mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 14.09.2024 : 22:19:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 189680 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #705 : sreda, 11.06.2008 : 11:52:56 »

Pri nas smo delali tako: Tableto v kos mesa (ali česarkoli drugega) potem takoj manjši obrok hrane. Mlečni obrok lahko dobi vmes med dvema tabletama, ne pa hkrati z zdravilom. Ni nobenih težav, brez Ranitala ali kakšnih drugih posebnih zaščit. 
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #706 : sreda, 11.06.2008 : 12:45:41 »

Hvala Kimi.
Pa tako sem se trudila s preprečevanjem klopov, pa vse zaman.

Samo prvič sem ji dala v sirček tako, kot je rekel veterinar. Danes zjutraj ga je dobila s salamco in tudi v naprej ga bo s kakšnim posladkom brez mleka. Če se bodo začele težave z  želočkom si bom pa pomagala z Ranitalom.

Še nekaj me zanima iz vaših izkušenj. Kot sem uspela ugotoviti (sem še včeraj ponoči prebrala vseh 47 strani ) iz vaših sporočil in informacij, naj bi ostali antibiotiki pozdravili simptome in s tem skrili prav vzrok težav. Pri Tisi je bil pa povod za testiranje prehlad in vneto grlo, kar se običajno zdravi s Synuloxom. Tega sva začeli jesti in vet. je sedaj svetoval, da pojeva Synulox do konca ter tako zdraviva vneto grlo, z antibiotikom Clinofugom pa se spraviva nad erlihijo.
V navodilih slednjega piše, da istočasno jemanje zdravila Clinofug in antibiotikov iz skupine, ki jim pravimo beta- laktamski antibiotiki, zmanjša njihov antibakterijski učinek. Sedaj pa me zanima, če spada Synolox med te beta- laktamski antibiotike?
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #707 : sreda, 11.06.2008 : 13:10:46 »

Synolux ... ne vem kam spada  Tongue ...vem pa, da sva s Taro Synolux pustili in šli takoj na Clinofug ...

S Clinofugom ne čakat .... Rantal takoj ne čakat, da ji bo slabo ... in zraven še kakšen jogurt popapat. Tabletko lahko skriješ v kakšen tunin namaz ali nutelo  Wink tam jih sploh ne opazijo  Wink

Več pa se vama s Tiso posvetim zvečer, ker se ti trenutno ne morem javiti na gsm  Wink
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #708 : sreda, 11.06.2008 : 13:12:58 »

Ups, še to mi je ušlo ..... Ranital dobiš brez recepta in ga daš 15 min, četrtinko pred tableto Clinofuga
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #709 : sreda, 11.06.2008 : 13:23:30 »

Citat
Sedaj pa me zanima, če spada Synolox med te beta- laktamski antibiotike?

Ja
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #710 : sreda, 11.06.2008 : 19:28:13 »

Hvala Lanabela.
Pa kaj tega veteriarji ne vedo, ali se jim ne ljubi biti pozoren na vse okoliščine!

Izrecno sem včeraj poklicala in vprašala ali naj poje oboje antibiotike in povdarila katere jemlje, pa je rekel da ja.

Sva že na Clinofugu od včeraj zvečer. Danes ni nobene spremembe.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #711 : sreda, 11.06.2008 : 21:12:53 »

Tina, srecno! Smiley Saj bo, bos videla.  Wink lp
Logiran

BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #712 : četrtek, 12.06.2008 : 13:41:09 »

Hvala Kaja.
Saj sem optimist, ampak malo me pa vseeno špika pri srčku, sploh ko berem kakšne vse posledice so lahko.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #713 : sreda, 18.06.2008 : 13:41:43 »

Tisi gre na bolje.
Danes sem izvedela tudi rezultate testov in potrjena je Erlihija. Titri so baje nizki in zato je vet. rekel, da verjetno ni dolgo časa okužena. Pravzaprav pa zadnje čase tako ali tako ne zaupam več nobenemu Dr.. Priporoča terapijo tri tedne ( vključno s tem kar že jemljemo). A ni to malo kratka doba? Izvida nisem videla, ker sem govorila z njim po telefonu.
Ščitnica je negativna.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #714 : sreda, 18.06.2008 : 13:43:12 »

A je bil PCR pozitiven ali negativen?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #715 : sreda, 18.06.2008 : 21:42:41 »

Pozdravcek vsem,
po vsem kar sem prebrala, se vse bolj bojim, da se vam bova s Tesi pridruzile. Tesi je namrec pred nekaj dnevi imela hudo drisko z bruhanjem. Poklicem takoj veterinarja, ki mi takoj svetuje, naj jo pripeljem, da mi predpise antibiotike. Kar zmrazilo me je, saj jih je v zadnjem casu tako pogosto pila, da me je ze kar groza (pred casom za zdravljenje dermatitisa, potem ji je padla trava v uho, ki smo jo pod narkozo jemali ven Sad ...)
tokrat sem resnicno postala skepticna in klicem v LJ na vet.kliniko ter povprasam za nasvet. najprej mi svetujejo dan posta, pa lahko hrano in sele nato, ce driska in bruhanje ne prenehata, naj se oglasim pri njih. A na zalost pa nisva niti iz okolice LJ...
kakorkoli, vse to skoraj v hipu mine, post si je umislila kar sama in je skoraj takoj okrevala. skoraj istocasno opazim neko zatrdlinico, zelo majhno v pregibu sprednje tacke s trupom..a ze naslednji dan postane se enkrat vecja. preplah!
bala sem se oditi do vet, da mi ne ponovno ponudi antibiotikov, ker Tesi ni se bila v popolnem ravnovesju...pa tudi-tako zelo sem proti vsem antibiotikom, se sploh ob misli, da bi z njimi prikrili druge simptome. A vseeno: poklicem vet, a njegov odgovor me je povsem preplasil. ker naj bi k njemu tudi sla v casu, ki je bil zame povsem neprimeren, sem se odlocila, da obiscem drugega veterinarja.
tukaj postane stvar povsem drugacna. se preden jo je zares pregledal, mi pove, da je tesi skoraj zagotovo slabokrvna, kar me je povsem osupnilo, saj naj bi imela izrvstno prehrano, da ima premalo mascevja na rebrih in da mi zagotovo kake druge motnje, itd...bila sem povsem v soku. Naredimo hematogram in ima porazno kri...priporoca mi se test za erlihijo (to delajo v LJ in traja en teden)...tako je zdaj dobila dodatke k prehrani (ima premalo proteinov, prenizek hemoglobin, povecane levkocite,...). ko pa pridejo testi iz LJ, se bo odlocil kako naprej. in ce je res erlihija?
po vsem kar sem prebrala tu, bi morali neumudoma zaceti z zdravljenjem, a on pravi, da ji moramo najprej popraviti kri, ali ne bo potem prepozno? Ko sem ga vprasala, kako pa z njenimi oteklimi bezgavkami (danes je zacela se sepati), mi ni znal odgovoriti...v skrajnem primeru me bo poslal na kliniko v LJ. Tako zelo se bojim za Tesi...tako tezko jo gledam, ker bi se rada igrala, hkrati pa sepa ....in sem v dilemi, ce naj se obrnem se na kakega drugega veterinarja... eno psicko sem ze izgubila-takoj po 'rutinski' operaciji kolena, ob misli, da izgubim Tesi...ne, o tem ne smem
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #716 : četrtek, 19.06.2008 : 07:30:20 »

Na izvidu piše le: (sem ga imela včeraj v nabiralniku, pa dopoldne ko sem klicala veta tega še nisem vedela)

"Vzorec: Serum (odvzeto 10.6.2008)
Ugotavljanje specifičnosti protiteles IgG proti bakteriji Anaplasma phagocytophilum (IFT): REAKTIVNO 1:128
mejna vrednost: 1:128; "

To je vse kar piše. Naj me koklja brcne, če vem kaj to pomeni. Sicer je vet rekel, da je erlihija, ampak ....

tesi - včasih začnejo s terapijo takoj, če je zelo kritično in so prisotni že simptomi, drugič raje počakajo, ker so antibiotiki precej agresivni in kot že sama veš nepotrebno jemanje ni ravno zaželjeno (izberejo manjše zlo).

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #717 : četrtek, 19.06.2008 : 07:55:19 »

Ja, Anaplasma phagocytophilum je erlihija. MI smo imeli oboje na meji, ce se prav spomnim; erlihija je bila 1:128, borelija 1:200, ampak ker je bilo ocitno, da s psom ni vse ok, pa se trombociti so bili precej nizki, smo zdravili.

Kaj pa Tesi je? A trombocite je imela normalne? A biokemijske preiskave je tudi naredil?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #718 : četrtek, 19.06.2008 : 08:33:22 »

1:128 je ravno mejna vrednost. Ce bi imela 1:130 bi bila ze pozitivna.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #719 : četrtek, 19.06.2008 : 09:38:50 »

Ja, ampak tezave bo pa že bile, pa trombociti so bili tudi zelo nizki, a je potem mogoče, da so težave kje drugje? Počuti se pa bolje po terapiji z Clinofugom.

Žal mi je, da nisem že na začetku povdarila, da hočem test za vse klopne zadeve. Se pa revica tako boji veterinarjev, da sem prav jezna, če moram po nepotrebnem še enkrat na odvzem krvi.

Ali so nizki trombociti simptom še za kakšno drugo obolenje oz. kaj bi bilo še priporočljivo pregledati?
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines