mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 20:35:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 186799 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #255 : petek, 15.07.2005 : 09:19:22 »

Retrieverka, cepi se lahko samo zdravega psa, kar pa pes z erlihijo ni (vsaj nekaj dobrega...). Naj vet napise "opravicilo".
Bucka, drzimo pesti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #256 : petek, 15.07.2005 : 09:20:01 »

Maša,

že držimo pesti za Bučko Smiley

Boš vidla, da bo vse v redu.

Lp, Darja
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #257 : petek, 15.07.2005 : 09:21:00 »

Bucka, vse bo v redu. Mi stiskamo vse pesti in sapke, kar jih imamo. Ti pa le porocaj, kako bo. Lp N.

P.S.: Si bila mogoce ti vceraj okoli osmih zjutraj v Mestnem logu (in si Bucko odnesla v narocju mimo mojih setrskih posasti)?
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #258 : petek, 15.07.2005 : 09:26:47 »

Bucka, vse bo v redu. Mi stiskamo vse pesti in sapke, kar jih imamo. Ti pa le porocaj, kako bo. Lp N.

P.S.: Si bila mogoce ti vceraj okoli osmih zjutraj v Mestnem logu (in si Bucko odnesla v narocju mimo mojih setrskih posasti)?

Smiley Ja, midve sva bili! Sem jo nesla kot malega otroka, ampak izključno zaradi njene nogice, ker tako blazno vleče in koplje, kadar so psi okoli, tista tla pa grozno drsijo. Sicer takih prijemov ne prakticiramo  Smiley.

LP, Maša
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #259 : petek, 15.07.2005 : 09:30:05 »

Se eno vprasanje! Mi bomo zdaj na Clinofugu 3 tedne, imamo pa 28.7. celjenje za steklino - kako s tem? Najbrz bi bilo bolje pocakat ampak gremo s psom cez mejo (ce bo le v stanju) in bi bilo to nujno...kak nasvet???

Jaz bi se z veterinarjem zmenila,  da ti zaradi prehoda meje da žig v knjižico, ti mu normalno plačaj in vse, cepi jo pa 3 mesece po prenehanju s terapijo. Ker že tako ali tako ima zaradi Clinofuga obremenjen organizem.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #260 : petek, 15.07.2005 : 09:35:45 »

Bučka, tudi vsa moja bojevniška četa z mano na čelu stiska pesti, tačke, zobke, skratka, vse kar se stiskati da..... pesjani pa najbrž doma stiskajo tudi oči! Cool

Katarina
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #261 : petek, 15.07.2005 : 10:11:32 »

Pri Bejbi so odkrili bakterijo ampak je v kronični fazi. Ni nekdo napisal, da se bakterija odkrije v akutni?
Dr. Pavlinova mi je razložila, da imamo 3 tedne terapije, potem pa prenehamo in nam tudi nobebega testa ni potrebno delati. Kako je s tem? Nič ni omenjala ponovne terapije?

Bučka, kaj je tvoji psički erlihija tako sklepe prizadela? Mene najbolj skrbi artritis. A res nihče ne razmišlja o grelnih blazinah?

Bučka, veš da držimo pesti!

ZMAGALI BOMO!!!!!
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #262 : petek, 15.07.2005 : 10:22:30 »

Bučka ne daj se - vsi z Mašo vred mislimo nate!
Logiran
t e j a
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #263 : petek, 15.07.2005 : 10:26:14 »

No za  povrh vsega- prejšni teden  potrditev  okužbe z erlihijo, je  prejle  klicala veterinarka, da so  dobili  še  izvide  za toksoplazmozo. Tudi pozitiven!!!!!!
Ne morem verjet...
Ali morda kdo ve  na podlagi česa  se  odločijo  ali  bodo  psa  za erlihijo  zdravili s tableti  ali  da dobi na 14 dni  injekcijo-kot  v našem primeru?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #264 : petek, 15.07.2005 : 10:28:42 »

teja, meni so rekli, da če pes ne prenaša Clinofuga.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #265 : petek, 15.07.2005 : 10:29:59 »

A mogoce kdo ze ve, kaj je v tej injekciji?

Andi, a ta Pavlinova je pri nas strokovnjakinja za te bolezni?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #266 : petek, 15.07.2005 : 10:32:03 »

teja, a si se kaj pogovorila z veterinarji o toksoplazmozi in erlihiji skupaj? Malo prebiram na netu o tej bolezni in vidim, da tudi močno prizadane imunski sistem. Lahko kaj več poveš?

Nuki, kakšna strokovnjakinja je  ne vem, ker smo prvič pri njej. Se pa posvetuje z dr. Tozonovo.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #267 : petek, 15.07.2005 : 10:33:55 »

A res nihče ne razmišlja o grelnih blazinah?

Jaz sem že tudi razmišljala, čeprav zaenkrat še čakam, da vidim, kako se bo vse to razpletlo. Pa nekako se mi zdi, da Bonie ne bi bila navdušena, ona je raje pokrita. Pa nisem ravno prepričana, da to ogrevanje sploh kaj pomaga. Za blaženje bolečin in kot preventiva pri artritisu pa so po moje boljši dodatki z glukozaminom. Mi dajemo zdaj Flexicose (po priporočilu Bučke), ki se mi zdi res dober. Sicer pa zdaj, v tem letnem času, bi bila Bonie bolj vesela hladilne blazine...
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #268 : petek, 15.07.2005 : 10:34:42 »

Pri Bejbi so odkrili bakterijo ampak je v kronični fazi. Ni nekdo napisal, da se bakterija odkrije v akutni?
Dr. Pavlinova mi je razložila, da imamo 3 tedne terapije, potem pa prenehamo in nam tudi nobebega testa ni potrebno delati. Kako je s tem? Nič ni omenjala ponovne terapije?

Bučka, kaj je tvoji psički erlihija tako sklepe prizadela? Mene najbolj skrbi artritis. A res nihče ne razmišlja o grelnih blazinah?

Bučka, veš da držimo pesti!

ZMAGALI BOMO!!!!!

To za tri tedne terapija mi je čudno, ampak kaj pa vem...Povsod berem, da je najkrajša terapija 6 tednov.

Bučka ima kronični artritis pomoje sigurno od erlihije, ker se nam raznorazne reči vlečejo že več kot eno leto. Zadnje čase čudno drži sprednjo levo taco, tako približno, kot bi imela v sklepu izpahnjeno (pa nima, jasno). Upam, da ni tudi tam kakšno sr...

Hvala vsem za podporo, Bučka vam bo zvečer vsem poslala svoje prikupne slinaste  Kiss!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #269 : petek, 15.07.2005 : 10:50:17 »

Citat
A mogoce kdo ze ve, kaj je v tej injekciji?

http://usa.spah.com/usa/products/labels/label88.cfm?sID=1
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines