mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 11:12:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215685 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #180 : četrtek, 21.12.2006 : 21:12:54 »

VSEM LJUBITELJEM ŽIVALI ŽELIM VELIKO UŽITKOV V LETU 2007

Janja & softiji


[attachment deleted by admin]
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #181 : nedelja, 24.12.2006 : 21:41:42 »

Tudi od naju vse naj naj!  Smiley

[attachment deleted by admin]
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #182 : četrtek, 28.12.2006 : 14:46:02 »

Moram pokazat še eno simpatično psičko Gaya (pravo ime: Antonella Ciomo della Quattrocento ) latnice Pauline Atu iz Poljske.

V Pragi na srečanju in specialni razstavi je tudi zmagala v svojem razredu (zrele psice) Smiley




[attachment deleted by admin]
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #183 : petek, 05.01.2007 : 14:47:09 »

Tukaj pa je še en dokaz kako vsestranski so lahko pšenični terierji; Robin (Von der schönen Lausitz Brian O´Kelly) je nareč ne le razstavni pes, ampak je usposobljen tudi kot reševalec   Cool

Na Wheaten days pa je dobil tudi titulo za pšeničnika z najlepšim kožuhom  Grin



Slike objavljam z dovoljenjem lastnice in avtorice fotografij Sabine Fechner

[attachment deleted by admin]
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #184 : sobota, 06.01.2007 : 16:14:13 »

Vse lastnike softyev in ljubitelje te pasme bi prosila, da se kaj vključijo v temo in predstavijo še svoje pse. Jaz jih rada čimveč vidim na kupu in na forumih...   Smiley  Wink

Še posebno to velja za Ksenjo! (nehi samo brat  GrinWink Roll Eyes
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #185 : petek, 12.01.2007 : 00:58:03 »

Lep pozdrav, po malo  daljšem premoru... Sandi_cat a greš z Elmerjem v Lj 13.&14. januarja? Sm si rekla da morm nujno it na to razstavo in mal terierčke počekirat. Cheesy  Ko si omenila. da si želiš, da bi vedela za več softijev, jst bi si želela da bi blo "mojih" ircev vsaj pol toliko kot je softijev... Sj se trudim da bi/bom delala v tej smeri v prihodnosti Wink Lep zimski Cheesy pozdrav
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #186 : petek, 12.01.2007 : 01:17:02 »

Živjo!
Ja bom oba dneva gor, v soboto celo cel dan... bo Elmo moral mal čakat...
Če boš tam, pridi do naju, da se mal spoznamo - po možnosti imej še svojega s seboj  Cheesy  Wink

Boljš je,da postaja pasma počasi popularna kot pa hitro - se mi zdi, da pri "trendovskih" pasmah kaj hitro pride do štepanja...

Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #187 : petek, 12.01.2007 : 15:01:52 »

Dober dan... Ja to o trendovskih pasmah je res žalostno. Kvaliteta pasme se znatno zniža zaradi tega in da ne govorim o preprodajalcih, ki na ta račun mastno služijo... Fant ima nemškega boksereja, rodovniškega in sva dolgo iskala primerno leglo Undecided... potem pa vidiš oglese, kjer ponujajo pse, katerekoli pasme, za "drobiž" in ko takšen "čistokrven" pes odraste, potem šele vidiš, kaj si dejansko kupil. V pasji šoli so bili 3 bokserji in od teh je samo najih izgledal kot bokser, čeprav sta bila druga dva "čistokrvna". Cry Ne rečem, da je pes pes, le če je rodovniški, vendar nekateri ljudje ne razumejo , da s takim parjenjem uničujejo trud odgovornih vzrediteljev, ki se trudijo, da bi obdržali standard pasme. Isto se dogaja pri dalmatincih, nemških ovčarjih, berncih... Po moje bo slej ko prej na vrsti vsaka pasma... Cry
Glede Ljubljane, pridem v soboto(brez Atosa, sedaj spada že pod veterane in naj lepo uživa doma na kavču Grin), pa upam da se bom uspela prebit do terierčkov, v Celju je blo obupno vse natlačeno, kot vedno po pravilu, kdar prej pride prej melje... Še sedaj se sprašujem kok nekaterim uspe v en boks stlačit 2 dogi Cheesy
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #188 : petek, 12.01.2007 : 15:03:42 »

Se opravičujem,POPRAVEK  :okdor- zadnja vrstica
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #189 : petek, 12.01.2007 : 23:31:09 »

Ti se kar prebij do terierjev - jaz bom tam že ob sedmih zjutraj (rada pridem mal prej) in bova z Elmotom taborila v najbližjem kafiču...  Wink

Na žalost je tudi pšenični terier izrojena pasma - poglej kakšne razlike so med njimi.

Zame je irski tip edini pravilni - in to je po standardu.

Potem so pa tukaj še; ameriški, angleški, mešanica obeh, pa skandinavski tip, irsko - angleški...
Da ne govorim o tem, da se pojavljao tudi pšenični terierji s displazijo kolkov, alergijami (značilnost ameriških tipov), rjave in sive barve (popolnoma netipično), črn gobec (pes mora od nosa do repa biti pšenično obarvan po standardu), pojavljajo se tudi s podlanko (ogromna napaka, ker je podlanka dovoljena samo na uhljih)...  Angry

Resnično se je treba dobro pozanimat pri tej pasmi kje kupiti pravega pšeničnega terierja, ker, kot pravijo, "ni vse zlato kar se sveti"...

Na razstavo baje pride tudi en pes iz Poljske - komaj čakam, da vidim kateri in iz katere psarne... Ena od tam mi je še posebno všeč...  Roll Eyes  Smiley
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #190 : ponedeljek, 15.01.2007 : 15:06:57 »

Tale psička Gaya iz Poljske mi je zelo všeč, že kaj načrtujejo? Do zdj še nisem vidla tako lepe psičke, dlaka in barva so mi všeč...  Shocked tudi Robinova barva kožuha je lepa. Pa sploh ne morem vrjet, da je lahko en  terier  tako dejaven, škoda da je takih primerov bol malo, saj so terierji nasploh zelo pametni psi Cool , mogoče je velika ovira pri njih, ker prevečkrat radi razmišljajo s svojo glavo. Cheesy
Kako se je potem še kaj odvijalo na razstavi, morm rect, da je bil zmagovalec v 3 FCI skupini sže v naprej pričakovan, vsaj glede pasme... Angry 
Kako je blo v nedeljo? Sanja, a mi lahko napišeš link , če se da, tistega angleškega  sram ? foruma s softiji. Hvala, Tina
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #191 : torek, 16.01.2007 : 18:36:39 »

Čaw!

Tina fajn, da sva se spoznali in malo bolj podebatirali.  Smiley

V nedeljo je bil rezultat isti - Elmer je dobil CAC, CACIB, Duby CAC in RCACIB, zmagala je pa ista psica kot v soboto; Mechta Poeta Magic Five.

Izmed vseh prijavljenih me je sigurno najbolj razoćarala psica Iness Inuschka Kni-York, ker sem pričakovala boljše...

Imela sem manjši "prepirček" z gospo, ki ima doma volnenega softya... Trdila je, da so Irski tipi nestandardni in da ima moj nestandardno dlako.  Angry Potem sva prišle (v bistvu je ona sama prišla do tega), da so oboji pravilni... (ja seveda) Nekako je argumentirala to mišljenje, da kako je lahko potem njen zmagal na razstavah...
Jah, lahko a ne, če pa je bil edini...  Roll Eyes
Pač me je poskušala prepričati v nekaj v kar jaz ne bom nikoli verjela, uporabila je tudi argument, da je veliko knjih prebrala o pasmi.  Roll Eyes  Grin
Zakaj potem ne pozna prave zgodovine pasme, ali pa g. Holmes in zdajšnje naslednice Louise Borst-Borreman?  Roll Eyes  Huh

No pa toliko še za dodatek o korektnosti dlake mojega psa; oba sodnika sta bi napisala, da ima pravilno dlako (correct coat).
Aja, pa tudi lastnica zmagovalne psice, je sama rekla, da ima zelo lepo dlako...  Wink

Ah po pravici povedano, sem postala še bolj zagrižena in bo treba narediti res neki širši opis pasme.  Wink

Pa, da dodam no še eno pohvalo: vse psice so imele pa res dober temperament in so bile izredno prijazne in crkljive.
Razen za Jivaro ne vem, ker lastnik ni pustil sploh nikomer blizu...  Huh

Slike bodo takoj, ko naš vrli oče popravi računalnik  Grin


Tincat; Gaya najbrž ne bo nikoli imela legla - mislim, da lastnica ne želi tega z njo.
Bodo pa legla sedaj spomladi  Wink

Ne vem, če lahko link pripopam tukaj, zato te bom raje usmerla na angleški klub za softye kjer je objavljen tudi naslov foruma: www.wheaten.org.uk
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #192 : sreda, 17.01.2007 : 16:22:40 »

Hej , tudi mene je ful veselilo da sva se spoznale! Tole o skrivanju psov je po moje tako, če imaš kaj za skrivat potem skrivaš, če ne pa pač ne. Ali pa pač eni lastniki menijo da pogledi drugih ljudi slabo vplivajo na karmo njihovega psa Cool  Šla sem malo pogledat na tisto stran, zelo zanimiva pa tud bla sm na strani KC UK, majo tud ene par zanimivih stvari, kao puppy dog data base, v bistvu vidiš mladičke določene pasme, ki so na voljo. Tud to je dobra ideja kako pridet do "skritih" vzrediteljev Grin Ko pa pogledaš ameriške strani- pa ti Yankeeji vsako pasmo deformirajo!!!!!!  Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Navezala sem stike z eno nemško vzrediteljico ircev, mi je rekla za številko, da me bo poklicala, pa da pride letos spet na dopust v Slovenijo in bi jo veselil, če se mal dobimo, pa atosov rodovnik jo zanima... bomo vidl , kaj bo iz tega.
Drgač, naju je pa danes napadel en cucek Angry , tko sovražim neodgovorne lastnike. začel se je zagenjat v naju, itak da je bil spuščen, ona pa reče , da ga ne more obvladat- ja ženska zakaj ga pa maš pol spuščenga?  Shocked  Mal je mankal pa bi tega cucka tok zbrcala... ja hm... ful postamen agresivna, ko poskuša kdo mojmu Atosu škodvat. On pa seveda gospod, samo renčal je nazaj in nekako po gosposko gledal v tisto podivjano mrcino pasjo! Ne da se opisat kok sm jezna!  Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #193 : sreda, 17.01.2007 : 17:27:09 »

Hehe... poznam ta občutek  Wink
Nekako smo terierji tudi po srcu in pogumu  Grin


Pa še nekaj:

Lepo bi bilo, da na rasztavi v Celju vidimo večje število pšeničnih terierjev - fajn bi bilo, da se nas čimveč lastnikov zbere in malo podebatiramo  Cheesy
To velja tudi za tiste, ki le berete tukaj (ja Ksenja?  Cool  ).

Zanima me tudi kako se kaj naš Harry Potter razvija in ali je še vedno tok simpatičen kot je bil predlani... Pa Car-a bi rada vidla... In vse ostale pšeničnike.
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #194 : sreda, 17.01.2007 : 17:53:50 »

Sj , se mi zdi da veš, ampak vseeno poglej v nemškem klubu za terierje je zelo dolg seznam vzrediteljev softijev. Pa tko res lepo nazorno imajo vse opisano, pa pomoč terierjem... Bi se lahko slovenski klubi tud po tem zgledoval...
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines