mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 11:52:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 184783 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #555 : nedelja, 18.12.2005 : 13:02:23 »

To sem imela jaz dolgo casa dilemo in strah. Ker smo sli cez mejo sem jo morala cepit za steklino, pred tem pa je bila 2 meseca nazaj zdravljena za erlihijo. Po daljsem razmisleku smo cepili in se nato tresli. Na sreco ni bilo nic...Trenutno je prehlajena (tece predvsem iz smrcka, nekolk iz oci), malo me skrbi...bomo videli. Zdaj pijemo cajka z medom.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #556 : četrtek, 05.01.2006 : 09:33:51 »

Naši kontrolni rezultati za erlihijo - titer 1:516 (poleti je bil 1:1026).
Kako so kaj vaši psetki?

LP, Maša
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #557 : četrtek, 05.01.2006 : 21:35:32 »

Bejba je čisto ok, šepa čisto nič več.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #558 : petek, 13.01.2006 : 17:13:49 »

Bonie je hvala bogu zdaj že tudi čisto v redu. Prava norica je, sploh je nič več ne zaustavi... Mi smo pa prej mislili, kako je mirna in pridna Wink

Titrov pa ponovno nismo še nič delali...
Logiran
janka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #559 : sobota, 14.01.2006 : 20:19:11 »

Erlihija je ozdravljiva lahko udai ven šele po nekaj letih če psu pade imunski sistem,moj Šarpi je imel limfomnega raka in pa tudi erlihijo ko smo pozdravili erlihijo je rak z nenormalno hitrostjo napredoval .7.1 sem ga morala peljati uspavati ker ni več jedel in shujšan je bil do kosti rak pa se je dobeedno naselil vsepovsod,ko je zavedno zaspančkal pa smo vidli da je imel vodo v pljučih.še vedno mi je nenormalno hudo.pazite na svoje štirinožne prijateleje.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #560 : sobota, 04.03.2006 : 23:07:10 »

Help! Rabim pomoč Cry Cry Cry Ali so lahko znaki za kakšno klopno bolezen taki: problemi podobno nevrološkim problemom, ko pes naredi specifične gibe, obstane v čudni poziciji. Ko spusti glavo, cvili. Ne more dvignit glave, ne more se usest ali uležat brez bolečin....

Kakšna ideja? Pomoč? Vsakega nasveta bi bila zeloooooooo vesela....

obupana Jana Undecided Cry Cry Cry


Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #561 : sobota, 04.03.2006 : 23:22:39 »

Mislim, da je Bučka nekje v tej temi dala linke kako erlihija tudi na živčni sistem vpliva.

Daj malo bolj opiši kako zgledajo ti gibi.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #562 : sobota, 04.03.2006 : 23:27:33 »

Andi, ne vem, ker psa nimam jaz... dobila sem mail s tem opisom. Pes pa trenutno dobiva Rymadil. In da je bilo sprva bolje, sedaj pa spet tako, kot pred začetkom jemanja... Ampak sumijo na nevrološke probleme... Čeprav ne vem, kako je to možno.... Cry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #563 : sobota, 04.03.2006 : 23:29:54 »

bina, pri nasem Maksu so bili znaki za "napad" borelioze:
- ne more sedet, ne stat in ne lezat, "zadnji konec" ne drzi najbolje, zato je v nekaksnem polovicnem polozaju med sedenjem in stanjem, glava je precej nizko, telecje (precej odsotno) gleda,
- tresavica, pa ne ves cas,
- bojazen pred skledo z vodo, ker voda "miga", bojazen pred crto, ki loci dve vrsti tal, bojazen pred brisacko, s katero sva vsak dan brisala gobec...
- strah pred vsakim gibom, pocasen pogled v ozadje, nasploh so gibi zelo pocasni, kot bi bili premisljeni...

Pri nas se je borelija definitivno kazala kot hudo nevrolosko obolenje. Po injekcijah antibiotika je bilo ze naslednji dan nevrolosko spet vse ok, problem je bil se nekaj dni z utrujenostjo oz. s "telecjimi tacami". Po osmih dneh antibioticne terapije (2 x dnevno injekcije pri vetu) se je stanje povsem normaliziralo, "napad" se je ponovil cez 6 mesecev s popolnoma enakimi znaki. Se ena antibioticna kura, po kateri pa se znaki borelije niso vec ponovili.

Koga pa "sumis", Bino ali Berota? Ce se ti zdi, da je podobno "nasemu primeru", predlagam takojsnjo pomoc veterinarja. Pri nas smo prvo dozo antibiotika dobili slabo uro po prvih znakih, da nekaj ni v redu. Ne reagirajo pa tako vsi psi, oz. meni je bilo receno, da ima veliko psov precej bolj zamegljeno sliko dogajanja in marsikdo zamudi najbolj kriticni del za zdravljenje.
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #564 : sobota, 04.03.2006 : 23:38:48 »

Jana, sej to problem... Sumim za Otika.. mladička od Bine na Češkem. Danes sem dobila zgoraj omenjeni opis. Napisal mi je sicer, da sumi na nevrološke motnje in me spraševal, če ima kdo v Binini ali očetovi famiji... Jaz sem pa najprej pomislila na klope, ko sem videla, da ga boli, ko se usede ali uleze. Sedaj pa cakam njegov naslednji mail...
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #565 : ponedeljek, 06.03.2006 : 14:49:02 »

Bina, preveri še babeziozo.

Bonie je bila najprej zdravljena za erlihijo in boreliozo s Clinofugom, šele nekaj časa po koncu terapije pa je naenkrat stanje bilo spet katastrofalno, predvsem pa jo je bolel vrat, vratu ni mogla premikati. Takrat smo ponovno naredili vse teste in ugotovili, da ima še babeziozo. Vet pa ji je že kar takoj (še pred rezultati testov) dal neko injekcijo, s katero s zdravi babezioza, ker je takoj posumil na to. Njen vrat pa je bil boljši v nekaj dneh, medtem ko sem ji prej cel teden morala dajati Rimadyl, da se je lahko sploh premikala.

Glede nevroloških motenj, Bonie je bila celo poletje, ko smo jo že zdravili za klopne bolezni, ne vem kako bi opisala - paranoična. Včasih jo je že čisto rahel zvok tako prestrašil, da ni mogla ostati več na tistem mestu. Tako smo imeli na morju kar precej težav, ker smo šli npr. jesti v gostilno, pa je nekdo par metrov vstran udaril z vilico ob krožnik, pa ona ni zdržala več na tistem mestu niti sekundo. Pa to je že zgledalo grozno, ker se je vedla, kot bi jo bilo na smrt nečesa strah, čeprav je še 5 minut prej lepo mirno ležala pod mizo...

Kolikor vem, so nevrološke težave, povezane z klopnimi boleznimi, tako da jaz bi čimprej na vašem mestu testirala tega psa tako za erlihijo, kot borelijo in babeziozo.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #566 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:23:29 »

Bina, mi smo imeli doma erlihijo...žal večkrat......

prvi znaki so bili - pri eni kužici - bolečina v prvi tački samo ob določenem gibu, pri vstajanju in pri hoji navzdo in še to ne vedno.... tako, da mi vet niso verjeli, da jo zares boli, nato se je stopnjevalo v nekoordinirano gibanje zadnjih tačk....pa do bruhanja, driske in popolne apatičnosti, ko je ležala samo še kot plišast medvedek, kri pa je bila vseskozi OK.....Na srečo smo jo testirali na erlihijo in ....bila je pozitivna ter nato na terapiji in zelo hitro OK

prvi znaki pri enem od mladičkov takrat  je bil 8 mesecev star - "kot iz neba " napad podoben epileptičnemu, odpoved prvega dela telesa - ohromitev,  nekontrolirano lulanje, izgubljanje zavesti, bula - oteklina bezgavke pod vratom.... takoj sem naročila testiranje na erlihijo in je bil ...pozitiven...tudi on je po terapiji hitro okreval....

Tako, da nevrološke težave so možne !

Prva je dobivala najprej Ryimadil ampak kot praviš tudi ti....ni pomagalo.

Za drugega so mislili da je epileptik, pa se je izkazalo da ni !

Se strinjam z Boni, naj Otika testirajo čimprej  na vse tri bolezni - erlihijo, boreliozo in babeziozo !!!

Držim pesti, da bo čimprej zdrav !!!!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #567 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:37:12 »

Menda so ze delali vse žive krvne teste, pa je vse negativno. So mi obljubili, da bodo naredili še test za borelijo...
Logiran
shyam2001
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #568 : nedelja, 02.04.2006 : 20:33:11 »

Potrebujem pomoč pri razmišljanju.

Naš kuža, nemški ovčar, star 5 let, je bil lansko leto diagnosticiran z erlihijo. Tako smo takoj "preživeli" 7-tedensko kuro Clinofuga in nato je bila zadeva O.K. To je bilo junija lani. Zdaj pa se je po cepljenju proti kužnim boleznim naenkrat začelo drugačno počutje. Iz nosa mu teče, ves čas je nejevoljen - celo zatulil je name, česar sicer ne počne, tuintam zašepa.

Ima me, da bi ga spet peljala po terapijo Clinofuga, po drugi strani pa se bojim, da ne bi super doze jemal spet brez veze. Kako naj vem - oz. - ali je več pozitivnih ali več negativnih posledic jemanja Clinofuga?

Saj konec koncev nikoli ne morem vedeti, ali gre res za napad erlihioze, ali ne. Je možno, da izbruhne spet tako hitro?
 
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #569 : nedelja, 02.04.2006 : 22:19:06 »

Erlihija lahko ponovno izbruhne, saj pes ni nikoli pozdravljen, ampak se bolezen spravi le v stanje mirovanja. Zato lahko le ta ponovno izbruhne, oz se lahko pes ponovno okuži. Jaz bi dala testirat kri.

Sporoči, kako je.

lp,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines