijal, da bo travco posušil , ker zjutraj bo sigurno rosa  Shocked

prebrala sem pa prispevke ki ste jih pisali od kar sem bila nazadnje tu in JAZ SEM TUDI ZA PIKNIK

lp
a.
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #611 : četrtek, 11.10.2007 : 22:27:33 »

Erni je Earl Irish Warrior šestmesečni samček iz Kočevja. V Mariboru se bo prvič razstavljal. Mislim, da bo precej zanimivo, ker imamo doma še bernija, ki sem ga včasih razstavljala.
Kako pa izgledata, se vidi na spletni strani Irish Warrior-NEW HOME.
Se vidimo v Mariboru. Kar se pa tiče kuhanega vina, jaz sem za viski in to irski.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #612 : petek, 12.10.2007 : 07:32:05 »

Bravo Sina, glede na zgodnje ure pa bi najbolj pasala irska kava  Cheesy
Mi je kapnilo - mogoče pa je prijavljena še Claudia Culot iz Gorice, ona gre skoraj na vsako razstavo, včasih z enim psom, včasih s tremi.

Pripravimo fotoaparate, za spet kakšno gasilsko, kot v ZG (hvala Zoyi za slike!)

LP
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #613 : petek, 12.10.2007 : 23:36:52 »

No pa bomo meli majhno srečanje v nedeljo! Smiley
Logiran
CDvita
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #614 : nedelja, 14.10.2007 : 20:23:09 »

Čeprav ni bilo ne kuhanega vina in ne irske kave .....   Sad
Ernie, Kiper, Jessie, Tessa, Guendi, Envy, Blondie - HVALA ZA DRUŽBO.

mi bom že še pili kuhano vino, najvažneje je da so naši softiji dobili tisto kar dobijo bolj poredko(vsaj naša - novomeščani imajo bolj srečo ) : ENO VELIKO DRUŽBO SOFTIJEV. Cheesy

imejte se lepo in pozdrav od
A. in Zoye  Wink



Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines