mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 16:11:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 218272 krat)
0 članov in 56 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #420 : sreda, 28.03.2007 : 20:46:12 »

Kako lepa slikca od Cara!
V to njegovo bučo sem se zatreskala že prvič ko sem ga vidla  Smiley

Se pol vidimo v nedeljo - grem firbcat pa fotkat  Wink

P.S.
Na Hrvaškem iščejo dom mešanci med softyem (mama) in lakelandom (oče) ... kaj me zanima kako bo to zgledalo  Grin
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #421 : četrtek, 29.03.2007 : 08:39:52 »

Torej ponovimo: vzrejni se začne ob 10.oo v Domžalah. Ali so kake indikacije
za to vadbošče KD ali pa je treba vprašat. verjetno je to iizven Domžal-proti?Huh Je treba prinest original rodovnika in original ocene z razstave?
Knjižico s cepljenji bom imela s sabo. Saj ni treba razstavne vrvice? Ah, ja
pa psa je treba verjetno zet s sabo, da ne bodo ocenjevali nas, ko pijemo
pivo. Bo tudi Elmer?Huh? Lučka mu že piše roza pisemce. Se vidimo
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #422 : četrtek, 29.03.2007 : 12:26:33 »

Prinesi original in fotokopije, če jih nisi poslala skupaj s prijavo. Vadbišče je, če prideš iz LJ ves čas naravnost po avtocesti in pri tabli za Domžale oz. Vir odviješ dol in čez cesto, ker je vadbišče na levi strani avtoceste. V glavnem ne prideš do cestninske. Vsaj tako je z moje strani.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #423 : nedelja, 01.04.2007 : 17:53:59 »

Zdravo,

ker sem zelo pridna, sem takoj pripravila nekaj slik z današnjega vzrejnega pregleda. Udeležili so se ga 4 softyji, za razliko od lani, ko je bila le ena psička. Tokrat pa 3 punce in 1 dečko, dve punci iz NM, ena iz češke vzreje in ena iz gorenjske vzreje, Envy in Tessa pa sta bili zraven za število in fotografiranje. Tukaj je nekaj slik od "mojih" Palome in Patricka, Patrick z Envy in Tesso in ena ta glavna gasilska.

LP

[attachment deleted by admin]
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #424 : sreda, 04.04.2007 : 20:26:17 »

Očitno ste zaspali Wink Nič zato. Nujna novica:
najbrž veste, ali pa tudi ne, da ima Envy šampionate in tudi mednarodnega (INT. CH). No, na razstave njeni potomci ne hodijo kaj dosti, vendar: tudi Elmer je dosegel avstrijski šampionat - ravno danes sem dobila potrdilo iz Avstrije. Ima pa tudi že izpolnjene pogoje za slovenski šampionat, le še kartončke je treba poslati na KZS. Za hrvaškega pa mu manjka še en CAC s CACIB razstave, potem ima izpolnjen tudi pogoj za mednarodnega.

Njegova sestra Frina je pa sicer že pred tremi leti dosegla vse to, avstrijski, češki, mednarodni šampionat in poleg tega tudi VDH (nemški).

Vsi stroški so nični ob zadovoljstvu  Cheesy Grin Cheesy
BRAVO MI
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #425 : sreda, 04.04.2007 : 21:25:04 »

Ja čestitam Elmerju, jaz sem prepričana, da je to najlepši pes te pasme, kar
sem jih kdaj videla, res se malo razumem, ampak nekja sem jih videla tudi
v Avstriji, ali na počitnicah pri morju - prava katastrofa. Elmer pa ima neko
harmoničnost nekaj v gibanju, v vsem nekaj kar privlači. Se pa sprašujem
zakaj nekdo zbira vse te naslove, če potem ubogi kužek nima vzrejnega
dovoljenja. Vsaj da človek vidi, kaj rata, če ga pari z nekaj različnimi psičkami.
Saj v zameno človek poleg zadoščenja dobi tudi denar, ki je pri samcu res
zaslužek (pri samici dvomim, kajti vmes je ogromno dela in stroškov, pa skrbi
in še rizik, da ti psi ostanejo doma). Jaz mislim, da je res škoda ne parit takega psa, kajti poleg Baltazarja je Elmer trenutno eden izmed najlepših
evropskih softijev.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #426 : četrtek, 05.04.2007 : 08:33:49 »

No, tole o najlepšem bi bilo treba vzeti bolj pod drobnogled. Upoštevati je treba več psov, kot le ene par. Naslove z razstav je treba jemati z rezervo, ker pri večini pasem je v veliko primerih po en sam pes v svojem razredu in potem res  ni težko zmagati. Laično gledano na večino ljudi naredi vtis lepa in dolga dlaka, dejansko pa je bolj pomembno telo. Vzrejno gledano pa je treba gledati, kaj komu ustreza. Večina vzrediteljev gleda na to, kateri pes je bližje, kateri jim je "luštkan" itn., ne pa na vzrejno vrednost. Kvaliteta staršev pa skoraj nikoli ne predstavlja cene mladičkov, ker skoraj z lučjo iščeš kupca, ki se sploh spozna na določeno pasmo, in nimajo pojma, ali so starši kvalitetni ali samo lušni in simpatični. In če je za pasmo zanimanje, bodo dobro prodali pse ne glede na kvaliteto staršev, čisto od ponudbe in povpraševanja.

Redkokateri interesent me npr. povpraša o napakah ali prednostih staršev, katere so izključitvene ali težje hibe pasme, večinoma želijo, da bo pes ustrezal samo njim, ne mislijo pa na razvoj pasme.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #427 : četrtek, 05.04.2007 : 12:24:50 »

Joj neca hvala za komplimente (Elmo je kljub svoji višini, ki je že tako prevelika, še zrasel za par centimetrov.)  Grin

Sam je pa res vse kar ti je Janja napisala.

Meni je pa kar nekaj drugih samcev bolj všeč; npr. eden izmed mojih absolutnih favoritov je definitivno Choroschie Drusja's Harry Callahan, prav tako Sophisticated Wheaten Harvey, pa recimo Shiko (Villa Rosas Lochlain), pa Olly mi je bil vedno všeč, pa Camacha Nevan in Bailehannah Iobhar Barun ...  Spisek je še dooooolg ...  Smiley

Elmer ima za moje pojme kot predstavnik pasme preveč napak, da bi bil za nadaljno vzrejo. Kot moj peso, pa je najboljši in ga ne bi menjala za nobeno stvar! Zame je popoln.
Treba gledati z obeh strani; objektivno predvsem kar se tiče vzreje.

Sicer pa neca - bomo že našli eno boljšo kopijo Elmota za Lučko, pa bo volk sit in koza cela, 2 muhi na en mah ...  Grin Grin

Nekaj slikic mojih No.1. Smiley  Kiss

[attachment deleted by admin]
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #428 : četrtek, 05.04.2007 : 14:02:55 »

O. si se zbudila, Sanja. Ko sem pisala za Harryja, se nikakor nisem mogla spomniti imena še od Harveya. Čeprav mi je Harry Callahan itak nad vse, tudi nad Harveyem. Sploh na tej sliki. Tisti Villa Rossov pa ravno tako, čeprav še ni popolnoma izdelana dlaka, praf fantastičen. Ko bi tile kdaj prišli na dopust v Slovenijo v času, ko se kakšna naša softyjka goni ... Pobožne želje.

Kopija pa je poslana na UNPIS.

LP
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #429 : petek, 06.04.2007 : 08:13:36 »

No, vidiš ta od dopusta je bila res lepa želja, sicer hvala za slikice, sem se tudi jaz vanje kar zaljubila. Najslabše pa je, da bi moje parjenje potekalo
od decembra tja proti februarju in da imamo mi samo ubogo staro dobro
felicijo, ki se bo težko skobacala tako daleč na Češko. Recite mi vsaj, da ne
živijo tja na meji z Ukrajino, ampak na avstrijski meji (se hecam). Bomo videli,
morda bom  res šla do Zagreba pogledat. Sicer imam jaz brata v Nemčiji,
tam je vsaj malo lažje tudi glede prenočevanja. Tam ni nič?Huh So preveliki
ne'Huh Vsekakor jaz mislim, da Elmer nima napak, ko ga  idiš se ti odpre
srce. Škoda da je taka razlika v letih z Lučko, kajti drugače bi prsila še
za zadnje parjenje. Ko bo Lučka stara toliko kot Envy bi si vsekakor želela
obdržat njenega mladiča, kajti tudi zame je ona značajno najboljši pes na
svetu in si želim, da bi mi ostalo vsaj nekaj njenega. Vesele praznike in
to predvsem vašim psom, ne jih futrat s čokolado, ker pravijo da je za pasje
ledvice hudo škodljiva. lp
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #430 : petek, 06.04.2007 : 08:15:48 »

Še pripomba!!!! Ti psi, ki mi jih tu kaže Sanja in so zares lepi - hvala,
sploh niso tako kratki, ampak normallno dolgi kot Elmer!!!!!!
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #431 : petek, 06.04.2007 : 16:52:45 »

Tudi v Nemčiji bi se našel kakšen lepotec - recimo meni je zelo zelo všeč Robin, njegovo sliko sem pa objavila par strani nazaj - reševalni pes.

Bilo bi res boljše, če bi šla pogledat bolj na sever - se najdejo tud softyi normalne velikosti.  Wink

Janja pozna velikio softyev, jaz pa sem tudi zakopana v to, ni vrag, da ne najdemo enega za Lučko  Grin

Drugače pa Shiko - take pse bi jaz vzrejala, ker mi je enostavno prekrasen. Pa spet mi je tukaj zelo všeč glava - je moška s pridihom nežnosti  Grin
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #432 : petek, 06.04.2007 : 18:48:36 »

Seveda, takšnega Shikota bi tudi jaz takoj imela, res eden najlepših. Pa Harry Callahan še vedno. Glede paritev pa (čisto iz lastnih izkušenj), če je vzreditelj začetnik, je težko iti kam daleč daleč. Vsi pač niso pripravljeni, da bodo sprejeli psičko, ki še ni godna, in potem poskušali več dni zapored. Za prvič je lažje kje bližje, kamor se lahko "skoči" po službi. Lučka naj zdaj pridno hodi na razstave, pa Mala seveda tudi, ravno tako Patrick, da si kaj "naberejo" in delajo reklamo  Grin

Sicer pa je tako: Malina sestra, katero bi lastnik takoj peljal pariti, se od prve gonitve naprej ni več gonila. Murphy`s law: kdor ne želi vzrejati, se psičke redno gonijo, kdor želi, narava nagaja ... Upam, da bodo kaj "vzpodbudili". Lastnik se je pripravljen potruditi in iti - normalno pač, ker v Sloveniji za Envyne hčerke samca ni - tudi daleč. Upam, da se bo kaj premaknilo v tej smeri.
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #433 : petek, 06.04.2007 : 20:17:05 »

Hehe, ja, mi smo se zadnje dni ukvarjali z našo kameljo hojo... In ugotovili: da se je Mala to naučila, ker se veliko sprehajamo na vrvici in ker rada vleče - ima tako večjo silo - potem pa ne prešalta nazaj v kas... Če je spuščena ta problem namreč čudežno izgine. Ne vem, kaj naj čisto naredim, ker se mi zdi, da se ji je to tako usidralo, da jo bo res problem odvadit. Skratka - manjši problem za razstave...
Kar se pa tiče parjenja - jaz bi jo z veseljem dala parit čez kako leto in pol, ko res odraste, če se bo le dalo potrditi, da je vse v redu z zdravjem:)
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #434 : petek, 06.04.2007 : 22:57:58 »

O fino!  Cheesy

Bomo na lovu za ženini!  Grin

Elmo tud vleče kot norc, sam mu vedno bolj ustreza kas kot pa kamelji hod. Mogoče bi pa probala posebej vaditi za razstave z razstavno vrvico, sprehodi pa navaden povodec; boš ločila to dvoje in bo Mala lahko sama skapirala kdaj se mora lepše obnašat in kdaj ne  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines