mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 10.08.2024 : 01:08:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 187011 krat)
0 članov in 38 gostov pregleduje to temo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #300 : ponedeljek, 18.07.2005 : 12:34:05 »

Bonie ima erlihijo in boreliozo... In bogve od kdaj že Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #301 : ponedeljek, 18.07.2005 : 12:39:17 »

Še vedno mi ni jasno.
Povsem mi je jasno, kaj pove titer protiteles in prebrala sem tudi že vse možno. Jasno mi je, da titer protiteles ne pove vsega, da je lahko ob slabem imunskem sistemu slabši, samo še vedno mislim, da ni dobro čakati na to, da kaj pokaže krvna slika, ker je takrat lahko že prepozno.

Poleg vsega skupaj pa že vemo, da bakterije v krvi največkrat sploh ne najdejo iz različnih vzrokov. Kar veliko psov na tem forumu pa je na terapiji kljub temu, da je krvna slika odlična in nekateri celo simptomov niso imeli. Še vedno mislim, da je čakanje na slabo krvo sliko lahko slaba tolažba.



Absolutno! Hotela sem samo povedati, da se po moje ne sme prevec zanasati samo na titer, ker ni alfa in omega vsega, ceprav vcasih dobim obcutek, da se ga ima za nekaj takega.
Ko so vidne spremembe na krvi in ze tako, v vedenju, se mi zdi, da je zadeva ze precej dalec. Testi na krvi pa naj bodo kompletni-biokemija, CBC,... ne pa samo en delcek.

Citat
Nuki, kar se tiče PCR ga kot je meni, znano delajo samo za Anaplasma sp. Za E. canis mislim da ne oziroma na nobene izvidu ni omenjena.

Ampak PCR ne delajo na vet. fakulteti? Namrec kakor jaz vem, primer, s katerimi bi lahko potrdili/ovrgli prisotnost bakterij (Anaplasma sp, E, canis itd) naenkrat, ne obstaja (ga se niso naredili). Za vsako posebej je potrebno testirati z drugim primerjem, ki je specificen za to vrsto. V grobem to pomeni, da ce oni naredijo PCR s primerjem za Anaplasmo sp. in je rezultat negativen, to se ne pomeni, da pa v krvi E. canis ni .
Ce pa so slucajno ze naredili primer, ki testira za oboje naenkrat, to pa stvar seveda spremeni. Ampak kakor sem napisala, zaenkrat tega se nisem zasledila. Sad
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #302 : ponedeljek, 18.07.2005 : 12:44:13 »

Bonie ima erlihijo in boreliozo... In bogve od kdaj že Angry
vseeno tile znaki presegajo ti dve bolezni, če sta zdravljeni že tri tedne...
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #303 : ponedeljek, 18.07.2005 : 13:00:44 »

vseeno tile znaki presegajo ti dve bolezni, če sta zdravljeni že tri tedne...


Meni 2 veterinarja pravita, da kaj drugega ne morejo narediti, da mora pač nadaljevati s terapijo. Pa tudi povečanja doze Clinofuga ne priporočata, ker Bonie terapijo ful slabo prenaša (neješčost, brez Ranitala pa še bruha in boli jo trebuh)...

Se pa tudi meni zdi, da gre okrevanje prepočasi... Ampak lahko še kaj naredim? Bi lahko imela Bonie še kaj drugega? Ta teden grem k vetu, da jo testiramo še za babeziozo, čeprav se mi pa to zdi že skoraj preveč, da bi ravno Bonie imela celo 3 klopne bolezni...
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #304 : ponedeljek, 18.07.2005 : 13:13:33 »

Držim pesti, da bi bilo tudi z Bonie počasi že bolje.

Kako je z Bejbo?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #305 : ponedeljek, 18.07.2005 : 14:29:48 »

Ja meni se tud zdi prav zamalo , zmečem celo premoženje za razne advantixe , fontline in spreje Angry Angry, vsakega primerka ,ki se vendarle pojavi odstranim še preden se napije in vendar smo polni klopnih bolezni Angry Cry
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #306 : ponedeljek, 18.07.2005 : 18:41:11 »

Rona je zacela danes rahlo sepati na zadnjo nogo - res malo, v bistvu se vidi le ko pocasi hodi, v kasu ne, v galopu ima nogo malo bolj togo...lahko to pomeni da se bolezen slabsa? Undecided Ali je lahko odziv na zdravljenje?  Sad
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #307 : sreda, 20.07.2005 : 09:45:07 »

Bejba je čisto ok. Na Clinofug se je navadila, nič več slabosti. Je normalno živahna, mislim, da celo manj šepa.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #308 : sreda, 20.07.2005 : 15:51:55 »

Lepa novica  Smiley, počohaj Bejbko v mojem imenu.

Kako je z Rono, Bonie?

Bajka je po novem največja požeruhinja na svetu in se pridno redi  Shocked. Prav smešen občutek je, ko jo pobožam po hrbtu ker ne čutim več nobenega vretenca.
Pa sem mislila, da ne bom imela 2 kravi doma. Kot kaže tudi Bajka ne bo prav nič "pončkasta" Undecided Cheesy
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #309 : četrtek, 21.07.2005 : 10:15:38 »

Tudi Bonie se je začelo obračati na boljše. Grba na hrbtu ji je že skoraj izginila, pa apetit je dobila Cheesy Zdaj že jemo kuhanega piščanca, purana, pa taboljše konzerve... Me pa zdaj hoče kar malo okoli prenašati. Gospodična bi še vedno jedla z roke... Wink Pa kako jo bom spet navadila na brikete, se mi sploh ne sanja... Drugače pa bi zdaj ona na sprehodih norela do onemoglosti, potem pa pridema domov in dve uri ne pride k sebi. Tako hitro ji srce bije, da me je en dan bilo strah, da jo bo kap...

Pa uboga tudi nič več ne Angry Včeraj sva bili pri veterinarju in ji rečem prostor, ona pa nič, kot da bi imela vlečnega psa, tako je cela navdušena vlekla k nekemu drugemu psu. Ko pa se je utrudila, pa se je vlegla na tla in po tem po tleh puzala proti njemu... Me je že strah, kaj je nastalo iz nje...

Drugače pa sva včeraj pri vetu dobile še Clinofug za nadaljnje 4 tedne, pa Kuterid mazilo za njena srbeča ušesa. Z ušesi je sicer vse v redu (nobenega vnetja), ima pa zunanje ušesne školjke čisto rdeče, kar je najbrž alergična reakcija na Clinofug.

Aja, pa mogoče bo še komu pomagalo. Meni se zdi, da odkar sem ji začela dajati Probiotike (tiste kapsule, ki se kupijo v drogerijah kot dodatek k prehrani), se je njeno stanje začelo hitro izboljševati. Zdaj ji niti Ranitala več ne dajem, pa zgleda Clinofug vseeno dobro prenaša (nobenih slabosti, bruhanja).

Skrbi me še edino za njene noge. Hodi, laufa, skače sicer brez problema (tako je že od začetka), samo ko sedi ali se vleže, vedno zadnje noge spodvije pod rit. Pa kar nekajkrat sem že opazila, da ji zadnje noge pri kakšnem hitrem obratu niso vzdržale in je padla...  Undecided Vet sicer pravi, da se bo tudi to najbrž z terapijo izboljšalo, ampak mene je kljub temu tako strah, da bi ji te bolezni pustile trajne posledice na nogah...
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #310 : četrtek, 21.07.2005 : 10:30:41 »

Za vse ostale, ki se borite s klopnimi boleznimi, pa še to:

Očitno pri nekaterih pseh traja dalj časa, da se obrne na boljše. Pri Bonie se je izboljšanje stanja začelo kazati šele po dobrih 3 tednih terapije. Pred tem pa ni in ni kazalo nobene izboljšave, pravzaprav smo se cel čas borili še z nekimi stranskimi učinki terapije (popolna neješčost, slabosti, bruhanje, ogromen hematom na hrbtu, srbeča ušesa ...). Jaz sem bila že čisto obupana, ampak vet mi je rekel, da moramo samo vztrajati. In res je.

Tako, da vztrajajte. Ne obupati. Če je bakterija že dolgo v telesu, rabi telo tudi več časa, da si opomore...

Držim pesti za vse pesote, čeprav kot berem, se večina kar dobro drži Smiley
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #311 : četrtek, 21.07.2005 : 10:50:46 »

Prav vesela sem za Bonie, ker me je mal oskrbelo, da ne boš vrgla puške v koruzo.
Danes sem peljala še Ajšo na pregled krvi in sem vprašala dr. Pavlinovo če je mogoče, da je pri Bajki še po 4 dneh jemanja Clinofuga takšna razlika.
Kot kaže sem dokaj hitro odreagirala na njene "čudne nevidne" znake in smo zelo hitro ugotovili da imamo erlihijo, zato je zdravljenje tudi tako uspšešno.

No mi smo danes dobili še 125 tabletk, 47 smo jih že pojedli Wink
Pa dober tek vsem "tabletomanom"!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #312 : četrtek, 21.07.2005 : 10:54:52 »

Bonie - super novica!
Tebi in tvoji kuziki (pa tudi vsem ostalim) zelim uspesno okrevanje. Moram priznat, da s precejsnjim strahom prebiram tole temo. Skoraj vsakic se javi kaksen nov pacient...
m.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #313 : četrtek, 21.07.2005 : 11:03:23 »

Danes sem peljala še Ajšo na pregled krvi in sem vprašala dr. Pavlinovo če je mogoče, da je pri Bajki še po 4 dneh jemanja Clinofuga takšna razlika.

Simi, povsod na netu piše, da se običajno popolni preobrat pri psu zgodi že po 48 urah od začetka terapije... Zato pa sem bila jaz že tako obupana, ker sem čakala in čakala...


Drugače pa hvala vsem, ki držite pesti za Bonie. Bonie pa vsem pošilja  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #314 : četrtek, 21.07.2005 : 11:12:15 »


Pa uboga tudi nič več ne Angry Včeraj sva bili pri veterinarju in ji rečem prostor, ona pa nič, kot da bi imela vlečnega psa, tako je cela navdušena vlekla k nekemu drugemu psu. Ko pa se je utrudila, pa se je vlegla na tla in po tem po tleh puzala proti njemu... Me je že strah, kaj je nastalo iz nje...

Ja, nastajajo eni veliki razvajenci. Bučka je sedaj začela občasno popiskavati - kadar ji kaj ne paše seveda. Tega prej nikoli v življenju ni počela...

Drugače pa sva včeraj pri vetu dobile še Clinofug za nadaljnje 4 tedne, pa Kuterid mazilo za njena srbeča ušesa. Z ušesi je sicer vse v redu (nobenega vnetja), ima pa zunanje ušesne školjke čisto rdeče, kar je najbrž alergična reakcija na Clinofug.

Mi pa končujemo s Clinofugom, še za 3 dni imamo. Kaj pa potem, pa še ne vem...

Skrbi me še edino za njene noge. Hodi, laufa, skače sicer brez problema (tako je že od začetka), samo ko sedi ali se vleže, vedno zadnje noge spodvije pod rit. Pa kar nekajkrat sem že opazila, da ji zadnje noge pri kakšnem hitrem obratu niso vzdržale in je padla...  Undecided Vet sicer pravi, da se bo tudi to najbrž z terapijo izboljšalo, ampak mene je kljub temu tako strah, da bi ji te bolezni pustile trajne posledice na nogah...

Jaz ti priporočam, da se enkrat počasi odpravite na en ornk pregled vezi. Sedaj, ko se Bonie bolje počuti bo tudi vožnjo lažje prenesla. Naj točno ugotovijo, če so vezi načete ali ne. Če niso pa pazljivo in počasi začnite nabirati kondicijo in jačati mišice, da se vam ne bo zgodila Bučkina zgodba.

Bučka pa sedaj že misli, da je popolnoma zdrava in jo je prav težko držati v mirujočem stanju. Tačko občasno tudi že postavlja na tla, v ponedeljek pa damo ven še šive. Lonec na glavi bomo obdržali, ker je to edino konkretno pomirjevalno sredstvo, ki dela Smiley.

LP, Maša
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines