mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 13:25:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215806 krat)
0 članov in 58 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #225 : ponedeljek, 22.01.2007 : 23:50:10 »

Mladiči pridejo še v "black and tan" varianti, kar pa ne pomeni, da se pes ne more razviti v pravilen tip...
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #226 : torek, 23.01.2007 : 19:53:32 »

Zbrala pogum in cekinčke ter naročila knjigo The Wheaten Years gospe Maureen Holmes  Smiley
Je sicer stara izdaja, ampak treba je mal več knjig nabrat.  Cool
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #227 : torek, 23.01.2007 : 20:41:41 »

Eh, komu je namenjeno to vprašanje o trimanju? Jaz trimam enega airedalca, ki je iz NM, ker drugih pač ni v bližini, pa nekaj (pre)živahnih višavcev, no v bistvu so kar pridni. Do sedaj me je do krvi ugriznil le maltežan  Grin

A ti imaš irca? to pasmo sem jaz hotela in zaradi njih sem kupila Envy, ker po Jassotu nisem hotela imeti še enega malo bolj ...kako naj rečem ... divjega psa oz. devila, ker pri meni so vsi psi rahlo napadalni (po meni?) Undecided In če bi bil to pravi Irec, kaj vem, kaj bi bilo ...

Zakaj ga pa sama ne trimaš? Saj samo s tremi prsti držiš trimer in cukaš, malo sicer boli roka, ampak gre. In pri meni je tako: vozijo pse na 3 - 4 mesece in pričakujejo, da bo pes tip-top. Ni šans. Dlaka ne raste enakomerno in takole otriman pes in potem postrižen ni dovolj lep. Če bi se ga trimalo redno na cca. 14 dni, enkrat en del telesa, potem drug, bi bil pes kot iz škatlice. Lahko pa malo potreniramo pa da se psi spoznajo. Itak peljem psici na sprehod samo takrat, ko je še kdo dcrug v akciji, na žalost.
Sanja, poskrbi za pasje sprehode!!!

Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #228 : torek, 23.01.2007 : 22:30:10 »

Jap, jst mam enga rdečega hudička doma, bo kmal star 8 let, pa je še vedno poln energije. Ti toplo priporočam pasmo Wink Po pogovoru s Sanjo sm ugotovila, da si sploh niso softiji in irci tako različni... Itak pa je to v večini odvisno od lastnika in psa, mogoče so irci malo bol ostri kar se tiče drugih psov, hočem rečt dominantni Tongue Ampak tudi to smo pri nas nekak poštimal, še vedno pa so osebki, ki jih ne moremo- z razlogom! Cool
Ja sm že večkrat razmišljala o lastnih podvigih glede trimanja, pa se mi zdi da mi v trgovini itak niso znal svetovat kter trimer je primeren zanj, pa mal se bojim da ne bi imel fletne frizurce... tko da bi bila hvaležna vsakega napotka gleda trimerja, pa se bom začela lotit stvari... sj bo zdej itak poletje, pa lahko rečem, če bo seveda kaj narobe s frizurco, da je to novejši, poletni model... Grin Grin Grin Grin
To bi pa res rada vidla skupi irca, softija pa kerry-blua... ah Roll Eyes Mogoče pa res, ko spet usposobim avto Sad
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #229 : torek, 23.01.2007 : 23:10:36 »

No, a ne bi blo fajn, da bi mel recimo naslednjo nedeljo kak skupni sprehod z našimi teirerji?

Mogoče mi pa rata Ksenijo in Janjo naluštat, da uletimo v Krško?  Wink  Grin
4 softyi pa en Irec - hudičev sprehod bi bil tole  Grin
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #230 : torek, 23.01.2007 : 23:58:19 »

Ma, sej do KK ni problem prit, kar se mene tiče. Bi lahko prišel še Dino, ker me res zanima ali se mu je dlaka kaj popravila.
Sicer pa glih razmišljam glede "photo" striženja... Kateri softy pa bo špilal model-a, glede na to da so Envy, Tessa, Elmer in Duby vsi postriženi ta moment??? A najdemo kakega prostovoljca/ -ko (beri: softija, ki je nujno potreben friziranja) al kako? Smiley))
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #231 : sreda, 24.01.2007 : 00:02:10 »

Mon! Evo pa imaš lahko tudi ti lahko en razlog, da nam Malo u živo predstaviš in se pripelješ na Dolenjski konec  Cool
Naši so vsi postriženi - mi pa rabimo slike poteka striženja  Wink  Grin
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #232 : sreda, 24.01.2007 : 00:10:37 »

Ne bi blo slabo tole s softiji, ma se mal bojim da bi naša"dominantnostHuh  spet začela vn rint- glede moških predstavnikov, seveda zaradi ženske družbe in domačega terena;  Tongue no ja bi trajalo nekaj časa, posebi po napadu, k sva ga nedavno doživela... Samičke bi pa po moje kr vzel za svoje Cool Bi  res fletno zgledalo.  Grin  Sva s fantom in njegovim slinavcem načrtovala izlet v "gore", kondicijo pridobivat, pa naju je bolezen prehitela... Cry
Sva pa tko al tko večkrat z "mrcinama" v Nm... Cheesy  pogledat družinco in vzreditelje slinavca- beri boxija.  Smiley
Ampak to mormo res enkrat izpelat, nekakšno "irsko" srečanje... Grin
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #233 : sreda, 24.01.2007 : 00:13:16 »

U, nova slikca Elmota... A morš met paket ane, da lahko dajaš slikce gor ane? Roll Eyes
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #234 : sreda, 24.01.2007 : 11:08:12 »

Mon! Evo pa imaš lahko tudi ti lahko en razlog, da nam Malo u živo predstaviš in se pripelješ na Dolenjski konec Cool
Naši so vsi postriženi - mi pa rabimo slike poteka striženja Wink Grin
Sanja, hvala za tole vabilo:) Žal sem naslednje par tednov precej zasedena - moram namreč na vaje z bendom v Dravogradu (Janja, ja, še vedno se trudimo na tem področju), potem pa spet nazaj na Primorsko, ker je treba še kaj zaslužit, da ne bomo stradali. Malo sem pa nameravala enkrat te dni kar sama postriči, ker ima res že prav neugledno frizuro in tako dolgo dlako, da je tečno kar naprej cufati ven vso svinjarijo, ki jo pomete na sprehodih. Tako da bom vabilo izkoristila kdaj drugič. Če pa seveda koga od vas pot zanese na obalo, se mi pa nujno javite, ker Mala nadvse ljubi pasjo družbo, ima pa pri tem rahle težave, ker ji pasja družba ponavadi ne vrača te ljubezni, sploh manjši primerki ne. Prenašajo jo samo kakšni precej večji psi od nje, ki se ne prevrnejo, ko skače po njih. Drugih softijev pa sploh ni videla, odkar smo jo odpeljali iz legla.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #235 : sreda, 24.01.2007 : 21:55:03 »

U, nova slikca Elmota... A morš met paket ane, da lahko dajaš slikce gor ane? Roll Eyes

To je pravzaprav en drug pes - če misliš tega na avatarju. Mi pa predstavlja nekakšen "ideal"... Da ne govorim o tem, da me grozno spominja na Envy...

Mon, ni panike - bomo pa počakali do Eurodog Zagreb oz. CACIB Portoroža, da se vidimo Smiley
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #236 : petek, 26.01.2007 : 13:01:16 »

ja, sem pač novinka in povrhu še pri forumih nisem pravi izvedenec. me je pa
zamikalo, ker sem še en lastnik (ca) softija in sem v svojo dobesedno zaljubljena. To je res najbolj super pasma. jaz sem imela prej prinašalko,
lušno, simpatično, samo povsem drug pes: prinašalca prodaš za piškotek,
softy pa proda zate vse piškotke. Moja je psička, Lučka, doma na Krasu,
izredno učljiv primerek kljub svoji živalnosti (eno leto). je čehinja - Irrish
Warrior- je luštna, ampak ima še precej rdečkast hrbet s tršo dlako (upamo
na spremembo), drugače pa to sploh ni važno, ker je to najbolj prijazen
pes na svetu. Roll Eyes res so super ti pšeničniki: nežni, pozorni, veseli, prisrčni
in mehki, da se potopiš vanje. S psi pa je problem: ona bi z vsemi igrala,
nihče je pa ne prenaša in skoraj vsi štirinožci renčijo nanjo. No, od časa do
časa se na srečo nekaj najde, predvsem na obali. Tu na Krasu so psi bolj
na verigah ali lovski v pesjaku, malo gredo na sprehod in niso vajeni igrat
z drugimi. No, to je vse za začetek
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #237 : petek, 26.01.2007 : 13:35:41 »

Pozdravljena neca!  Grin  Smiley
Lepo, da si se oglasila na forumu!

Predpostavljam, da je tvoja Lučka še mlada in se ji dlaka še razvija.

Si pa super opisala tipičnega pšeničnega terierja: dejansko nosijo v sebi eno ogromno srce in so med najbolj ljubečimi psi. Ne moreš jih drugače opisati: enosatavno so pocukrani  Grin

Elmo je sicer bolj rezerviran in malce samotarski, ampak ima občasno tudi neke izpade z igranji  Grin
Kaj pa kaj delate v prostem času? Sama sem imela celo majhno idejco, da bi z Elmotom probala coursing, pa nekako ni ravno trenutno te možnosti.

Imaš kakšne slikice?

Lepo se imej
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #238 : petek, 26.01.2007 : 14:12:14 »

 Smiley
Sem pokukala, pa že odgovor. Je še mlada in ni, 13 mesecev ima. Zdaj
trenutno poskuša, kako ji kaj gre računalnik, ampak tačke so še okorne.
Ona in jaz vdiva prosti čas nekoliko drugače: jaz zelo rada hodim ali pač
klepetam, ona žveči domače mucke, jim sesa ušesa in jih toliko gnjavi, dokler
niso vsi na mizi, nori za vaškimi osnovnošolči (najlepše je, če ji uspe, da
njena prijateljica Olja pride z nami na izlet), ali čaka da bo kaj prinašala
( prinašalka ni bila tako navdušena nad prinašanjem). Jaz najraje hodim,
grem na izlet, tu je pa večkrat zoprno, ker mora bit privezana, hoja sama
po sebi, razen po suhem listju in snegu pa je malčko dolgočasna zadeva.
ja, večkrat jo držim privezano, ker se bojim reakcije drugih psov. Ona sploh
ni napadalna, nima še pojma o markaciji, spolu itd., ko zagleda psa, si
sploh toliko časa ne vzame, da bi ga povohala, že skoči nanj in .... dejmo
igrat. Če so mladički gre in se lepo lovijo, če so dobri odrasli psi, jo pač
opozorilno šavsnejo, sprašujem pa se, kaj bi se zgodilo, če bi bil oni pes
napadalen. Tako sem precej oprezna in jo spustim samo, ko vidim, da je vse v redu. Ji ni pa nikoli dovoj, mislim tega s psi. No, moje slikce pa so bolj
slabe kvalitete Huh ???pozdravček
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #239 : petek, 26.01.2007 : 15:53:50 »

Pozdravljena neca91! Smiley
No, me veseli, da je še kaki češki softy v Sloveniji. Dabi je iz psarne Wheaten Darling.

Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines