mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 09:19:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215651 krat)
0 članov in 34 gostov pregleduje to temo.
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #285 : sobota, 10.02.2007 : 18:53:30 »

Ja takole je: moj bo 5.4. star 8 let. Enga vzrejnega je že mel in tud oceno smo uporabili kar iz razstave. Ta bo še vedno v redu ane? Al bi rabla novejšo? Sedaj sem pa v pogovoru z eno vzrediteljico začela premišljat če bi šla ponovno, da bi spet lahko parila. Je za premislit...
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #286 : četrtek, 15.02.2007 : 23:24:11 »

Lep pozdrav, kako kaj softiji? Se že pridno pripravljate na Celje? Smiley
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #287 : sobota, 17.02.2007 : 17:54:27 »

Elmo pa jaz še vedno čakava na potrdilo ...  Undecided

Drugače pa priprave potekajo nekako takole: vsak dan pod mus v mesto skupaj na sprehog, pa potem še malce v gozd, ker morava nujno zavezlat razno šavje v dlako, da ne govorim o čudoviti travi i blatu, kjer se je seveda treba povaljati ...

Pri nas nič novega  Grin
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #288 : sobota, 17.02.2007 : 19:39:28 »

Naše priprave pa so v stilu počivanja in nesprehajanja - vzrok blato  Wink
in v stilu "jutri začnem". Upam, da je Tessa naravno talentirana za hojo na vrvici v ringu, ker hoje na vrvici sicer sploh ne obvlada. Ji pa bom predvajala kakšen video posnetek o obnašanju psov na razstavah.

LP
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #289 : sobota, 17.02.2007 : 20:56:21 »

moja ni talentirana za nič, prevsem ne za odpoklic, v primeru da je pred
njo kak drug pes. Sicer jo učim, ko sva sami je najbolj učjiv kuža na svetu, ko se s psom igra tudi takoj uboga na odpoklic, ko psa od daleč
zagleda, pa je ne ustavi niti sam zlodej. Dokler ne steče do njega in
je ta ne šavsne, da se lepo vrne kot polit cucek. zna pa bit nevarno.
Je na razstavi uporaba razstavne vrvice nujna?? jaz si je ne upam uporabljati ob prisotnosti drugih psov!
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #290 : sobota, 17.02.2007 : 23:23:44 »

Samo v ringu je fajn, če jo imaš - lepši izgled, pa prezentacija.
Boš vidla, bomo vsi navijali Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #291 : nedelja, 18.02.2007 : 12:23:02 »

Saj razstavno vrvico imej takšno, da si je pes ne more sneti. Sicer jo upiš na razstavi pri g. iz mislim da Nakla (Šeruga?), jaz tam kupujem najmanj 15 let. Čisto običajno vrvico, ki se da prilagoditi vsakemu pasjemu vratu, mora pa biti iz enega kosa, ne tista, ki ima na sredi nekakšen vrtljiv nastavek - tisto ne zadrži niti čivave.

Glede odpoklica pa je tudi Envy takšna - ko vidi psa od daleč, MORA in MORA steči tja, potem pa ga le na ekspresno povoha in se ne zmeni več zanj. Zato sem lani imela tudi incident - ena gdč. s pitbulom (privezanim) me je fajn nadrla, ker imam spuščenega psa. Sorry, če pa si ona svojjega ne upa spustiti, ker ji uide!

Sanja, nikar preveč navijati, mislim brez harmonike, zastave ipd., bo pa fajn, če boš ob ringu v pravem trenutku rekla čarobno besedo "na", ta učinkuje pri Envy in Tessi čarobno ...

Pol gremo danes takoj po kosilu ven?

LP,
J.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #292 : ponedeljek, 19.02.2007 : 02:20:57 »

Moram prpopat sliko, ker je tamala tko srčkana za znort  Grin

[attachment deleted by admin]
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #293 : torek, 20.02.2007 : 01:25:29 »

uf, kuverta s potrdilom je prišla!  Cheesy

Zdej pa jutri dopoldne na urniku: skopaj psa, ga postriži (ali v obratnem vrstnem redu) in pa malo vadi z njim poslušnost ...  Grin
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #294 : torek, 20.02.2007 : 14:02:54 »

V Graz je prijavljenih kar 6 softyev (ja, ogromna številka  Grin ).
1 psica v razredu mladih in 1 psica v razredu šampionov,
2 samca v razredu vmesnih, 1 v zrelih in 1 šampion.

Ta zreli je moj, eden izmed vmesnih je najbrž Duby, za ostale pa ne vem.
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #295 : torek, 20.02.2007 : 15:57:12 »

Duby je prijavljen za Graz. Ni pa glih navajen na več psov v ringu, tak da bi morala kako potrenirat. Če boste vadili kaj za Celje, bi se pridružila.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #296 : sreda, 21.02.2007 : 20:45:23 »

No, mi ne gremo v Graz, Envy ima dlako še vedno v stilu lepila, ne raste tako hitro, kot se jo hitro odstriže. Angry

Danes pa smo bili s Tesso v Piranu, tako da je prvič okusila morje. Ni je vleklo k plavanju, le malo pobrazdala je po vodi in spravila v histerijo nekaj sprehajalcev, ker je oprana hotela navezati z njimi skakajoč stik. Rekli so, naj jo pripnem, ker je umazana - ko si je vendar ravno umila noge! Lips Sealed

Sicer pa je bila pridna v avtu, tako da je imela to prvič daljšo vožnjo, ne le po Dolenjski - trening za Celje v nedeljo.

Vadimo lahko (vsaj vsi skupaj) v soboto dopoldne, tam ob 10h, Ksenija? Gremo v Prečno pa napeljemo trak za ring. Se slišimo, LP
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #297 : četrtek, 22.02.2007 : 01:23:40 »

Sej sem vedla, da mi je nekam znana pasma, ko sem pregledovala galerijo!



Prince Benny Novo mesto  Cool
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #298 : ponedeljek, 26.02.2007 : 17:27:31 »

No mi smo vsi nazaj iz Celja.

Končno smo spoznali Lučko, ki je ena izredno simpatična frajlica v katero se je Elmo čist zacopal  Cool  Grin
Jaz komaj čakam, da jo vidim v "odraslem stanju" ker je že sedaj zelo luštna, potem bo pa res prekrasna. Všeč mi je njena velikost.  Smiley Še posebno mi ima pa čudovito glavico.

Tesso moram javno pohvalit - ne vem, če sem že kdaj vidla mladička terierja tko skuliranega v ringu. Fenomenalna je bila!  Cheesy Janja, ziher nisi vadila z njo?  Wink Ali pa mogoče prikrivaš starost in imaš v resnici pri sebi miniaturnega irskega terierja v zrelih letih, navajenega razstav. Vse je možno!  Grin

Envy je bila kot Envy - vedno crkljiva, prijazna in luštna.  Smiley Sodnik si jo je zelo dolgo časa ogledoval v finalu.

Elmo je bil v ringu bolj norec. Skoz je sam za Lučko gledal in ni hotel kaj preveč stat. Je mela njegova handlerka kar dosti dela z njim. Ga bom začela mal bolj resno trenirati, da bo drugič priden kot bubica.  Smiley

Še več softyev na razstavi, ker so vsi tko fajn!


Aja, prišli so tudi lastniki Car-a (WD) in Zoye. Sam škoda, ker brez njih.


Slikic žal nimam  Sad
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #299 : ponedeljek, 26.02.2007 : 20:00:59 »

Seveda nisem vadila in vidim, da se to najbolj obrestuje  Smiley Ali pa je Tessa naravno talentirana - po mami? po lastnici? Zato pa danes ni prav nič skulirana, ni utrujena od razstave in ima malo preveč energije. Sta se pa nanoreli z Gwendy, smo šli na sprehod. Slike ti bom zdajle poslala in jih daj na forum. Mi je pa bilo potem fajn žal, da nismo še tisto uro počakali - v finalu je pri veteranih sodil Irec.

LP
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines