mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 10.08.2024 : 01:03:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 186978 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #120 : sreda, 29.06.2005 : 12:41:45 »

Jah jaz se delam kot da nič ni  Wink. Šepa na zadnjo taco ne, včasih ko je bolj utrujena malo bolj na trdo hodi (kar na vse tace  Cheesy). Ne vem koliko je to od erlihije, koliko pa od nekega relativno normalnega staranja  Roll Eyes Huh. Imela pa je lani v treh tednih dve težki operaciji (to je kako leto po odkriti erlihiji) in je vse srečno prestala  Cheesy.
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,384.msg30226.html#msg30226

Dokler ne bo občutnega poslabšanja se ne mislim sekirati in bo živela kot da ji nič ni  Wink.

LP Noli
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #121 : sreda, 29.06.2005 : 13:02:38 »

Zdaj mi pa res gre kar na jok. Pravkar sem zvedela, da ima Bonie še borelijo...
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #122 : sreda, 29.06.2005 : 13:13:33 »

Sicer je od Ajšinega zdravljenja še skoraj 4 leta, ampak ker bomo verjetno jutri oz. zelo v kratkem dali to zadevo čez tudi pri Bajki  sem malo brskala po smominu.
Ajša je tablete dobro prenašala tudi bruhala ni po njih, niti imela kakršnih koli težav s kožo.
Bila je sicer na začetku bolj umirjena in "depresivna", ampak se je zelo hitro popravila.
pomovne teste sem pa delala kmalu po prenehanju jemanja in mi ni žal da sem vrgla stran denar.
Tudi vsakič ko je spet malo čudno "depresivna" grem delat teste, nazadnje predlani pred paritvijo.

No za Bajko bomo pa videli kako je. Pred 14 dnevi je imela trombocite na spodnji meji in jutri greva še enkrat na pregled, vendar sem že odločena da ne glede na število trombocitov naredim test za Erlihijo in haha ker si ne zapomnim kaj je ta nova bolezen ji rečem bobipalčke, ker je še bolj zahrbtna in je tudi zelo razširjena. Kolega veterinar mi je povedal, da zelo na veliko razsaja in da ima v vsaki pašni čredi krav vsaj eno kravo okuženo s tem sranjem. Delajo pa teste na kliniki in ne na med. fakulteti in tudi rezultat krvi dobiš baje v pol ure.
Tako da se mi prav resno dozdeva, da ima tamala nekaj od tega sranja ker je čudna.....vedno me imaj oveti radi, ko jim rečem da je moj pes čuden in ko me vprašajo kako čuden jim rečem da ni to ona.
Po eni strani si prav želim, da je erlihija, ker smo jo pri Ajši tako lepo pozdravili in nima nobenih problemov zaradi nje, še mladičke je imela vmes.

Bonie držim pesti za tvojo pikico, da se bo uspešno borila s to boleznijo


SOVRAŽIM KLOPE
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #123 : sreda, 29.06.2005 : 13:15:41 »

Babezioza?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #124 : sreda, 29.06.2005 : 13:27:14 »

Babezioza?
j ;Da neki tazga, neki bebi je, zato sem si jo zapomnila kot bobi palčke Cheesy...spet slišim smeh mojega veta. Cool..sem mu obljubila da ga jutri najprej pokličem predo na kliniki rečem da hočem test za bobi palčke. Shocked Grin
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #125 : sreda, 29.06.2005 : 13:32:38 »

Zdaj mi pa res gre kar na jok. Pravkar sem zvedela, da ima Bonie še borelijo...

Bonie, hudo mi je za vas!
Kaj pa sedaj, se zdravljenje kaj spremeni? Kaj so ti rekli?

LP, Maša
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #126 : sreda, 29.06.2005 : 13:34:00 »

Babesia je po latinsko. Drzim pesti, da bo test negativen.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #127 : sreda, 29.06.2005 : 13:35:04 »

Njok, Latine loqui potes? Simi, jutri mas mene s seboj, jaz vem, kako se prav rece tem bobi palckam, ki jih ti rabis. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #128 : sreda, 29.06.2005 : 13:52:15 »

Bonie,žal mi je da se vse to dogaja s tvojo psičko!

Drži se!

Nina
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #129 : sreda, 29.06.2005 : 15:55:24 »

Bonie - držimo pesti za tvojo psičko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #130 : sreda, 29.06.2005 : 18:34:05 »

Boni, iskreno ti želim da bo s tvojo psičko vse ok...H kateremu veterinarju pa hodita?

Še eno vprašanje - kako "izgleda" to oteženo dihanje? - kot da se pes duši, hrope...?? Huh

Ali je izcedek iz smrčka prozoren? Ga obvezno spremljajo vnete učke?

LP,
Diana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #131 : sreda, 29.06.2005 : 19:17:19 »

Babesia sp. (vrst je vec) je latinsko ime, babesiosis se rece zadevi po anglesko, kako se imenuje v slovenscini zal ne vem. Informacije, ki sem jih zaenkrat zbrala, niso ravno vzpodbudne.

Bonie, brez panike. Poznam pesjancka, ki ima prav tako erlihijo in borelijo in nazadnje ko sem ga videla, je bil cisto fensi smensi pesko. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #132 : sreda, 29.06.2005 : 20:43:00 »

Bonie, hudo mi je za vas!
Kaj pa sedaj, se zdravljenje kaj spremeni? Kaj so ti rekli?

Poleg tablet bomo zdaj tri dni dobivali še neko injekcijo. Danes jo je že prvič dobila. Če sem veterinarja prav razumela, gre še za dodatne antibiotike, ki menda boljše delujejo na boreliozo. Drugače pa so te Clinofug tablete za obe bolezni, tako mi je bilo rečeno. Zaenkrat nič drugega, se bomo pa sproti dogovarjali, odvisno od tega, kako bo zdravljenje potekalo...

Mel, oteženo dihanje zgleda, kot da bi bilo npr. psu extremno vroče ali pa bi se ful zmantral in bi tako bolj na hitro z jezikom ven dihal + da se Bonie cela zraven trese. Pa tako diha tudi, ko sploh ni vroče.
Izcedek iz smrčka pa ima prozoren. Kolikor pa sem prebrala o teh klopnih boleznih, lahko ima pes vse možne simptome, lahko pa da nima nobenega...

Sicer pa sem se zdaj že malo pomirila. Če smo vse doslej preživeli, ko sploh nismo vedeli, kaj z Bonie je, bomo zdaj še to... Bonie je hvala bogu še mlada, močna in z dobro kondicijo.

Lp, Darja
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #133 : sreda, 29.06.2005 : 22:11:12 »

Sicer pa sem se zdaj že malo pomirila. Če smo vse doslej preživeli, ko sploh nismo vedeli, kaj z Bonie je, bomo zdaj še to... Bonie je hvala bogu še mlada, močna in z dobro kondicijo.

No tako ja Boni, to je pravo razmišljanje!! Tudi jaz sem prepričana, da bo Boni kmalu spet veselo tekala naokoli polna energije! Smiley

Nanook, se ti mogoče da kaj več tako "po domače" povedat o bolezni, ki jo omenjaš -> Babesia sp. oz. babesiosis ? Huh

LP,
Diana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #134 : sreda, 29.06.2005 : 22:43:35 »

Najlazje je, da gres na Google in vtipkas canine babesiosis ali pa Babesia canis. Bo vrglo ven kar nekaj strani. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines