mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 15.10.2024 : 17:17:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 78732 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
lopez
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 49


« Odgovor #330 : četrtek, 25.11.2004 : 12:56:11 »

Mislim halooo?? Shocked Shocked. Jaz sem tudi v bloku oz. bolj v stanovanjski hiši (ker imamo samo 5 stanovanj) pa nič ne plačujem za psa.
Sploh ne morem verjet, da je treba za psa plačat vodo. Kot da se tušira dvakrat na dan  Grin

Lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #331 : četrtek, 25.11.2004 : 13:01:49 »

Čiščenje za skupne prostore plačujemo sorazmerni delež glede na velikost stanovanja, vodo plačujemo po števcu (ind. za vsako stanovanje) - mrzlo in toplo. Priznam, da za moje dolgodlake žverce porabim kar precej vode, ker se kopata najmanj na vsake tri tedne, po potrebi pa še večkrat. Ne da pa se tega seveda primerjati npr. s kakšnim velikim, kratkodlakim psom, ki se (predvidevam) ne kopa tako pogosto.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #332 : četrtek, 25.11.2004 : 13:02:11 »

Kaj pa čistilko?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #333 : četrtek, 25.11.2004 : 13:03:01 »

Ja, ni po zakonu, ampak je to bolj zahteva stanovalcev, ki so brez psa  Angry

Meni so že prvi teden, ko sem dobila Bubo težili, da moram psa prijavit SPLju (upravitelj bloka), da nam bo zaračunal še porabo vode za psa. Haloooo!? Buba je takrat imela približno 2.5 kg in ni spila ravno 3 galone vode na dan. Pa sem temu "prijaznemu" gospodu, ki se je precej nevljudno spravil name, povedala, da moj pes spije dosti manj vode, kot jo on porabi za zalivanje svojih rožic. Od takrat naprej imam mir  Grin

Mi je pa všeč, da se bo drugo leto plačevalo po kvadraturi  Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #334 : četrtek, 25.11.2004 : 13:04:37 »

Pri nas nismo in ne plačujemo čistilke.
Res pa je, da jaz vedno pometem za sabo, ker mi dostikrat iz bulerjev ali gojzerjev pada blato, če se podimo po travnikih, česar drugi sosedje nikoli ne naredijo  Roll Eyes itak. Zato čistilke niti pod razno ne bi plačala, sploh pa ne dokler bodo na stopnišču ležale prazne pločevinke, čiki in podobna človešla svinjarija.

Lp, Yo
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #335 : četrtek, 25.11.2004 : 13:05:56 »

Ja, ni po zakonu, ampak je to bolj zahteva stanovalcev, ki so brez psa  Angry

Meni so že prvi teden, ko sem dobila Bubo težili, da moram psa prijavit SPLju (upravitelj bloka), da nam bo zaračunal še porabo vode za psa. Haloooo!? Buba je takrat imela približno 2.5 kg in ni spila ravno 3 galone vode na dan. Pa sem temu "prijaznemu" gospodu, ki se je precej nevljudno spravil name, povedala, da moj pes spije dosti manj vode, kot jo on porabi za zalivanje svojih rožic. Od takrat naprej imam mir  Grin

Mi je pa všeč, da se bo drugo leto plačevalo po kvadraturi  Smiley

Tina, zakaj pa šele drugo leto  Huh Tudi jaz namreč plačujem SPL-u!!! In plačevali smo samo vodo, nikoli pa čistilke!

Lp, Yo
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #336 : četrtek, 25.11.2004 : 13:06:48 »

p.s. Zdaj plačujemo že od januarja 2004 po kvadraturi, določene stvari pa na enote!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #337 : četrtek, 25.11.2004 : 13:13:20 »

Yo,

mislila sem samo na vodo, pa so me med pisanjem posta prehiteli Shait in TagRu, potem pa je izpadlo malo nerazumljivo  Wink Za vodo sem pa jaz tebe narobe razumela, da se od januarja 2005 spremeni na kvadraturo, nisem vedela, da je že od letos tako (bom malo bolj pozorna, kaj sploh plačujem).

Mi pa SPLju plačujemo tudi čistilko- ne za psa, za nas  Undecided Čeprav kar sumljivo veliko čisti blok, več kot je treba, po mojem mnenju, račun pa je seveda temu primeren  Angry

Na splošno je SPL odiraška firma (ne predstavljam si, kakšne stroške bi imela s stanovanjem, če bi bila kvadratura velika), ampak to je že stvar druge teme...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #338 : četrtek, 25.11.2004 : 13:16:57 »

Hja, pri vas vsaj čisti... Pri nas je tako umazano po hodniku, da je groza!
Mi plačujemo še hišnika - dela pa tako, da je prejšnji vikend ob 6.30 !!! zjutraj zvonil na zvonce, da imamo delovno akcijo "grabljenje listja". Rajši ne bom napisala, kakšen je bil moj odziv, ker me bo Jana izključila iz foruma  Tongue Tongue Tongue

Lp, Yo
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #339 : četrtek, 25.11.2004 : 13:20:53 »

Mi plačujemo za psa čistilko 450 sit. Ne vem ali je to malo ali veliko in tudi se nisem nikoli pritoževala nad tem, ker ne maram da me sostanovalci grdo gledajo. Samo da pa sedaj ne smem več hoditi skozi glavni vhod... Cry Angry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #340 : četrtek, 25.11.2004 : 13:27:36 »

Samo da pa sedaj ne smem več hoditi skozi glavni vhod... Cry Angry

Na tvojem mestu bi lepo hodila čez tisti vhod, kjer bi želela. Na podlagi česa pa ti kdo to lahko prepove!? Če te ne spustijo noter, lepo pokličeš policijo...
Ko sem se jaz preselila, me ena ženska ni spustila v blok. Drla se je, da bodo psi vstopili le preko njenega trupla. Pa smo malo klicali 113...  Roll Eyes Potem je enkrat mojo hči skoraj porinila po stopnicah. Hja, takrat nisem več klicala policije, ampak sem kokoši zagrozila toliko, da imam pred njo od takrat mir (no, razen grdih pogledov in klicanja Jezusa in Marije, ko vidi moje pse  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes ).
Enkrat npr. linchaich ni dovolila sedeti na klopci na PST-ju in jo je celo hotela udariti  Shocked Shocked Shocked (škoda, da je ni, ker bi lahko takrat ukrepali po pravni poti!).
Ne oziraj se na takšne, pa čeprav te bodo grdo gledali. Saj prijateljica s takšnimi ljudmi itak nikoli ne boš in bolj ko se jim boš pustila, bolj bodo pritiskali nate...

Lp, Yo
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #341 : četrtek, 25.11.2004 : 13:37:04 »

Ena zgodbica - nekoč je moja soseda našemu obiskovalcu rekla "A ne, gospod, da psi niso za v blok!" Dobila je odgovor "O, bolj, kukr marsikter člouk"...... Wink Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #342 : četrtek, 25.11.2004 : 13:40:44 »

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Plačevanje vode za psa, čistilke za psa, ne smete skozi glavni vhod itd.... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

SVASHTA!

Zgleda, da se mi, ki imamo hiše, sploh ne zavedamo kaj imamo. Čeprav.... bi včasih rade volje plačala čistilko, da pomije tla. Še posebej v tem letnem času... Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #343 : četrtek, 25.11.2004 : 13:42:57 »

Zanimiva debata Huh in ker imam nekaj časa Grin - še moj komentar.
Razmišljam podobno kot Choppy in deteljica, pač na podlagi (skromnih) izkušenj dveh psov. Sicer se strinjam tudi z ugotovitvijo, da je vsak pes poglavje zase (dejstvo je, da so eni bolj drugi manj občutljivi, ne glede na to, ali so kratko oz. dolgodlaki) in niti dva prinašalca npr. zdravstveno ne funkcionirata enako.
Torej,... moja dva psa živita z mano v stanovanju, ker sem ju "nabavila" (pa ne me požret zdaj za ta izraz) v ta namen in ker druge možnosti zaenkrat zanju ni. Posledica tega je žal ta, da ima prinašalec občasne (ponavadi ko se začne kurilna sezona) težave s kožo, se praska in puli dlako, ob nizkih temperaturah zunaj pa je že dvakrat staknil prehlad. In ker ga gledam že pet let Grin tudi vem, da četudi bi imel možnost živeti zunaj v oh in sploh razmerah, bi se drl ko jesihar, ker bi želel biti z nami...
Pri tamalem (border) je podobno: občasno se praska (čeprav ni primerjave s Princem) in prehlad je tudi že staknil.
Seveda ju postopoma ohlajam oz. segrevam, kolikor se v (našem) bloku to da, da imajo ljubi sosedje mir..... In ker je ravno v povezavi: tudi jaz še nisem slišala, da bi za vodo lahko računali - seveda pa lastniki psov naredimo vse in še več, da imamo mir. Zato plačujem za 2 psa dvojno čiščenje Angry, grem kljub temu vedno na hodnik in pometem oz. pobrišem za nami-čeprav smo v pritličju in do nas vodi 7 stopnic, kakamo čim dlje od zelenice (drugi npr. na zelenici in ne pospravijo za sabo) in bla bla bla....

Lp, Mateja
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #344 : četrtek, 25.11.2004 : 14:09:10 »

Nisem si mislila, da imate v blokih toliko problemov. Očitno je odvisno od soseske, bloka samega in predvsem ljudi, ki živijo tam. Jaz imam ker nekaj prijatlov, ki živijo v blokih z majhnimi in velikimi psi, pa mi nikoli niso omenili nobenih problemov. Kako se pa odzivajo na pasji lajež? Psu namreč ne moreš dopovedat, da se v bloku ne laja  Sad
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines