mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 14.09.2024 : 12:22:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 189444 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #390 : petek, 16.09.2005 : 09:27:30 »

Bejba popolnoma ok, šepanja ni več, kljub večjim obremenitvam.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #391 : petek, 16.09.2005 : 10:25:45 »

Mi smo drugace cisto ok, razen tega, da se je Bajka zredila in ima 34 kg Shocked. Sploh ni vec Bajka Undecided

Sicer imam sedaj majhno tezavo, ker se ji je ciscenje po gonitvi malo zavleko in jo opazujemo ,da ne biprislo do kaksnega vnetja..
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #392 : petek, 16.09.2005 : 10:26:16 »

Bučka pa precej slabo, ker ima očitno hud artritis v celem zadnjem delu (noge, hrbtenica), lise na očeh so pa vedno večje. V ponedeljek imamo kontrolo, rtg in zvečer še homeopata. Kljub mnenju strokovnjakov za oči, da lise na očeh pri Bučki ne vplivajo na vid, se s tem ne morem popolnoma sprijazniti, ker med drugim opažam tudi, da vedno večkrat vidi kaj, česar sploh ni ali pa celo kaj spregleda... Potem, ko več kot en teden sploh ni imela apetita in ni praktično nič jedla je zdaj vsaj to nekoliko bolje. Utrujena je tudi precej hitro. Bomo videli kaj bo novega v ponedeljek...

Maša
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #393 : petek, 16.09.2005 : 11:40:43 »

Bučka, tudi meni so rekli, da to ne vpliva na vid, pa ni res, prizadet je centralni vid, kar lahko potrdijo ljudje, ki imajo podobne težave.  Psa to načeloma ne ovira (če se ne greš z njim kakšnega agilityja), pa sčasoma se prilagodi. Pri Brini je  sicer sedaj, ko je zadeva čez celi očesi boljša in manj moteča, še vedno pa se ji blešči, kadar svetloba pada pod določenim kotom (in se lomi na kristalčkih v roženici) Samo, kot sem že rekla, pri Brini je vsa zadeva tako tenka, da se je praktično ne opazi. Pri Bučki pa so prave bele lise...upam da se bojo ustavile.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #394 : ponedeljek, 19.09.2005 : 10:04:53 »

No, mi smo s pregleda pri Zorku. Izrastek na hrbtenici, artritis, nič dobrega.  Cry Verjetno bo potrebna operacija hrbtenice, artritisa pa itak ne moremo pozdraviti. V glavnem, imam eno zelo ubogo Bučko. Ko sem gledala njeno kartoteko sem ugotovila tudi, da je imela na dveh kontrolah urina zelo nizko specifično maso, pa so mi povedali samo za prisotnost kristalov. Kaj je z njenimi ledvičkami?? Pa oči... Oh  Cry Cry Pa še 5 let nima...

Nekaj novih slikic moje piške: http://mega.moj-album.com/album/1110140/
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #395 : ponedeljek, 19.09.2005 : 13:55:14 »

Joj, kakšno smolo imata! a je sploh kakšna nesreča, ki bi šla mimo? Pri izrastkih na hrbtenici pomaga fizioterapija in masaža, verjetno bi tudi kakšna akupunktura. To z fizioterapijo in masažo je pomagalo mamini psici, ki tudi ima izrastke na hrbtenici že kakšno dve leti, je pa že stara čez 14 let in bo s to hrbtenico lahko zdržala do konca. Zdaj trenutno je čisto brez bolečin in zelo živahna. Tvoja je pa še tako mlada...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #396 : ponedeljek, 19.09.2005 : 18:21:17 »

Bucka, glede ledvic-ste naredili krvne preiskave (biokemija-urea, kreatinin, P, Ca...)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #397 : ponedeljek, 19.09.2005 : 18:26:04 »

Bucka, glede ledvic-ste naredili krvne preiskave (biokemija-urea, kreatinin, P, Ca...)?

Biokemijo so delali pred operacijo (dva meseca nazaj) in naj bi bilo vse ok. Za spec.maso mi sploh niso povedali, so rekli, da je v redu in sem šele danes slučajno poškilila v njen karton. Kaj naj pa h komu??
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #398 : ponedeljek, 19.09.2005 : 18:54:58 »

A biokemijo? K tistemu, ki jo je pripravljen naredit, ce te skrbi glede ledvick. Ce prav razumem, je zdaj zdravljenje mimo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #399 : torek, 20.09.2005 : 08:59:28 »

A biokemijo? K tistemu, ki jo je pripravljen naredit, ce te skrbi glede ledvick. Ce prav razumem, je zdaj zdravljenje mimo?

Ja, me skrbi glede ledvičk. Nisem srečna, da veterinarji največ kar je odredijo dieto za raztapljanje kristalov. Zdravljenje (erlihije?) je mimo, urinary dieta je mimo, zadnja spec.masa je bila 1030, kontrolo pa bomo delali čez 2 tedna. Ampak pri kakšnem drugem veterinarju, samo nimam pojma pri katerem.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #400 : torek, 20.09.2005 : 09:01:48 »

Hm, je se en relativno nov test glede funkcije ledvic, baje bolj natancen kot krvne preiskave (javi slabse delovanje preden se zadeva vidi na krvi), bom pobrskala kako se rece, ne vem pa, ce se pri nas to dobi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #401 : torek, 20.09.2005 : 09:04:07 »

Evo, mislim da najveckrat govorijo o temle: ERD.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #402 : torek, 20.09.2005 : 09:09:09 »

Super, hvala! Se bom pozanimala kako je s tem pri nas!
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #403 : sreda, 05.10.2005 : 14:14:27 »

Super, hvala! Se bom pozanimala kako je s tem pri nas!
Bucka kako?
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #404 : sreda, 05.10.2005 : 14:54:14 »

Bucka kako?

Vprašaj jutri zjutraj! Bom kaj več vedela... Grem s papirji oborožena na kliniko  Wink Med tem časom smo merili sami doma kar se pač da meriti s palčkami (mislim da multistix, nisem prepričana) in je pH zvečer blazno nizek, 5. Pa še zredila se je, meni sploh ni več NIČ JASNO!
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines