mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 09:17:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215644 krat)
0 članov in 28 gostov pregleduje to temo.
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #360 : torek, 13.03.2007 : 08:43:48 »

Ja, tudi jaz sem prebrala na kupe knjig o pasji vzgoji, pa imam občutek, da teorijo obvladam zelo dobro, v praksi pa ne gre vedno najbolje.  Grin Res je kot praviš Ksenija, včasih bi nam prav prišel nekdo, ki bi ti sproti dal kakšno korekcijo in to v vsakdanjem življenju (doma, na sprehodu...). Sicer pa tudi nekateri strokovnjaki (beri veterinarji) ne obvladajo svojega dela. V soboto sem šla namreč Bennija cepit proti kužnim boleznim, vet pa ga je "pomotoma" cepil proti steklini, nakar ga je še proti kužnim. Angry Ta dva cepiva sploh ne gresta skup in bi moral biti razmak med cepljenji najmanj dva tedna. Groza. Sem imela čisto pokvarjen vikend, Benny pa na srečo ni imel posledic (razen, da se je cel dan slabo počutil in je kar ležal). Smo bili nori od skrbi. Čestitam vsem, ki ste toliko vztrajni in pridni in hodite na razstave.  Grin Grin
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #361 : torek, 13.03.2007 : 09:17:00 »

Joj, draga moja  vali, zdaj si še meni pokvarila dan, ko sem tudi jaz prejšnji

teden svojo Lučko peljala na cepljenje in so jo hoteli sterilizirat, so mi rekli
naj cepim kar za steklino in kugo skupja (pač vsa letna cepljenja skupaj).
jaz sem vprašala, če se da, pa so rekli.... jaaa, seveda!!!!! Jaz pa sploh nisem
znala, da se tega ne sme. Jaz mislim, da mi dajete vi več nasvetov kot strokovnjaki. Zadnje čas se vsem zelo mudi, moj je imel v eni sobi odprtega
psa na operaciji, v drugi pa je istočasno sprejemal stranke, mene. Groza!!!!
Dajmo si tudi med sabo svetovat, saj me imamo svoje pse res rade in nam
ne gre za denar!!!!!jaz poskušam še vedno s slikami, a ne gre.
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #362 : torek, 13.03.2007 : 09:19:53 »

Jst se res priporočam za naslov od kake dobre knjige v zvezi z vzgojo psov, pa sploh če so te metode neagresivne. Tako, da res prosim Vali, če mi predlagaš kaj koristnega.
Hmmm, kako se je pa lahko tako grdo zmotil??!! Upam, da Benny-ju ni več slabo.

Janja in Sanja!!! Dajta prosim se usmilita nas, ki vsi čakamo na kako slikico! Smiley
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #363 : torek, 13.03.2007 : 11:13:51 »

Neca, sorry. Bova obe in še ostali vedeli za v bodoče. O veterinarju škoda zgubljat besede (softija ni še nikoli videl, pa je imel kljub temu ful neprimernih pripomb, ala s tega psa boste težko kaj pametnega naredili, boljš bi bilo, da bi si kupili nemškega ovčarja, halooo? Pred nama sta bili v ordinaciji dve stranki, pa sva čakala 45 min.   >:(Benny je bil sicer ful priden, ampak je pa težko čakat. Tudi jaz sem ga vprašala kako ga je lahko cepil proti steklini ( bi moral biti šele julija) pa je rekel: sem enega psa prej cepil proti steklini, pa sem še vašega!?  Angry Verjamite mi, da se ga v bodoče ognem na kilometer daleč.
Knjigi, ki sta naredili name največji vtis sta prav gotovo "Psi za telebane" in "Govorite po pasje", predvsem druga ti razloži marsikatero pasjo reakcijo, ki si jo napačno razlagaš (npr. naskakovanje nima nobene veze s spolnostjo, ampak gre za dominanco in utrjevanje položaja - odkar to vem smo Beniyu odstranili blazino, ki jo je tako veselo naskakoval...) Tudi jaz sem za to, da si delimo čimveč dobrih ali pa tudi slabih izkušenj (bo nam in našim softijem prihranjena marsikatera slaba situacija).
Benny je zdaj čisto v redu, danes bo spet obiskal svoje sošolce v pasji šoli. Lp vsem  Grin Grin
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #364 : torek, 13.03.2007 : 11:20:48 »

Slikce bodo, enkrat pač ...Saj pripravljene so, ampak je ena večja od 50KB in nisem mogla poslati, seveda, ker imajo pač omejitev. No, potem sem šla pa spat. Upam, da bom danes zvečer kaj bolj  budna Roll Eyes
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #365 : torek, 13.03.2007 : 12:31:51 »

Psi za telebane, a to tudi obstaja?! Smiley Smiley
Hvala, Vali za naslove! Smiley
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #366 : torek, 13.03.2007 : 16:07:25 »

Slike, slikice!  Grin
Grem po vrsti, sam nekatere so slabše, ker mi je ratalo slikat samo med ocenjevanjem...  Sad

Kiper:


Duby in Ksenija:


Ampamakia  Lips Sealed


Elmer (pa ravno od njega nimam normalne slike, ker me je bumbar skoz gledal in če se ne bi premaknila, bi silil proti meni  Angry  )


Indiann Jones:


Armando:


Kiss me Keissy: (še eno hiper bitje, sam slike pa spet ... )


Esmeraldas:   Lips Sealed


Barbara Bush:




Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #367 : torek, 13.03.2007 : 19:46:16 »

Hvala za slike. Pa malo moram pokritizirat: o Ampamakiu in Esmeraldas - ni da bi zgubljal besede, to ni svilena dlaka, ampak - se gremo kviz: kaj je to?
Kiper, Elmer, Armando, Kiss me Keisy - lepi, Barbara Bush zelo lepa za svojih 8 let, ampak spodnji del nog izgleda umazan Angry Čisto rumena dlaka, in to umazano rumena.
Duby je očitno moral ravno v ringu poudariti svoj izbočeni hrbet - ali pa si ga, Ksenija, ravno malo počohala pa se je še bolj vživel v uživanje? Indian Jones pa bi še bil, samo, kje pa ima stegna?
Zdaj pa dajem gor še nekaj slik od sobote in nedelje: glava je Shiwina (2 leti), Elmerjeva mlajša sestra. Potem je Tessin neostriženi bratec Ty, zelo zelo priden in luškan, nato trije NM - od leve: Elmer, mama Envy in Tessa, glavna pa eni v luži. Grem pripravit še ostale s super sprehoda.

LP

[attachment deleted by admin]
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #368 : torek, 13.03.2007 : 20:02:51 »

Pa še nekaj slik, najbolj simpatična mi je, kako so naši psi lepo po vrsti spoznavali novo softyjko.

LP,
J.

[attachment deleted by admin]
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #369 : torek, 13.03.2007 : 21:12:59 »

lepe, pravi užitek, pravzaprav so mi tiste s sprehoda bolj všeč, tako veselo zgleda. Meni so vsekakor tisti ameriški tipi čist grdi, priznati
pa morate, da so naši slovenski super, ni kaj. Morda samo hvala
Janji, ki si tako prizadeva, da bi ohranila in ovrednostila te irske tipe.
jaz upam, da v Sloveniji ta drugi ne bodo nikoli prevladali, res bi bilo
škoda. je pa tudi škoda, da se ti naši strokovnjaki, beri veterinarji,
sploh ne razumejo in se zrdujejo nad to čudovito pasmo. Meni se je
dogajalo podobno kot Vali, sicer mi ni rekla, zakaj nisem vzela rajši
nemškega ovčarja, je pa rekla naj takega psa takoj steriliziram. Ko
sem ji rekla, da precej nasprotujem sterilizaciji, če ni nujna, da pa je
poleg tega Lučka pasemski pes, ki sploh ni tako grd, kot se njej zdi,
mi je odgovorila, da sicer ne ve, če je to pasma (to potem, ko sem ji
rekla, da je bila v Celju odlična) in da sploh ne ve, zakaj bi takega psa
parila. No, pa že prejšnjikrat, sloh pravega imena psame mi niso
hoteli napisat na knjižico. Neverjetno. Jaz sem sicer zdaj spremljala
dva moja prijatelja, ki sta v Vitovljah posvojila dva mešančka. Zlata
psička, ampak če je nekomu všeč neka pasma, ga tudi zaradi tega ni
treba streljat!!!!!
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #370 : torek, 13.03.2007 : 21:24:18 »

Ja, imaš prav, Neca, so takšni in takšni veterinarji. sicer pa so veterinarji glede stroke, ni pa zato nujno, da se kakorkoli spoznajo na pasme. To je že bolj pojem kinologije. Ampak katerokoli pasmo (ali nasploh psa) dajati v nič, pa tudi ne gre.

In srčno upam in tudi vem, da nisem edina pri nas, ki ji  ni vseeno za pasmo.

A ne, da so slike s sprehoda daleč najlepše? To so takšni travniki, da gredo psov uhlji pokonci, ko vidijo, kako bodo lahko letali naokoli. In zraven tega pri 5 ali 6 psih ni pretepov, čeprav sta zraven dva odrasla samca (Elmer in Duby). Zdaj sta Sanja in Ksenija ugotovili, da če gremo na sprehod v vrstnem redu jaz s p sicama in Elmer, Duby pa kasneje, se Elmer nekaj repenči. Če pa Elmer in Duby prideta skupaj, je vse super. Sicer pa je od nedelje dalje Duby "opazil" (še mladoletno) Gwendy in se je prilepil nanjo, ampak čisto tako, gentlemansko. Ona pa zna tudi že uporabiti svoje zobke, da mu pokaže, če fant malo pretirava.

Po sprehodu pa nadaljujemo s šolanjem in vzgojo, ko gremo na pijačo. Tudi tam se morajo psi navaditi reda ... Grin

Zdaj pa me zanima, kdo bi bil pripravljen aktivno sodelovati na vseslovenskem srečanju ljubiteljev softyjev in če, da se tukaj, pred vsemi javi. Potrebno bo pisati vabila, zbrati kakšne sponzorje, npr. za nakup obeskov, posterjev, tisk brošurice o pasmi in RAZVOJU pasme, sami organizaciji (pohod, predavanje sodnice, kaj je telesno in kaj vzrejno ocenjevanje), o šolanju ipd. Jaz se ponujam za pridobitev udeležbe sodnikov za predavanje o ocenjevanju in šolanju.

Torej?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #371 : torek, 13.03.2007 : 21:25:51 »

Bom še jaz mal komentirala;

Kiper - všeč mi je njegova višina, zelo skladen pes, dokaj močan, občutek pa imam, da ima gobček za malenkost daljši od glave. Dlaka še ni čisto taprav, se še razvija - zaenkrat je po telesu še bolj trda in suha, na glavi in prsnem košu pa že ima bolj svileno.
Giblje se super - ima pravi "razstavni temperament".

Pri Dubyu je Ksenija sicer dosegla, da stoji in se pusti tipat, sam še v razstavno pozo ga bomo dali, pa bo. Drugače je pa v ringu lepo tekel ob njej, sam ni bil preveč, za to da bi stal.
Dlako ima itak že zelo lepo, jaz bi ga sicer še malce ošišala  Wink
Hrbet pa ... zna se tudi dobro postavit, tukaj ga je pa bolj skup vleklo (najbrž ga je skrbelo za njegov zadnji konec  Grin )

Ampamakia - v standardu lepo piše kakšna ne sme biti dlaka: ne sme biti nakodrana ala pudelj, štrleti v vse smeri, ne sme biti volnena ... ta pes je vse to. Postava se mi sploh ne dopade. Gibanje še kar ok. To je pa tud vse.

Elmer: zobki, zobki - katastrofa, obnašanje v ringu - lahko bi bilo veliko boljše, sam ne vem, ali mu je čudno, ker ga jaz ne vodim.
Frizura se mi kar mora dopast, ker je moje delo  Grin Čeprav ga bi še malce po glavi postrigla.
Po tacah ima daljšo dlako in tudi on zgleda bolj večbarven zaradi tega - čeprav v živo drugače zgleda kot na slikah; je imel prav lep lesk. Nima ravno neke karizme v ringu, ker ga dejansko ne zanima dogajanje 1 meter okoli njega.

Indiann Jones: preplašen pes. Bom kar grdo napisala: čisto presran. Vsega se je bal. Še ko sem ga božala je trzal. Ne dopade se mu v ringu. Njegovo striženje se mi ni ravno dopadlo: premalo postrižen, brez neke oblike. Je bolj švoh konstrukcije. S takim (ne)striženjem se izpostavi njegova dolžina.

Armando: lep pes, dobra dlaka, dobro gibanje, mogoče mi deluje malenkost predolg, striženje glave se mi ne dopade (ala kerry blue). Je pa malce bolj agresiven pes ... bolj sharf ...

Kiss me Keissy: super postavca, lepe glave, v ringu je pokazala malce živahnosti in veselja, kar je za mene osebno le + točka. Drugače pa se mi zdi, da je do tujcev malce zadržana, saj ni ravno skočila v naročje in se hotela crkljati. Dlako ima tudi dobro, v razvoju. Spet mi ni všeč striženje glave ...

Esmeraldas: Isto kot za Ampamakio. Slabo.

Barbara Bush - v živo je dosti bolje zgledala, kot pa na tej sliki, njeno striženje se mi pa nikoli ni dopadlo. Zgleda da ima vzrediteljica pač tak način striženja, sam meni ni ravno všeč.
Nimam drugih pripomb, saj je le že veteranka na razstavah in se zna lepo obnašati. Dlako ima tudi dobro.


to je zaenkrat to od mene ...  Roll Eyes
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #372 : torek, 13.03.2007 : 21:28:45 »

Zdaj pa me zanima, kdo bi bil pripravljen aktivno sodelovati na vseslovenskem srečanju ljubiteljev softyjev in če, da se tukaj, pred vsemi javi. Potrebno bo pisati vabila, zbrati kakšne sponzorje, npr. za nakup obeskov, posterjev, tisk brošurice o pasmi in RAZVOJU pasme, sami organizaciji (pohod, predavanje sodnice, kaj je telesno in kaj vzrejno ocenjevanje), o šolanju ipd. Jaz se ponujam za pridobitev udeležbe sodnikov za predavanje o ocenjevanju in šolanju.

Torej?

Še sprašuješ?  Grin Grin Grin

Jaz sem 100% za!

Jaz imam lahko čez obeske pa pokalčke, s Ksenijo sva se tudi že pogovarjali o poteku ... Kakšnega sponzorja bi se tudi dalo zrihtat, oblikovanje vabil pa mala šala  Wink
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #373 : torek, 13.03.2007 : 21:34:45 »

No fino, smo že tri. Ampak glede striženja: Duby ma tako fajn dlako, da ga je škoda postriči, samo njegov hrbet ... drugič bomo še malo bolj delali na tem. Saj res nima ravnega hrbta, ampak tako, kot na sliki pa spet ne. Če je v pozoru, je boljši. Ravno slaba točka slikanja.

Zdaj pa spat, ker se tudi po 2 letih nekako ne morem privaditi na takšnole nenormalno nečloveško zgodnje vstajane Sad Sad Sad
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #374 : torek, 13.03.2007 : 21:37:29 »

Ej ampak tele pa nisi dala gor, je pa nora slika:   Grin Grin Grin

[attachment deleted by admin]
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines