mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 10.08.2024 : 01:09:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 187017 krat)
0 članov in 42 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #135 : sreda, 29.06.2005 : 23:12:56 »

OK, bom šla v "akcijo"....

Potem sem pa itak naslednje 2 tedna totalno zamorjena...in se sekiram okoli simptomov..- kot "pasji hipohonder" Grin - gledam ali ima Ori bognedaj kake simptome...

LP,
Diana
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #136 : četrtek, 30.06.2005 : 09:24:29 »

Bučki pa je včeraj začela močno odpadati dlaka. Pa tudi ona je zelo utrujena že po parih minutah sprehoda, šepa pa danes malo manj, verjetno zaradi medrola. Pega na učku pa je vedno večja...Bom pa malo kasneje pokazala tudi kakšno fotko, ki kaže, da le ni bilo tako slabo včeraj popoldne - s svojim začasnim sostanovalcem sta namreč demolirala dve vreči sena od pujskov, njuno hrano, nekaj vrečk, cunj, v glavnem, dnevna soba je bila živa štala  Grin Grin. Ampak nama je kar srce zaigralo - dobra stara Bučka se je za trenutek vrnila Cheesy.

LP, Maša
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #137 : četrtek, 30.06.2005 : 11:49:19 »

Bučka, saj bo, samo potrpeti moramo Sad

Bi pa jaz dala vse, da bi Bonie bila vsaj malo tista stara vesela pesa... Sad

Edino, kar se mi zdi, da bi jo malo razveselilo, je, da bi šle v gozd na sprehod, kjer je ponavadi srečala svoje prijatelje za igro... Ampak v gozd me več nihče ne spravi... Angry

Lp, Darja
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #138 : četrtek, 30.06.2005 : 12:07:45 »

Mi smo si včeraj naredili gozd doma  Cheesy

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3155.new.html#new
Logiran
panček
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #139 : četrtek, 30.06.2005 : 12:12:29 »

Sem nova med vami in tudi moj pes je okužen z erlihijo. Začelo se je z bruhanjem, pes je bil zeeloo utrujen, ni hotel vstati, ni mogel na sprehod, še isti dan sva odšla k veterinarju. Najprej je rekel gastritis, dobil dve injekciji, rekel je tudi da moramo na slikanje kolkov, ker pes šepa. Jaz sm se tako ustrašila, da sem se doma jokala, ker sem morala prvega psa uspavati pri treh letih zaradi hude displazije kolkov. No, nato je mož rekel, da je imel kuža po 20 cekov na dan in sumiva na boreliozo. No in hvalabogu damo še kri na pregled. Prej mi je pa še dala za vsak slučaj Clinofug tablete. Kakšna sreče. Izkazalo se je , da ima kuža erlihijo, borelioza pa je hvalabogu negativna. Sedaj je kuža vredo, ne šepa, je velliko, ampak zakaj se mi na sprehodu tako utrudi, mene je zelo strah. Clinofug bo jemal mesec in pol. Ne vem kdaj mu moram dati ranital. Pred Clinofugo ali zatem ko ga poje. Pomojem preden kaj poje. Ali so vaši psi tudi tako zmatrani. oz se hitro utrudijo. Sedaj je kuža cele dneve poleg mene in ga samo kontroliram kako je z njim. BONIE SAJ S KUŽKOM BO VSE VREDO ŠE POSEBEJ ZDAJ KO VEDO KAJ MU JE IN IMA TABLETE. LEP POZDRAV
Logiran
panček
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #140 : četrtek, 30.06.2005 : 12:13:49 »

UPS, BUČKA SI TI, KUŽEK PA BONIE. SE OPRAVIČUJEM
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #141 : četrtek, 30.06.2005 : 12:49:19 »

UPS, BUČKA SI TI, KUŽEK PA BONIE. SE OPRAVIČUJEM

V resnici sta obe kužici, Bučka in Bonie, obe z erlihijo. In dve uporabniški imeni.  Wink
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #142 : torek, 05.07.2005 : 10:26:20 »

Smem vprašati, kakšna je inkubacijska doba za obe bolezni, boreliozo in erlihijo. Naša je imela nekaj klopov, ko smo jo dobili, od tedaj pa je zdaj 3 mesece. Ne kaže nobenih znakov bolezni, pa tudi nobenega klopa ni imela od tedaj. Lahk rečem, da je nevarnost mimo, ali naj jo vseeno dam testirat? BTW, kakšna je cena preiskave krvi?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #143 : torek, 05.07.2005 : 10:41:18 »

Lahk rečem, da je nevarnost mimo, ali naj jo vseeno dam testirat? BTW, kakšna je cena preiskave krvi?

Meni so računali 9.700,00, testirati sem dala vse tri bolezni. Čakam na rezultate.
Logiran
shyam2001
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #144 : sreda, 06.07.2005 : 11:05:27 »

Še en nov kuža v klubu obolelih z erlihijo. Naš nemški ovčar ni imel nobenih simptomov, je v super kondiciji, razigran, dobrovoljen kuža, dokler nismo pred dobrim tednom odšli za kak dan na slovensko obalo. Tam je skakal po vodi in čofotal in ko smo se vrnili v kamp, je hotel samo še ležati in težko je vstal s prostora. Ko si je opomogel, bi spet tekal, a je imel težave z zadnjimi tačkami. Težko je uriniral, a smo mislili, da je dobil vnetje sečil. Zato smo odšli domov, njemu se je stanje precej izobljšalo in najprej je veterinar izključil okužbo sečil, pomislil je na zdrs diska. A obenem je povedal tudi, da je zadnje čase veliko težav z erlihijo. A test krvi je pokazal, da je njegova krvna slika odlična, ker pa nam to vseeno ni dalo miru, smo ga dali še na test erlihije in borelije. Borelioze sicer nima, ima pa zato titer protiteles za erlihijo kar 1:2500. Danes gremo po terapijo. V teh nekaj zadnjih dneh pa je kuža nendoma postal utrujen in samo leži, ter žalostno gleda. kakšne izkušnje imate z zdravljenjem vi? Mene je prestrašilo, ko sem izvedela, da rikecij erlihije iz telesa okužene živali nikoli ne počistiš in da vedno obstaja možnost, da se spet namnožijo. Kako je z vašimi kužki, ki so preboleli erlihijo? In ti, Simi, kje daješ kri za preiskave, ker so pri nas te skoraj enkrat dražje?
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #145 : sreda, 06.07.2005 : 12:48:16 »

Simi, mene tudi zanima, kje so krvni testi tako poceni... pa tudi, kaj se rece veterinarju, da jih preventivno naredi. Mi smo jih ze 2-krat predlagali, ces da je imel ze veliko klopov, pa so nam jih odsvetovali, ker nismo opazili kaksnih drugih znakov. Na vec linkih v tejle temi pa pise, da ima lahko pes erlihijo, tudi ce ni nobenega od nastetih znakov. Undecided
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #146 : sreda, 06.07.2005 : 13:02:42 »

Koliko časa ste pa vi čakali na rezultate testov za erlihijo?
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #147 : sreda, 06.07.2005 : 13:55:17 »

Deteljica, a ti to na splošno sprašuješ? Ali koga, ki ga nisi imenovala?
No, jaz sem čakala (v času prvomajskih praznikov!) natanko en teden na erlihijo in 14 dni, da so prišli še testi za borelijo. Če si iz Lj, lahko erlihijo urediš v dnevu ali dveh.

Marjetka, moje mnenje: če želite teste pravit, jih opravite. Veterinarju recite, naj (enkratno) vzame kri, naredi osnovni hemogram in preostanek pošlje pregledat za E in B. Če tega ne želi, pojdite to opravit preprosto drugam, pa niti vedel ne bo Wink.
Če bodo testi - verjetno  bodo - negativni, boste pomirjeni. Če bodo pozitivni, pa je vaša odločitev, kako boste ukrepali. Jaz za sebe vem-pa upam, da ne bom spet narobe razumljena-da bi v tem primeru počakala s kakršnokoli terapijo antibiotikov, dokler bi bil kuža v redu. Niso namreč tako nedolžni... Razume pa se, da še tako majhna sprememba na psu- sem prva pri veterinarju in na antibiotikih.
Če bi dali proti tem boleznim testirat vse pse v Sloveniji, bi bili rezultati verjetno grozljivi. Samo, enim nikoli "ven ne vdari", spet drugi jo bolje prenašajo, tretji pa...

Citat
Simi, mene tudi zanima, kje so krvni testi tako poceni...

Tudi mene. Jaz sem dala toliko samo za osnovni hemogram....

Lp, Mateja



Logiran
shyam2001
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #148 : sreda, 06.07.2005 : 14:47:28 »

Še moj odgovor - mi smo na izzide testov za erlihijo in borelijo čakali teden dni, plačali pa 18 000 SIT.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #149 : sreda, 06.07.2005 : 17:56:00 »

Simi, mene tudi zanima, kje so krvni testi tako poceni... pa tudi, kaj se rece veterinarju, da jih preventivno naredi. Mi smo jih ze 2-krat predlagali, ces da je imel ze veliko klopov, pa so nam jih odsvetovali, ker nismo opazili kaksnih drugih znakov. Na vec linkih v tejle temi pa pise, da ima lahko pes erlihijo, tudi ce ni nobenega od nastetih znakov. Undecided

Namesto "jaz pa bi mogoce to pa to, kaj pa vi mislite bla bla bla" reci "jaz hocem to in to, koliko stane, kdaj lahko pridem". Ce niso pripravljeni storiti tega, gres drugam. Pa saj niso bogovi, orkadus no!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines