mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 22:14:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 186901 krat)
0 članov in 35 gostov pregleduje to temo.
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #240 : četrtek, 14.07.2005 : 22:28:32 »

Mene pa res zanima, od kod imajo nekateri to informacijo, ker jaz sem že res preiskala vse kar je o teh testih na netu, pa tega nisem nikjer našla... Povsod pa piše, da imajo redki laboratoriji zanesljive PCR teste in da zato večina laboratorijev te bakterije ne najde v krvi, ne glede na fazo bolezni. Dobri laboratoriji najdejo v 99% bakterijo v krvi in to v vseh fazah bolezni... Samo to je v ZDA.

Ok zdaj bom morda rekla nekaj napacnega ali laicnega (pa se res je!) - meni je veterinarka rekla da ne smem primerjat erlihije v ameriki s to pri nas (pa s podatki in znacilnostmi). Prvic klopi niso iste vrste, drugic ta erlihija ni tista pasja tam pac pa humana in je drugacna. Prav tako se lahko okuzi z isto clovek pa se nanjo odzove veliiiko bolje, v obliki kake gripe-bolecine v sklepih pa je ok v par dneh in ni posledic. Pri psih pa takole...

Tudi jaz upam da pri nas ne bo posledic!!!

Imam eno vprasanje. V navodilih za Clinofug pise da ne sme zraven uzivati mlecnih izdelkov - pa vemo da krepijo jetra a ne? Kako zdaj postopati s tem? Mi lahko se kdo ki ve odgovori na vprasanja v mojem prvem sporocilu?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #241 : četrtek, 14.07.2005 : 22:30:37 »

Jaz bom Bajki dajala mlečne izdelke okoli štirih popoldne, ob 18 pa dobi tablete. Predvsem ji bom dajala probiotuični jogurt in skuto.
Če pa mi ne bo jedla bo pa na čokolešniku, ker je to edino kar vedno poje.
Logiran
shyam2001
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #242 : četrtek, 14.07.2005 : 22:32:36 »

V navodilih za Clinofug piše, da ne sme jesti mlečnih izdelkov 3 ure pred in 3 ure po jemanju zdravila. Torej - naš bolnik dobiva probiotični jogurt okoli poldneva, saj jemo tablete na 12 h, zjutraj in zvečer.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #243 : četrtek, 14.07.2005 : 22:35:24 »

Glede na rezultate, ki se pojavljajo na forumih, gre v ZDA predvsem za E. canis, medtem ko pri nas za A. sp (par strani nazaj mislim da je opisano). Se je pa v Italiji in mislim da tudi Nemciji ze pojavila tudi E. canis-so jo dolocili. Tako da...
Je pa res, da ne vem tocno s kje ti ljudje, ki so objavljali rezultate testiranj, so-kater del ZDA, tako da je mozno, da imajo tudi kake druge, ampak kakor zaenkrat kaze, prednjaci E. canis.
Kalcij vpliva na absorpcijo zdravila-jo zmanjsa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #244 : četrtek, 14.07.2005 : 22:40:16 »

Nuki, kolikor jaz vem je PCR nezanesljiv samo, če je negativen. Takrat se lahko zgodi, da ima pes vseeno erlihijo. Če pa je test pozitiven, pa je 100% zanesljiv. Problem je pri teh testih zaslediti bakterijo ...

Pa tisto, da mi je vet rekel, da je pozitiven PCR test izredno redek, je rekel za pri nas, v Sloveniji... Se pravi, da pri nas, glede na naše laboratorijske izvide, psi z visokimi titri, največkrat nimajo PCR testa tudi pozitivnega.

Retriverka, v ZDA imajo vse 3 (ali pa jih je še več?) oblike erlihije, PCR test pa lahko ugotovi katerokoli obliko in jo zna tudi identificirati...

Glede mlečnih izdelkov pa je meni vet rekel, da psici ne smem dajati 2-3 ure pred in po tabletah mlečnih izdelkov. Je pa priporočljivo da ji npr. sredi dneva daš kakšen probiotičen jogurt, če bo jedla...

Glede ostalih tvojih vprašanj: baje je priporočljiva doza od 5 do 10 mg/kg na 12 ur. Moja psica dobiva tam okrog 6 mg/kg na 12 ur, ker izredno slabo prenaša terapijo. Je totalno brez apetita, pa cel prvi teden jo je po tabletah bolel trebuh + bruhala je. Zato ji zdaj pol ure pred tabletami dam Ranital, pa čez dan ji probam čimvečkrat dati kamilice. Stanje pa gre zelo zelo počasi navzgor. Zdaj mi končno malo več je, čeprav še vedno veliko premalo, nekoliko je že bolj vesela, čeprav se še vedno zelo hitro utrudi, še vedno ji tudi teče z nosu in oči, ful jo srbijo ušesa (ima že prave kraste v ušesih), tudi obe zadnji nogi jo še vedno bolita + hematom na hrbtu noče in noče zginit...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #245 : četrtek, 14.07.2005 : 22:54:32 »

Jaz sem v clanku prebrala, da je kamot lahko tudi lazen pozitiven PCR test, se posebej, ce delo ni ravno najbolj sterilno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #246 : četrtek, 14.07.2005 : 23:06:23 »

Jaz sem v clanku prebrala, da je kamot lahko tudi lazen pozitiven PCR test, se posebej, ce delo ni ravno najbolj sterilno.

Po resnici povedano, jaz več pojma nimam, kaj je res in kaj ni. Ponekod piše tako, drugod drugače...

Sploh se ne bom več s tem ubadala, ker sem že čisto obsedena s tem... Takointako pa nisem še nič zvedla, nihče mi noče povedati, kaj lahko pričakujem glede Bonie. Očitno lahko res samo čakam in opazujem...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #247 : četrtek, 14.07.2005 : 23:07:39 »

Ne se sekirat, je pri meni isto. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #248 : petek, 15.07.2005 : 00:02:26 »

... še vedno ji tudi teče z nosu in oči, ful jo srbijo ušesa (ima že prave kraste v ušesih)...

Ok punce, zdaj je pa še mene zvilo Sad...Ori ima namreč tudi zadnje dni vnete očke, pa iz smrčka mu teče (čeprav zanemarljivo), zdaj so ga pa še useša začela srbet Sad Sad...Zadnje 10 mesecev me njegovo zdravstveno stanje preseneča...vsa leta izjemno zdrav kuža, veterinarja sem videla samo na ceplenju, potem pa smo naenkrat začeli lani zdraviti kao neke ponavljajoče prehlade in angine, ki očitno to niso bile, na koncu je revček pristal na operaciji - gronolom.

Zdaj je vse ok, je vesel in živahen...samo tele zadnje dva dni me skrbijo ušeska in okice...ne vem ali sem že totalno panična, ali se mi vse dozdeva...ali,ali,ali...Ali ste opazili, da je vsak pes, ki je bil zdaj na testiranju na koncu pozitiven?! Shocked Vsi kosmatinci: Andi, Bonie, Siratki, Simi, Retriverka...Nanook tvoj tudi?

Jaz bom tudi odšla delat test, priznam pa da res cvikam...tole niso več občasne okužbe, če je pa skoraj vsaki drugi pes okužen?!

Ma sem zamorjena do konca...

Punce, za vaše pesote pa pri nas držimo pesti in tačke!

LP,
Diana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #249 : petek, 15.07.2005 : 00:08:50 »

Nope, za mojega ne vem, grem kmalu testirat, ampak najprej hocem imeti vsaj priblizno predstavo o zadevah, da mi ne bodo kakih buch prodajal...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #250 : petek, 15.07.2005 : 07:20:53 »

ja Nuki jaz isto!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #251 : petek, 15.07.2005 : 08:48:34 »

retrieverka; tudi Bejba ima 3 tedensko terapijo.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #252 : petek, 15.07.2005 : 09:02:41 »

andi: Kako to? Zaradi nizjega titra? Namrec tu berem da so po 5, 6 tednov dolge terapije...Mi smo bili pri Pavlinovi, ti tudi (nekje sem ujela)?

Mel: Moj nasvet - testirat! Nocem strasit ampak tako bos sigurna kaj ji je in cimprej zacnes z zdravljenem ce je ta zadeva...
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #253 : petek, 15.07.2005 : 09:16:54 »

Se eno vprasanje! Mi bomo zdaj na Clinofugu 3 tedne, imamo pa 28.7. celjenje za steklino - kako s tem? Najbrz bi bilo bolje pocakat ampak gremo s psom cez mejo (ce bo le v stanju) in bi bilo to nujno...kak nasvet???
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #254 : petek, 15.07.2005 : 09:17:32 »

Bučka je tudi najprej dobila za 3 tedne Clinofuga, potem pa še za nadaljnje tri. Mislim, da dajejo najmanj 6 tednov.

Sicer pa je moja Bučka ta trenutek v Mestnem logu, morda celo že na operacijski mizi. Krvni izvidi včeraj so bili OK in danes dr. Zorko operira potrgane križne vezi. Z rehabilitacijo zna biti hudič, ker ima kronični artritis. Flek na očesu kar ne izgine, danes pa ima spet tudi mokre oči. Hvalabogu vsaj z apetitom v času zdravljenja ni panike, celo c/d uživa z največjim veseljem.

Kdor hoče lahko malo stiska pesti za mojo piško, da bo vse v redu... mene je grozno strah.

Maša
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines