mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 19:17:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215961 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #495 : nedelja, 17.06.2007 : 13:58:19 »

Na kaj naj te opozorim? Uf, vse je približno isto kot pri vsakem mladem terierju, mogoče boš morala samo malce paziti, ker zelo radi pozdravljajo ljudi tako, da skačejo po njih - kar se pa da malce odpraviti Smiley

Drugače pa mislim, glede na izkušnje s psi, da ti bo prav dobro šlo, prav tako vašemu pšeničniku. Wink

Kater spol boš pa izbrala? Samčka ali samičko?


Lp,
Sanja in Elmer
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #496 : nedelja, 17.06.2007 : 20:03:25 »

Po daljšem premisleku smo se osločili za samičko,saj naj bi bile v tem leglu karakterno nekoliko boljše.Kar pa se skakanja tiče pa mislim da mu bom dala kmalu vedeti kaj se sme in kaj ne(če ne jaz pa oči in mami).Pes bo šolan,nekoliko pa še razmišljam da bi tekmovala v delu(BBH).Ali z Elmerjem kaj hodita na razstave?


                                 lp Tjaša&Nils
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #497 : torek, 19.06.2007 : 19:50:11 »

lepo, čestitamo za sedem kužkov, upajmo, da bomo videli tudi kaj slikic.
In upajmo da bodo našli sedem super lastnikov, ki jih bodo imeli zares
radi. Kar zadeva tebe Tjaša, pa bi rekla, da pazi tudi na zgodnjo socializacijo psičke. Softiji niso napadalni, so pa izredno živahni in lahko
imajo zato težave z odnosi z drugimi živimi bitji. Daj jo zgodaj navadit
na odnos z mačkami in perjadjo (kokoši itd.) Svojo sem naučila, da se vsaki živali približa počasi. Socializirat pa jo daj tudi z večjimi (kravami, ovcami itd.) Moraš imeti malo več potrpljenja, ker imajo softiji včasih
res preveč energije (zelo različni so v tem od ovčarjev), so pa zato zelo
učljivi in čakajo samo na to, da naredijo nekaj za lastnika.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #498 : torek, 03.07.2007 : 20:08:41 »

eto,vse je dogovorjeno, 21.7 dobimo novo članico družine,ki sliši na ime Blondie in je seveda pasme irski mehkodlaki pšenični terier.Hvala za nasvet neca91 pri tem bom pazljiva.Kar pa se tiče glede energije softijev,se pa popolnoma strinjam, saj sta nas oče in mati od naše Blondie čisto prevzela s svojo živahnostjo in energijo.V večih knjiga sem prebrala,da so softiji dokaj nezaupljivi do ljudi,vendar pri teh psih nismo dobili tega občutka saj so takoj brez zadržkov stekli knam in nas čisto obvohali.Isto nas je bila vesela Bela(mamica naše Blondie),ki nam je popolnoma zaupala svoje mladičke,kljub temu da smo jih pošteno pregledali preden smo izbrali karakterno najboljšega.Mislim,da z vzgojo nebi smela imeti prevelikih težav,vsak nasvet in opomba pa so seveda zelo,zeloo dobrodošle,sploh od tistih ljudi ki že imajo softija ali so ga imeli in so tako navajeni na življenje z njim.Koliko pa vas razstavlja svoje sofije???

            lp Tjaša&Nils
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #499 : torek, 03.07.2007 : 20:45:58 »

Nezaupljivi? Večinoma niti niso, so pa izjeme - npr Elmer ni ravno vsakega enako vesel, nekaterih niti ne obrajta, drugih sploh ne mara, na ene pa je čisto nor  Wink

Na splošno naj bi bil pšeničnik zelo "ljudski" pes in preveč ostri psi niso ravno dobri predstavniki pasme - karakterno.

Šolanje bo kar zabavno še posebej, ker so pšeničniki znani po svoji "gluhosti" - se enostavno naredijo, da te ne slišijo  Grin Elmer to kar obvlada in je prav smešen, ko me opazuje s kotičkom očesa in upa, da ne bom še enkrat kaj rekla.  Grin
Sicer pa šolanje traja celo življenje - Elmota še danes pri 5 letih naučim kako bedarijo  Wink

Razstavljamo pa po malem skoraj vsi in v vseh razredih  Smiley Bi tudi sama razstavljala?

Lp, Sanja

P.S. MORAM dat še to slikco Elmota s poletno frizurco:  Grin Grin Grin

Pa še slabša slikca (ker ni mogel stati pri miru) Tessinega bratca Taj-a; nepostrižen, super dlaka (svila) pa tako simpatičen in priden ...  Kiss



[attachment deleted by admin]
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #500 : torek, 03.07.2007 : 22:10:09 »

jaz mislim, da se prav tu razlikujejo od drugih psov, ne samo zlati prinašalci, tudi sosedova nemška ovčarka pozdravi čisto vseh na enak
način. Isto kot Elmo: enim sploh ni na svetu, eni so tako tako, na druge
pa bi skozi skakala in jim oblizovala ušesa. Enih ne bo pozdravila, niti
če se ji bojo vsiljevala (mojega bratranca), za druge je nora, če jih samo
od daleč zasliši (sosed), enih pa se spomni, ko jaz, ki nisem fizionomist
sploh ne vem, kje sem jih srečala-npr., ko smo v pororožu srečali Zojino
lastnico, se jaz sploh nisem spomnila, da sem jo spoznala v Celju. No, ponavadi ima rada ljudi, ki že imajo psa ali imajo radi pse. Na žalost
pa ima rada vse kopalce na plaži. Mi sicer izberemo oddaljen kraj, ona
pa preteče tudi več sto metrov, da lahko skače mokra po brisačah in z
nohti leze ljudem za vrat. Potem je pa vedno vpitje in kreganje. Nisem
pričakovala, da bo pa taka plavalka. Ne plava po pasje ampak kot prinašalka, v vodo skače z višine, ne boji se valov in ima odlično vzdržljivost. Sedaj, ko smo bili štiri dni na Cresu so jo Nemci gledali
kot nori. Glede učljivosti pa sem jaz z zlato prinašalkko izgubila živce,
z softijevko pa je šlo vse super, enkrat sem ji rekla, pa ve za prostor, sedi in gre  poleg brez težav. Samo skakanja na ljudi se ne da 100%
odpravit. Ne vem, če je komu sploh uspelo. Pa ta čuden strah, recimo
isto kot pri Mali. Tsitih stvari, ki se psi bojijo, se ne boji: petard, grmenja,
vožnje s trajektom, strah pa jo je večjih nenavadnih predmetov na cesti,
reklamnih napisov, smetnjakov... pa še ena zanimivost: strah jo je ploskanja, tako da je ne bomo sploh več vozili na razstave, sedaj na
Cresu jo je bilo močno strah tudi tamkajšnje ljudske glsbe na neki veselici. Zadnjič pa v Sodražici se je kar pehala pod oder, kjer je igral
naroodno zabavni ansambel in ni hotel proč z veselice. Pač, so nepredvidljivi, ampak po mojih izkušnjah med najbolj učljivimi psi. Bilo
bi ti po mojem v veliko veselje če svojo Blondie šolaš za delovnega psa.
Meni bi bilo to všeč ampak sem prelena.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #501 : sreda, 04.07.2007 : 20:17:20 »

Vrjetno na 2,3 razstave,za kaj več pa še ne morem reči saj imamo doba še razprave ali bi psičko stirilizirali ali ne.Saj vrjetno veste kako to gre-mami želi da bi bila stirilizirana,da ne bi imeli problemov,ker imamo doma še enega psa(briarda),pa tudi skoki čez ograjo sosedovega psa niso ravno predvidljivi.[im g][/img] in še dve slikci če mi je to seveda uspelo dodati-se še privajam
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #502 : sreda, 04.07.2007 : 20:18:34 »

mislim da mi slike ni uspelo dodati-a mi lahko pomagate kako bi izvedla da vam lahko prikažem sliko??
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #503 : sobota, 21.07.2007 : 19:32:05 »

No Tjaša čestitke za novo pridobitev!

Smo tvojo malo danes še malo prečohali preden je prišla - kolikor sem dobila občutek je zelo prisrčna, simpatična in povsem neboječa psička.

Lp, Sanja
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #504 : ponedeljek, 30.07.2007 : 16:09:39 »

A gre kdo v Trbovlje 26.8.?

Jaz peljem tamalo Guendiv razred mladih. Sicer je babnica čist neresna, sam probat ni greh.  Grin Bi blo fajn, da bi se malo dobili lastniki pšeničnikov  Smiley
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #505 : četrtek, 02.08.2007 : 12:07:43 »

Naša Blondie se je že takoj privadila na nov dom in se odlično razume z našim Nilsom.Podnevi skoraj da ne spi,drugače pa celo noč do 8.00 zjutraj.Sanci_cat,mislim da si dobila paravi občutek saj se res ne boji nobene stvari,pozdravi in si nazorno ogleda vsakega človeka brez zadržkov.Je skoraj preveč živa,saj ji komaj sledimo.Obožuje igrače, najraje pa ima žogice.Že sedaj je zelo ubogljiva. Mi smo s punco res zelo zadovoljni,upam da bo še naprej tko pridna.Mogoče jaz pridem v Trbovlje, da bo Blondie videla kaj jo čaka ko bo malo večja.Imam pa malo problemov pri česanju saj noče stati pri miru.Obožuje vodo.Šli smo se kopat v  Bohinj in je brez pomislekov skočila za Nilsom.Rada se pa slika,pravi mali pozer:)Wink

lp Tjaša&Nils&Blondie
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #506 : četrtek, 02.08.2007 : 18:00:19 »

No ti jo kar pripelji!  Grin

Pa vsake toliko časa nas obveščaj s kako svežo slikico.  Wink

Bom pa jaz dala eno:

Blondie s "tastarim" (Kiper) in s Tesso v ozadju:




[attachment deleted by admin]
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #507 : nedelja, 05.08.2007 : 23:36:00 »

Živjo, najprej vsem prinašam/pripisujem en velik morski pozdrav, smo frišno iz morja Cool. Vidim da se forumska"družinica" lepo veča.  Grin bom tud jst prišla mal pogledat v lendavo, da spet mal poklepetamo ob kakšni pijački pa počohamo kosmatince!!! Wink Lepo se mejte še naprej! Softy-fan Tina Cheesy
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #508 : sreda, 08.08.2007 : 22:00:10 »

sanci_cat  ali moram plačati vstopnino tudi za psa če ga pripeljem pokazat,ali rabim npr. potrdilo o zdravju ali kaj drugega??fotke pa dobite takoj ko najdem usb kabel za fotoaparat-v roku 3 dneh.

lep pozdraw Tjaša
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #509 : četrtek, 09.08.2007 : 11:14:48 »

Sanci_cat,malo sem brala začetek čveka o softijih pa sem zasledila,da se tripikice interisera za to pasmo.Zanima me če slučajno veš, če se še zanima(v kolikor že nima pšenička).

lp Tjaša
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines