mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 20:24:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 78123 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #60 : petek, 01.10.2004 : 11:15:42 »

no, koncno sem se lotila prebrat celo temo. in me je malo zmedlo. pzorko: ob vsem tvojem "naravnem" pisanju, se i poraja mnogo vprasanj. da sploh ne zacnem, pri tistem, ki ti ga postavljajo ze vsi sodelujoci: zakaj imas psa? porodilo pa se mi je tudi tole vprasanje: torej, psu tudi ti (kot pravis) kratis svobodo, s tem ko je v ograjenem vrtu, ko ga peljes na sprehod na povodcu... pa mu jo morda kratis tudi takrat, ko pride v konflikt s kaksnim drugim psom, macko ipd? ali takrat pac pustis, da naravno opravijo drug z drugim??
no,sicer pa mislim, kot mnogi drugi; psom je najlepse to, da so lahko z nami. pa cetudi morajo cele dopoldneve prespati na kavcu (revcki!!!).......
lp, rana
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #61 : petek, 01.10.2004 : 11:32:02 »

Joj, malo cudno napisano!

Luknja/vhod v koco/pasjo uto!

aha že razumem Grin.Tudi mene je vedno motila odprta luknja. Kaj pomaga , če je vse izolirano, ko je pa v resnici odprto Roll Eyes?
Zato jaz pozimi luknjo zaprem. Debelejšo deko obesim tako, da je dvojna in vmes ostane plast zraka.
Ampak to je čist  izven Tongue teme.
O temi pa : baje j epes sam prišel k človeku, se pravi j enašel svojo eko nišo v njegovi bližini. Očitno je bila odločitev z biološkega stališča prava, saj je danes na svetu nekaj miljonkrat več psov  kot volkov. In tudi zapuščeni ali pa zunaj skoteni "divji "psi ne odidejo v gozdove( razen na krajši spošrtni lov, ampak tudi nekateri ljudje to počnejo), ampak se držijo naselij in človeka.
Svoboda?
Svoboda je filozofski pojem. Psi niso filozofi.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #62 : petek, 01.10.2004 : 11:59:04 »

Rana!
Citat
ali takrat pac pustis, da naravno opravijo drug z drugim??

Mogoce bos nasla odgovor tukaj – v temi Napad psa (samo en delcek):
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=35;action=display;threadid=16;start=msg42820#msg42820

Povzetek: NE - s povodcem mu krati svobodo!

Pzorko ... nazaj k naravi!!! Od danes naprej ga imate (psa) spuscenega vedno in povsod, hrano si bo ze nasel v gozdu (baje ga imate v blizini), vodo bo nasel v naravi - luze ali pa v kaksnem potoku, ... ah, bo ze! Saj je pes ... nazaj k naravi ... sporoci, ko ga bos kaj videl, kako se ima!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #63 : petek, 01.10.2004 : 14:30:56 »

Pzorko, Pzorko filozof  Grin tako se pa že lep čas nisem nasmejala. Ne dam ti prav, čeprav mi velikokrat pride, da bi s tabo mal podebatirala, ampak v tej smeri vidim, da ne bo šlo  Undecided stojiva pač na nasprotnih bregovih.  Cool
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #64 : petek, 01.10.2004 : 14:55:48 »

Joj, joj, joj, za 7 ur grem v šolo, pa napišete toliko ogvorov, da bi jih moral brati 2 uri.

Kaj sem si zdej od tega zapomnil?

Kaj je zame svoboda? Svoboda je tisto, ko lahko delaš kar hočeš, dokler s svojim početjem ne oviraš drugega.

Zakaj ne spustim psa v naravo in zakaj mu je ne nudim?
Ker ima doma velik vrt, v katerm je pravi "gozd", pa še veliko sprehodov ima, pa še velikokrat pomaga delati na vikendu ... Skratka vedno ima stik z naravo!

Joj, se mi res ne da! Si bom mogoče jutri vzel čas in odgovoril na vaše odgovore.

Samo nekaj ... zakaj primerjate mojega kužka in mene z vašimi psi in vami? Kaj ima veze, zakaj imam jaz psa s tem, ali je za v stanovanje ali ne? Oddaljujete se od teme. Mislim pa, da vem, kaj imate za bregom!  Angry Angry Farizeji eni! Cheesy
Logiran
Basha
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #65 : petek, 01.10.2004 : 15:49:20 »

Zanimivo! Pes vam pomaga delati na vikendu  Grin. A vam slučajno drva seka?  Grin Roll Eyes
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #66 : petek, 01.10.2004 : 15:53:45 »

Pzorko!

Po tvoji teoriji smo potem ljudje leni, ubogi, zavaljeni, žremo, se smilimo sami sebi, polegamo...zato, ker živimo v stanovanju. Tako kot psi, ki živijo v stanovanju, ane?

p.s. Ko bom velika bom brezdomka, po možnosti nekje na podeželju. Da bom imela ves čas stik z naravo in bom lahko "lajala" na padajoča jabolka.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #67 : petek, 01.10.2004 : 16:12:55 »

Pzorko, tvoja provokacija je naletela na plodna tla. Mislim, da se je Undertaker - če ste pozabili, je to oseba, ki je postavila vprašanje, preselila na drugi forum, ker vas ima dovolj.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #68 : petek, 01.10.2004 : 16:31:53 »

Zanimivo! Pes vam pomaga delati na vikendu  Grin. A vam slučajno drva seka?  Grin Roll Eyes

Zdaj bo trgatev bo brente nosil  Grin Wink
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #69 : petek, 01.10.2004 : 17:56:10 »

LOL!

Lej, a je važno, kak odnos imamo mi z našim psom? Lahko vam zagotovim, da nihče v celem krškem polju ne ravna tako lepo s psom, kot mi z našim Aikijem. Ker ga enostavno obožujemo!

A kaj ima to s tem, da sem jaz proti temu, da so psi v stanovanju?

Povedal sem svoje argumente, nikogar nisem hotel s tem provocirati, vi ste mi povedali še svoje argumente in to je to. Kaj zdaj komplicirate? A mogoče hočete, da bi spremenil svoje mnenje? Hvala lepa, a ga ne bom!

Misli, a dovoli tudi drugim, da mislijo. Bodimo no malo korektni!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #70 : petek, 01.10.2004 : 19:00:49 »

Ja cool. Si proti temu, da bi bil pes v stanovanju. Tudi sama nimam nič proti temu, če je pes zunaj.
A kljub temu prepričanju, si nekako ne morem predstavljati kakšnega jorkija, ki bi  bival zunaj.  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #71 : petek, 01.10.2004 : 19:12:53 »

Lej, a je važno, kak odnos imamo mi z našim psom? Lahko vam zagotovim, da nihče v celem krškem polju ne ravna tako lepo s psom, kot mi z našim Aikijem. Ker ga enostavno obožujemo!


HuhHuhHuhHuhHuh??  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Mislim, da je na tem forumu OGROMNO ljudi, ki svojega psa/pse naravnost obožujejo! Ali ti slučajno trdiš, da skrbite bolje za vašega psa kot katerikoli pasji ljubitelj in poznavalec tu, ali samo v Krškem Polju?  Huh Shocked
Logiran
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #72 : petek, 01.10.2004 : 19:26:04 »

Zakaj ne spustim psa v naravo in zakaj mu je ne nudim?
Ker ima doma velik vrt, v katerm je pravi "gozd", pa še veliko sprehodov ima, pa še velikokrat pomaga delati na vikendu ... Skratka vedno ima stik z naravo!



Stik z naravo... Pa ga spusti v gozd in naj se sam preživlja če si že tako 'v naravo padu'. No, še bolje je, če greš ti, pa bomo videeli, kako boš zdržal: brez elektrike, TV-ja, knjig, umivanja zo, kuhanja hrane... Človek je odvisen od elektrike, pes pa od človeka. AMEN! Grin
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #73 : petek, 01.10.2004 : 20:35:33 »

Pzorko, malo štorasto si se lotil tega ampak bistvo sem nekako ujela. Se pravi, dajmo izničit vse pasme, ki niso prilagojene življenju zunaj oz v pesjaku. Za v stanovanje naj ostanejo samo mali družinski psi, ki pa jim naj bo odvzeta svoboda lajanja na padajoča jabolka in rjovenje ob ograji na mimoidoče. Vsekakor bodo tem psom kmalu začele krneti sprednje noge in rep. V parih letih bodo že človečki. Ah, domišljija danes dela na polno.
Pzorko, super je če ima pes možnost, da se izležava na vrtu, da rabuta jabolka in čuva svojo hišo. Žal so socialne razlike in okusi ljudi kje bodo bivali različni. Sama sem z Brinom 1 leto živela v stanovanju, skoraj v centru Ljubljane. Zdaj sem v hiši že leto in pol in ne bi šla nazaj v stanovanje za nič na svetu. Obožujem naš mali vrtiček, pa čeprav nima gozda, ribnikov, ampak borih 100 kvadratov(ko kosim se zdi čist preveč Undecided). Lahko rečem, da imam vrt he he, samo je pa ograjen iz vseh strani tako da psa ne vidita kaj dosti ven. Vseeno pa se premetavata po travici, grizeta bor(edino drevo, ki ga premoremo) in meni je toplo pri srcu ko vidim, da ju sonček boža. Žal pa se je prehitro spustila temperatura in sedaj Brin šklepeta z zobmi če je primoran biti 1 uro na vrtu. Jap, mehkužec je. Če bi se trudila bi ga morda celo malo ojačala, ampak zakaj če mi zvečer tako fajn greje noge. Jaz njemu hrano on meni termofor. A ni to tudi zakon narave Tongue
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #74 : petek, 01.10.2004 : 20:39:45 »

 Grin Grin Grin Grin Kok ste smešni Grin Grin Grin Grin
Še posebno ti Pzorko Grin Grin Grin
Pa zakaj še odgovarjaš? A nisi reku da si povedu svoje?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines