mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 20:24:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 78129 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #30 : četrtek, 30.09.2004 : 18:08:02 »

Citat
moja planšarka Basha nikakor ne stanuje v slabih razmerah v stanovanju. Basha zelo uživa, je zdrava, je na toplem, ima vso našo pozornost, lačna vsekakor ni.............

Kako je bilo psu pred nekaj tisoč leti? Živel je v slabih razmerah, bil je bolan ... Že tako so psi čisto nesamostojni, mehkužni ... Kaj bo iz tega? Dobili bomo lutke, praktično umetne lutke. Pa se ne borimo vsi proti tem?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 30.09.2004 : 19:01:14 »

Pzorko, pzorko, še vedno te sprašujem če misliš, da je tvoj ograjen vrt svoboda? Daj daj, ne klamfaj neumnosti. Koliko pa je na tem forumu ljudi, ki imajo prvinske pse? Pasma, ki jo imam doma je popolnoma umetna, mlada pasma. Naravno ja!!!
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #32 : četrtek, 30.09.2004 : 19:06:43 »

Sem že napisal, da je tudi ograjen vrt in povodec omejevanje živali. Vendar bolje, kot pa stanovanje! Vem, da za mnoge klobasam neumnost, vendar moram povedati svoje mnenje. Mi je prav žal.

Torej ti se nagibaš k čim večjem priklenjevanju psa na človeka?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #33 : četrtek, 30.09.2004 : 19:12:15 »

pzorko, zakaj imas psa? (resno, me zanima, kaj tebi pomeni pes)

V vrtcu je fajn, hvala za vprasanje Wink
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #34 : četrtek, 30.09.2004 : 19:23:59 »

Ajoj pzorko ti si cel smeh  Grin Grin

S takimi izjavami me spominjaš na mojega 5 let starega bratranca, ki vestno ponavlja kar sliši ali presliši od svojih staršev in sam interpretira...
v stilu ja pes se v stanovanju muči (se pravi, da ljudje, ki nimajo vile z vrtom si psa ne morejo privoščit  Roll Eyes, aja pa še to, če je huskijem pri nas takooo blazno vroče in takoo trpijo (spet 100 let stare pripovedke) potem pa pse npr. kot so rodezijski grebenarji blazno zebe pri nas  Shocked Shocked Huh Grin glede na to, da je afriški pes "navajen" na visoke temperature...(pa ne mislit, da sem se zdej upičla v kakšno pasmo, rr mi je pač prvi prišel na pamet Wink)
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #35 : četrtek, 30.09.2004 : 19:32:52 »

@Lilit:

Pes je vezni člen v družini ... ko najmanj nočemo, nas spravi na sprehod, zna te pozdravit, ko prideš domov, zna se pocarkljat, zna te spravit v smeh ... Skratka vse lepo in prav, vendar še vedno NI nadomestilo za sočloveka. Mogoče bom pa čez 15 let govoril drugače. Nikoli se ne ve.

Ste se v vrtcu že naučili risati, ali še kar praskate po peskovniku in se učite matematične iznajdljivosti na enostavnih primerih?  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 30.09.2004 : 19:36:03 »

Kdo pa ima psa namesto cloveka?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #37 : četrtek, 30.09.2004 : 19:39:21 »

@Petra:

Jaz v stanovanju ne bi imel psa nikoli. (vendar nikoli ne reci nikoli - mogoče bom čez 30 let sam, v majhnem stanovanju, edino družbo pa mi bo delal psiček - ampak dokler sem v takšni poziciji kot sem, lahko mirno rečem, da pes ni za v stanovanje) Ker vem, kako se pes rad povalja po travi, kadar mu paše, kako leži pred vrati od ograje in zalaja na vsakega, ki mu ni pogodu, kako se recimo spravi lajat na jabolko, ki je padela z drevesa, se zažene za sosedovo mačko, spi na soncu, ali pa se senči v prijetni senčki ... Vsega tega je v stanovanju prikrajšan. (razen seveda takrat, kadar mu to dovolimo mi, pa še to je ponavadi v velikih mestih samo sprehod do trgovine in nazaj, tako da še tega nima) V stanovanju pa lahko samo leži, spi v postelji, se greje, se mehkuži, žre, se smili samemu sebi, nima možnosti se izlajati, koliko mu je dušek, ...

So moji argumenti dovolj močni, ali je to ponavljanje za starejšimi? Zakaj, če si lahko sam ustvaril mnenje?

Ampak še enkrat ponavljam - sam psa nimam v stanovanju, zato ne morem reči, kako je s tem, lahko si samo predstavljam. Vi mi lahko mirne duše rečete:"Če ne veš, kako je, ne bluzi o tem!" A dokler je tako, kot je, bom jaz gnal svoje.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #38 : četrtek, 30.09.2004 : 19:41:15 »

@Nanook

Izgleda, da večina tu na forumu. Ne vem, takšno je pač moje mnenje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 30.09.2004 : 19:44:57 »

Zanimivo, jaz namrec nimam tega obcutka. Bolj imam obcutek, da resnico malce krojis in jo prilagajas sebi, zato da lahko kritiziras oz. poskusas kritizirati.  Grin Zal, za moje pojme, neuspesno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ursek
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #40 : četrtek, 30.09.2004 : 19:48:47 »

Mislim, da ima vsak svoje mnenje o tem, ali je pes za v stanovanje ali ni. Lahko recem, da zivim pri starsih in mislim spomladi pripeljati vanj kuzka. Sicer ne bo med "tavecjimi" pasmami, prav majhen pa tudi ne (labradorec). Tudi ce ima kdo (velikega) psa v stanovanju, to se ne pomeni mucenja. Pes je zadovoljen, ce je na toplem, ce ima hrano ter vodo in ce ima ljubecega gospodarja. Svojo energijo pa itak sprosca na sprehodih.
Tu je problem samo s tem,koliko casa mislis posvetiti psu in ne tako njegovi velikosti oz. velikosti stanovanja...

Tako je vsaj moje mnenje...

Lp!  Wink
Logiran
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #41 : četrtek, 30.09.2004 : 19:51:19 »

Pes NI lev! Grin
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #42 : četrtek, 30.09.2004 : 19:51:38 »

Dragi moji ne se sekirat. Glavno je, da lepo skrbite za svoje pse (vsak pač po svoje, kako je to pa je relativna stvar) in da jih imate radi. Ostali pa več ni važno.
Logiran
ursek
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #43 : četrtek, 30.09.2004 : 20:15:44 »

AlesKo: Koliko je pa stara tvoja kuzika?  Grin
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #44 : četrtek, 30.09.2004 : 20:36:04 »

zna te pozdravit, ko prideš domov, zna se pocarkljat, zna te spravit v smeh ...

Ce ze toliko poudarjas, da pes ni nadomestilo za socloveka... vse to zna naredit tudi prijatelj.

V vrtcu sestavljamo lego kocke.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines